poniedziałek, 8 czerwca 2015

Nowości i zapowiedzi na czerwiec 2015

Jeszcze 18 dni do wakacji. Jak to pięknie brzmi, prawda? Dopiero w momencie, gdy doda się do tego, że są to ostatni dwumiesięczny taki urlop w życiu, nabiera to dziwniejszego wydźwięku. Bo jak to po tych dwóch miesiącach klasa maturalna? Już?! Ale jak to?! Kiedy to tak zleciało?! Teraz jednak skupiam się bardziej na #byledoweekendu i jak najbardziej #byledowakacji. Ta pierwsza opcja jest w tym tygodniu najważniejsza, bo naprawdę, nauki jest tyle, że nie wiadomo w co ręce włożyć. A najgorsze nadejdzie jutro (proszę ja Was wszystkich, trzymajcie za mnie kciuki, bo jeśli to ogarnę to będzie jakiś cud). Ale, ale... wydawnictwa też nie próżnują, i szaleją niczym nauczyciele w czerwcu, gdy wystawianie ocen zbliża się wielkimi krokami. Zapraszam na nowości i zapowiedzi akurat na zbliżające się wakacje!:)

__________________________________________________________________________________

Tytuł: Co jeśli...
Oryginalny tytuł: What if
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 17.06.2015
Stron: 380


Nowa, samodzielna powieść autorki bestsellerowej serii Oddechy, równie pełna emocji i zapierającej dech akcji!
Co, jeśli dostałbyś drugą szansę na to, by kogoś poznać po raz pierwszy?
Cal Logan doznaje szoku, gdy widzi Nicole Bentley siedzącą naprzeciwko niego w kawiarni tysiące mil od ich rodzinnego miasta. Przecież od ponad roku – gdy oboje skończyli szkołę – nikt jej nie widział ani o niej nie słyszał.
Tylko że to nie jest Nicole.
Wygląda dokładnie jak miłość Cala z dzieciństwa, ale nazywa się Nyelle Preston. Jest przeciwieństwem Nicole: impulsywna i odważna, zaraża wszystkich wokół pasją życia. Cal jest nią totalnie zafascynowany. Ale Nyelle kryje też wiele tajemnic, a im bardziej Cal zbliża się do rozwiązania jej zagadek, tym mniej chciałby wiedzieć.
Gdy tajemnice z przeszłości i teraźniejszości zderzają się, jedno staje się jasne: nic nie jest takie, jakim się wydawało…
__________________________________________________________________________________

Autor: Michelle Hodkin
Tytuł: Mara Dyer. Zemsta
Seria: Mara Dyer #3
Oryginalny tytuł: The Retribution of Mara Dyer
Wydawnictwo: YA! / GW Foksal
Data wydania: 17.06.2015
Stron: 464

Trzecia część bestsellerowej serii o Marze Dyer. Pewnego dnia Mara budzi się w lustrzanym pokoju i nie wie, gdzie jest. Zdaje sobie sprawę, że jej bliscy nie żyją, a ona powoli zaczyna o nich zapominać. Głos w jej głowie powtarza: „musisz uciekać”, ale leki podawane przez doktor Kells zmuszają ją do posłuszeństwa i odbierają jej umiejętność zadawania bólu i zabijania myślami. Mara nigdy nie czuła się tak bezbronna…
__________________________________________________________________________________

Autor: James Dawson
Tytuł: Wypowiedz jej imię
Oryginalny tytuł: Say Her Name
Wydawnictwo: YA! / GW Foksal
Data wydania: 3.06.2015
Stron: 256


Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra. Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę – ukojenia czy zemsty?
__________________________________________________________________________________

Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Tytuł: Pustułka
Wydawnictwo: W.A.B. / GW Foksal
Data wydania: 3.06.3015
Stron: 384

Członkowie bogatej i szanowanej rodziny Spyropoulosów są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Gdy niebo nad Wyspą Ptaków zasnuwają ciemne chmury, a na ziemię spadają pierwsze krople deszczu, rozpoczyna się seria morderstw. Każdy dzień obnaża kolejne rodowe sekrety, dotychczas skrzętnie ukrywane za zasłoną kłamstw i niedopowiedzeń. Spyropoulosowie pokażą swoje prawdziwe twarze.
Czy komuś uda się przeżyć i powstrzymać mordercę?
__________________________________________________________________________________


Autor: Rainer Wekwerth
Tytuł: Przebudzenie labiryntu
Seria: Labirynt #1
Oryginalny tytuł: Das Labyrinth erwacht
Wydawnictwo: YA! / GW Foksal
Data wydania:
Stron: 352


