poniedziałek, 9 grudnia 2013

Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych!

Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych jest to kolejna akcja prowadzona przez stowarzyszenie i portal Sztukater. Ma ona na celu pomóc potrzebującym placówkom, po prostu. Nie zakończy się ona jednak powodzeniem bez nas. Czytelników, pasjonatów i ludzi z dobrym sercem. Na czym ona polega? Na podzieleniem się, czymś, co dla nas jest równie ważne – książkami. Pewnie niejedna osoba ma w swoim domu pozycje, które na półce tylko się kurzą i nie ma, co z nimi zrobić, a są pewnie też niektórzy chcący takie pozycje po prostu wyrzucić. A ta akcja jest właśnie zaradzeniem na tego typu pomysły lub ich brak – można je wysłać w odpowiednie miejsce i uszczęśliwić nimi wielu ludzi.Jak możemy przeczytać we wstępie na stronie akcji:


„Pamiętacie Bajkę O Dziewczynce Z Zapałkami? Te Święta Dla Wielu Nie Muszą się tak Skończyć!”
Pomimo, iż Unia Europejska jest jednym z najbogatszych rejonów na świecie, to 17% Europejczyków ma tak ograniczone dochody, że nie może zaspokoić podstawowych potrzeb życiowych.
„„Wykluczenie społeczne”, podobnie jak „społeczeństwo obywatelskie”, jest obecnie najpopularniejszym i najczęściej używanym terminem w sferze działalności organizacji pozarządowych, socjologii, polityki społecznej. Wykluczenie jest odmieniane przez wszystkie przypadki, na walkę z nim wydawane są miliony złotych (w skali świata miliardy dolarów) tymczasem nic się nie zmienia, wręcz przeciwnie, osób wykluczonych jest coraz więcej i to nie tylko w Polsce, ale na całym globie.” * (Marcin Janasiak)


Jeśli jesteście zainteresowani tym przedsięwzięciem i chcecie się dowiedzieć o nim czegoś więcej – bo to, co napisałam to tak naprawdę kropla w morzu, ale nie chciałam się powtarzać, ponieważ wszystko jest dokładnie wyjaśnione na stronie akcji. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami, wzięcia udziału, jak i informowaniem o niej znajomych. :)


Pragnę Was również zaprosić do polubienia Fan Page’a portalu Sztukater, na którym możecie zapoznać się z informacjami związanymi z akcją, a także, na którym jest organizowanych jest wiele konkursów, jak i znajdziecie wiele innych ciekawych rzeczy. :)Korzystając z okazji zapraszam jeszcze do akcji, o której wspominałam niedawno. Więcej o tym TUTAJ

1 komentarz:

  1. Witaj,
    chciałbym Cię zaprosić na mój recenzencki blog:
    www.recenzencki.blox.pl
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...