poniedziałek, 1 września 2014

Kim jestem?

Czyli „anonimowa” Meg już nie jest anonimowa.

Wiele zastanawiałam się nad tym postem. I nad tym, co zaraz zrobię. Myślałam, że minie trochę więcej czasu aż, jak to nazywam „ujawnię się”. Jednak sprawy potoczyły się, tak jak się potoczyły. Sądzę, że jest to dobry czas na to, tym bardziej, że niewyjaśnione kwestie jakoś niepełnie wyglądają. A dlaczego o tym piszę i dlaczego akurat teraz?

Pewnie osoby, które obserwują mojego Instagrama zauważyły, że niedawno dodałam dwa dość inne zdjęcia, przedstawiające moje teksty w pewnej gazecie. Otóż od początku czerwca moje recenzje ukazują się – oprócz bloga, portali i forów – także w Tygodniku Noteckim oraz portalu PCT24. W tym pierwszym, co dwa tygodnie, zaś w drugim co tydzień (jednak przez okres wakacji była przerwa). Są to dwa media, które dotyczą powiatu, w którym mieszkam. Wszystko dzięki pani bibliotekarce, która prowadzi Młodzieżowy Klub Literacki w gminnej bibliotece i której moje teksty spodobały się, w co nadal nie mogę uwierzyć. Dla takich momentów warto pisać, dla tych niby małych, lecz dla mnie wielkich komplementów, ale z konstruktywną krytyką, która wiem, że ma na celu mi tylko pomóc. Bardzo się cieszę, że mogę promować czytelnictwo także w taki sposób. Z tego powodu będą publikowane tylko pozytywne recenzje, żeby zachęcić czytelników do sięgnięcia po konkretny tytuł. Nie martwcie się, ja nie zmieniam profilu bloga – na nim pozostaje wszystko bez zmian, jeśli chodzi o oceny książek – będą pojawiać się i te pochlebne i negatywne recenzje.

Tym sposobem moje tajemnicze imię wreszcie zostało upublicznione, tak brzmi ono Klaudia, nieprzerwanie od 17 lat. Dodać mogę, że ten drugi profil oznaczony na zdjęciu to właśnie moje drugie „prywatne” konto, żeby czasami nie było nieścisłości. :)

Z tego powodu powstała nowa podstrona na blogu Publikacje, gdzie będą pojawiać się wszystkie linki do innych mediów w których została opublikowana dana recenzja, niż te, w których zazwyczaj publikuję (dzisiaj ją jeszcze uzupełnię o skany z gazety :)). Z tym też związane jest moje pytanie. Czy wie ktoś może, jak w takiej podstronie zrobić 3 kolumny? Chciałabym, żeby nie była ona zbytnio rozciągnięta, więc w jednym wierszu miałyby znajdować się po trzy okładki z krótkimi opisami, tak jak jest teraz. Jeśli ktoś jest wstanie i chętny mi pomóc, byłabym bardzo, ale to bardzo wdzięczna. :)

Mogę zdradzić, że szykują się pewnie zmiany i nowości? Jakie? Dowiecie się w odpowiednim czasie, bo jak na razie nie chcę zapeszać, a jeszcze nic nie jest ustalone. Większość, jak na razie znajduje się w sferze pomysłów (lub ich braku, nad czym bardzo ubolewam), choć prace już ruszyły, ale myślę, że to i tak zostanie upublicznione dopiero w przyszłym roku. :)

Przy okazji zapraszam do odwiedzin, obserwowania, komentowania i zaglądania kanałów, na którym możecie mnie znaleźć. (klikając w nazwę, automatycznie przeniesie Was na profil danej strony :))

A jeśli macie, jakieś pytania, zapraszam także na:


Wszystkim uczniom życzę udanego roku szkolnego i cierpliwości, a ja wracam do słuchania mojego dzisiejszego hitu! Niech moc będzie z Wami! :DP.S. Zdjęcie bardzo stare, ale mam do niego sentyment. :)

6 komentarzy:

 1. Gratuluję! To naprawdę wielkie wyróżnienie! Co do tych kolumn, to niestety nie pomogę, bo nie mam pojęcia, jak to zrobić. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To naprawdę coś wielkiego! Prawdziwy sukces. Gratulacje!
  Zapraszam do mnie
  www.nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. W takim razie gratulacje. :D W moich okolicach były niedawno jakieś plany stworzenia gazety redagowanej przez młodzież, nawet myślałam, że ewentualnie mogłabym tam zamieszczać recenzje, jednak nadal nie mam pojęcia, jak miałaby ta gazeta wyglądać. Pewnie skończy się na tym, że nawet nie spróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje autorskie wyzwanie - ZAPRASZAM!
  http://monweg.blog.onet.pl/2014/09/02/moje-autorskie-wyzwanie/

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję :) Mnie jedynie, gdzie wydrukowali, to w gazetce szkolne i w miesięczniku Przyjaciel Pies :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje! :D
  Pomogłabym Ci, ale niestety nie jestem aż tak biegła w blogspotowych sprawach i html-u

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...