sobota, 12 września 2015

Nowości i zapowiedzi na wrzesień 2015

Czy tylko ja nie mogę uwierzyć, że ten czas tak szybko leci? Ledwo wakacje się zaczęły, ledwo się skończyły, a tu już prawie połowa września. Jak tak dalej pójdzie, to ani się nie obejrzę, a już będzie kwiecień... i maj. TEN MAJ. Ale jak na razie warto zatrzymać się i skupić na tym, co jest tu i teraz. Na wrześniu. I na przykład na nowościach  i zapowiedziach, które oferują wydawnictwa właśnie w tym miesiącu.

__________________________________________________________________________________

Autor: Suzanne Young
Tytuł: Plaga samobójców
Seria: Program #1
Oryginalny tytuł: The Program
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 23.09.2015
Stron: 456


Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień.
Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program.
Mroczna, dystopijna powieść z romansem w tle.
__________________________________________________________________________________

Autor: Sarah J. Maas
Tytuł: Dziedzictwo ognia
Seria: Szklany tron #3
Oryginalny tytuł: Heir of Fire
Wydawnictwo: Uroboros / GW Foksal
Data wydania: 23.09.2015
Stron: 565


Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się panować nad ogniem, który nosi w sobie. Podczas gdy codziennie ćwiczy pod czujnym okiem nieśmiertelnego Rowana, król wciela w życie kolejne z jego mrocznych planów. Jednak i na dworze  władcy zawiązują się sojusze, mające na celu zakończenie jego panowania i przywrócenie magii na kontynencie.
Celaena, nieświadoma tego, co się dzieje w Rifthold, ma jeden cel  – dostać się do legendarnego Doranelle, którym rządzi Maeve, i uzyskać  odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jak jej władca zdołał usunąć magię? Co zrobić, by ją przywrócić? Jednak opanowanie jej mocy to niejedyna rzecz, z którą będzie musiała się przedtem zmierzyć – król Adarlanu już o to zadbał. Czy dziewczynie uda się wyjść cało z koszmaru, jaki zgotował jej władca pozbawionego magii kontynentu? Co jeszcze planuje król? I jaki los czeka rebeliantów?
__________________________________________________________________________________

Autor: Kat Zhang
Tytuł: Co ze mnie zostało
Seria: Kroniki Hybrydy #1
Oryginalny tytuł: What's Left of Me
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Data wydania: 30.09.2015


Genialna, rozdzierająca serce i absolutnie niezapomniana. Uwielbiam tę książkę.
- Sarah J. Maas, autorka Szklanego tronu


Wyobraźcie sobie, że macie dwa umysły dzielące jedno ciało. Wy i wasze drugie ja jesteście sobie bliżsi niż bliźnięta, jesteście czymś więcej niż przyjaciółmi. Znacie się od zawsze.
Potem wyobraźcie sobie, że wszyscy nienawidzą i boją się ludzi takich jak wy. Że rząd waszego kraju chce was wytropić i wyrwać waszą drugą duszę, oddzielając od osoby, którą kochacie najbardziej na świecie.
A teraz poznajcie Evę i Addie.
One nie muszą sobie niczego wyobrażać.
__________________________________________________________________________________

Autor: Gayle Forman
Tytuł: Byłam tu
Oryginalny tytuł: I Was Here
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 23.09.2015
Stron: 328


Najnowsza powieść autorki bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz.
Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody Reynolds, zmagającej się z samobójstwem najlepszej przyjaciółki. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: "czemu Meg odebrała sobie życie?" rzuci Cody w wir podróży tropem przyjaciółki, która z zapyziałego miasteczka wyjechała na prestiżowe studia, ale też do granic samopoznania i na spotkanie z wielkim niebezpieczeństwem.  Bohaterka będzie zmuszona zakwestionować wszystko, co dotąd uważała za pewnik. Nie tylko swoją relację z wspaniałą, charyzmatyczną Meg – ale i znaczenie takich pojęć, jak życie, miłość, śmierć i przebaczenie.
Gayle Forman w najwyższej formie znów pisze o najistotniejszych życiowych problemach – nie tylko młodych ludzi.
__________________________________________________________________________________

Autor: Gayle Forman
Tytuł: Ten jeden rok
Seria: Ten jeden dzień #2
Oryginalny tytuł: Just One Year
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 9.09.2015
Stron: 368


Kolejna książka bestsellerowej autorki Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz.
Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?
Ten jeden rok to kontynuacja książki Ten jeden dzień. Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.
__________________________________________________________________________________

Autor: Katarzyna Majgier
Tytuł: Milioner z Gdańska
Seria: Tajemnice starego pałacu #2
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 23.09.2015
Stron: 304


Drugi tom znakomitej serii przygodowej!
Magda i Wiktor starają się za wszelką cenę strzec tajemnic pałacu w Niewiadomicach. Przeszkadza im w tym wiele osób, m.in. ciekawski ochroniarz, dociekliwy konserwator zabytków z Warszawy, miejscowe drobne cwaniaczki, a przede wszystkim pewien wyjątkowo wścibski nastolatek z Gdańska, syn milionera o niejasnej przeszłości.
Kto z nich okaże się przyjacielem, a kto oszustem?
Czy dwójce bohaterów uda się powstrzymać przestępców?
__________________________________________________________________________________

Autor: Julie Murphy
Tytuł: Konkurs
Oryginalny tytuł: Dumplin’
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 8.09.2015
Stron: 304


Szesnastoletnia Willowdean zawsze akceptowała swoje ciało. Choć mama – zwyciężczyni konkursu piękności – nazywała ją „Kluską”.  Wspierana przez przyjaciółkę, uosobienie amerykańskiej urody, i ciotkę z potężną nadwagą, nie zwracała uwagi na to, ile sama waży. Nie miała z tym problemu.
Aż spotkała przystojnego chłopaka, który jej się spodobał i, co ważniejsze, któremu ona też się spodobała. Zakochała się i wtedy straciła pewność siebie…
Żeby ją odzyskać, postanawia zrobić najbardziej przerażającą rzecz, jaka przychodzi jej do głowy: wziąć udział w stanowym konkursie piękności!
__________________________________________________________________________________

Najbardziej nie mogę doczekać się oczywiście Dziedzictwo ognia, co przypomina mi tylko, że muszę jak najszybciej nadrobić drugą część Szklanego tronu jak i jego nowelki. Kolejnymi książkami, które mnie zainteresowały są: Plaga samobójców, Co ze mnie zostało oraz te autorstwa Gayle Forman. Wiem, że prędzej czy później je przeczytam. :)A Was coś zainteresowało? Może coś czytaliście? Jeśli tak, to polecacie lub odradzacie? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...