środa, 8 stycznia 2014

Zapowiedzi styczeń 2014

Zima jest, ale jakby jej w ogóle nie było. Pojawiła się na kilka dni, robiąc wokół siebie wiele zamieszania, a teraz wygląda na to, że strzeliła potocznego porządnego focha z przytupem i ani myśli powrócić, lecz już w jakiś normalnych warunkach. Trzeba to jakoś przeboleć. Kiedyś na niego się czekało z utęsknieniem, tym bardziej na ferie. A teraz? Ni to parzy ni to ziębi. Ot, jest śnieg, jest pięknie zimowo, oby tylko błota i chlap nie było. Ferie już tuż-tuż, bo u mnie za niecały miesiąc. Dwa tygodnia słodkiego lenistwa i czytania książek, to coś, czego aktualnie najbardziej potrzebuję, do choć chwilowego poczucia szczęścia. A mówiąc o książkach i o Nowym Roku nie można zapomnieć także o planach wydawniczych. Grudzień nie rozpieszczał, toteż nie dodałam comiesięcznych zapowiedzi. Za to styczeń przychodzi ze zdwojoną siłą.

(07.01-29.01.2014)

______________________________________________________________________________________________Autorki: Christina Lamb, Malala Yousafzai
Tytuł: To ja, Malala
Oryginalny tytuł: I am Malala
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 07.01.2014
Stron: 328


Historia pakistańskiej dziewczyny, która z narażeniem życia walczy o prawa kobiet i ich dostęp do edukacji.
Gdy talibowie przejęli kontrolę nad doliną Swat w Pakistanie, jedna dziewczynka odważyła się im sprzeciwić. Malala Yousafzai podjęła walkę o swoje prawo do nauki.
We wtorek dziewiątego października 2012 roku, w wieku piętnastu lat, niemal zapłaciła za to najwyższą cenę. Gdy wracała ze szkoły, postrzelono ją w głowę z bliskiej odległości. Wydawało się, że nie przeżyje.
Ale cudem wyzdrowiała i los rzucił ją z dalekiej wioski w północnym Pakistanie do siedziby ONZ w Nowym Jorku. Szesnastoletnia Malala stała się symbolem pokojowego protestu i najmłodszą w historii kandydatką do pokojowej Nagrody Nobla.
„To ja, Malala” to niezwykła opowieść o rodzinie dotkniętej piętnem terroryzmu; o walce o prawo dziewcząt do nauki; ojcu, który będąc właścicielem szkoły, zaszczepił w córce zamiłowanie do wiedzy, i odważnych rodzicach, którzy w społeczeństwie, gdzie na pierwszym miejscu stawia się synów, nade wszystko ukochali córkę.
Dzięki Malali uwierzycie, że moc głosu jednej osoby bywa siłą napędową zmian na światową skalę.
______________________________________________________________________________________________


Autor: Tessa Gratton
Tytuł: Magia krwi
Oryginalny tytuł: Blood Magic
Wydawnictwo: Dolnośląskie / PUBLICAT
Data wydania: 13.01.2014
Stron: 392


Silla otrzymuje tajemniczą książkę z zaklęciami spisanymi ręką ojca. Gdy próbuje ożywić liść, zauważa ją spacerujący nieopodal chłopak. Oboje są sobą zauroczeni. Wkrótce Silla wtajemnicza w arkana magii swego brata, a później także Nicka. Pojawiają się problemy, gdy okazuje się, że ktoś odwiedził groby jej zmarłych rodziców i nakreślił na nich runy – znak, że sztuka magiczna nie jest mu obca…
______________________________________________________________________________________________
  
Autor: Philippa Gregory
Tytuł: Czarownica
Oryginalny tytuł: The Wise Woman
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 13.01.2014
Stron: 448


Piętnastowieczna Anglia - czasy pożogi i polowań na czarownice
Anglia za panowania Henryka VIII.
Władca po zerwaniu z Rzymem podporządkowuje sobie angielski kościół, a jego wasale palą wierne papiestwu opactwa. W hrabstwie Castelton z płonącego klasztoru ratuje się tylko jedna osoba - nowicjuszka Alys. Przygarnia ją wiejska znachorka ciesząca się sławą czarownicy i odkrywa w dziewczynie dar, jaki niewielu posiada. Niebawem w okolicy wybucha zaraza i wieść o umiejętnościach Alys dociera do zamku. Kiedy jej kuracja przywraca zdrowie staremu lordowi, ten żąda, aby pozostała przy nim na zawsze. Tymczasem w całym kraju trwa polowanie na heretyków i czarownice…
______________________________________________________________________________________________
  
