środa, 8 kwietnia 2015

Nowości i zapowiedzi na kwiecień 2015

Zmiany na blogu jak widać trwają nadal. Zaledwie w poniedziałek zainstalowałam Disqusa. Pytałam Was o zdanie i choć odzew był znikomy, to jednak osoby, które odpowiedziały na moje pytania jak najbardziej go polecały. Wszystkim, którym chciało się zabrać głos w tej sprawie bardzo dziękuję! Mam nadzieję, że będziecie komentować, tak jak dotychczas, bo Disqus jest o tyle fajny, że można zalogować się również poprzez konto Google czy Facebooka, jak komu wygodniej. Jeśli macie jakieś uwagi, piszcie śmiało! Zmiany, zmianami, ale postów zmieniać nie zamierzam. Jak na razie nowości i zapowiedzi ukazują się tak, jak miałam w planach, czyli cyklicznie, więc i dziś nie mogło ich zabraknąć. A tym bardziej, gdy widzi się TAKIE książki...  

__________________________________________________________________________________


Autor: C.C. Hunter
Tytuł: Szepty o wschodzie księżyca
Seria: Wodospady cienia #4
Oryginalny tytuł: Whispers at Moonrise
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 26.03.2015
Stron: 400


Kylie różni się od swoich rówieśników nawet na obozie dla nadnaturalnych istot. Widzi duchy i nie należy do żadnego gatunku – za to ma cechy ich wszystkich. Teraz pochłania ją odkrywanie sekretów nowej tożsamości, martwi się jednak, że Lucas i jego stado nigdy nie zaakceptują tego, iż Kylie nie jest wilkołakiem…  A to sprawia, że dziewczyna znów zwraca się coraz bardziej w stronę Dereka, który jako jedyny jest stanie przyjąć ją taką, jaką jest.
Jakby tego było mało, Kylie nawiedza duch Holiday, komendantki obozu i najbliższej jej osoby. Jest tylko jeden mały szkopuł… Holiday żyje. Jeszcze. Kylie musi ocalić ją przed niewidocznym zagrożeniem, zanim będzie za późno. W świecie ciągłych wątpliwości i zamieszania tylko jedno wydaje się pewne: nie da się uniknąć zmian i wszystko kiedyś się kończy, nawet pobyt Kylie w Wodospadach Cienia.
Czwarta część bestsellerowej serii Wodospady Cienia tak jak poprzednie zabiera czytelników w zapierającą dech w piersiach podróż po świecie elfów, wilkołaków, czarownic i… kameleonów.
__________________________________________________________________________________


Autor: Rebecca Donovan
Tytuł: Biorąc oddech
Seria: Oddechy #3
Oryginalny tytuł: Out of Breath
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 8.04.2015
Stron: 464


Po trudnych przeżyciach najpierw z dręczącą ją ciotką, a następnie z uzależnioną od alkoholu matką, Emma zupełnie odcięła się od tego, co było. Ale tylko pozornie. Ma nowe życie i nowych znajomych w Kalifornii, a mimo to każdego dnia ścigają ją te same wspomnienia. Broni się przed natrętnymi głosami z przeszłości, również za pomocą tego, czego tak się brzydzi – alkoholu. Tak rozpaczliwie próbuje zapomnieć i ochronić bliskich przed sobą samą…
Co jeszcze ją czeka? Czy nauczy się kochać siebie? Czy wybierze miłość i nadzieję zamiast rozpaczy i mroku? Czy Evanowi uda się ją ocalić? A może zrobi to ktoś inny?
Oto trzeci tom serii Oddechy – ostatnie spotkanie z Emmą i Evanem, ostatnia szansa na to, by wsiąść do kolejki górskiej i wstrzymać oddech aż do ostatniej strony…
__________________________________________________________________________________


Autor: J.D. Horn
Tytuł: Ród
Seria: Wiedźmy z Savannah
Oryginalny tytuł: The Line
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 22.04.2015
Stron: 336


