czwartek, 8 stycznia 2015

Zapowiedzi styczeń 2015

Muszę to przyznać. Zrobiłam sobie dość długą przerwę od zapowiedzi. I choć przez ostatnie miesiące, w których się one nie pojawiały, działo się naprawdę sporo na rynku wydawniczym, ja jakoś straciłam chęci na przygotowywanie ich. Nic na siłę, blog ma być dla mnie przyjemnością, a nie niemiłym obowiązkiem. Ale w tym roku powracam z tym cyklem, bo nie mogę przejść obojętnie obok takich tytułów. Na ile? Tego nie wiem, mam nadzieję, że już na stałe, ale nic nie obiecuję. Teraz zapraszam Was na dziesięć naprawdę interesujących powieści, które niebawem ukażą się na księgarnianych półkach! :)


______________________________________________________________________________________________

Autor: Rebecca Donovan
Tytuł: Oddychając z trudem
Seria: Oddechy #2
Oryginalny tytuł: Barely Breathing
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 14.01.2015
Stron: 544


Druga część bestsellerowej serii Oddechy.
Emma przetrwała dramatyczną noc w domu swojej ciotki, ale niewiele z niej pamięta. Obudziła się w szpitalnym łóżku, w koszmarnym stanie. Odbył się proces sądowy, w którym na szczęście nie musiała uczestniczyć. Teraz Carol nie może już zrobić jej nic złego, ale wysoką ceną za to jest utrata kontaktu z Laylą i Jackiem.
Emma wróciła do szkoły i na boisko, i stara się po prostu prowadzić zwyczajne życie nastolatki, z wierną Sarą i oddanym Evanem u boku. Nie jest to jednak łatwe – wciąż budzi się zlana potem po koszmarnych snach, a na ulicach prześladują ciekawskie spojrzenia. Gdy decyduje się zamieszkać ze swoją matką, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Tak trudno oddychać, gdy trzeba radzić sobie z tak silnymi emocjami…
______________________________________________________________________________________________

Autor: A. J. Betts
Tytuł: Zac & Mia
Cykl wydawniczy: Real Life
Oryginalny tytuł: Zac and Mia
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 14.01.2015
Stron: 320


Książka porównywana do bestsellera Gwiazd naszych wina Johna Greena.
17-letni Zac jest chory na raka. W zasadzie mieszka w szpitalu i z pełnym rezygnacji optymizmem znosi wszystkie niewygody takiego życia. Coś się zmienia, gdy do pokoju obok wprowadza się Mia – zadziorna, wściekła na cały świat fanka Lady Gagi. Bardzo wiele ich dzieli – w prawdziwym świecie pewnie nigdy by się nie spotkali. Tu jednak obowiązują inne reguły, więc ich relacja, rozpoczęta stuknięciem w ścianę, staje się coraz silniejsza. Pobyt w szpitalu wymaga odwagi, ale żeby z niego wyjść, potrzeba jej jeszcze więcej. Czy Zac i Mia spotkają się poza szpitalem – i już razem pozostaną?
Bardzo emocjonalna, pełna humoru, realna opowieść o relacji dwojga nastolatków w obliczu groźnej choroby.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Gayle Forman
Tytuł: Wróć, jeśli pamiętasz
Seria: Jeśli zostanę #2
Oryginalny tytuł: Where she went
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 14.01.2015
Stron: 288


Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów Zostań, jeśli kochasz, światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych.
Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę…
Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?
______________________________________________________________________________________________

Autor: Carol Rifka Brunt
Tytuł: Powiedz wilkom, że jestem w domu
Oryginalny tytuł: Tell the Wolves I'm Home
Wydawnictwo: YA! / GW Foksal
Data wydania: 14.01.2015
Stron: 352


1987 r. Świat czternastoletniej June wywraca się do góry nogami, kiedy na tajemniczą chorobę umiera najbliższa jej osoba, wujek Finn. Na pogrzebie dziewczynka dostrzega tajemniczego mężczyznę, a kilka dni później otrzymuje paczkę z rzeczami Finna i prośbą o spotkanie..
Jeśli szukasz książki, która przywróci ci wiarę w ludzi właśnie ją znalazłeś. Subtelna, wzruszająca, fascynująca? Zbyt mało, aby opisać tę powieść.
Bohaterka powieści musi odnaleźć się w świecie bez najlepszego przyjaciela. Nikt bowiem nie rozumiał tak dobrze June jak jej zmarły na aids wuj Fin.
Świat June ulepiony ze wspomnień o wuju malarzu,  buntu przeciwko rodzinie, dotkliwej zazdrości  siostry i nieśmiało rodzącej się przyjaźni z przyjacielem wuja.
Piękny język, duża subtelność w ujmowaniu tematu miłości, fenomenalny portret psychologiczny głównej bohaterki. To literatura, której łatwo się nie zapomina, bo zmienia nasze myślenie o świecie.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Corina Bomann
Tytuł: Mechaniczne pająki
Oryginalny tytuł: Clockwork Spiders
Wydawnictwo: Uroboros / GW Foksal
Data wydania: 28.01.2015
Stron: 476


