poniedziałek, 9 marca 2015

Nowości i zapowiedzi na marzec 2015

Dziś niestety krótko, zwięźle i na temat (choć tak jest zawsze, jeśli chodzi o podsumowania i zapowiedzi), ponieważ choruję, dlatego też post, który miał ukazać się wczoraj, publikuję dzisiaj. W tym miesiącu znalazłam mniej interesujących mnie książek, ale na pewno nie są gorsze jakościowo, bo znowu szykuje się wiele interesujących premier! :)

______________________________________________________________________________________________


Autor: Maggie Stiefvater
Tytuł: Złodzieje snów
Seria: The Raven Cycle #2
Oryginalny tytuł: The Dream Thieves
Wydawnictwo: Uroboros / GW Foksal
Data wydania: 25.03.2015
Stron: 448
Recenzja Króla Kruków


Jeśli moglibyście kraść przedmioty ze swoich snów, co byście zabrali? Ronan Lynch ma sekret. Sekret, który ukrywa przed innymi, a czasem nawet przed samym sobą. Ronan potrafi kraść przedmioty ze snów. I nie jest jedyną osobą, która ich pragnie.
Maggie Stiefvater jest autorką z listy bestsellerów „New York Timesa”. Napisała m.in. Shiver, Linger, Forever. Jej książka The Scorpio Races otrzymała tytuł Michael L. Printz Honor Book nadany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy, a „Publisher Weekly” uznał jej Króla kruków za Książkę Roku. Obecnie pisarka mieszka w Virginii.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Melissa Marr
Tytuł: Przybysze
Oryginalny tytuł: The Arrivals
Wydawnictwo: Uroboros / GW Foksal
Data wydania: 04.03.2015
Stron: 320


Rodzeństwo z Dzikiego Zachodu, płatny morderca z Chicago Ala Capone, diler narkotyków z Seattle – wszyscy oni mają coś na sumieniu. I może właśnie dlatego trafili na Bezdroża, do tajemniczego świata pełnego kurzu, potworów, magii i istot, którym nie można ufać. Razem tworzą grupę Przybyszów, których zadaniem jest ochrona mieszkańców przed groźnymi bestiami. W świecie, gdzie ludzi łączą miłość, strach i chciwość, zdrada jest na porządku dziennym, a każdy skrywa sekrety z przeszłości, o których wolałby nigdy nie mówić, żaden wybór nie jest prosty. A pytanie o to, dlaczego Przybysze trafili na Bezdroża, wciąż pozostaje otwarte…
Melissa Marr - z wykształcenia anglistka, wykładowca uniwersytecki w amerykańskim stanie Wirginia. Autorka bestsellerowej serii Wicked Lovely oraz powieści fantasy dla dorosłych, takich jak Graveminder i Przybysze. Napisała również kilka opowiadań wchodzących w skład różnych antologii. Wraz z Kelley Armstrong stworzyła serię Loki's Wolves, gdzie podpisała się jako M.A. Marr.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Kristen Lippert-Martin
Tytuł: Tabula Rasa
Oryginalny tytuł: Tabula Rasa
Wydawnictwo: YA! / GW Foksal
Data wydania: 11.03.2015
Stron: 352


To miała być jedna z ostatnich sesji projektu Tabula Rasa – tak twierdzili lekarze. Jednak Sara nie chciała w to wierzyć. Usuwanie jej wspomnień o traumatycznych przeżyciach trwało dłużej niż u innych pacjentów – na tyle długo, że Sara zaczynała zastanawiać się nad swoją rolą w zdarzeniach, które chcieli wymazać. Czy na pewno była ofiarą? Jedyny uzbrojony strażnik na oddziale, wszystkie te środki bezpieczeństwa, które miały odizolować ją od innych… o czym tak naprawdę miała zapomnieć?
Kristen Lippert-Martin – mieszka z rodziną w Los Angeles. Prowadzi bloga dla młodych czytelników i geeków, na którym zajmuje się powieściami, filmami i serialami. Tabula Rasa jest jej literackim debiutem.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Hubert Haddad
Tytuł: Teoria niegrzecznej dziewczynki
Oryginalny tytuł: Théorie de la vilaine petite fille
Wydawnictwo: W.A.B. / GW Foksal
Data wydania: 25.03.2015
Stron: 354


