sobota, 9 maja 2015

Nowości i zapowiedzi na maj 2015

Naprawdę nie wiem jak to jest. Człowiek czeka i czeka na ten długi weekend, na tę sześciodniową majówkę, i czeka... aż nagle nadchodzi i mija zbyt szybko. Niby człowiek odpoczął, niby coś zrobił, niby jest zadowolony, ale chciałby więcej. I tak dochodzi nagle do wniosku, że to już maj, że to jeszcze tylko 48 dni do upragnionych i tak wyczekiwanych wakacji, ale... ale ta miniona majówka, była ostatnią spędzoną tak długo i tak – w miarę spokojnie – bo następna już nie będzie tak sielankowa. Że to już będzie tylko krew, pot, łzy i zgrzytanie zębami. I niby czeka na tego pierwszego września, ale na pewno nie z tego powodu, co każdy myśli. Choć z drugiej strony chciałby, żeby on nigdy nie nadszedł. Albo niech nadchodzi. Ale niech nawet nikt nie używa w ten piękny i cudowny dzień określenia i rzeczownika zaczynającego się na „m”. To słowo i temat są absolutnie zakazane. Koniec. Kropka. Na szczęście to nie jeszcze ten czas, ale wszystkim Maturzystom życzę powodzenia na pozostałych egzaminach, które będą zdawać i mam nadzieję, że te, które już mają za sobą poszły im dobrze. I mam również nadzieję, że po ich zaliczeniu i zdaniu nie będą mieli wstrętu do książek i zainteresują się nowościami i zapowiedziami. :)
__________________________________________________________________________________

Autor: Romina Russell
Tytuł: Zodiak
Seria: Zodiak #1
Oryginalny tytuł: Zodiac
Wydawnictwo: YA! / GW Foksal
Data wydania: 20.05.2015
Stron: 384


Świat stanął na krawędzi chaosu: galaktykę Zodiaku i jej Dwanaście Domów nawiedza seria zaburzeń pogodowych, niosących śmierć i zniszczenie.
Rho, 16-letnia mieszkanka konstelacji Raka, ma przed sobą najtrudniejsze zadanie. Musi przekonać nieświadomych Strażników pozostałych jedenastu domów, że zaburzenia mogą być związane
z powrotem Ochusa, mitycznego założyciela Trzynastego Domu. Tylko, kto uwierzy nowej Strażniczce Domu Raka?
Wyścig z przeznaczeniem trwa…
__________________________________________________________________________________

Autor: Rebecca Lim
Tytuł: Miłosierna
Seria: Mercy #1
Oryginalny tytuł: Mercy
Wydawnictwo: YA! / GW Foksal
Data wydania: 20.05.2015
Stron: 288


Kim jest Mercy? Ile ma lat? Jak się tu znalazła? Na te pytanie ona sama, wygnany z raju anioł, nie zna odpowiedzi. Jej dusza tym razem utknęła w ciele nastoletniej Carmen. Dziewczyna jest solistką, a chór, w którym śpiewa, ma dać ważny wyjazdowy koncert w tajemniczym mieście Paradise. Mercy-Carmen trafia do domu rodziny, w której przed laty wydarzyła się tragedia – zaginęła Lauren, córka gospodarzy. Mimo że wszyscy są głęboko przekonani, że dziewczyna nie żyje,jej brat wciąż usiłuje ją odnaleźć. Dzięki paranormalnym zdolnościom Mercy jego poszukiwania wkraczają na nowe tory.
__________________________________________________________________________________

Autor: Jessica Shirvington
Tytuł: Między życiem, a życiem
Oryginalny tytuł: Between the Lives
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 11.05.2015
Stron: 288

Jest inna niż wszyscy.
Od kiedy pamięta, żyje podwójnie.
Co 24 godziny następuje przeskok z jednego życia do drugiego, z jednej tożsamości do drugiej, z bogatego Wellesley do skromnego Roxbury.

Wymarzone życie
Sabine z Wellesley ma wszystko, czego tylko pragnie. Imponujące przyjaciółki, drogie ciuchy, rewelacyjne stopnie w szkole i chłopaka, którego wszyscy jej zazdroszczą. Przyszłość wygląda różowo.

Wymarzona miłość
Sabine z Roxbury ma niezamożnych rodziców i wykolejonych przyjaciół – a kiedy jej tajemnica wychodzi na jaw, perspektywy jeszcze mocniej się zawężają. Lecz dzięki temu spotyka Ethana. Jest wspaniały, intrygujący, przyprawia o zawrót głowy.

