sobota, 8 sierpnia 2015

Nowości i zapowiedzi na sierpień 2015

Od tygodnia lato rozpieszcza nas upałami. Jedni narzekają, drudzy mniej, bo w końcu to taka pora roku, a nie inna. Są wakacje, więc Słońce jest jak najbardziej pożądane. Ja narzekam w połowie, z jednej strony jest czasami za gorąco i ledwo idzie wytrzymać, a chciałoby się właśnie w takiej pogodzie znaleźć nad morzem, a z drugiej... lepsze to niż deszcz, szarówka i arktyczne zimno, podczas którego nie chce się w ogóle wystawiać nosa z domu i samopoczucie jest bliskie zeru. Korzystając z tych wolnych dni można nadrobić książkowe zaległości, a jeśli ktoś już wszystkie powieści przeczytał i czeka z niecierpliwością na nowe, to zapraszam na sierpniowe nowości i zapowiedzi. :)
__________________________________________________________________________________

Autor: C.C. Hunter
Tytuł: Wybrana o zmroku
Seria: Wodospady Cienia #5
Oryginalny tytuł: Chosen at Nightfall
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 28.08.2015
Stron: 440


W Wodospadach Cienia Kylie odkryła świat o wiele dziwniejszy, niż kiedykolwiek mogłaby się spodziewać. Czy kiedykolwiek wyobrażała sobie, że jej najlepszymi przyjaciółkami będą wampirzyca i czarownica? Czy myślała, że będzie uciekać przed wrogiem i mierzyć się z własnym dziedzictwem i mocą? Czy kiedykolwiek śniła o dokonywaniu wyboru między wilkołakiem, który złamał jej serce, ale za wszelką cenę chce ją odzyskać, a półelfem, który był przy niej, ale wycofał się, zanim los dał im szansę?

Kylie musiała opuścić Wodospady Cienia ze swoją rodziną. Gdy jej trop wpada najpotężniejszy wróg, dziewczyna widzi przed sobą tylko jedną możliwość: musi przejść przemianę i w pełni zawładnąć swoją mocą. Tylko to pozwoli jej powstrzymać Maria. Jej podróż ku własnej tożsamości nie zakończy się jednak, dopóki jej serce nie dokona ostatecznego wyboru. Wszystko zmierza ku tej decydującej chwili, gdy Kylie ostatecznie przypieczętuje swój los i na zawsze odda komuś serce.
__________________________________________________________________________________

Autor: J.D. Horn
Tytuł: Źródło
Seria: Wiedźmy z Savvanah #2
Oryginalny tytuł: The Source
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 12.08.2015
Stron: 408


Pod południowym splendorem Savannah, pełnego dostojnych, starych drzew i historycznych budynków, biegną mroczne, magiczne korzenie miasta. Członkowie miejscowych klanów wiedźm za wszelką cenę starają się ochronić miasto przed niszczycielskimi siłami. Wiedzie w tym prym rodzina Taylorów – najpotężniejszych wiedźm Południa.
Teraz kotwiczącą tego klanu jest Mercy, która jeszcze niedawno sądziła, że nie ma żadnych magicznych mocy. Teraz za wszelką cenę stara się je opanować, ale nie jest to łatwe – jest w ciąży, a do tego wciąż próbuje dojść do siebie po zdradzie, której doznała od swojej siostry bliźniaczki, najbliższej jej osoby. Gdy w mieście pojawia się jej matka, od dawna uważana za zmarłą, Mercy zaczyna się zastanawiać, ile jeszcze nierozszyfrowanych tajemnic ukrywa jej rodzina, i czy komukolwiek w niej jeszcze można ufać. Za wszelką cenę musi odkryć prawdę na temat swoich krewnych – zanim ta jej nie zniszczy.
__________________________________________________________________________________


Autor: Melissa de la Cruz
Tytuł: Wyspa potępionych
Seria: Następcy #1
Oryginalny tytuł: The Isle of the Lost
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 26.08.2015
Stron: 320


Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z królestwa Auradonu na Wyspę Potępionych – mroczne, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę. Pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata.
Jednak w Zakazanej Twierdzy ukryte jest Smocze Oko – klucz do prawdziwego mroku i jedyna nadzieja złoczyńców na ucieczkę. Tylko najsprytniejszy, najbardziej nikczemny i najniegodziwszy łotr zdoła je znaleźć… Któż to będzie?
Podczas wyprawy po Smocze Oko potomkowie czarnych charakterów udowodnią, że łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.