Wielka kariera i spektakularny upadek sławnych medium, mających licznych naśladowców. Historia losów sióstr Fox, które na równi zyskały sobie tyle samo zwolenników, co wrogów.

Dziewiętnastowieczna Ameryka. Margaret i Kate Fox (postaci autentyczne) wychowują się w farmerskiej rodzinie na prowincji. W starym domu, do którego się przeprowadzają, Kate nawiązuje kontakt z duchem. Mr Splitfoot – jak go nazwała – przychodzi na każde wezwanie. Wieść rozchodzi się po okolicy. Medialne zdolności sióstr stają się zajęciem dochodowym.  Rodzina przenosi się do Nowego Jorku, a Stany ogarnia fala seansów spirytystycznych…

Hubert Haddad (ur. w 1947 r.) – pisarz, poeta, prozaik, historyk sztuki i eseista francuski, a także malarz (wystawy w Paryżu, Chaumont-en-Champagne, Chalons, Orleanie i Marrakeszu) od czasu do czasu ilustrator. W 1967 roku wydał debiutancki zbiór wierszy  Le Charnier déductif, a w 1974 roku powieść Un rêve de glace. Od tego czasu publikuje wiele dzieł, w których doskonale porusza się po różnych gatunkach literackich od eseju, przez opowiadania, sztuki teatralne i liczne zbiory wierszy i powieści.
______________________________________________________________________________________________


Autor: K.A.S. Quinn
Tytuł: Królowa na wojnie
Seria: Kroniki Tempusu #2
Oryginalny tytuł: The Quinn at War
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 20.03.2015
Stron: 320


W XXI wieku, w Nowym Jorku, w całkiem zwyczajny dzień Katie towarzyszą niecodzienne spotkania. Najpierw ukazuje jej się dziewczyna z długimi rudymi włosami, jakby z innej epoki, potem blady mężczyzna w czarnym cylindrze. Na koniec otrzymuje tajemniczą notatkę, która w zagadkowy sposób wysyła ją w przeszłość…
Zwykła dziewczyna – niezwykła przygoda w czasie.
W kolejnej części przygód Kate powraca do XIX-wiecznego Londynu, gdzie panuje królowa Wiktoria, a Anglia stoi na skraju wojny z Rosją. W tle tych wydarzeń szykuje się kluczowa bitwa, która może zmienić losy świata. Czy wezwanie Kate było właściwym posunięciem i przyczyni się do zwycięstwa?
Czas nie jest dobrym sprzymierzeńcem, umyka z każdą chwilą...
______________________________________________________________________________________________


Autor: Sue Monk Kidd
Tytuł: Sekretne życie pszczół
Oryginalny tytuł: The Secret Life of Bees
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 19.03.2015
Stron: 352


Najsłynniejsza książka Sue Monk Kidd, autorki bestsellerowych Czarnych skrzydeł.
Pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami. Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Spokój pomagają jej odzyskać noszące imiona letnich miesięcy, czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon, gdzie Lily trafia, jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie, nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie…
Zekranizowana z sukcesem niezwykła książka przetłumaczona na 36 języków, sprzedana w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy, opowiada o przerażającej codzienności stanów południowych Ameryki połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy niewolnicy odzyskali już wolność, ale tylko na papierze.
______________________________________________________________________________________________


Autor: John Green, David Levithan
Tytuł: Will Grayson, Will Grayson
Oryginalny tytuł: Will Grayson, Will Grayson
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 4.03.2015
Stron: 368


