niedziela, 8 czerwca 2014

Zapowiedzi czerwiec 2014

To już czerwiec! Dopiero powoli sobie to uświadamiam, szczególnie wtedy, gdy nauczyciele liczą lekcje do końca roku szkolnego, zastanawiając się, czy jeszcze zdążymy napisać ten „ostatni sprawdzian”, żeby jeszcze bardziej pogrążyć ucznia w otchłani bólu i rozpaczy nad swoim losem, kiedy on już myśli o wakacjach i błogim nicnierobieniu. A tu jak na złość całe tygodnie dosłownie zawalone sprawdzianami, kartkówkami, pracami i innymi zaliczeniami. No, ale jak tu się uczyć, gdy za oknem taka piękna pogoda? Nic tylko wyjść na ogród, pojechać na działkę, czy na okoliczne plaże z przyjaciółmi, książką i dobrym nastrojem. Ale jak to zrobić, gdy nad wszystkimi krąży widmo nauki? Nie da się, po prostu się nie da. Pozostaje, więc kucie do potęgi wręcz nieosiągalnej i odliczanie dni do końca roku szkolnego – tak jeszcze „tylko” 19 dni, a do upragnionej soboty 20! Wydawnictwa jednak przyszykowały już wiele smakowitych premier na osłodę tego ciężkiego życia ucznia i studenta, a i zapewne niejednego pracującego.

(4.06.2014 – 23.06.2014)

______________________________________________________________________________________________Autor: John Green
Tytuł: 19 razy Katherine
Oryginalny tytuł: An Abundance of Katherines
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 4.06.2014
Stron: 304

Katherine V uważała, że chłopcy są odrażający.
Katherine X chciała się tylko przyjaźnić.
Katherine XVIII rzuciła go drogą mailową.
K-19 złamała mu serce
Colin Singleton gustuje wyłącznie w dziewczętach o imieniu Katherine. A te zawsze go rzucają. Gwoli ścisłości, stało się tak już dziewiętnaście razy.
Ten uwielbiający anagramy, zmęczony życiem cudowny dzieciak wyrusza w podróż po Ameryce ze swoim najlepszym przyjacielem Hassanem, wielbicielem reality show Sędzia Judy. Chłopcy mają w kieszeni dziesięć tysięcy dolarów, goni ich krwiożercza dzika świnia, ale za to nie towarzyszy im ani jedna Katherine. Colin rozpoczyna pracę nad Teorematem o Zasadzie Przewidywalności Katherine, za pomocą którego ma nadzieję przepowiedzieć przyszłość każdego związku, pomścić Porzuconych tego świata i w końcu zdobyć tę jedyną.
Miłość, przyjaźń oraz martwy austro-węgierski arcyksiążę składają się na prawdziwie wybuchową mieszankę w tej przezabawnej, wielowarstwowej powieści o poszukiwaniu samego siebie.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Jennifer L. Armentrout
Tytuł: Obysdian
Seria: Lux #1
Oryginalny tytuł: Obsidian
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 4.06.2014
Stron: 400


Oni nie są tacy jak my…
Kiedy przeprowadziliśmy się do Zachodniej Wirginii, zanim zaczęłam mój ostatni rok w szkole, musiałam przyzwyczaić się do dziwacznego akcentu, rwącego się łącza internetowego i całego morza otaczającej mnie nudy... Aż do momentu, kiedy spotkałam mojego nowego, wysokiego sąsiada o niesamowitych, zielonych oczach. Wtedy sprawy zaczęły obierać zupełnie inny kierunek...
Ale kiedy zaczęłam z nim rozmawiać zrozumiałam, że Daemon jest wyniosły, arogancki i doprowadza mnie do szału. Zupełnie nam nie po drodze. Zupełnie. Jednak kiedy prawie nie zginęłam, a Daemon dosłownie zamroził czas, cóż... stało się coś zupełnie niespodziewanego…
Wpadłam w kłopoty, groziło mi śmiertelne niebezpieczeństwo. Jedyną szansą, żebym wyszła z tego cało, było trzymanie się blisko Daemona, aż przygaśnie blask…Jeśli oczywiście sama go wcześniej nie zabiję.
______________________________________________________________________________________________Autor: Philippa Gregory
Tytuł: Biała księżniczka
Seria: Wojna Dwu Róż #5
Oryginalny tytuł: The white princess
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 9.06.2014
Stron: 464

