środa, 8 lipca 2015

Nowości i zapowiedzi na lipiec 2015

Znowu Anglia i znowu spełniam swoje marzenie. Bo Anglia, choć jestem tutaj już trzeci raz, jest moim marzeniem zawsze. Lubię tu wracać. Dlaczego? Z pewnością niebawem się tego dowiecie. Wczoraj zwiedziliśmy już Dorset, a ludzie, którzy obserwują mnie na Snapie, mają relację na bieżąco (dla ciekawych, nick: thepepetka). Bo o dziwo, znalazłam sposób na publikowanie Snapów... Ten tydzień był naprawdę intensywny, choć niestety blog na tym ucierpiał (i moja skóra, po jednodniowym wypadzie nad morze także). Recenzje są już gotowe i przygotowane, więc pewnie pojawią się na dniach. A  teraz czas na lipcowe nowości i zapowiedzi! :)
__________________________________________________________________________________

Autorki: Margaret Stohl, Kami Garcia
Tytuł: Niebezpieczne złudzenie
Seria: Niebezpieczne istoty #2
Oryginalny tytuł: Dangerous Deception
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2.07.2015
Stron: 298


Czasami miłość jest przekleństwem. Czasami oznacza niebezpieczeństwo. Zwłaszcza miłość między niedoszłą gwiazdą rocka – ćwierćinkubem a syreną i etatową złą dziewczynką. Link, czyli Wesley Lincoln i Ridley Duchannes zdecydowanie nie należą do cukierkowych par ćwierkających o miłości.
Ridley zaginęła. Po prostu znikła. Link jest zdecydowany na wszystko, by ją odnaleźć. Łączy więc siły z kumplami z zespołu, a nawet z tajemniczym Lennoxem Gatesem, który sam pragnie mieć Ridley na wyłączoność. Poszukiwania prowadzą ich na Głębokie Południe; trafiają na skrzyżowanie, na którym bluesman Robert Johnson podpisał pakt z diabłem, odkrywają menażerię z Obdarzonymi zamkniętymi w klatkach i zło w Nowym Orleanie, które im wszystkim grozi zniszczeniem.
Tym razem miłość może nie wystarczyć.
Drugi tom świetnie przyjętej, nowej serii Kami Garcii i Margaret Stohl – autorek bestsellerowych Pięknych istot.
__________________________________________________________________________________

Autor: Marcus Sedgwick
Tytuł: Niezauważalna
Oryginalny tytuł: She Is Not Invisible
Wydawnictwo: YA / GW Foksal
Data wydania: 1.07.2015
Stron: 352


Czy życiem naprawdę rządzą tajemnicze zbiegi okoliczności? Na to pytanie odpowiedzi szuka 16-letnia Laureth, która udaje się w podróż z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, by odnaleźć ojca. Wyprawa bez przygotowania i bez udziału dorosłych nosi znamiona szaleństwa – tym bardziej że niewidoma Laureth angażuje w tę eskapadę 7-letniego brata Benjamina, który ma być jej przewodnikiem. Kim jest tajemniczy Mr. Walker, w ręce którego wpadł notes jej ojca? I jaką rolę w tej szalonej układance odgrywa powtarzająca się liczba 354?  Nastolatka zobaczy więcej, niż zdołałby dostrzec niejeden widzący.
__________________________________________________________________________________


Autor: Gayle Forman
Tytuł: Ten jeden dzień
Seria: Ten jeden dzień #1
Oryginalny tytuł: Just One Day
Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Data wydania: 1.07.2015
Stron: 384

Kolejna książka bestsellerowej autorki Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz.

Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Ale wystarczy jeden dzień, by wszystko się zmieniło… Pod koniec swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Chłopak różni się od Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła plany i pojechała z nim do Paryża, dziewczyna się zgadza… Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i emocji, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre…

Ten jeden dzień to romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i niezwykłych przypadkach losu. Już wkrótce ciąg dalszy tej historii w książce Ten jeden rok.
__________________________________________________________________________________


Autor: Thomas Hardy
Tytuł: Z dala od zgiełku
Oryginalny tytuł: Far from the Madding Crowd
Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Data wydania: 15.07.2015
Stron: 480


Znana brytyjska powieść o sile miłości i namiętności, na której podstawie powstał wzruszający film z Carey Mulligan i Tomem Sturridge’em.
Prowincja dziewiętnastowiecznej Anglii. Betsaba Everdene dziedziczy po wuju farmę. Postanawia sama zająć się gospodarstwem, nie czekając na księcia z bajki. Jej uroda oraz niezależność działają jednak na mężczyzn jak magnes. O względy dziewczyny zabiega trzech dżentelmenów, każdy o silnej osobowości. Jest wśród nich Gabriel Oak – poczciwy farmer, właściciel ziemski William Boldwood oraz Franciszek Troy –  sierżant królewskich dragonów, kobieciarz i hulaka.
Nieoczywiste wybory, sercowe rozterki oraz pomyłki losu – życie niesie wiele niespodzianek, ale Betsaba zrobi wszystko, żeby się odnaleźć w świecie rządzonym przez mężczyzn.
__________________________________________________________________________________


Autor: Tomasz Lipko
Tytuł: Notebook
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 2.07.2015
Stron: 448


Nowy wymiar powieści sensacyjnej – pierwszy thriller, poszerzający czytanie
Prokurator z prowincji, handlarze ludzkimi organami i mroczna strona internetu…

2012 rok. Cały kraj w euforii szykuje się do inauguracji najważniejszej sportowej imprezy w historii. W cieniu przygotowań do Euro toczy się jednak rozgrywka, która może wstrząsnąć fundamentami całego państwa.