Autor: Sarah J. Maas
Tytuł: Zabójczyni i Czerwona Pustynia
Seria: Szklany tron #o.2
Oryginalny tytuł: The Assassin and the Desert
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 14.01.2014


Celaena Sardothien, zabójczyni znana na całym kontynencie, wyrusza w podróż, która ma odmienić jej życie. Okaleczona i upokorzona przez swojego Mistrza, zostaje wysłana na szkolenie daleko na południe, do sessiz suikast – okrytych złą sławą Milczących Zabójców. By wypełnić zadanie, Celaena musi zdobyć list polecający od samego Niemego Mistrza, a nie będzie to łatwe zmuszona będzie stawić czoła nie tylko morderczym przygotowaniom, ale również zabójczemu dla przybysza z dalekiej północy pustynnemu klimatowi.
______________________________________________________________________________________________


Autorzy: Marilyn J. Harran, Elisabeth B. Leyson, Leon Leyson
Tytuł: Chłopiec z listy Schindlera
Oryginalny tytuł: The Boy on the Wooden Box
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 14.01.2014
Stron: 256


Prawdziwa historia chłopca cudem ocalałego z Holocaustu.
Nawet w najbardziej mrocznych czasach – a może zwłaszcza wtedy – jest miejsce dla siły woli i odwagi.
Leon Leyson (właśc. Lejb Lejzon) miał tylko dziesięć lat, gdy naziści najechali na Polskę, i musiał wraz z rodziną przenieść się do krakowskiego getta. Dzięki nieprawdopodobnemu szczęściu, a także hartowi ducha i sprytowi, udało mu się przetrwać sadystyczne praktyki nazistów, w tym demonicznego Amona Goetha, komendanta obozu koncentracyjnego w podkrakowskim Płaszowie. Jednak w ostatecznym rachunku to wspaniałomyślność i przebiegłość jednego człowieka – Oskara Schindlera – uratowała życie Leona Leysona i jego rodziny. Schindler wpisał ich na listę pracowników swojej fabryki – lista ta stała się znana na świecie jako „lista Schindlera”.
Książka wspaniale oddaje niewinność młodego chłopca, który musiał przejść przez piekło. Najbardziej uderza w niej brak słów pełnych nienawiści; wiele za to mówi o ludzkiej godności i woli przetrwania.
______________________________________________________________________________________________

Autor: C. C. Hunter
Tytuł: Urodzona o północy
Seria: Wodospady cienia #1
Oryginalny tytuł: Born at Midnight
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 15.01.2014
Stron: 440


Życie nastoletniej Kylie Galen nie jest łatwe. Odchodzi jej ukochana babcia, rzuca ją chłopak, jej rodzice się rozstają, a w dodatku ciągle widuje dziwną postać, której nikt poza nią zdaje się nie zauważać… Pewnego wieczora Kylie Galen ląduje na nieodpowiedniej imprezie z nieodpowiednimi ludźmi, i to zmienia jej życie na zawsze. Matka wysyła ją do Wodospadów Cienia – na obóz dla trudnej młodzieży. Już w drodze do obozu Kylie przekonuje się, że określenie „trudna” niezupełnie określa jej współobozowiczów. Na miejscu zaś okazuje się, że wraz z nią mieszkają tu wampiry, wilkołaki, zmiennokształtni, czarownice i inne nastolatki o ponadnaturalnych zdolnościach. W Wodospadach Cienia trenują swoje umiejętności, uczą się nad nimi panować, umiejętnie je wykorzystywać i żyć z nimi w „normalnym” świecie.
Kylie nigdy nie czuła się w pełni normalna, ale nie wierzy też w to, że jej miejsce jest wśród tych dziwolągów. Mieszkańcy Wodospadów Cienia natomiast twierdzą, że przybyła tu nie bez powodu, ponieważ wiele wskazuje na to, że jest jedną z nich – między innymi to, że urodziła się o północy. Jakby życie nie było wystarczająco skomplikowane, pojawiają się Derek i Lucas. Derek jest w połowie wróżką, i zależy mu na tym, by zostać chłopakiem Kylie. Lucas to seksowny wilkołak, którego Kylie zna już z przeszłości. Są bardzo różni, ale obaj zajmują znaczące miejsce w sercu dziewczyny.
Chociaż Kylie niczego nie jest pewna, jedna rzecz staje się dla niej absolutnie jasna. To właśnie tu, w Wodospadach Cienia, jest jej miejsce.
______________________________________________________________________________________________ 