Powieść Jessici Shrivington – pasjonująca, zabawna, skłaniająca do wzruszeń – to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy choć czasem myślą, że jedno ułożone życie zdecydowanie im nie wystarcza. Zobaczcie, co mogłoby się stać, gdyby wasz sen o podwójnej tożsamości nabrał rzeczywistych kształtów... 
__________________________________________________________________________________

Autor: Drusilla Campbell
Tytuł: Uwięziona
Cykl wydawniczy: Gorzka czekolada
Oryginalny tytuł: Little Girl Gone
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 15.05.2015
Stron: 272


Bohaterka książki, Madora, już jako siedemnastolatka wpadła w kłopoty z narkotykami i mężczyznami. Przerażona światem i wyalienowana od rodziny i przyjaciół, uciekła z Willisem, by przez kilka lat prowadzić życie z dala od wszystkich. Jednak gdy Willis porywa i więzi ciężarną nastolatkę, Madora czuje się rozdarta pomiędzy miłością do mężczyzny, a świadomością tego, co jest dobre a co złe. W końcu będzie musiała stawić czoła prawdzie i dokładnie przyjrzeć się swojemu życiu…
__________________________________________________________________________________

Autor: Cassandra Clare, Holly Black,
Tytuł: Próba żelaza
Seria: Magisterium #1
Oryginalny tytuł: Magisterium I: The Iron Trial
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 13.05.2015
Stron: 352


Pierwsza z pięciu powieści autorki bestsellerowych książek dla młodzieży – Cassandry Clare.
Dwunastoletni Callum mieszka ze swoim ojcem, który niegdyś był magiem, lecz po śmierci żony zrezygnował z czarów i postanowił wychować swojego syna jak zwykłego chłopca, ignorując budzące się w nim magiczne zdolności. Kiedy Call zostaje wezwany na obowiązkowy egzamin do Magisterium – szkoły magii, Alastair przekonuje syna, że ten powinien za wszelką cenę uniknąć rekrutacji, by nie mieć żadnych związków z niebezpiecznym magicznym światem. Pomimo katastrofalnego przebiegu egzaminu Callum zostaje przyjęty do Magisterium i zostaje uczniem Mistrza Rufusa.
W szkole magii chłopiec zaprzyjaźnia się Aaronem i Tamarą, z którymi wspólnie zgłębia tajniki czarów i podchodzi do coraz bardziej wymagających sprawdzianów. Pomimo niepokornego charakteru i licznych wątpliwości dotyczących pobytu w szkole, Callum radzi sobie coraz lepiej i zaczyna traktować Magisterium jak swój drugi dom.
Pewnego dnia magowie prowadzący szkołę odkrywają, że Aaron nie jest zwykłym uczniem, potrafi bowiem panować nad magią chaosu. Oznacza to, że chłopiec jest Makarem, szczególnym rodzajem maga, na którego wszyscy czekają, licząc, że przeciwstawi się Wrogowi Śmierci. Początkowo ta wiadomość wzbudza entuzjazm, jednak wkrótce Aaron zostaje porwany, zaś Call i Tamara ruszają mu na pomoc. Chłopiec musi odnaleźć zaginionego przyjaciela, mierząc się nie tylko z siłami zła, lecz także z własną przeszłością. Odkrywa niejasne okoliczności śmierci swojej matki, a także dowiaduje się o swoich owianych tajemnicą związkach z Wrogiem Śmierci. Poznana prawda postawi pod znakiem zapytania zarówno jego dalszy pobyt w szkole, jak i relację z ojcem.
__________________________________________________________________________________

Autor: Amy Engel
Tytuł: Misja Ivy
Seria: The Book of Ivy #1
Oryginalny tytuł: The Book of Ivy
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 15.05.2015
Stron: 304


Szesnastoletniej Ivy Westfall nikt nie pyta, czy syn prezydenta Lattimera to jej wymarzony kandydat na męża. Sprawa jest przesądzona. Zostanie żoną śmiertelnego wroga. To smutny los dla młodej dziewczyny, ale też trudno o lepszą okazję, by zadać tyranii morderczy cios.
__________________________________________________________________________________

Autor: Colleen Hoover
Tytuł: Maybe Someday
Seria: Maybe #1
Oryginalny tytuł: Maybe Someday
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 13.05.2015
Stron: 440


On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać.
Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin.
Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce…

Maybe Someday to opowieść o ludziach rozdartych między „może kiedyś” a „właśnie teraz”, o emocjach ukrytych między słowami i o muzyce, którą czuje się całym ciałem.
__________________________________________________________________________________

Autor: Claire North
Tytuł: Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta
Oryginalny tytuł: The First Fifteen Lives of Harry August
Wydawnictwo: Świat książki
Data wydania: 6.05.2015
Stron: 464


Niektórych historii nie da się opowiedzieć w jednym życiu.
Zaskakująca reinterpretacja opowieści o podróży w czasie. Odważna, magiczna, mistrzowska.
Harry August umiera. Znowu. W chwili śmierci Harry August zawsze powraca do punktu wyjścia. Niezależnie od tego, co robi i jakie decyzje podejmuje, za każdym razem staje się chłopcem pamiętającym wszystkie fakty z życia, które przeżył dwanaście razy. Nic się nie zmienia, nigdy. Aż do teraz.
Kiedy nadchodzi kres jedenastego życia Harry’ego, przy jego łóżku pojawia się dziewczynka, która mówi: „O mało mi nie umarłeś, doktorze… Muszę wysłać wiadomość w przeszłość”.
Oto opowieść o wcześniejszych – i późniejszych – wydarzeniach z życia Harry’ego. Podejmuje on próbę ocalenia przeszłości, której nie może zmienić. Stara się uratować przyszłość, by nie dopuścić do katastrofy.
Claire North to pseudonim autorki mającej w swoim dorobku kilka znakomicie przyjętych powieści, z których pierwszą opublikowała jako czternastolatka.
__________________________________________________________________________________