W wypadku drogowym pod Piotrkowem Mazowieckim ginie młoda kobieta Dagmara Frost. Wezwany na miejsce, dobiegający czterdziestki i rozczarowany życiem, prokurator Radosław Bolesta z początku nie widzi w sprawie nic podejrzanego. Zbyt duża prędkość i niebezpieczny manewr wyprzedzania to najczęstsze przyczyny wypadków. Gdy jednak chce poinformować o tragedii rodzinę dziewczyny,  okazuje się, że kobieta była na świecie zupełnie sama. Żadnych krewnych, żadnych przyjaciół. Tak jakby ktoś celowo pozacierał wszelkie ślady.
Prokurator ma nadzieję, że pomoże mu laptop znaleziony przy zmarłej na miejscu wypadku. Jeszcze o tym nie wie, ale uruchomienie komputera zmieni całe jego dotychczasowe życie.
Jakiego typu informacje znajdują się w komputerze Dagmary Frost? Komu zależy na odzyskaniu dysku? Czy jej śmierć to rzeczywiście tragiczny wypadek? Prokurator Bolesta, włączając komputer, otworzył puszkę Pandory. Już wkrótce będzie musiał stawić czoło siłom, które działają w cieniu i zrobią wszystko, aby w cieniu pozostać.
Notebook to nowoczesny, wciągający i trzymający w napięciu thriller, który absolutnie na serio  podejmuje ważne tematy współczesności, takie jak niezależność mediów, niezawisłość sądów i prokuratury, pełna luk ochrona danych osobowych i ciemna strona Internetu. Jest to także książka przełomowa pod kątem zastosowanej w niej technologii. Autor powieści wkomponował w fabułę i fikcyjny świat kilkanaście materiałów filmowych, które czytelnik będzie mógł w dowolnym momencie obejrzeć na ekranie swojego tabletu albo telefonu komórkowego.  Po raz pierwszy w historii powieści sensacyjnej – nie tylko polskiej, ale i światowej – czytelnik będzie mógł tak głęboko zanurzyć się w akcję i spojrzeć na świat oczami bohaterów.
__________________________________________________________________________________


Autor: John Green
Tytuł: Papierowe miasta
Oryginalny tytuł: Paper Towns
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania:
Stron: 400


Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – ma osiemnaście lat i od zawsze jest zakochany w zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum.
Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów po USA. Po drodze przekonuje się na własnej skórze, że ludzie są w rzeczywistości zupełnie inni, niż sądzimy. Czy dowie się, kogo szuka i kim naprawdę jest Margo?
__________________________________________________________________________________


Autor: Rainbow Rowell
Tytuł: Fangirl
Oryginalny tytuł: Fangirl
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 27.07.2015
Stron: 380


Wren i Cath to siostry bliźniaczki „podobne” do siebie jak ogień i woda. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego. Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi. Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać fanfiction do książki, która zawładnęła całym jej światem. Jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która… ma swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie.
Mimo że tak różne, dziewczyny są nierozłączne.
Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college’u, ich drogi się rozchodzą – Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan (Cath prędzej dogadałaby się z Marsjaninem niż z nią) i wiecznie uśmiechniętego Leviego (czy on kiedyś zrozumie, co to jest przestrzeń osobista?) oraz panią profesor od kreatywnego pisania (która wszelkie fanfiki uważa za plagiaty).
Fangirl to opowieść o przyjaźni wbrew różnicom i o trudnej sztuce dojrzewania. To historia o ludziach, którzy kochają książki tak bardzo, że stają się one ich całym światem.
Kim jest fangirl?
Jeśli jesteś fangirl, to wiesz. Jeśli nią nie jesteś, to nie zrozumiesz.
__________________________________________________________________________________

W lipcu znalazłam chyba najmniej ciekawych zapowiedzi, mając na uwadze oczywiście minione sześć miesięcy. Jestem zainteresowana Niezauważalną, Notebook i Jeszcze jeden dzień. Wszystkie te książki widziałam przy okazji w empiku i muszę powiedzieć, że z wielką chęcią je przeczytam. Tym bardziej, że Notebook jest zupełnie czymś nowym na naszym rynku wydawniczym, a i ja z powieścią zintegrowaną jeszcze się nie spotkałam. Papierowe miasta mam już od dawna w planach, ale na pewno zakupię je w normalnej okładce, bo ta filmowa jest po prostu... brzydka.


A Was coś zainteresowało? Może coś czytaliście? Jeśli tak to polecacie lub odradzacie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...