Elżbieta York, żona pierwszego Tudora na tronie Anglii i matka Henryka VIII
Pretendent do angielskiej korony zwołuje armię, podważając legalność dynastii Tudorów. Ale czy rzeczywiście jest jednym z zaginionych książąt z Tower, czy też zwykłym oszustem — wrogiem Henryka Tudora i jego żony, księżniczki Yorku?
Kiedy Henryk VII Tudor zdobywa koronę Anglii w bitwie pod Bosworth, wie, że aby zjednoczyć królestwo targane wojną domową, przyjdzie mu poślubić księżniczkę z wrogiej dynastii — Elżbietę York. Ona jednak nadal kocha poległego króla, Ryszarda III, a jej krewni wciąż marzą o odnalezieniu zaginionego następcy tronu z rodu Yorków i powrocie do władzy.
Po ślubie z Henrykiem Elżbieta staje przed decyzją, która wpłynie na losy kraju. Musi wybrać między Tudorami a Yorkami, między własnym mężem a chłopcem utrzymującym, że jest jej bratem — powracającą do domu „różą Anglii”.
______________________________________________________________________________________________Autor: Mika Waltari
Tytuł: Karin, córka Monsa
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 9.06.2014
Stron: 280


Dzieje córki knechta, która została królową Szwecji
Opowieść o niezwykłej miłości na tle walk o koronę Szwecji
Dzięki mądrym rządom król Gustaw I Waza zapewnił krajowi pokój i dobrobyt. Po jego śmierci koronę Szwecji dziedziczy Eryk, człowiek ambitny, o niespokojnym charakterze, słynący z hulaszczego trybu życia. W dniu koronacji otoczonego przepychem Eryka dostrzega Karin, prosta dziewczyna z ludu. Ten obraz zapada jej głęboko w serce. Oboje spotykają się ponownie na targu, gdzie młody król zabawia się w towarzystwie swoich dworaków, przewracając kosze przekupniów. Rozgniewana Karin chwyta kij, by uderzyć swawolnych młodzieńców. Niezwykła uroda dziewczyny i jej śmiały postępek sprawiają, że Eryk zakochuje się szaleńczo i wkrótce postanawia zabrać ubogą córkę knechta Monsa na królewski dwór. To początek niezwykłej i tragicznej miłości rozgrywającej się na tle wiernie oddanych burzliwych dziejów szesnastowiecznej Szwecji.
______________________________________________________________________________________________


Autor: Sarah J. Maas
Tytuł: Zabójczyni i podziemny świat
Seria: Szklany tron #0.3
Oryginalny tytuł: The Assassin and the Underworld
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 11.06.2014

Przed Celaeną Sardothien kolejna misja. Główna bohaterka staje przed bardzo trudnym zadaniem, jakim jest zabójstwo Donevala, wpływowego i świetnie strzeżonego spiskowca. Zamieszana w rozgrywki polityczne Celaena ma przejąć będące w rękach Donevala niezwykle cenne dokumenty związane z handlem żywym towarem. Celem wyzwania jest nie tylko unicestwienie człowieka, lecz też walka o życie wielu zniewolonych osób. Czy jednak Celaena na pewno zabija odpowiednią osobę? Kto w tej gęstej sieci kłamstw, spisków, zazdrości i zdrady stoi po stronie dobra, a kto zła?
______________________________________________________________________________________________Autor: Rafael Estrada
Tytuł: Co mówią umarli
Oryginalny tytuł:
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 11.06.2014


