niedziela, 8 lutego 2015

Nowości i zapowiedzi na luty 2015

Uff, całe szczęście moje „postanowienie noworoczne” (niech już będzie, bo żadnego nawet nie zrobiłam) o comiesięcznych nowościach i zapowiedziach nie skończył się tylko na tym pierwszym, styczniowym. Choć robienie tego posta zajmuje mi trochę czasu to sprawia mi to przyjemność. Bo ot, jestem ciekawa, co powiecie na temat konkretnych powieści, czy czekacie, a może już polecacie, a może czytaliście ostatnio coś innego, nowego (a i nawet starego) godnego wspomnienia i polecenia. Komentarze należą do Was! A w tym miesiącu jest co komentować, bo tak jak w poprzednim, dzieje się, oj dzieje. :)


______________________________________________________________________________________________

Autor: Moira Young
Tytuł: Gniewna gwiazda
Seria: Kroniki czerwonej pustyni #3
Oryginalny tytuł: Raging star
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 11.02.2015
Stron: 448
RECENZJA KRWAWY SZLAK


Saba szykuje się do ostatecznej rozgrywki z DeMalo. Tymczasem on chce, żeby do niego dołączyła, stworzyła wspaniały świat – Nowy Eden. I została z nim już na zawsze. Serce Saby jest jednak przy Jacku. Rozpoczyna się walka z Tontonem. Niestety szanse buntowników są zatrważająco małe. Mimo to DeMalo składa Sabie kuszącą ofertę. Czy dziewczyna będzie w stanie mu odmówić? Jak bardzo poświęci się, by ratować ludzi, których kocha? Zapierający dech w piersiach ostatni tom trylogii Kroniki Czerwonej Pustyni!
______________________________________________________________________________________________

Autor: Agnieszka Olejnik
Tytuł: Dante na tropie
Cykl wydawniczy: Z fasonem
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: luty 2015
Stron: 372
RECENZJA ZABŁĄDZIŁAM


Tej książki nie można czytać obojętnie.  Emocje są gorące, zbrodnie makabryczne, przyjaciele wierni, bohaterka pociągająca, a Dante niezawodny.
Anna Drozd przyjechała do małego miasteczka, kupiła piękną willę na uboczu, wyremontowała ją i zamieszkała w niej razem z wyżłem weimarskim o poetyckim imieniu Dante. Znalazła pracę w miejscowej bibliotece, a ponieważ była typem samotniczki, życie wśród bibliotecznych regałów bardzo jej odpowiadało. Mieszkańcy miasteczka zaintrygowani samotniczym życiem młodej kobiety, tonęli w domysłach, co też skłoniło Annę do porzucenia poprzedniego życia w dużym mieście. Większość stawiała na zawód miłosny, ale na nieszczęście plotkarzy, nikt więcej nie mógł się niczego o niej dowiedzieć.
Bomba wybucha, kiedy Dante na spacerze przynosi do nóg swojej pani ludzki palec. Przerażona Anna biegnie na komisariat, gdzie poznaje komisarza Wiktora, podobnie jak ona pokiereszowanego przez życie. W spokojnym  dotychczas miasteczku  zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Osoby, z którymi Anna rozmawia, próbując wyjaśnić kryminalną zagadkę, umierają w tajemniczych okolicznościach. Wkrótce jej samej zaczyna grozić niebezpieczeństwo…
Czy Anna rozwikła tajemnicę zbrodni? Czy znajdzie spokój i zostanie w miasteczku z psem i mężczyzną przy boku?
Dante na tropie to druga po świetnie przyjętym debiucie Zabłądziłam powieść Agnieszki Olejnik.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Rachel Van Dyken
Tytuł: Utrata
Seria: Zatraceni #1
Oryginalny tytuł: Ruin
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 4.02.2015
Stron: 304