Autor: N. K. Jemisin
Tytuł: Zabójczy księżyc
Seria: Sen o krwi #1
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: styczeń 2014


W pustynnym mieście-państwie Gujaareh jedynym prawem jest spokój. Porządek utrzymują kapłani bogini snu, zwani zbieraczami - zbierają sny obywateli, leczą chorych i rannych, prowadzą śniących w życie wieczne... Nie zważając na to, czy śniący się na to zgadza. Kiedy Ehiru - najsławniejszy z miejskich zbieraczy - otrzymuje zlecenie pobrania snów kobiety,przysłanej do Gujaarehu z misją dyplomatyczną, niespodziewanie dla samego siebie zostaje wciągnięty w spisek, który może doprowadzić do wybuchu niszczącej wojny.
Tak zaczyna się zakrojona na ogromną skalę opowieść o cywilizacji, imperium, wojnie, religii... i królestwie snów.
______________________________________________________________________________________________ 

Autor: Rick Yancey
Tytuł: Badacz potworów
Seria: Badacz potworów #1
Oryginalny tytuł: The Monstrumologist
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 15.01.2014
Stron: 400


Są to tajemnice, których dotrzymałem. Powierzono mi je, a ja nigdy nie zdradziłem pokładanego we mnie zaufania. Jednakowoż ten, który mi je powierzył, nie żyje już i to od ponad czterdziestu lat. Ten, dzięki któremu poznałem owe tajemnice… Ten, który mnie ocalił… I za którego sprawą ciąży nade mną klątwa.
Tak zaczyna się opowieść Willa Henry'ego, sieroty i asystenta doktora, który pod przykrywką zwykłej pracy oddawał się nietypowej pasji: tropieniu potworów. Wychowany na brudnych ulicach mrocznego, okrytego wieczną mgłą miasta, Will szybko przywykł do pracy w trudnych warunkach. Nocne wezwania, szemrane interesy, dziwne układy z grabarzami - wszystko to mieściło się w zakresie normy. Pewnej nocy na stół w laboratorium trafiło częściowo pożarte ciało młodej kobiety. To wtedy po raz pierwszy Will zobaczył stworzenie zwane antropofagiem, istotę żywiącą się ludzkim mięsem.
Wyglądające jak ucieleśnienie nocnych koszmarów, antropofagi nawet w niewielkiej licznie stanowią śmiertelne zagrożenie. Gdy zaczną się rozmnażać i polować, żadna siła nie będzie w stanie ich powstrzymać. Will i jego mistrz muszą stanąć oko w oko z potworami, w które nie wierzy żaden rozsądnie myślący człowiek.
______________________________________________________________________________________________ 

Autor: Alexandra Monir
Tytuł: Poza czasem
Seria: Poza czasem #1
Oryginalny tytuł: Timeless
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 15.01.2014
Stron: 320


Kiedy rodzinę Michele Windsor dotyka tragedia, dziewczyna zmuszona jest przeprowadzić się z Los Angeles do Nowego Jorku, gdzie mieszkają jej bogaci i arystokratyczni dziadkowie, których nie poznała nigdy wcześniej. W ich starym, pełnym rodzinnych sekretów domu przy Fifth Avenue, Michele odkrywa największą tajemnicę: dziennik jednej z jej przodkiń, który ma niesamowitą moc: przenosi ją w czasie do 1910 roku, kiedy to został napisany. Tam, na wytwornym balu maskowym, Michele poznaje młodego mężczyznę o intensywnie niebieskich oczach, który przez całe życie nawiedzał ją w snach. Zakochuje się w nim i rozpoczyna romans nie z tego świata.
Michele zaczyna prowadzić podwójne życie, próbując zachować równowagę pomiędzy swoim współczesnym, szkolnym życiem a ucieczkami w przeszłość. Kiedy jednak dokonuje straszliwego odkrycia, musi udać się w podróż w czasie, by uratować chłopaka, którego pokochała i zakończyć poszukiwania, które zdecydują o jej losie.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Caitlín R. Kiernan
Tytuł: Tonąca dziewczyna
Cykl wydawniczy: Uczta wyobraźni
Oryginalny tytuł: The Drowning Girl
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 15.01.2014
Stron: 336