Autor: Waris Dirie
Tytuł: Safa. Nie okaleczajcie mnie
Wydawnictwo: Świat książki
Data wydania: 20.05.2015
Stron: 272


Mała Safa pochodzi ze skrajnie biednej rodziny w Dżibuti. Wychowana w slumsie, została wybrana do roli małej Waris Dirie w ekranizacji światowego bestselleru Kwiat pustyni.
Dramatyczna scena brutalnego obrzezania dziewczynki doprowadza do łez ludzi w kinach na całym świecie. Ale tak naprawdę Safa nie została obrzezana. Waris Dirie jest więc tym bardziej przerażona, gdy dowiaduje się, że dziewczynka wkrótce ma być okaleczona. I robi wszystko, by uchronić ją przed straszliwym losem.  Gdy Waris Dirie pierwszy raz spotyka małą Safę ze slumsu w Dżibuti, powracają bolesne wspomnienia z jej  własnego dzieciństwa. Ale czuje też ulgę: dziewczynka, która ma zagrać w ekranizacji jej historii, Kwiecie pustyni, jest jeszcze nietknięta. Tym większe jest przerażenie Waris, gdy dowiaduje się, że rodzice dziewczynki honorarium za jej udział w filmie chcą przeznaczyć właśnie na obrzezanie córki. Dla Waris to oczywiste: trzeba dziewczynkę za wszelką cenę uchronić przed okaleczeniem. Zawiera z rodzicami umowę: jej fundacja Kwiat Pustyni zadba o to, by Safa otrzymała wykształcenie i będzie wspierać jej bardzo biedną rodzinę aż do uzyskania przez dziewczynkę pełnoletniości.
Cztery lata po ukończeniu pracy nad filmem Waris odwiedza Safę i jej rodzinę w Dżibuti i stwierdza, że mimo umowy Safie nadal grozi poważne niebezpieczeństwo. Po licznych bojach z jej rodziną i wielu perypetiach w Dżibuti i Europie Waris i jej zespół znajdują sposób, by uratować nie tylko Safę, lecz także tysiące innych niewinnych afrykańskich dziewczynek.
__________________________________________________________________________________

Autor: Sophie Hannah
Tytuł: Błąd w zeznaniach
Oryginalny tytuł: Telling Error
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 21.05.2015


Nowa powieść autorki światowego bestsellera Inicjały zbrodni
Damon Blundy to kontrowersyjny publicysta i autor kąśliwych felietonów, które regularnie wydłużają listę jego antagonistów. Błyskotliwy, przystojny, bezkompromisowy.  Żonaty z kobietą, której — jak sama twierdzi — nigdy nie kochał.
Nieopodal domu Bludy’ego mieszka Nicki Clements, czterdziestodwuletnia żona i matka. Wraz z rodziną niedawno przeniosła się z Londynu do Spilling — typowego miasteczka, w którym sąsiedzi widzą wszystko, ale udają, że nie widzą nic. Jak każda pani domu, Nicki ma własne małe sekrety oraz… kłopot z bocznym lusterkiem swojego srebrnego audi.
W poniedziałkowy poranek, 1 lipca 2013 roku, w jednym z wiktoriańskich domów w okolicy zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Przed śmiercią został unieruchomiony za pomocą taśmy oraz ogłuszony ciężkim przedmiotem. Do uśmiercenia swojej ofiary zabójca użył noża, choć w nieco niekonwencjonalny sposób: nieboszczyk nie został nim pchnięty, a… uduszony. Na ścianie jego gabinetu morderca pozostawił zagadkowy napis, a w skrzynce mailowej, do której znał hasło, tajemnicze selfie z ogłuszoną ofiarą.
Aha, i jeszcze coś! Zamordowany to Damon Blundy. Wiadomo już, że śledztwo nie będzie należało do najłatwiejszych, a jedynym tropem okazuje się… srebrne audi, krążące wokół miejsca zbrodni.
Wyjawić Ci pewien sekret? Dobrze się zastanów, nim odpowiesz…
__________________________________________________________________________________

W tym miesiącu zapowiedzi jest jakby mniej, ale chyba kosztem następnego, który będzie... oj, chyba będzie najbogatszym w nowości książki w tym roku, więc przygotujcie siebie - bo pewnie będzie to bardzo długi wpis, jak i swoje portfele – bo  będzie co kupować. W maju najbardziej nie mogę się doczekać Miłosiernej, Zodiaku oraz Między życiem, a życiem. Powieści te mają tak piękne okładki, że... że z przyjemnością można na nie popatrzeć, ale jak zawsze najbardziej ciekawi mnie zawartość, z którą mam nadzieję się zapoznać. Zaintrygowała mnie również Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta, bo nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że będzie to tak dobra powieść jak Wszechświat kontra Alex Woods (a skąd to skojarzenie i porównanie, nie wiem). :)


A Was co zainteresowało? Coś może już czytaliście? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...