Czary, zagubione dusze, hoodoo - to codzienność Savannah, pięknego miasteczka kryjącego upiorne sekrety. Cienkiej granicy pomiędzy rzeczywistością ludzi a światem demonów strzeże ród Taylorów, najpotężniejszych czarownic na południu USA. Gdy głowa rodziny umiera w tajemniczych okolicznościach, ktoś musi zająć miejsce lidera i powstrzymać zło, które zaczyna przenikać do miasta…
Mercy Taylor jako jedyna z rodu nigdy nie dysponowała magicznymi mocami. To ona jednak wyciąga czerwony los, który naznacza ją jako wybrankę. Co się za tym kryje? Jak zareaguje jej siostra, Maisie, która dotychczas wydawała się faworytką? I dlaczego narzeczony Maisie nagle nie może oderwać wzroku od Mercy?
Fascynująca, pełna grozy opowieść w stylu southern gothic o miłości, zdradzie, magii i mroku.
__________________________________________________________________________________


Autor: Emily Lockhart
Tytuł: Byliśmy łgarzami
Oryginalny tytuł: We were liars
Wydawnictwo: YA! / GW Foksal
Data wydania: 8.04.2015
Stron: 240


Nieidealny, niebogaty, niemający nazwiska. Dla dzieci wspaniały towarzysz zabaw,
dla dorosłych osoba, która wprowadza niepokój. Pojawiły się emocje,
a w ślad za nimi kłótnie i kłamstwa…

Cadence jest najstarszą wnuczką w rodzinie Sinclairów. Co roku wszyscy spędzają wakacje na własnej wyspie, gdzie dziadek zbudował domy dla siebie i swoich trzech córek. Sinclairowie są bogaci, idealni i niczego im nie brakuje. Tak ich życie oceniają postronni obserwatorzy. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej…
Mimo że dotykają ich problemy, nieszczęścia, uzależnienia, światu pokazują zawsze uniesione wysoko głowy i sztuczne uśmiechy. Troje starszych wnuków spędza kolejne lata na zabawach z przyjacielem spoza rodziny. Nazywają siebie Łgarzami i tworzą swój tajemniczy, zamknięty świat. Kiedy dorastają, Cadence zakochuje się w Gatcie. Wszystko wydaje się jej możliwe, do momentu, kiedy zostaje znaleziona na plaży, z rozbitą głową, w samej halce. Nie pamięta, co się wydarzyło, i nikt nie chce jej tego wyjaśnić. Nękają ją potworne migreny, ciągle choruje, łyka kolejne proszki i chce wrócić na wakacyjną wyspę do ukochanych Łgarzy. Czy oni pomogą jej wreszcie dotrzeć do prawdy?
__________________________________________________________________________________Autor: Sarah J. Maas
Tytuł: Zabójczyni
Seria: Szklany tron #.0.1 - #0.4
Oryginalny tytuł: The Assassin's Blade *
Wydawnictwo: Uroboros/ GW Foksal
Data wydania: 22.04.2015
Stron: 462


Specjalnie dla fanów – wyjątkowe zbiorcze wydanie czterech historii o Celaenie Sardothien, które poprzedzają akcję Szklanego tronu.
W jednym tomie ukażą się aż cztery minipowieści: Zabójczyni i władca piratów, Zabójczyni i Czerwona Pustynia, Zabójczyni i podziemny świat oraz Zabójczyni i imperium Adarlanu.

*Jednakże w wersji amerykańskiej zbiór zawiera nie cztery, a pięć minipowieści.
__________________________________________________________________________________


Autor: Kat Falls
Tytuł: Nieludzie
Seria: Fetch #1
Oryginalny tytuł: Inhuman
Wydawnictwo: Uroboros/ GW Foksal
Data wydania: 22.04.2015
Stron: 364


W wyniku ataku terrorystycznego na park rozrywki, w którym odbywały się
eksperymenty biologiczne, we wschodniej części Stanów Zjednoczonych został
uwolniony transgeniczny wirus…

W jednym z amerykańskich parków rozrywki naukowcy eksperymentują na zwierzętach, by stworzyć chimery będące w przyszłości atrakcją turystyczną. Katastrofa biologiczna sprawia, że Stany Zjednoczone na wschód od Missisipi zostają uznane za Dziką Strefę, w której zamieszkują zmutowani zwierzoludzie, zarażeni niebezpiecznym wirusem. Każdemu, kto przekroczy wyznaczoną granicę, grozi śmierć.
Lane McEvoy dorasta w cieniu wielkiego muru i mimo że jest ciekawa, co znajduje się po drugiej jego stronie, nie chciałaby nigdy się tam znaleźć. Życie na zachodzie jest bezpieczne i taki świat jej odpowiada. Jednak pewnego dnia przyjdzie jej zmierzyć się z szokującą rzeczywistością – aby uratować własnego ojca, musi dostać do skażonej strefy. Dziewczyna wyrusza w niebezpieczną podróż, całkowicie nieprzygotowana na to, co znajduje się w ruinach dawnej cywilizacji. Spotyka stworzenia, które zarówno ją fascynują, jak i przerażają. Dopiero po drugiej stronie muru uświadamia sobie, czym jest prawdziwie człowieczeństwo.