Pewnego zimnego wieczoru w Chicago przecinają się ścieżki dwóch Willów Graysonów. Nazywają się tak samo, ale do tej chwili żyli w zupełnie różnych światach. Teraz ich życie rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku. Po drodze jest miejsce na przyjaźń i miłość, muzykę i futbol, a emocjonalna plątanina znajduje kulminację w najbardziej szalonym i spektakularnym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen.
______________________________________________________________________________________________


Autor: Rainbow Rowell
Tytuł: Eleonora i Park
Oryginalny tytuł: Eleanor & Park
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 18.03.2015
Stron: 352


Eleonora… nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego.
Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty.
Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.
______________________________________________________________________________________________


Jak widać wybrałam aż 8 pozycji. Osiem to bardzo dobra liczba (moja ulubiona), więc prezentuje sobą nie tylko ilość, ale i jakość. Nie ma co się rozpisywać, bo najchętniej przeczytałabym wszystkie wyżej pokazane książki. Tutaj i teraz. Od razu. Kilka z nich zrecenzuję na pewno prędzej niż później, a  resztę... A resztę dopiero jak znajdę jakieś ciekawe promocje, choć teraz pewnie się na to nie zanosi. :)

19 komentarzy:

 1. "Teoria niegrzecznej dziewczynki" przyciąga samym tytułem. :D "Przybysze" też mnie intrygują. Co tu wybrać, co tu wybrać? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. "Will Grayson..." i "Eleanora i Park" już zamówione :D poza tym ciekawią mnie "Przybysze" i "Kroniki Tempusu"
  Pozdrawiam ;)

  raven-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Na dwie pierwsze pozycje czekam najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przybysze, Teoria niegrzecznej dziewczynki i Złodzieje snów interesują mnie bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam Sekretne życie pszczół i Eleonorę i Parka - te książki mam już za sobą :).

  OdpowiedzUsuń
 6. "Sekretne życie pszczół", "Will Grayson, Will Grayson" i "Eleonora i Park" znajdują się na mojej liście "do przeczytania".

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi zależy tylko na "Eleonorze i Parku", ale za to jak bardzo. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Eleonora i Park przeczytana. Bardzo przyjemna książka. A dziś zaczęłam nowego Green'a i już sam początek bardzo mi się spodobał. Bardzo czekam na Tabula Rasa. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Tabula rasa", "Eleonora i Park" oraz "Will Grayson, Will Grayson" to powieści, które bardzo mnie intrygują. A "Sekretne życie pszczół" czeka na półce, co mnie niezmiernie cieszy. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawi mnie "Teoria..." i "Sekretne...".

  Zdrowia!

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam na "Sekretne życie pszczół", bo nie obejrzę filmu, póki nie przeczytam książki. O, tak sobie postanowiłam! A z Twoich propozycji wpadli mi jeszcze w oko "Przybysze". Nie słyszałam o tym wcześniej. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdecydowanie stawiam na "Sekretne..."

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja dzisiaj skusiłabym się na każdą z zaprezentowanych wyżej pozycji :D

  OdpowiedzUsuń
 14. "Sekretne życie pszczół" i "Eleonora i Park" to jak dla mnie najbardziej interesujące tytuły. Z chęcią przeczytałabym też kolejną książkę Greena :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Najbardziej interesuje mnie "Eleanora i Park" i "Will Grayson, Will Grayson". Trzeba będzie którąś z nich upolować w księgarni.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nominowałam Cię do Liebster Award :)
  Więcej dowiesz się u mnie :
  http://podrozemiedzyksiazkowe.blogspot.com/2015/03/liebster-award.html

  OdpowiedzUsuń
 17. Pierwsze cztery pozycje mnie najbardziej interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 18. bardzo fajny blog, też jestem fanką książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Kurcze, zaciekawiło mnie to "Sekretne życie pszczół" :)
  zapraszamy w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...