Czarny kryminał, w którym ślady policyjnego śledztwa prowadzą do dziwnego klubu miłośników powieści Nabokova.
Na jednej z plaż nieopodal Kartageny zostają odnalezione przez policję zwłoki kilkunastoletniej Susany. Nieopodal policja odnajduje również spitego do nieprzytomności i pokrwawionego chłopaka. Wszystko wskazuje na to, że to on jest mordercą, więc szef policji w Cartagena powierza, w swoim mniemaniu błahą, sprawę młodemu i niedoświadczonemu inspektorowi, Juanitowi Proezie.
Inspektor prowadzi śledztwo zgodnie z przyjętymi normami – żmudnie i po kolei. W trakcie przesłuchań, badań i poszukiwań dochodzi do wniosku, że zabójstwo dziewczyny jest jednym z wielu morderstw wcześniej nierozpoznanych przez policję, dokonanych przez seryjnego mordercę. Niektóre ślady prowadzą do dziwnego klubu „Klubu Lolita”, w którym spotykają się miłośnicy powieści Nabokova
______________________________________________________________________________________________


Autor: Kathleen Tessaro
Tytuł: Kolekcjonerka perfum
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 11.06.2014


BESTSELLER „THE SUNDAY  TIMES”
Powieść obyczajowa z wątkiem romansowym i detektywistycznym
Lata 20. – 50. XX wieku
Grace ma dwadzieścia siedem lat, mieszka w Londynie i jest nieszczęśliwą mężatką, która dusi się w świecie konwenansów, sztywnych manier i przepychu.
Jej los się odmienia, gdy nieoczekiwanie otrzymuje w spadku wspaniały apartament w centrum Paryża.
Kto zapisał jej taki spadek? Kim jest tajemnicza Eva d’Orsey – niegdyś pokojówka w nowojorskim hotelu, potem bohaterka licznych skandali i romansów, hazardzistka, muza największego kreatora perfum tamtych lat? Co ją łączy z Grace?
______________________________________________________________________________________________Autor: Emmy Laybourne
Tytuł: Monument 14. Odcięci od świata
Seria: 14 #1
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 17.06.2014
Stron: 344


Potężne tsunami pustoszy wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Nad krajem przetaczają się straszliwe burze, a ze zniszczonego ośrodka wojskowego wydostaje się tajemnicza broń chemiczna. Sześcioro licealistów, dwójka gimnazjalistów i szóstka mniejszych dzieci po wypadku w drodze do szkoły chroni się w supermarkecie. Wielki sklep szybko staje się jednak zarówno ich schronieniem, jak i więzieniem. Grupka zdanych na siebie, przerażonych, odciętych od świata dzieciaków zaczyna tworzyć małą społeczność: organizują sobie życie, dzielą obowiązki, starsi opiekują się młodszymi, ale też ujawniają się szkolne sympatie, antypatie i skrywane dotąd uczucia, wyłaniają się naturalni przywódcy i ci, którzy chcą skorzystać z sytuacji i trochę się zabawić...
Świetnie przedstawieni młodzi bohaterowie, ze swym charakterystycznym językiem, buzującymi emocjami i odmiennymi osobowościami, wymagające i realistyczne sytuacje oraz dynamiczna akcja sprawią, że czytelnicy nie będą mogli oderwać się od lektury.
Monument 14 to interesujące połączenie Władcy much z realiami filmu Pojutrze.
Emmy Laybourne jest pisarką i aktorką, jako artystka komediowa współpracowała m.in. z Comedy Central i MTV. Pierwszy tom serii Monument 14 to jej bardzo udany debiut powieściowy.
______________________________________________________________________________________________Autor: Colleen Hoover
Tytuł: Hopeless
Oryginalny tytuł: Hopeless
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 18.06.2014


Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.
______________________________________________________________________________________________Autor: Paul French
Tytuł: Północ w Pekinie
Wydawnictwo: Black
Data wydania: 18.06.2014
Stron: 320