India Morgan Phelps - dla przyjaciół Imp - to schizofreniczka. Nie ufa już własnemu umysłowi, albowiem święcie wierzy, że wspomnienia w jakiś sposób ją zdradziły, zmuszając do zakwestionowania własnej tożsamości.
Zmagając się ze swą percepcją rzeczywistości, Imp musi odkryć prawdę na temat spotkania z bezlitosną syreną albo bezradnym wilkiem, który przybył do niej pod postacią dzikiej dziewczyny - albo może z żadną z tych istot, lecz czymś znacznie, znacznie dziwniejszym...
______________________________________________________________________________________________


Autor: Jeff Noon
Tytuł: TV Ciał0
Cykl wydawniczy: Uczta wyobraźni
Oryginalny tytuł: Channel Sk1n
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 15.01.2014
Stron: 208


Witamy w nowym interfejsie.
TV Ciał0 opowiada historię Noli Blue: młodej gwiazdy pop, dziewczyny, której każdy zazdrości i której towarzystwa pragną wszyscy. Ma talent, ma przeboje, ma międzynarodową sławę, ma wszystko czego zapragnie.Jednakże, kiedy zaczyna odbierać własną skórą programy telewizyjne, los porywa ją w podróż daleko poza granice pop-gwiazdorstwa, do którego przygotowywała się całe życie.

Opowieść o Frankensteinie dla pokolenia "X-Factor". TV Ciał0, przesycone tą samą obecnością pasożytniczych mediów, które żywią się Nolą, jest jedną wielką reklamą lirycznego mistrzostwa Noona, a reklama ta mnoży się na wszystkich pasmach jak wirus.
______________________________________________________________________________________________


Autor: Gene Wolfe
Tytuł: Pokój
Cykl wydawniczy: Uczta wyobraźni
Oryginalny tytuł: Peace
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 15.01.2014
Stron: 240


Nowe posłowie autorstwa Neila Gaimana

„Złożona, niegodziwa, głęboka i niezwykła powieść jednego z najlepszych amerykańskich pisarzy... To nie tylko jedna z moich ulubionych książek (choć z pewnością nią jest), ale również jedna z nielicznych współczesnych powieści, które podziwiam.”
- Neil Gaiman, autor „Amerykańskich bogów” i cyklu „Sandman”.

„Pokój”, pierwotnie wydany w roku 1975, to dzieło błyskotliwe i urzekające. Pełne melancholii wspomnienia Aldena Dennisa Weera, rozgoryczonego starca spędzającego ostatnie dni życia w małym miasteczku na Środkowym Zachodzie Stanów, w miarę rozwoju historii ujawniają swój nadnaturalny wymiar. Wyobraźnia Weera zdolna jest bowiem unicestwić czas i przeobrazić rzeczywistość, wykraczając poza samą śmierć. „Pokój”, wielki, poruszający i bezkompromisowo szczery, jest jednym z największych dzieł naszych czasów.
Gene Wolfe, nazywany przez „The Denver Post” jednym z „olbrzymów s.f.”, wielokrotnie zdobywał najważniejsze nagrody z tej dziedziny, w tym nagrody Nebula, Hugo i World Fantasy. „Pokój” to jego pierwsza pełnowymiarowa powieść, świadcząca o geniuszu, który później rozkwitł w dziełach takich jak "Księga Nowego Słońca".