Kiersten nie jest zwykłą dziewczyną. Ścigają ją koszmarne echa wydarzeń sprzed dwóch lat. Od tamtej pory woli unikać zobowiązań, a smutek jest jedynym znanym jej – i dlatego bezpiecznym – uczuciem. Gdy poznaje Westona, wydaje się, że dzięki niemu wyjdzie z ciemności na słońce.
Ale nie wie, że czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Choć Wes sądzi, że potrafi ją ocalić, to dając jej wszystko, jednocześnie wszystko zniszczył. Próbował ją ostrzec, ale jak można przygotować się na coś takiego?  
Czasami musisz się śmiać, by nie wybuchnąć płaczem. A czasami, gdy myślisz, że to już koniec – to jest dopiero początek…
Pierwszy tom bestsellerowej, przepełnionej emocjami serii YA.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Heather Terrell
Tytuł: Relikt
Seria: Księgi Ewy #1
Oryginalny tytuł: Relic
Wydawnictwo: YA! / GW Foksal
Data wydania: 11.02.2015
Stron: 259


Eamon jako syn Wielkiego Archona miał podejść do Prób i zwyciężyć, a zdobywając tytuł Archona w przyszłości zająć miejsce swego ojca. Jednak gdy Eamon ginie w trakcie niebezpiecznej wspinaczki, Ewa, jego siostra, postanawia go zastąpić. Wbrew rodzinie i tradycjom rodu podejmuje decyzję, która może odmienić jej życie. I nie chodzi tylko o wyprawę daleko poza Gniazdo, na niebezpieczną lodową pustynię. Poszukiwania reliktów, które są częścią Prób, mogą doprowadzić do odkrycia tajemnic, które wywrócą cały jej świat do góry nogami.

Heather Terrel – ukończyła studia w Bostonie z historii  i historii sztuki, a następnie zdobyła wykształcenie prawnicze. Debiutowała powieściami historycznymi: The Chrysalis, The Map Thief oraz Brigid of Kildare. Terrell ma już na koncie jedną serię powieści dla młodzieży – Fallen Angel. Do tej pory napisała trzy tomy historii o Nowej Północy.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Colleen Hoover
Tytuł: Nieprzekraczalna granica
Seria: Pułapka uczuć #2
Oryginalny tytuł: Point of Retreat
Wydawnictwo: W.A.B. / GW Foksal
Data wydania: 18.02.2015
Stron: 304


Druga, po Pułapce uczuć, część trylogii opowiadającej o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera.

Layken i Willa łączy więcej niż typowe młode pary. Mają za sobą podobne doświadczenia, podobne potrzeby. Oboje stracili rodziców i muszą poradzić sobie z wychowaniem młodszego rodzeństwa, zbyt wcześnie osieroconego.
Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni. Ich związek rozpada się jednak w momencie, gdy na drodze Willa pojawia się Vaughn, jego dawna miłość. Chłopak utrzymuje z nią kontakt, mimo że wie, iż Layken może mu nie wybaczyć kłamstw.
Czasami dwoje ludzi musi się rozstać, by zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo siebie potrzebują. Czy Willowi uda się naprawić to, co zniszczył, zanim rozstaną się z Layken na zawsze i już nigdy więcej nie zobaczą?

Colleen Hoover (ur. w 1979 r.) jest autorką kilku bestsellerowych powieści z listy New York Timesa. Mieszka w Teksasie wraz z mężem i trzema synami. Nieprzekraczalna granica to druga z trzech części opowiadających o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Pierwsza – Pułapka uczuć – ukazała się w 2014 roku nakładem W.A.B.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Jonas Jonasson
Tytuł: Analfabetka, która potrafiła liczyć
Oryginalny tytuł: Analfabeten som kunde räkna
Wydawnictwo: W.A.B. / GW Foksal
Data wydania: 18.02.2015
Stron: 416


Nowa, porażająco śmieszna powieść autora bestsellera Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął!

Bohaterką Analfabetki, która potrafiła liczyć jest Nombeko Mayeki, która urodziła się wprawdzie w południowoafrykańskiej dzielnicy nędzy, sercu apartheidu, jednak ma w życiu dużo szczęścia. Dzięki temu po latach przyszło jej jeść kolację z królem i premierem Szwecji. Chociaż w momencie, w którym to się zdarzyło, chyba już nic nie było w stanie jej zdziwić… Międzynarodowa polityka, skomplikowane zagadki matematyki i fizyki, los chińskich emigrantów, podrabianie starożytnych dzieł sztuki, fanatycy szwedzkiej monarchii, stały kontakt z bombą atomową oraz ludzie, którzy teoretycznie nie istnieją, bo nie figurują w żadnych urzędowych rejestrach, ale można z nimi porozmawiać i ich dotknąć - to tylko niektóre z dziwnych rzeczy, do których przywykła Nombeko, i o których przeczytamy w tej książce.