Historia opowiedziana w Wyspie Potępionych będzie kontynuowana w jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji tego lata - filmie Następcy. Polska premiera filmu w kanale Disney Channel już 18 września br. Wkrótce również kolejne książki inspirowane filmem m.in.: Pamiętnik Mal, Księga zaklęć. Najnowsza produkcja filmowa została wyreżyserowana przez Kenny’ego Ortegę, autora sukcesu serii filmów High School Musical. Fabuła filmu przenosi nas do królestwa Auradon, rządzonego przez Piękną i Bestię w dniu, w którym ich syn ma przejąć tron. Jedną z jego pierwszych deklaracji jest danie szansy na zmianę swego przeznaczenia potomkom złych bohaterów zesłanych na Wyspę Potępionych. Rozpoczynają oni naukę w elitarnej szkole dobrych bohaterów w Auradon. W konsekwencji tej decyzji Mal (córka Maleficent ze Śpiącej Królewny), Evie (córka Złej Królowej z Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków), Jay (syn Dżafara z Aladyna) oraz Carlos (syn Cruelli ze 101 dalmatyńczyków) stają przed największym dylematem życiowym: czy iść w ślady swoich niegodziwych rodziców i pomóc im przejąć panowanie nad światem, czy posłuchać wewnętrznego głosu, który podszeptuje im dobre uczynki i kusi, by wybrali dobro.
__________________________________________________________________________________

Autor: Sarah Wates
Tytuł: Złodziejka
Oryginalny tytuł: The Fingersmith
Wydawnictwo: Prószyński
Data wydania: 4.08.2015
Stron: 728


Niezwykła i zaskakująca historia, utrzymana w duchu powieści Dickensa i Wilkiego Collinsa.
Wiktoriańska Anglia, 1862 rok. Susan Trinder i Maud Lilly mają po osiemnaście lat, obie są sierotami, obie straciły matki w dramatycznych okolicznościach. Sue Trinder, córka złodziejki i morderczyni, mieszka w Londynie przy Lant Street, w domu oszusta i pasera, gdzie codziennie załatwia się brudne interesy. Panna Maud Lilly – wykształcona młoda dama – wychowuje się w Briar, posiadłości wuja – miłośnika i kolekcjonera nader specyficznego gatunku książek. Pewnego dnia losy obu dziewcząt się łączą.
__________________________________________________________________________________


Autor: Henry James
Tytuł: Dokręcane śruby
Oryginalny tytuł: The Turn of the Screw
Wydawnictwo: W.A.B./ GW Foksal
Data wydania: 12.08.2015
Stron: 128


Grupa znajomych w zimową noc snuje przy kominku opowieści o duchach. Jeden z uczestników przypomina sobie relację spisaną onegdaj przez jego znajomą. Przyjaciele umawiają się na kolejny wieczór, by wysłuchać mrocznej historii sprzed lat…
Oto młoda guwernantka podejmuje się opieki nad dwójką sierot, które opuszczone przez wuja, wychowują się w ponurym wiktoriańskim dworze. Niespodziewanie idyllę zakłócają tajemnicze wydarzenia. W pobliżu posiadłości dziewczyna zaczyna dostrzegać postaci, których nie rozpoznaje i które wydają się nierealne. Czy tylko ona widzi obcych, czy może to wyobraźnia płata jej figle?
W guwernantce narastają niepokój i strach. Gdy dowiaduje się, że tajemnicze zjawy są nieżyjącymi opiekunami rodzeństwa, zaczyna podejrzewać, że dzieci nie są wcale tak niewinne, jakimi się jawią. __________________________________________________________________________________

Autor: Jandy Nelson
Tytuł: Oddam ci słońce
Oryginalny tytuł: I'll Give You the Sun
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 12.08.2015
Stron: 400


JUDE
Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.
Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...