1937 rok. Kolonialny Pekin. Pewnego dnia córka brytyjskiego konsula nie wraca do domu…
Szokujące morderstwo wstrząsnęło Chinami u progu II wojny światowej. Ciało Pameli Werner znaleziono blisko Lisiej Wieży, poza Dzielnicą Poselstw, w miejscu, które, jak mówią legendy, jest nawiedzane przez duchy zwierząt. Dla chińskiej policji martwa biała dziewczyna oznacza kłopoty, zwłaszcza że stan ofiary wskazuje na czyn brutalnego maniaka. Całe miasto huczy od plotek i podejrzeń. Ku rozpaczy ojca Pameli, śledztwo okazuje się trudniejsze, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Czy uda się je doprowadzić do końca, zanim Japończycy rozpoczną inwazję?
Paul French, historyk i znawca Chin, po wieloletnich badaniach ujawnia, co naprawdę wydarzyło się przed laty.
Książka została wyróżniona prestiżową Nagrodą Brytyjskiego Stowarzyszenia Autorów Powieści Kryminalnych i nagrodą Edgara Allana Poe w kategorii Best Fact Crime.
______________________________________________________________________________________________Autor: Eva Völler
Tytuł: Ukryta brama
Seria: Poza czasem #3
Oryginalny tytuł: Das verborgene Tor
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 18.06.2014

Sebastiano i Anna w swoich podróżach między przeszłością a teraźniejszością przenoszą się do XIX-wiecznego Londynu. Misja, w której mają wziąć udział, jest najniebezpieczniejszą spośród tych, w które dotychczas byli zaangażowani. Jednemu ze Starców zależy na tym, aby zniszczyć bramy czasu, wyeliminować z gry wszystkich podróżników w czasie i zdobyć niepodzielną władzę nad światem. Czy uda się go powstrzymać?
Ukryta brama to już trzeci tom zapierających dech przygód Anny i Sebastiana. Młodzi podróżnicy w czasie byli już w Wenecji (Magiczna gondola) i Paryżu (Złoty most). Teraz odwiedzą Londyn.
______________________________________________________________________________________________


Autor: K.A. Tucker
Tytuł: Dziesięć płytkich oddechów
Oryginalny tytuł: Ten Tiny Breaths
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 18.06.2014


Kilka lat temu życie dwudziestojednoletniej Kacey Cleary rozpadło się na kawałki. Wraz z młodszą siostrą Livie, z biletami autobusowymi w kieszeni, wyruszają do Miami.
Goniąc za marzeniami i uciekając przed koszmarem, dziewczyny trafiają do apartamentowca niedaleko plaży. Rozpoczynają nowe życie.
I wszystko przebiegałoby zgodnie z planem, gdyby Kacey nie spotkała Trenta Emersona z mieszkania 1D.
Zamknięta w sobie Kacey nie chce niczego czuć. Tak jest bezpieczniej. Dla wszystkich. Jednak w końcu ulega, otwiera serce i zaczyna wierzyć, że może pozostawić za sobą koszmarną przeszłość, by zacząć od nowa. Niestety okazuje się, że nie tylko Kacey kryje tajemnicę. Pozornie perfekcyjny mężczyzna ukrywa prawdę o wydarzeniach, których nie da się wybaczyć. Odkryta przeszłość Trenta sprawi, że Kacey powróci w przerażający mrok i samotność.
Piękna powieść o bliznach, o których nie można zapomnieć, o winie, której nie da się odkupić i o światełku w tunelu, które sprawia, że nawet najbardziej poraniony człowiek szuka w sobie siły, która pozwoli mu wykonać dziesięć płytkich oddechów…
______________________________________________________________________________________________

Autor: Cornelia Funke
Tytuł: Rycerz Widmo
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 18.06.2014


Jedenastoletni Jon nawet nie podejrzewał, że rok szkolny zacznie się tak dobrze. Nie spodziewał się, że pozna marzącą o przygodach Elle i że w jego życiu nagle pojawią się żądne zemsty… duchy.
Jon i Ella będą musieli stawić czoła prawdziwym niebezpieczeństwom! Odkryją sekret morderstwa sprzed lat, będą więzieni przez zjawy. A kiedy będzie ich chciał uratować duch rycerza Williama Lonspee, w ich głowach pojawi się tylko jedno pytanie: czy naprawdę można mu zaufać?
______________________________________________________________________________________________


Autor: Matt Richtel
Tytuł: Zabawka diabła
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 18.06.2014