XIX-wieczny Londyn. Szesnastoletnia Lady Violet Adair przygotowuje się do debiutu w towarzystwie, zgodnie z nakazem ojca, choć najchętniej nie opuszczałaby swojego laboratorium. Gdy podczas balu dochodzi do morderstwa, Violet rozpoczyna śledztwo, które prowadzi ją do kostnicy, gdzie w zwłokach ofiary znajduje tajemniczego mechanicznego pająka...
______________________________________________________________________________________________

Autor: Michelle Hodkin
Tytuł: Mara Dyer. Przemiana
Seria: Mara Dyer #2
Oryginalny tytuł: The Evolution of Mara Dyer
Wydawnictwo: YA! / GW Foksal
Data wydania: 28.01.2015
Stron: 544


Mara Dyer wierzyła, że może uciec od przeszłości. To nieprawda.
Myślała, że jej problemy istnieją tylko w jej głowie. Nie tylko. Była pewna, że po wszystkim, co przeszli, jej ukochany nie będzie miał przed nią więcej tajemnic. Myliła się. Druga część fascynującej trylogii, w której prawda ciągle się zmienia, a wybory mogą okazać się zabójcze.

______________________________________________________________________________________________

Autor: Marc Elsberg
Tytuł: Blackout
Oryginalny tytuł: Blackout: Morgen ist es zu spät
Wydawnictwo: W.A.B. / GW Foksal
Data wydania: 28.01.2015
Stron: 784


Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu – pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Bezskutecznie próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie rozwiązania zagadki stara się mu pomóc dziennikarka Lauren Shannon. Im bliżej będą prawdy o przyczynie zaistniałej sytuacji, tym większe ich zaskoczenie oraz niebezpieczeństwo, na jakie się narażają.
Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Ludzie muszą zmagać się z brakiem podstawowych środków do życia: wody, jedzenia i ogrzewania. Wystarczy kilka dni, by zapanował chaos na niespotykaną skalę. Ta pasjonująca powieść przedstawia prawdziwie czarny scenariusz wydarzeń, których prawdopodobieństwo jest tym większe, im bardziej nasze codzienne życie uzależnia się od elektroniki. Czy jesteśmy przygotowani na blackout?
______________________________________________________________________________________________

Autor: Lars Saabye Christensen
Tytuł: Odpływ
Oryginalny tytuł: Sluk
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 15.01.2015


I.
Funder zwany Chaplinem ma 15 lat, właśnie wyjechał z matką na wakacje. Jest lipiec 1969 roku, za kilkanaście dni Neil Armstrong stanie na powierzchni Księżyca. Funder chce napisać o tym wiersz, ale nie uda mu się stworzyć niczego poza tytułem.
II.
Kiedy w amerykańskim miasteczku Karmack liczba nieszczęśliwych wypadków wzrosła o 18 procent, szeryf postanawia zatrudnić pośrednika, który będzie przekazywał tragiczne wieści rodzinom poszkodowanych. Posadę otrzymuje Frank Farelli. Niektórzy twierdzą, że Farelli przynosi nie tylko wiadomości o nieszczęściach, ale również same nieszczęścia.
III.
Funder jest już po pięćdziesiątce, właśnie opuścił ośrodek terapeutyczny w stanie Maryland. Jest cenionym pisarzem, ale po śmierci ojca przeżył załamanie nerwowe. „Najpierw straciłem ojca, potem straciłem powieść, a na koniec straciłem rozum” – mówi.
Te trzy historie, misternie połączone na bardzo wielu poziomach, składają się na Odpływ, nową powieść Larsa Saabye Christensena, autora niezapomnianego Półbrata i głównego norweskiego pretendenta do Literackiej Nagrody Nobla. W najnowszej książce norweski pisarz powraca do swoich ulubionych wątków i tematów: relacji dziecko–rodzice, dojrzewania i drobnych niedoskonałości fizycznych, które definiują osobowość. Znakiem rozpoznawczym Saabye Christensena są też postaci kobiet świetliste, tajemnicze i emanujące swoistą melancholią.
Książka została uznana przez prasę za arcydzieło i jest uważana za najlepszą powieść autora.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Kass Morgan
Tytuł: Missja 100
Seria: The 100
Oryginalny tytuł: Missja 100 #1
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 4.02.2015 (premiera przełożona z 28.01.2015)
Stron: 284