______________________________________________________________________________________________


Autor: Chris Beckett
Tytuł: Ciemny Eden
Cykl wydawniczy: Uczta wyobraźni
Oryginalny tytuł: Dark Eden
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 15.01.2014
Stron: 336


Na odległej, obcej i pozbawionej słońca planecie zwanej Edenem, pięciuset trzydziestu dwóch członków Rodziny szuka schronienia w świetle i cieple drzew lampowych.
Wokół Lasu rozciąga się Śnieżne Ciemno - góry tak wysokie, mroźne i spowite tak gęstym mrokiem, że dotąd nie pokonał ich żaden człowiek.
Najstarsi w Rodzinie powtarzają legendy o świecie, w którym światło padało z nieba, a ludzie potrafili budować łodzie pływające między gwiazdami.
Takie łodzie przywiozły nas tutaj, powtarzają, Rodzina powinna więc czekać na powrót gwiezdnych podróżników.
Jednakże młody John Czerwoniuch złamie edeńskie prawa, rozbije Rodzinę i odmieni historię. Porzuci stare zwyczaje, zapuści się w Ciemno... i odkryje prawdę o swoim świecie.
______________________________________________________________________________________________

Autor: Ari Handel, Niko Henrichon, Darren Aronofsky
Tytuł: Noe 2. Wszystko, co pełza po ziemi
Oryginalny tytuł: Noah 02
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 15.01.2014
Stron: 72


Noe był człowiekiem takim jak my. Kochamy, kłamiemy, zabijamy…
Ale to właśnie on miał zadecydować o tym, czy ocalejemy.
Prace nad arką, jedyną nadzieją na zachowanie życia na Ziemi, trwają. Noe, jego synowie oraz upadłe anioły pracują w pocie czoła, a monumentalny szkielet okrętu rośnie w oczach. Z czterech stron świata nadciągają wszelkie stworzenia: ptaki, gady, owady, a także ssaki, w tym ten najniebezpieczniejszy – rządny krwi człowiek.
Nabrzmiałe deszczem chmury kłębią się coraz niżej, zwiastując rychły koniec.
______________________________________________________________________________________________


Autor: Arno Strobel
Tytuł: Istota
Oryginalny tytuł: Das Wesen
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 21.01.2014
Stron: 400


Znakomity thriller psychologiczny – trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony opowieść o winie i zemście.
Policja w Akwizgranie dostaje anonimową informację o porwaniu małej dziewczynki. Komisarze Seifert i Menkhoff przeżywają szok, kiedy okazuje się, że ojcem dziecka ma być doktor Joachim Lichner, psychiatra, którego kilkanaście lat wcześniej po spektakularnym procesie poszlakowym wsadzili do więzienia za zamordowanie małej dziewczynki.
Lichner wypiera się wszystkiego, nawet tego, że w ogóle ma dziecko, i podobnie jak przed laty zapewnia o swojej niewinności. Czyżby ktoś znów chciał go wrobić? Dlaczego komisarz Menkhoff tak zaciekle stara się udowodnić mu kolejną zbrodnię? I czemu doktor coraz bardziej plącze się w zeznaniach, gdy tylko dotyczą one jego dawnej kochanki? Rozpoczyna się bezwzględny pojedynek psychologiczny…
Arno Strobel podejmuje wyrafinowaną grę z czytelnikiem, opowiadając historię ustami komisarza Seiferta, w dwóch coraz bardziej zacieśniających się planach czasowych. Za każdym razem kiedy wydaje się nam, że zbliżamy się do prawdy, autor myli tropy, a pod spodem ukazuje się drugie dno. A potem trzecie…
______________________________________________________________________________________________
  
Autor: Markus Zusak
Tytuł: Złodziejka książek
Oryginalny tytuł: The Book Thief
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 22.01.2014
Stron: 496


Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.
Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki "Podręcznikowi grabarza" uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…
______________________________________________________________________________________________ 

Autor: Ruta Sepetys
Tytuł: Wybory
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 22.01.2014
Stron: 336


Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia. Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.
Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?
Ruta Sepetys, autorka "Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.
______________________________________________________________________________________________ 

Autor: Agnieszka Gil
Tytuł: Układ nerwowy
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 29.01.2014
Stron: 400


Wydawałoby się, że Magdalena ma wszystko, czego potrzebuje: dobrze zarabiającego męża, wygodne życie, udane dziecko i dużo czasu na realizowanie swoich pasji.
Jednak trudno się tym wszystkim cieszyć, jeśli mąż jest alkoholikiem i odmawia podjęcia terapii, zapewniając, że wszystko ma pod kontrolą.
Kobieta początkowo próbuje mu wierzyć, w końcu jednak przychodzi moment, kiedy trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i odważyć się poprosić o pomoc…
Najnowsza powieść Agnieszki Gil mimo że podejmuje trudny temat, nie jest pozbawiona optymizmu. Bohaterka ma oddaną przyjaciółkę, ciekawe hobby i – czego chyba sama się po sobie nie spodziewała – determinację. To wszystko daje jej siłę do walki.
A w tle – jak zwykle w powieściach tej autorki – przepiękny Wrocław.
______________________________________________________________________________________________

