sobota, 8 marca 2014

Zapowiedzi marzec 2014

Choć kalendarzowa zima jeszcze trwa, za oknem już wiosna, co mnie niezwykle cieszy, bo jakoś nie lubię takiej pogody bez wyrazu. Samo zimno bez śniegu mnie nie satysfakcjonuje, więc ciepłe dni witam z uśmiechem i otwartymi ramionami. Niestety najbliższe tygodnie zapowiadają się bardzo pracowicie, co już nie cieszy mnie tak bardzo. A co planują wydawnictwa? Mogę jedynie powiedzieć, że marzec nie zapowiada się tak bogato, jak dwa poprzednie miesiące.

(5.03. – marzec 2014)


______________________________________________________________________________________________Autor: Charles Frazier
Tytuł: Szepty lasu
Cykl wydawniczy: Kaszmirowa
Wydawnictwo: Black Publishing
Data wydania: 5.03.2014
Stron: 296


Najnowsza powieść autora światowego bestsellera Zimna Góra, zekranizowanego pod tytułem Wzgórze nadziei.
Szepty lasu to pełna napięcia i niepokoju historia o miłości, rozgrywająca się w niewielkim miasteczku w Appalachach w latach sześćdziesiątych XX wieku. Na odludziu, w skromnej chacie na skraju lasu Luce opiekuje się cierpiącymi na mutyzm bliźniętami swojej zamordowanej siostry. W życiu tej silnej, niepokornej, ale od lat samotnej i spragnionej bliskości kobiety pojawia się niejaki Stubblefield, który zaczyna zabiegać o jej względy. Tymczasem rodzącemu się uczuciu oraz bliźniętom zagraża nieobliczalny mężczyzna z przeszłości.
Szepty lasu to wciągająca, nastrojowa, pięknie napisana opowieść. Charles Frazier po raz kolejny udowadnia, że jest pisarzem najwyższej próby.
______________________________________________________________________________________________Autor: Pola Kinski
Tytuł: Usteczka
Wydawnictwo: Black Publishing
Data wydania: 5.03.2014
Stron: 264


Ta książka wstrząsnęła sumieniami Niemców. Po kilkudziesięciu latach Pola Kinski, córka legendy światowego kina, wielbionego Klausa Kinskiego, znanego zwłaszcza z ról w filmach Wernera Herzoga, postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o tym, jak ojciec wykorzystywał ją seksualnie jako dziecko i nastolatkę. „Czułam, że muszę o tym napisać, nie tylko ze względu na siebie, ale i innych, którzy doświadczyli tego samego” – wyznała Pola. Napisane prostym, niemal dziecięcym językiem Usteczka są porażającym zapisem historii utraconego, pełnego przemocy dzieciństwa. Jest to zarazem oskarżenie nie tylko przeciw ojcu i matce, która nie obroniła swojej córki, ale i niemieckiemu społeczeństwu, które akceptowało publiczne, jawnie pedofilskie wypowiedzi gwiazdora.
Tytuł trafił na listy bestsellerów i sprzedał się w Niemczech w pięćdziesięciu tysiącach egzemplarzy, a przyrodnia siostra autorki Nastassja Kinski uznała Polę za bohaterkę.
______________________________________________________________________________________________Autor: William Harlan Richter
Tytuł: Podwójna tożsamość
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 10.03.2014
Stron: 312


Wally jest gotowa zapłacić każdą cenę za poznanie prawdy o sobie. Tymczasem staje się poszukiwaną uciekinierką, która musi znaleźć klucz do własnej przeszłości...
Wallis Stoneman, niegdyś Walentyna, urodziła się w Rosji, lecz jako mała dziewczynka została adoptowana przez zamożną nowojorską rodzinę. Teraz ma szesnaście lat, jest piękna, buntownicza i nieustraszona. Właśnie poznała bolesną tajemnicę, której odkrycie może ją narazić na śmiertelne niebezpieczeństwo. Decyduje się porzucić życie w luksusie i wybiera trudną egzystencję w slumsach Manhattanu. Czy zdoła przeżyć, aby się przekonać, kim jest naprawdę?
______________________________________________________________________________________________


Autor: Cecelia Ahern
Tytuł: Sto imion
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: marzec 2014

Kitty Logan kompletnie się pogubiła… W swojej pracy dziennikarskiej bezwzględnie tropiła sensacje, nie zważając na konsekwencje. W końcu popełniła katastrofalny błąd. Wybucha skandal, kariera Kitty wali się w gruzy. Ostatnią szansą na powrót do zawodowego życia – i do odzyskania szacunku do samej siebie - jest rozwikłanie zagadki listy stu osób, którą otrzymała od umierającej zwierzchniczki i przyjaciółki. Czy pozornie zwyczajne historie nieznajomych ludzi pomogą jej wreszcie zrozumieć własne życie?
______________________________________________________________________________________________


Tak jak wspominałam w tym miesiącu nic szczególnie mnie nie zainteresowało. Jedynie Szept lasu i Usteczka są dla mnie lekturami obowiązkowymi, resztę kiedyś tam przeczytam. A Was coś zaintrygowało? Na coś czekacie? :)

17 komentarzy:

 1. Usteczka i Sto imion to książki, które bardzo mnie interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cała Kaszmirowa seria mnie kusi. A Szepty lasu chyba najbardziej.
  Co do usteczek to nie miałam pojęcia że chodzi o siostrę Nastassji Kinski, wstrząsające! Podziwiam ją, że znalazła w sobie tyle odwagi i zdecydowała się to wszystko spisac i opublikować.
  Ta pozycja Ahern również może być dobra. Mam na półce kilka jej dzieł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Szepty lasu" wydają się być w moim guście, choć nie jestem przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 4. może się skuszę na Podwójną tożsamość :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż musiałam się dokształcić i sprawdzić, co to jest mutyzm.
  Żadna z tych książek nie przemówiła do mnie aż tak, żebym powiedziała sobie, że koniecznie muszę ją przeczytać :) Kiedyś na pewno skuszę się na "Sto imion", bo wydaje mi się, że ta pozycja ma w sobie ten mój ulubiony pierwisatek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Szepty lasu" brzmią bardzo interesująco! Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale mnie teraz kusi :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Podwójna tożsamość - z chęcią! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Poczekam na pierwsze recenzje

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej zainteresował mnie "Szept lasu" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli już miałabym się na coś zdecydować, to na "Sto imion", ale żadna z pozycji jakoś nadzwyczajnie mnie nie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Szept lasu dość mocno mnie intryguje ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba najbardziej mnie ciekawi książka "Szepty lasu" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Podwójna tożsamość" chyba najbardziej do mnie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Z tego co wymieniłaś, najbardziej nie mogę się doczekać Podwójnej tożsamości" :) To chyba dlatego, że większość książek od wyd. Dolnośląskiego jest genialna :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawi mnie bardzo "Sto imion" :) Zapiszę sobie ten tytuł by kupić przy okazji ;)
  Pozdrawiam Natalia Z :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Frazier najbardziej mnie ciekawi. Podobno ,,Szepty lasu" są fenomenalne!

  OdpowiedzUsuń
 17. bardzo fajny blog:) zapraszam do mnie:) Mam bardzo ciekawe rozdani:)

  http://sandrainvogue.blogspot.com/

  obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...