Co piętnaście lat podwaja się liczba osób cierpiących na poważne zaniki pamięci. Produkcja pamięci komputerowych podwaja się co dwa lata. Między tymi faktami istnieje silniejszy związek, niż ktokolwiek byłby gotów przypuszczać.
Lane Idle zna pewną tajemnicę, ale jej nie pamięta. Niczego nie pamięta. Ma ponad osiemdziesiąt lat i cierpi na starczą demencję. To niedobrze, tak się bowiem składa, że jeśli jej tajemnica nie zostanie ujawniona, świat czekają ogromne zmiany. Zdecydowanie na gorsze.
Nat Idle jest dziennikarzem śledczym. W miarę możliwości stara się opiekować dotkniętą starczą demencją babcią. Kiedy pewnego dnia wychodzi z nią na spacer do parku, padają strzały. Okazuje się, że to oni byli celem ataku. Uciekając przed gotowymi na wszystko prześladowcami, Nat trafia na trop gigantycznej afery sięgającej korzeniami do samego serca Doliny Krzemowej. Klucz do zagadki, którą musi rozwikłać, by ocalić życie, jest ukryty we wspomnieniach ponad osiemdziesięcioletniej staruszki. Problem w tym, że tych wspomnień – przynajmniej pozornie – już nie ma…
Matt Richtel jest dziennikarzem, mieszka i pracuje w Nowym Jorku. W roku 2010 wspólnie z kolegami z redakcji „The New York Timesa” otrzymał Nagrodę Pulitzera. „Zabawka diabła” otwiera cykl thrillerów z Natem Idle’em w roli głównej.
______________________________________________________________________________________________


Autor: Ewa Seno
Tytuł: Tatuaż z lilią
Oryginalny tytuł:
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 19.06.2014
Stron: 288


Pierwszy tom nowej serii młodzieżowej z elementami paranormalnymi.
Gdy Nina kończy 18 lat, w jej życiu zdarza się aż nadto przełomów. Jej chłopak okazuje się zainteresowany też innymi dziewczynami. W wypadku samochodowym giną jej rodzice. Dziewczyna nie ma w Polsce nikogo bliskiego, więc opuszcza Warszawę i wyjeżdża do swojej ciotki w Stanach Zjednoczonych. Ale w rzeczywistości przenosi się dalej niż za ocean. Okazuje się, że otrzymany w przełomowej dla niej chwili tatuaż zaczyna być dla niej kluczem do świata Antilii, w którym nie wszyscy są przyjaciółmi…
______________________________________________________________________________________________


Autor: Jeff VanderMeer
Tytuł: Ujarzmienie
Seria: Southern Reach #2
Oryginalny tytuł: Authorrity
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 23.06.2014
Stron: 400

Strefa X nadal broni swoich tajemnic. Southern Reach, podupadająca rządowa agencja, do kolejnej próby zbadania terenu przydziela Kontrolera. Dla Johna Rodriqueza, śledczego po przejściach, to ostatnia zawodowa szansa. Poczynania nowego szefa nadzoruje tajemniczy Głos domagający się regularnych raportów. Okazuje się, że nie tylko w Strefie X działają siły zmieniające ludzki umysł. Czy mężczyzna będzie w stanie je ujarzmić?
Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego.
Ujarzmienie to druga część bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera. Literatura grozy i klasyczna fantastyka najwyższej próby. Już pierwszy tom – Unicestwienie – został doceniony przez fanów i zyskał entuzjastyczne recenzje krytyków na całym świecie.
______________________________________________________________________________________________Autor: Emily Giffin
Tytuł: Sto dni po ślubie
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 23.06.2014
Stron: 376