Jonas Jonasson daje lekcję historii najnowszej z przymrużeniem oka, przy okazji sprawiając, że wciągnięty w wir akcji czytelnik będzie się zaśmiewał do łez, przewracając jak najszybciej kolejne strony powieści.
Jonas Jonasson (ur. w 1961 r.) - pochodzi ze szwedzkiego Växjö, studiował na uniwersytecie w Göteborgu, po studiach pracował jako dziennikarz, producent telewizyjny i właściciel firmy medialnej. W pracy spędzał bardzo dużo czasu do momentu, kiedy postanowił całkowicie zmienić swoje życie. Wyprowadził się do Szwajcarii, w pobliże granicy z Włochami i tam napisał bestsellerową powieść pt. Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął. Analfabetka, która potrafiła liczyć jest drugim dziełem Jonassona.
______________________________________________________________________________________________

Autor: James Scott
Tytuł: Bez litości
Oryginalny tytuł: The Kept
Wydawnictwo: W.A.B. / GW Foksal
Data wydania: 18.02.2015
Stron: 512


Niepokojąca powieść, w której niemal każdy skrywa swój mroczny sekret i w zasadzie nikt nie jest tym, za kogo się podaje.
„USA Today”
Debiut Jamesa Scotta, który zebrał znakomite recenzje i podbił serca czytelników!

Wyśmienity thriller osadzony w realiach prowincji stanu Nowy Jork z przełomu XX wieku. Debiut powieściowy Jamesa Scotta, który przywodzi na myśl książki Michaela Ondaatjego, Cormaca McCarthy’ego i Bonnie Jo Campbell.
Stany Zjednoczone, zima 1897 roku: zbrodnia, tajemnica z przeszłości i odkupienie. Okrutna i przyprawiająca o dreszcz historia rozgrywa się na amerykańskiej prowincji, w surowym, dzikim pejzażu. W domu na odludziu zostają zamordowani mężczyzna i jego troje dzieci. Z rzezi uchodzą cało jego żona, Elspeth Howell, i 12-letni syn, Caleb. Przebaczenia nigdy nie będzie: matka i dziecko ruszają śladem trzech morderców...

Scott to mistrz nastroju… Jego pejzaż jest bardziej mityczny niż historyczny, a jego postacie namalowane są ciemnymi barwami żądzy i oszustwa. 
„New York Times Books Review”

Mroczna i tajemnicza. Powieść, której czar kryje się w ponurej atmosferze. Fabuła rozwija się niczym u Cormaca McCarthy’ego, oszczędnie, elegancko i budząc lęk.
„New York Times”
James Scott urodził się w Bostonie i dorastał w północnej części stanu Nowy Jork. Wykształcenie zdobył w Middelbury College oraz Emerson College. Jego debiutancka powieść, Bez litości, wydana w 2014 roku, została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków i czytelników. Jest laureatem licznych nagród, m.in. Sewanee Writer’s Conference, The Millay Colony, The Saint Bolthop Club. Był nominowany do Pushcart Prize oraz The Best New American Voices.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Agnieszka Bednarska
Tytuł: Płaczący chłopiec
Wydawnictwo: Black Publishing
Data wydania: 18.02.2015
Stron: 312


Czy to możliwe, by na portrecie dziecka ciążyła straszliwa klątwa? A jeśli nie, to dlaczego wszystkie domy, w których pojawił się obraz, spłonęły?
Portret Dominika owiany jest mroczną tajemnicą, podobnie jak jego losy. Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, czy pogłoski o klątwie są prawdziwe, czy stanowią jedynie wytwór wyobraźni. Prawdę chcą zgłębić Danielle, realistka od lat samotnie zmagająca się z życiem, i Susan Sparks, angielska arystokratka, która za błąd popełniony w przeszłości płaci wysoką cenę. Wywodzące się z odmiennych środowisk i różniące się niemal wszystkim kobiety łączy miłość do chłopca uwiecznionego na portrecie, a także pewność, że wyjaśnienie tajemnicy leży w historii dziecka sprzed lat.
Bohaterowie Płaczącego chłopca poruszają się na granicy dwóch światów, magicznego i realnego, dla każdego z nich przebiega ona w innym miejscu, wszyscy czegoś szukają – jedni sławy, inni zemsty, zasłużonej kary, odkupienia win… A jeszcze inni drogi do domu.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Victoria Aveyard
Tytuł: Czerwona Królowa
Seria: Czerwona Królowa #1
Oryginalny tytuł: Red Queen
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 18.02.2015
Stron: 440


– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]
– A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. –  Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?
______________________________________________________________________________________________

Autor: Colleen Hoover
Tytuł: Losing Hope
Seria: Hopeless #2
Oryginalny tytuł: Losing Hope
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 4.02.2015
Stron: 384


Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym Dean Holder. Przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy, że kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu szukał jej uparcie, ale nie spodziewał się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia.
Losing Hope to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie.
Czy jest taka tragedia, po której nie da się odzyskać nadziei?
______________________________________________________________________________________________

Autor: Diane Chamberlain
Tytuł: Milcząca siostra
Oryginalny tytuł: The Silent Sister
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 14.02.2015
Stron: 456


Autorka licznych bestsellerów Diane Chamberlain napisała wielowymiarową opowieść o siostrach i mrocznych tajemnicach.
Riley MacPherson przez całe życie sądziła, że jej starsza siostra Lisa we wczesnej młodości popełniła samobójstwo. Teraz, ponad dwadzieścia lat później, odnajduje dowody, że to nieprawda. Lisa żyje. Przybrała nową tożsamość. Dlaczego jednak przed laty postanowiła uciec z domu i jakich tajemnic strzeże do dziś? Poszukując prawdy, Riley musi zdecydować, co przeszłość oznacza dla jej obecnego życia.
A jeśli całe twoje dotychczasowe życie okazuje się zbudowane na kłamstwie… Co byś zrobiła? Czy chciałabyś poznać prawdę?
______________________________________________________________________________________________

Autor: Sarah Waters
Tytuł: Za ścianą
Oryginalny tytuł: The Paying Guests
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 24.02.2015
Stron: 656


Sarah Waters powraca do motywów, za które ją pokochaliśmy: jest tu miłość – namiętność gwałtowna i czasami niszcząca, jest zwrot akcji i tajemnica. Za ścianą to opowieść, która trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.
Londyn, 1922 rok. Świat jeszcze się nie otrząsnął z wojennej zawieruchy, a już zbierają się nad nim kolejne ciemne chmury. Ludzie stracili złudzenia i domagają się zmian. Tymczasem na południu miasta, w eleganckiej dzielnicy Champion Hill, w domu, gdzie wspomnienia wojny są wciąż żywe, życie z dnia na dzień ma się zmienić nie do poznania.
Owdowiała pani Wray i jej dwudziestosześcioletnia córka Frances – niezamężna, o intrygującej przeszłości i widokach na staropanieństwo – są zmuszone przyjąć lokatorów. Przybycie Lilian i Leonarda Barberów, młodego, nowoczesnego małżeństwa z „klasy urzędniczej”, wnosi niespodziewany chaos w ich szarą rzeczywistość: hałaśliwą gramofonową muzykę, atmosferę nieustannej zabawy i koloryt. Zaintrygowana Frances zagląda do ich życia przez uchylone drzwi i nasłuchuje odgłosów zza ściany. Kiedy nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z Lilian, ich lojalność wobec bliskich staje pod znakiem zapytania. Rodzi się wiele pytań, jedna strona wraca do przeszłości, druga otwiera zupełnie nowy rozdział. I nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki to wszystko znajdzie finał.
______________________________________________________________________________________________

Wiele naprawdę ciekawych tytułów. Dante na tropie wspaniałej Agnieszki Olejnik, Gniewna gwiazda, finał Kronik czerwonej pustyni (recenzja drugiego tomu już niebawem!) to jedne z powieści, których wyczekiwałam najbardziej. Oprócz tego dobrze zapowiadająca się Czerwona Królowa (mam wrażenie, że wszyscy zagraniczni blogerzy i vlogerzy ją czytają, dosłownie wszyscy... oprócz tych czytających All the Bright Places  Jennifer Niven). Ciekawi mnie również Za ścianą Sary Wates, co przypomina mi tylko o tym, że wreszcie muszę zapoznać się z książkami tej autorki, co mam już od dawna w planach. Podobnie jest z Dianą Chamberlain i jej Milczącą siostrą. Intryguje mnie również Płaczący chłopiec, bo zwiastuje coś naprawdę dobrego.