Niezwykle ciekawe pozycje oferują nam wydawnictwa. Moim oczywistym MUST HAVE jest oczywiście Zabójczyni i Czerwona Pustynia. Oprócz tego najbardziej zainteresowała mnie Urodzona o północy, Zabójczy księżyc, Tonąca dziewczyna, Czarownica i Badacz potworów. Są to książki, które z pewnością przeczytam. Nie wiem, tylko kiedy, ale jeśli tylko nadarzy się okazja na pewno z niej skorzystam. Z chęcią również zapoznam się z To ja Malala, o której dowiedziałam się dosyć niedawno. To naprawdę intrygująca dziewczyna, więc sądzę, że warto dowiedzieć się o niej więcej. Złodziejkę książek mam już za sobą, a moje spostrzeżenia na jej temat, możecie przeczytać w recenzji, do której link jest pod informacjami. Resztę książek także kiedyś przeczytam, ale to raczej w dalszej przyszłości, bowiem raczej nie są moimi priorytetami.


Zainteresowała Was, któraś z wyżej wymienionych książek? Może którąś już czytaliście? :)

14 komentarzy:

 1. Tonąca dziewczyna - będzie u mnie kiedyś na półce. Musi być.

  OdpowiedzUsuń
 2. W styczniu będzie co czytać :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mnie zainteresowała Czarownica! Jeju nawet nie słyszałam o tej książce O.O tzn. że ma się ukazać .. dobrze że o niej wspomniałaś! :*
  Układ nerwowy może okazać się również fajną nowością! :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, ile świetnych książek! Nie będę wypisywać najbardziej interesujących mnie pozycji, bo musiałabym wypisać prawie wszystko. Takim największym must have jest jednak książka o Malali.

  PS: Okładki książek MAGa są paskudne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko. Ile zacnych powieści wychodzi w najbliższym czasie! Najbardziej zainteresowała mnie "Czarownica" i "Zabójczy księżyc". Po tą pierwszą na 100% sięgnę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zima nas nie lubi. W tym roku woli Amerykanów, w końcu to oni zawsze w filmach ratują świat :P Mam tylko nadzieję, ze nie postanowi przyjść do nas na Wielkanoc, bo wtedy to ja już oczekuję wiosny i mnóstwa słońca :)

  Historia Malali - pełen podziw. Chciałabym mieć tyle odwagi, co ona.

  "Czarownica" - zdecydowanie jestem na tak. Po dwóch pozytywnych spotkaniach z P.Gregory, mam ochotę na więcej książek jej pióra. I jeszcze te piękne okładki!

  "Zabójczyni i Czerwona Pustynia" - przeczytam, o ile spodoba mi się "Szklany tron" :)

  "Badacz potworów" brzmi kusząco. Trochę zalatuje van Helsingiem :D

  "Złodziejka książek" - obowiązkowo trzeba przeczytać.

  Ciekawy może się okazać również "Ciemny Eden", który już dopisałam do swojej listy, no i "Wybory".

  OdpowiedzUsuń
 7. Czuje, ze ten rok bedzie genialny.

  http://po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Żałuję, że w swoich zapowiedziach nie dodałam "Czarownicy" oraz "Chłopca z Listy Schindlera" :( "To ja, Malala" też brzmi bardzo interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Tonąca dziewczyna" - wow! Muszę to mieć!
  "Czarownica" też ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Czarownica" w najbliższym czasie zasili moją prywatną bibliotekę. Całkiem ciekawe te propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kilka z wymienionych tytułów naprawdę mnie interesuje :D Już nie mogę się ich doczekać :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Najbardziej interesuje mnie "Chłopiec z listy Schindlera" i "Poza czasem" - Te dwie z pewnością niebawem znajdą się w mojej biblioteczce. Reszta nie należy do mojego 'must read', ale nie wykluczone, że kiedyś po nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 13. świetny blog! obserwacja za obserwacje? ja już obserwuje:)) czekam na rewanż pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...