NOAH
Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być. 
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni… __________________________________________________________________________________

Autor: Carol Cassella
Tytuł: Złączeni
Cykl wydawniczy: Kobiety to czytają
Oryginalny tytuł: Gemini
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 13.08.2015
Stron: 416


Do szpitala w Seattle trafia niezidentyfikowana kobieta – ofiara wypadku, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Lekarze walczą o jej życie, ale mijają dni i nie zjawia się nikt, kto pomógłby ustalić jej tożsamość. Czuwa nad nią Charlotte, lekarka, której nie daje spokoju los pacjentki i która stopniowo odkrywa, że łączy je więcej, niż przypuszczała. Postanawia zgłębić zagadkę przeszłości tajemniczej kobiety, co doprowadzi do nieuchronnego zderzenia jej życia zawodowego z osobistym, a ceną prawdy może się okazać jej szczęście.
Co to znaczy być lekarzem z powołania? Kto ma prawo decydować o dalszym życiu lub śmierci osoby w śpiączce? Czy da się całkiem oddzielić życie prywatne od zawodowego?
__________________________________________________________________________________

Autor: Anna Moczulska
Tytuł: Bajki, które zdarzyły się naprawdę
Wydawnictwo: Znak literanova
Data wydania: 17.08.2015
Stron: 320


Choć może to was zaskoczyć, należały do nich między innymi caryca Katarzyna I, Anna Jagiellonka, Maria Tudor, Barbara Radziwiłłówna, Joanna Szalona czy Elżbieta Bawarska (zwana Sissi).
Niektóre z nich, niczym Śnieżki, musiały stawić czoła Złym Macochom. Losy innych, jak u Kopciuszka, odmieniły się nagle jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki. A jeszcze inne, niby Śpiące Królewny, późno obudziły się do życia i królowania.
I żyły długo i szczęśliwie… choć nie zawsze.
Zdaniem autorki najciekawsze w historii kobiet są zagadki i tajemnice. W swojej książce stara się rozwikłać wiele z nich, docierając do nieznanych i zaskakujących faktów z życia bohaterek.
Anna Moczulska – autorka poczytnego bloga „Kobiety i historia”, na którym opisuje mniej znane, ale nie mniej ciekawe oblicza historii. Nie ma tu rozległych relacji z przebiegu bitew czy kłótni królów i papieży. To historia z ludzką – a przede wszystkim kobiecą – twarzą.
__________________________________________________________________________________

Chyba nikogo nie powinno zdziwić, że z niecierpliwością czekam na Wybraną o zmroku. To już niestety ostatnia część Wodospadów cienia, ale na szczęście wydawnictwo zapowiedziało już kolejną serię tej autorki. Nie mogę się doczekać jej też z innego powodu, ale o tym pewnie dowiecie się w swoim czasie na Snapchacie (thepepetka) oraz Instagramie. Źródło mam już na półce i na pewno się za nie zabiorę w najbliższym czasie. A recenzja pierwszego tomu już za 2/3 dni na blogu! Ogromnie cieszy mnie również wznowienie Złodziejki, bo już od kilku lat na nią poluję i może wreszcie dopnę swego. Wyspa potępionych Melissy de la Cruz również zapowiada się ciekawie. Zainteresowała mnie także książka Anny Moczulskiej Bajki, które zdarzyły się naprawdę. Opis od razu mnie do niej przekonał. Oddam ci słońce widziałam wiele razy na Instagramie, na profilach zagranicznych blogerów i booktuberów. Złączeni i Dokręcane śruby zwiastują naprawdę interesujące historie. Ech, niby znowu mniej tych zapowiedzi, ale za to jakie! Mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie. :)


A Was coś zainteresowało? Może coś czytaliście? Jeśli tak, to polecacie lub odradzacie? :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...