Falls tworzy ciekawą rzeczywistość w swojej nowej powieści… Bohaterami czyni młodych ludzi, ale książka spodoba się także starszym czytelnikom, którzy lubią tajemnicze historie. Niezbędna lektura dla fanów SF.
Voice of Youth Advocates
__________________________________________________________________________________


Autor: George Beahm
Tytuł: Chłopcy od Google'a: Sergey Brin i Larry Page we własnych słowach
Oryginalny tytuł: The Google Boys: Sergey Brin and Larry Page In Their Own Words
Wydawnictwo: W.A.B./ GW Foksal
Data wydania: 8.04.2015
Stron: 208
  
Chłopcy od Google'a na publiczne wystąpienia poświęcają 8 godzin rocznie.
Jeśli już zatem pojawiają się w mediach, z pewnością muszą mieć do powiedzenia
coś  interesującego... George Beahm postanowił sprawdzić, czym właściwie chcą podzielić się ze światem twórcy jednej z najbardziej rozpoznawanych marek na świecie.
Sergey Brin i Larry Page stworzyli swą pierwszą wyszukiwarkę, gdy byli jeszcze studentami Uniwersytetu Stanforda. Kiedy zarejestrowali firmę jako Google, zatrudniała ona zaledwie kilka osób, a jej siedziba mieściła się w wynajętym garażu na jednym z podmiejskich osiedli San Francisco. Dziś przedsiębiorstwo liczy ponad 40 tysięcy pracowników, a Google to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek na świecie. Jednak Google to nie tylko wyszukiwarka!
Jest o także jedno z najbardziej dochodowych rozwiązań marketingowych - system reklam sprofilowanych pod użytkownika, oraz najpopularniejszy internetowy atlas i mapa drogowa obejmująca tysiące ulic na świecie. Dziś w Google tworzy się produkty dostosowane pod rynek mobilny, pozyskuje odnawialne źródła energii, a także prowadzi badania nad sztuczną inteligencją.Jak wyglądała droga do realizacji marzeń dwójki studentów Uniwersytetu Stanforda?
Jak  udało im się uniknąć porażki i poprowadzić biznes tak, by stał się on nie tylko źródłem dochodu, ale przede wszystkim życiową przygodą? I co łączy przeglądarkę internetową z kolonizacją Marsa?
__________________________________________________________________________________


Autor: Andromeda Romano-Lax
Tytuł: Hiszpański smyczek
Oryginalny tytuł: The Spanish Bow
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 8.04.2015
Stron: 608


Ta porównywana z Cieniem wiatru, napisana z niezwykłym rozmachem powieść jest poruszającym koncertem na wiolonczelę, w którym splatają się losy człowieka i pogrążonego w chaosie świata.
Pod koniec XIX wieku w miasteczku Campo Seco rodzi się chłopiec. Nikt jeszcze nie przeczuwa, że wkrótce zostanie okrzyknięty królem smyczka i największym wiolonczelistą w historii Hiszpanii. Tymczasem dwór królewski w Madrycie, pełen intryg i zepsucia, chyli się powoli ku upadkowi. Chmury gromadzą się również nad resztą Europy, zwiastując nadejście nowej, okrutnej epoki. Po dojściu do władzy faszystów życie genialnego muzyka staje się nieustającym wyborem pomiędzy osobistym szczęściem a nienawiścią do reżimu. Jego miłość do pięknej żydowskiej skrzypaczki jest zagrożona, podobnie jak stary ład na kontynencie, a ratowanie najbliższych wiąże się ze zhańbieniem własnego nazwiska...
__________________________________________________________________________________


Autor: Anna Łacina
Tytuł: Dzika jabłoń
Cykl wydawniczy: Seria z kropką
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 8.04.2015
Stron: 288


Wyrwała kartkę z zeszytu i napisała dużymi literami:
Muszę wyjechać na jakiś czas. Wszystko w porządku. Nie szukajcie mnie. Nikt mnie nie porwał, nie uciekłam z domu, nie jestem w ciąży.
Zawahała się, zanim dodała:
Wrócę.