Siedem osób, sześć bram, trzy dni i niezliczona ilość pułapek. Grupa nastolatków nie ma pojęcia, jak znalazła się w innym wymiarze. Otaczają ich ściany wyimaginowanego labiryntu. Jeden fałszywy krok może zmienić ich los, błędny wybór zaprowadzić w ślepy zaułek. Kto z nich przetrwa i zdąży wydostać się z labiryntu, który zdaje się śledzić każdy ich ruch? Labirynt nie daje odpowiedzi, stawia tylko pytania…
Czas ucieka, a żadne z nich nie czuje, aby udało się mu zbliżyć do rozwiązania mrocznej zagadki. Autor książki Rainer Wekwerth dostał w 1999 roku Krajową Nagrodę dla dzieci i młodych dorosłych Literatura Badenii-Wirtembergii.
__________________________________________________________________________________

Autor: Victoria Scott
Tytuł: Ogień i woda
Seria: Woda i ogień #1
Oryginalny tytuł: Fire & Flood
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 17.06.2015
Stron: 368


W życiu 16-letniej Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest umierający, a gdy kilkunastu lekarzy nie może ustalić, co mu dolega, rodzice decydują się zamieszkać w „Zapadłej Dziurze w Montanie”, by Cody miał „świeże powietrze”. Tella traci ukochane życie w Bostonie i przyjaciół, rodzice doprowadzają ją do szału, jej brat jest bliski śmierci, a ona – kompletnie bezradna…
…dopóki nie odbiera tajemniczych instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu prowadzącym przez dżunglę, pustynię, ocean i góry, by wygrać nagrodę, której Tella rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Ale wszyscy uczestnicy pragną leku dla kogoś, kogo kochają, i walczą zaciekle – nie ma gwarancji, że Tella (lub ktokolwiek inny) przetrwa wyścig. Może liczyć tylko na swoją pandorę – zwierzątko, które powinno mieć niezwykłe zdolności, ale Tella nie ma pojęcia jakie, a nawet… czy w ogóle je ma.
Wyprawa jest mordercza, zegar tyka, a Tella wie, że nie może ufać nikomu, nawet członkom swojej grupy. Czy może zaufać przynajmniej Guyowi? Czy rodzące się uczucie pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną jej klęski?
__________________________________________________________________________________


Autor: Meg Wolitzer
Tytuł: Pod kloszem
Oryginalny tytuł: Belzhar
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 17.06.2015
Stron: 300


JEST MIEJSCE, W KTÓRYM ZAGUBIENI SIĘ ODNAJDUJĄ.
Gdyby życie było sprawiedliwe, Jam Gallahue nadal mieszkałaby w rodzinnym New Jersey ze swoim uroczym chłopakiem z Wielkiej Brytanii – Reevem Maxfieldem. Oglądaliby razem stare skecze i całowali się między regałami szkolnej biblioteki. Z pewnością nie byłaby teraz w Wooden Barn, szkolnym ośrodku terapeutycznym w Vermoncie, i nie chodziłaby na przeznaczone tylko dla wybranych uczniów (rzekomo odmieniające życie) lekcje pt. „Specjalne zagadnienia z literatury angielskiej” poświęcone wyłącznie twórczości Sylvii Plath.
Życie jednak nie jest sprawiedliwe. Reeve’a nie ma już od ponad roku, a Jam wciąż nie może otrząsnąć się po stracie. Kiedy zadanie domowe polegające na pisaniu pamiętnika otwiera Jam i pozostałym uczniom drogę do innego świata, nazwanego przez nich Belzharem, dziewczyna odkrywa rzeczywistość, w której czas staje w miejscu, a ona znów może poczuć obecność Reeve’a. Jednak zapełniając kolejne strony dziennika, Jam musi zmierzyć się z prawdą i zdecydować, jak wiele jest gotowa poświęcić, by odzyskać to, co utraciła.
Zapierająca dech w piersiach i zaskakująca historia o pierwszej miłości, głębokim cierpieniu i sile, jaką daje pogodzenie się ze swoim losem.
__________________________________________________________________________________


Autor: David Levithan
Tytuł: Każdego dnia
Oryginalny tytuł: Every Day
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 4.06.2015
Stron: 264


Każdego dnia w innym ciele i w innym życiu
Każdego dnia zakochany w tej samej dziewczynie
Każdego dnia tak samo – bez ostrzeżenia – A nie wie, kim dzisiaj będzie i gdzie się znajdzie. A pogodził się ze swoim wyjątkowym losem, ustalił nawet zasady, których stara się przestrzegać: Nie angażować się. Nie rzucać się w oczy. Nie mieszać w cudzym życiu.
Aż do pewnego poranka, kiedy A budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę, Rhiannon. Od tej chwili przestają obowiązywać wszelkie zasady, bowiem A wreszcie znalazł kogoś, z kim pragnie być – kazdego dnia, bez wyjątku.
__________________________________________________________________________________