PRZEZ STULECIA NIKT NIE POSTAWIŁ STOPY NA ZIEMI. AŻ DO TERAZ.
Trzysta lat po spustoszeniu Ziemi przez kataklizm ludzie mieszkają w stacji kosmicznej, dryfującej z dala od toksycznej atmosfery ojczystej planety. Zasoby kurczą się dramatycznie, dlatego liczebność populacji jest ściśle kontrolowana, a wykroczenia karane śmiercią. Czasu jest jednak coraz mniej. Władze kolonii decydują więc o wysłaniu setki młodocianych przestępców na Ziemię, żeby przekonać się, czy planeta nadaje się do zamieszkania. Czy dla grupy wyrzutków będzie to szansa na nowe życie? A może przeciwnie – pewna śmierć?
Zesłańcy lądują na pięknej, dzikiej planecie, gdzie czają się niebezpieczeństwa, o jakich nikomu się nie śniło. W obliczu zagrożenia rodzą się konflikty, mające podłoże w tajemnicach z przeszłości. W domu nikt nie uważał ich za bohaterów, jednak dla całej ludzkości są teraz ostatnią nadzieją na przetrwanie.
Fascynująca, mrożąca krew w żyłach dystopia, na podstawie której powstał serial „The 100".
______________________________________________________________________________________________

Autor: Charlee Fam
Tytuł: Ostatni pociąg do Babilonu
Oryginalny tytuł: Last Train to Babylon
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: styczeń 2015


Pozycja obowiązkowa dla fanów Alice Sebold i Johna Greena. Wspaniały debiut, powieść wypełniona czarnym humorem, inteligentnym dowcipem oraz duża ilością Jacka Danielsa. Aubrey Glass posiada kolekcję listów pożegnalnych, napisanych na wypadek popełnienia samobójstwa. Obecnie, 5 lat po opuszczeniu domu rodzinnego, samobójstwo popełnia jej koleżanka Rachel...
______________________________________________________________________________________________

Nie będę opowiadać, na które książki czekam z większą cierpliwością, a na jakie z mniejszą. Jak można się domyślić nie mogłam się doczekać głównie kontynuacji serii, czyli Oddychając z trudem, Wróć, jeśli pamiętasz i oczywiście Mara Dyer. Przemiana. Cieszę się, że już niedługo wreszcie będą dostępne w Polsce. Reszta tytułów jest równie intrygująca i mam nadzieję, że będę mogła się z nimi zapoznać. A co do Mechanicznych pająków, możecie spodziewać się recenzji przedpremierowej, ponieważ już tę powieść zaczęłam.  :)

A Wy? Czytaliście którąś z tych książek, jak wrażenia? Macie jakąś w planach? Która najbardziej Was zainteresowała? :)

15 komentarzy:

 1. Czekam niecierpliwie na "Ostatni pociąg do Babilonu", "Marę Dyer" i "Wróć, jeśli pamiętasz". Muszę koniecznie przeczytać "Powód by oddychać", bo niesamowicie mnie ta książka interesuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już nie moge się doczekać "Wróć, jeśli pamiętasz", poza tym ciekawi mnie również "Zac&Mia" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Zac&Mia" najbardziej mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na "Oddychając z trudem" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W styczniu same dobre książki:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oprócz bodajże dwóch pozycji, wszystkich bym pragnęła! :D Marę, Oddychając z trudem, Blackout (o którym dowiedziałam się teraz!) - tyle rzeczy w styczniu. Chyba wydawnictwa doszły do wniosku, że po świętach wszyscy mają dużo gotówki :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że kogoś informuję o jakieś nowej książce, w końcu także po to robię te posty. :D
   A co do pieniędzy, to chyba tak jest. Najczęściej to własnie w styczniu i w wakacje jest najwięcej ciekawych zapowiedzi. :D

   Usuń
 7. Niemal wszystkie, to "must read". Dobrze, że długi ten styczeń:-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mara Dyer. Przemiana i Mechaniczne pająki to coś na co bardzo czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba jednak nic dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Prawie wszystkich książek jestem ciekawa, tak szczerze mówiąc :D
  P.S. Premiera "Misja 100" została przełożona na 4 lutego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kurczę, nawet nie wiedziałam. Dziękuję bardzo za informację, już poprawione. :)

   Usuń
 11. Jest kilka książek, które mnie interesują, szczególnie nie mogę się doczekać "Wróć, jeśli pamiętasz" ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kilka książek mam w planach przeczytać, ale obiecałam sobie nie kupować więcej lektur, więc nie wiem jak to pogodzę, haha. :D

  OdpowiedzUsuń
 13. same zacne książki, idealne dla gimnazjalistek
  http://blotodlazuchwalych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...