A Was co zainteresowało najbardziej? A może już coś czytaliście, jeśli tak to polecacie, odradzacie? :)
A może ostatnio przeczytaliście coś innego, co jest godne uwagi? :)23 komentarze:

 1. Wiele fajnych książek się zapowiada. Mam chęć na m.in. ,,Milczącą siostrę".

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka z tych książek mam na swojej liście Must read! Nie mogę się doczekać "Mrocznej gwiazdy" oraz "Nieprzekraczalnej granicy". Luty wydaje się najbardziej przyjemnym miesiącem pod względem zapowiedzi.

  [wachacjac-ksiazki.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa Utraty, Hoover i Czerwonej Królowej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Polski rynek wydawniczy aż zasypuje nas nowościami :D ja czaję się na Chamberlain, a tak to... czas pokaże!
  Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Dante na tropie" mnie ciekawi ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym przeczytać "Dante na tropię, "Utratę" i "Czerwoną królowę" ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na kilka tytułów mam ogromną ochotę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tyle cudowności :) Najbardziej czekam na Czerwoną Królową :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To będzie udany miesiąc! Zdecydowanie chciałabym powiększyć swoje zbiory o kilka książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bez litości jest interesującym tytułem, reszta gdzieś tam mi się już obiła o uszki, że tak powiem:) Też Utratą bym nie pogardziła, bo lubię ostatnio takie książki:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawi mnie "Relikt" i książki Hoover, ale największą chrapkę mam na "Czerwoną królową". :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Czerwona królowa" to powieść, którą mam już za sobą. Aktualnie doczytuję właśnie "Gniewną gwiazdę" i "Nieprzekraczalną granicę" :) Ciekawi mnie bardzo "Relikt" :) Jest co czytać w lutym :D

  OdpowiedzUsuń
 13. "Czerwoną królową" widziałam już w nie jednym takim zestawieniu i z każdym kolejnym intryguje mnie jeszcze bardziej. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Gniewna gwiazda i czerwona królowa, to coś na co czekam :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Relikt, Losing Hope i Czerwona królowa to książki, które koniecznie muszą zagościć na mojej półce :P

  OdpowiedzUsuń
 16. "Utrata", nowe książki Hoover i "Czerwona królowa" interesują mnie najbardziej :D "Losing Hope" już czytałam i polecam bardzo gorąco. "Utrata" przede mną, czekam tylko na paczkę, a "Czerwona królowa" to moja lektura na najbliższe popołudnia :)

  OdpowiedzUsuń
 17. A no... pojawia się trochę ciekawych pozycji ;) Nowa od Hoover, Relikt... ;)

  Zmieniłam adres bloga -> http://www.bookeaterreality.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Cześć! Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award :) http://przekladajac-strony.blogspot.com/2015/02/liebster-blog-award-1.html

  OdpowiedzUsuń
 19. "Dante na tropie" to moim zdaniem najciekawsza nowość z wyżej wymienionych. Nie mogę doczekać się jej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Niecierpliwie czekam aż w moje ręce trafi Utrata. No i jestem ciekawa Losing Hope ;)
  Zapraszam do siebie,

  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 21. "Dante na tropie" musi trafić w moje łapki :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Właśnie jestem w trakcie czytania "Czerwonej królowej". Z zapowiedzi chętnie sięgnę jeszcze po "Nieprzekraczalną granicę" :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Tyle fajnych książek już się pojawiło w tym roku... Kiedy ja zdążę to przeczytać? :)
  Z przedstawionych przez Ciebie na pewno chciałabym "Czerwoną królową" :) Za książki Colleen Hoover też się niedługo zabieram

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...