Autor: Brittainy C. Cherry
Tytuł: Kochając pana Danielsa
Oryginalny tytuł: Loving Mr. Daniels
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 17.06.2015


To historia wielkiej miłości. Takiej, która zdarza się wtedy, gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę. Mężczyznę, którego śmieszy to, co bawi ciebie. Mężczyznę, który mówi to, co sama chcesz powiedzieć, który myśli jak ty.
Ja spotkałam pana Danielsa. Chociaż wiem, że nasza miłość nie miała prawa się wydarzyć, nie żałuję ani jednej chwili.
Nasza historia to nie tylko opowieść o miłości. Opowiada także o rodzinie. O stracie. O byciu żywym. Jest pełna bólu ale także pełna śmiechu. To nasza historia.
Z tych wszystkich powodów nigdy nie przeproszę za to, że kochałam pana Danielsa.
__________________________________________________________________________________


Autor: Lauren Olivier
Tytuł: 7 razy dziś
Oryginalny tytuł: Before I Fall
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 3.06.2015
Stron: 384


Nazywam się Sam Kingston. Jestem popularna, mam przystojnego chłopaka i szalone przyjaciółki, z którymi świetnie się bawię. Czuję się lepsza od nudnych kujonów i śmieję się z dziewczyn, które nigdy nie dostały liściku miłosnego. Robię, co chcę i kiedy chcę. Nie obchodzi mnie, czy kogoś zranię, bo i tak wszystko uchodzi mi na sucho. Aż do dzisiaj…
Wychodzę z imprezy. Oślepiają mnie światła samochodu jadącego z naprzeciwka. Czuję niewyobrażalny ból. Spadam w niekończącą się pustkę.
Umarłam?
A jednak budzę się w swoim łóżku. Tylko że znów jest piątek 12 lutego, a ja od nowa przeżywam ten sam dzień. Czy naprawdę zasłużyłam na tak surową karę? Chcę tylko odzyskać moje idealne życie. Bo przecież było idealne, prawda?
__________________________________________________________________________________


Autor: C.J. Daugherty
Tytuł: Niezłomni
Seria: Wybrani #5
Oryginalny tytuł: Endgame
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 17.06.2015
Stron: 400
Recenzja: 1. Wybrani 


Nathaniel zdobywa przewagę.
Uczniowie Akademii Cimmeria podupadają na duchu. Udręczona Allie martwi się nie tylko o szkołę, ale także o los Cartera. Wie jednak, że musi odnaleźć w sobie siły do walki, dlatego namawia Isabelle do wznowienia treningów w Nocnej Szkole. Uważa, że tylko wtedy uczniowie nie utracą wiary w zwycięstwo.
Czy Nathaniela można pokonać? Jak wiele będą gotowi poświęcić bohaterowie i jakie tajemnice jeszcze skrywają?
Dowiedz się, czytając ostatnią część bestsellerowej serii Wybrani.
__________________________________________________________________________________


Autor: Melinda Salisbury
Tytuł: Córka zjadaczki grzechów
Seria: Córka zjadaczki grzechów #1
Oryginalny tytuł: The Sin Eater’s Daughter
Wydawnictwo: Zielona sowa
Data wydania: 3.06.2015
Stron: 368


Twylla jest przeznaczona. Bogowie wybrali ją, by poślubiła księcia i panowała nad królestwem. Ale przychylność bogów ma swoją cenę. W jej skórze znajduje się śmiercionośna trucizna. Ten, kto rozgniewa królową musi zginąć, naznaczony śmiertelnym dotykiem Twylli. Tylko Lief, niemy strażnik, potrafi zobaczyć w zimnej królowej dziewczynę, którą naprawdę jest.
Jednak na dworze, równie niebezpiecznym jak sama królowa, pewnych rzeczy nie powinno się ujawniać…
__________________________________________________________________________________


Autor: Peter Swanson
Tytuł: Dziewczyna z zegarem zamiast serca
Oryginalny tytuł: The Girl with a Clock for a Heart
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 19.06.2015
Stron: 320


Gdy George po raz pierwszy spotkał Lianę Decter, miała osiemnaście lat i była studentką pierwszego roku college’u w Sweetgum na Florydzie. Przez cały semestr byli nierozłączni. Kiedy więc otrzymał wiadomość, że w Święta Bożego Narodzenia Liana popełniła samobójstwo, był zdruzgotany.
Gdy jednak odwiedził jej zrozpaczonych rodziców, zorientował się, że stojące na kominku zdjęcie ich córki nie przedstawia Liany, którą znał. Kim więc była dziewczyna, którą tak bardzo pokochał i która tak nagle zniknęła?
Niespodziewanie, po dwudziestu latach, w pewien zwyczajny piątkowy wieczór George w pięknej kobiecie, która zjawia się w barze, rozpoznaje swoją dawną miłość, która zniknęła kiedyś bez śladu…
__________________________________________________________________________________