Do tego sylwestra Wiktoria przygotowywała się wyjątkowo starannie. Właśnie miał się zacząć kolejny szczęśliwy rok jej związku z Kacprem. Tymczasem chłopak nagle zniknął. Nie ma go w domu, przestał odbierać telefony, zlikwidował konto na Facebooku…
Czy jedynym lekarstwem na rozpacz jest uciec jak najdalej od miejsc, z którymi wszystko źle się kojarzy?
__________________________________________________________________________________

 Autor: Sarah Fine
Tytuł: Sanctum
Seria: Guards of the Shadowlands #1
Oryginalny tytuł: Sanctum
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 29.04.2015


“Mój plan: Dostać się do miasta. Odbić Nadię. Wydostać się. Proste.”

Tydzień temu, siedemnastoletnia przyjaciółka Leli Santos, Nadia, zabiła się. Dziś, dzięki temu, że rytuał pogrzebowy poszedł nie tak jak powinien, Lela pozostaje w raju, spoglądając na rozległe ogrodzone miasto z lekkim dystansem – na piekło.

Nikt chętnie nie przeszedłby przez Bramę Samobójców, do miejsca pogrążonego w ciemności i opanowanego przez zdeprawowane istoty. Ale Lela nie jest nikim – jest zdeterminowana, aby odnaleźć duszę swojej najlepszego przyjaciółki, nawet jeżeli oznacza to poświęcenie na wieczność jej życia pozagrobowego.
W miarę jak Lela stara się odszukać Nadię, zostaje nakryta przez Strażników – ogromne, nie do końca ludzkie istoty, które patrolują mroczne ulice bezkresnego miasta. Ich aż nazbyt ludzki przywódca, Malachi, różni się od nich praktycznie w każdym calu, poza jedną rzeczą: śmiertelną skutecznością. Kiedy spotyka Lelę, Malachi tworzy swój własny plan: chce wydostać ją z miasta, nawet jeżeli oznaczałoby to zostawienie Nadii w tym ponurym miejscu. Malachi wie coś, czego nie wie Lela – mroczne miasto nie jest najgorszym miejscem, w którym Lela mogła skończyć, a on nie cofnie się przed niczym, aby uchronić ją przed takim losem.
__________________________________________________________________________________


Autor: Lissa Price
Tytuł: Starter
Seria: Starters #1
Oryginalny tytuł: Starters
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 8.04.2015
Stron: 400


Callie straciła rodziców, kiedy wojna bakteriologiczna zmiotła z powierzchni ziemi wszystkich w wieku między 20 a 60 lat. Ona i jej młodszy brat, Tyler, uciekają, aby mieszkać na odludziu wraz z przyjacielem Michaelem, i walczą z regenatami, którzy byliby w stanie zabić ich choćby dla ciastka.
Jedyną nadzieją Callie jest „Prime Destinations”, niepokojące miejsce w Beverly Hills, rządzone przez tajemniczą postać znaną jako Old Man. Ukrywa nastolatków, aby wypożyczyć ich ciała Endersom – seniorom, którzy chcą być znowu młodzi. Callie wie, że pozyskane w ten sposób pieniądze utrzymają ją, Tylera i Michaela żywych, więc zgadza się być dawcą. Ale neurochip, który został umieszczony w jej głowie, ma awarię i Callie budzi się w życiu Helen – kobiety, która wypożyczyła jej ciało. Mieszka w jej domu, jeździ jej samochodami i umawia się z wnukiem senatora. Wszystko wygląda jak w bajce, dopóki Callie nie odkrywa, że Helen zamierza robić coś więcej, niż tylko imprezować – a plany Prime Destinations są dużo gorsze, niż Callie mogła sobie kiedykolwiek wyobrazić…

Ona jedna przeciwko systemowi

STRACIŁA RODZICÓW
POTEM DOM
W KOŃCU WŁASNE CIAŁO
ZROBI WSZYSTKO, ŻEBY JE ODZYSKAĆ
__________________________________________________________________________________

Jak możecie zauważyć, również w kwietniu wydawnictwa nie próżnują i zasypują nas masą świetnych premier. Kilka z tych książek będę miała okazję przeczytać i zrecenzować, więc pozostaje tylko czekać i zaglądać na bloga. Szepty o wschodzie księżyca i Biorąc oddech już mam, więc one pewnie pojawią się w pierwszej kolejności. :)


A Was co zainteresowało? Na coś czekacie? Może już coś czytaliście? Jeśli tak, to co polecacie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...