Ślub bierze się z miłości i z wiary we wspólną przyszłość z ukochanym mężczyzną.
A jeśli to za mało?
A jeśli kochamy więcej niż raz?
Sto dni po ślubie Ellen spotyka Leo, swoją dawną wielką miłość. Ożywają uczucia ukryte głęboko w sercu. I budzą się wątpliwości – czy podjęła dobrą decyzję? Czy jej mąż Andy jest tym jedynym, z którym pragnie spędzić resztę życia? Czy małżeństwo z nim jest spełnieniem jej marzeń?
„Powtarzam sobie, że nie zrobiłam nic złego. Że to wszystko przecież wina Leo.
Nie oddzwonię. Jednak już po chwili czuję, że powoli zaczynam się łamać. Może lepiej oddzwonić i mieć to z głowy? Lepsze to niż godzinami zastanawiać się, o co chodzi. Poza tym jeśli nie oddzwonię, on może pomyśleć, że się boję albo przejmuję, czyli że mi zależy, a to nieprawda. Nie zależy mi ani trochę. Po prostu zadzwonię. Upijam długi łyk wina. Wszystko, o czym w tej chwili marzę, to zadzwonić do Leo i mieć tę sprawę raz na zawsze z głowy”.
______________________________________________________________________________________________

Czerwiec zapowiada się naprawdę niesamowicie! Wiele pozycji z powyższej listy to moje absolutne „must have’y”. Należą do nich oczywiście 19 razy Katherine, Biała królowa, Zabójczyni i podziemny świat, Ukryta brama, Hopeless i Dziesięć płytkich oddechów! Czekam tylko na odpowiednie promocje, które mnie zainteresują i które w mniejszym stopniu odchudzą moją, że tak powiem skarbonkę. Mam nadzieję, że taka okazja nadejdzie w okolicach września, bo jak na razie szykują się zupełnie inne wydatki, więc nawet nie patrzę na informacje internetowych księgarń, żeby się nie załamać. Zainteresowana jestem także Północą w Pekinie, Rycerzem Widmo, Obsydianem, Monumentem 14 oraz Co mówią umarli, jak i resztą tytułów. :)


A Wy, na coś czekacie? A może już coś przeczytaliście? Coś polecacie? :)

15 komentarzy:

 1. Czekam na Obysdian, Ukrytą bramę i Tatuaż z lilią :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę same ciekawe pozycje, które będę musiała nabyć! :D Są to na pewno " 19 razy Katherine", "Ukryta Brama" i "Hopeless".

  OdpowiedzUsuń
 3. "Monument 14", "Zabawka diabła" i "Dziesięć płytkich oddechów" zapowiadają się świetnie ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czerwiec obfituje w naprawdę ciekawie zapowiadające się książki. "Hopeless", "Tatuaż z lilią" czy "19 razy Katherine" chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej, nawet nie wiedziałam, że tyle fajnych tytułów teraz wyjdzie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Czerwiec nie jest łatwym miesiące, jakby się niektórym mogło wydawać. Ja na przykład zamiast czytać cały weekend robię projekty domów na zajęcia z rysunku technicznego :P A do tego jeszcze gadanie nauczycieli "za rok maturę będziecie pisać, a dalej się nic nie uczycie". Uczymy się, ale nie teraz, kiedy na dworze 25 stopni, wyczuwamy klimat zbliżających się wakacji, a mózg już dawno się na odpowiedni tryb przerzucił. Wytrwać do rady klasyfikacyjnej i słodki spokój. A premiery bardzo interesujące. O niektórych nawet nie słyszałam. Będzie co czytać w wakacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "19 razy Katherine" już do mnie jedzie. Jestem ciekawa "Obydiana", "Hopeless","Dziesięciu płytkich oddechów" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tatuaż, Hopeless i ten Monumet 14 - takk.. te bym chciała mieć :D
  oby oby :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Hopeless" już za mną, a na "Dziesięć płytkich oddechów" czekam z wielkimi nadziejami. Również "Zabawka diabła" może się okazać odkryciem. To będzie fantastyczny miesiąc ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książnica ma ciekawe tytuły <3 Mmm..<3
  Tatuaż z Lilią czekam też <3
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Też widzę przed sobą chwile wśród książek, same smakowite kąski na twojej liście :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Maj zasypał ciekawymi tytułami, czerwie nie jest wcale gorszy :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Green, Gregory i "Hopeless"! <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Kilka ciekawych pozycji się znalazło ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. To pomyśl o studentach, ktorzy mają sesje nawet do 4 lipca :( Ja mam ochotę na nowego Greena!:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...