Autor: Leigh Bardugo
Tytuł: Ruina i rewolta
Seria: Trylogia Grisza #3
Oryginalny tytuł: Ruin and Rising
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 24.06.2015
Stron: 400


Ta niezwykle barwna opowieść umieszczona w wyjątkowo wykreowanym świecie opartym na realiach carskiej Rosji, stała się międzynarodowym bestsellerem i podbiła serca miłośników fantasy na całym świecie.
Stolica upadła. Darkling przejął władzę nad Ravką i zasiada na swym ciernistym tronie.
Los narodu spoczywa teraz w rękach pokonanej Przyzywaczki Słońca, zhańbionego tropiciela i rozgromionych niedobitków wielkiej niegdyś, magicznej armii.
Zaszyta głęboko w pradawnej sieci tuneli oraz jaskiń, osłabiona Alina musi oddać się pod wątpliwą opiekę Apparata i fanatyków, którzy czczą ją jako Świętą. Planuje jednak coś innego – chce zapolować na nieuchwytnego ognistego ptaka, i żywi nadzieję, że książę-banita nie zginął.
Pośpiesznie szukając wraz z Malem ostatniego wzmacniacza Morozova, Alina będzie musiała zawrzeć nowe sojusze i odłożyć na bok dawne niesnaski. Jednak w miarę jak odkrywa tajemnice Darklinga, odsłania przeszłość, która na zawsze zmieni to, jak pojmuje łączącą ich więź oraz własną moc. Tylko ognisty ptak uchroni Ravkę przed zniszczeniem – a może się okazać, że ceną za jego zdobycie będzie przyszłość, o którą Alina walczy.
Elektryzujące i epickie zwieńczenie Trylogii Grisza to pełne emocji fantasy, którego nie możesz przegapić.
__________________________________________________________________________________

Autor: Anna Kamińska
Tytuł: Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 18.06.2015


Mówili o niej „Czarownica” — bo gadała ze zwierzętami oraz miała kruka terrorystę, który kradł złoto i atakował rowerzystów. Ponad trzydzieści lat żyła w drewnianej leśniczówce pośrodku Puszczy Białowieskiej, bez wody i prądu. Spała w łóżku z rysiem i mieszkała pod jednym dachem z oswojonym dzikiem. Była naukowcem, ekologiem, autorką nagradzanych filmów i słuchowisk radiowych. Aktywnie działała na rzecz najstarszego lasu w Europie. Uważała, że należy żyć prosto i blisko przyrody. Wśród zwierząt znalazła to, czego nigdy nie doświadczyła od ludzi.
Ostatnia Kossakówna. Córka Jerzego, wnuczka Wojciecha, prawnuczka Juliusza — trzech malarzy rozmiłowanych w polskim krajobrazie i historii. Bratanica Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Magdaleny Samozwaniec. Miała być synem i czwartym Kossakiem. Tak jak przodkowie, dźwigać sztalugi i znane nazwisko. Wybrała własną drogę…
Co takiego spotkało ją w Krakowie, że zdecydowała się na ucieczkę? Dlaczego została wydziedziczona? Wreszcie — czy w „dziczy” odnalazła szczęście?
Simona autorstwa Anny Kamińskiej to fascynujący portret buntowniczej pasjonatki i silnej, nietuzinkowej kobiety. Opowieść o bezkompromisowym szukaniu swojego miejsca w świecie i o zrzucaniu ciężaru wielkiego nazwiska. Historia upadku starej, artystycznej rodziny oraz tego, jak szara rzeczywistość PRL-u wymazywała barwny świat krakowskiej arystokracji.
__________________________________________________________________________________

Najbardziej zainteresowały mnie: Wypowiedz jej imię, 7 razy dziś, Kochając pana Danielsa, Córka zjadaczki grzechówKażdego dnia, Pod kloszem i Dziewczyna z zegarem zamiast serca. Nie wspominając już nawet o Co, jeśli, które będę miała okazję przeczytać, jestem tym bardziej ciekawa, bo właśnie jestem po ostatnim tomie Oddechów - Biorąc oddech. Mam nadzieję na równie udaną lekturę. Jak i również nie mogę się doczekać Zemsty Michelle Hodkin, trzeciej i finałowej już części trylogii o Marze Dyer. Reszta powieści zapowiada się równie intrygująco i jeśli tylko będę mogła się z nimi zapoznać – zrobię to.


A Was coś zainteresowało? Może coś czytaliście? Jeśli tak to polecacie lub odradzacie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...