piątek, 8 listopada 2013

Zapowiedzi listopad 2013

Jesień za oknem, a co to znaczy? Krótkie dnie, długie noce, czyli coś, co książkoholicy lubią najbardziej – kocyk, ciepły napój (w moim przypadku jest to herbata lub kakao) i książka. Jedni czytają powieści, drudzy - co u mnie jest teraz częstsze – podręczniki i zeszyty przy których zasypiają. Wydawnictwa jednak nie próżnują i jak będzie się można zaraz przekonać szóstego listopada był cały wysyp ciekawie zapowiadających się książek. Nie ma na co czekać, zapraszam na listopadowe nowości i zapowiedzi! :)

(06.11.13- 20.11.2013)

______________________________________________________________________________________________Autor: Samantha Shannon
Tytuł: Czas żniw
Seria: The Bone Season #1
Oryginalny tytuł: The Bone Season
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 06.11.2013
Stron: 520


Sajon.
Nie ma bezpieczniejszego miejsca.
„Może nie wiesz, ale Żniwa nazywane są też dobrymi zbiorami. Wciąż mówią tak na ulicach: Dobre Żniwa, Zbiory Obfitości. Rozumieją to jako odbieranie nagrody, podstawowy warunek ich negocjacji z Sajonem. Ludzie oczywiście postrzegają je inaczej. Dla nich są symbolem nieszczęścia. Oznaczają głód. Śmierć. Dlatego nazywają nas kosiarzami. Ponieważ pomagamy prowadzić ludzi na śmierć”.
Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest śniącym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha.
Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w sekrecie. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, a zarazem jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć.
Czas Żniw jest dziełem wyjątkowym. Samantha Shannon to młoda pisarka o ogromnych ambicjach i imponującej wyobraźni, która w swej debiutanckiej powieści stworzyła niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata.
______________________________________________________________________________________________Autor: Lauren Kate
Tytuł: Łza
Seria: Łza #1
Oryginalny tytuł: Teardrop
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 06.11.2013
Stron: 472


Początek nowego serii Lauren Kate, autorki bestsellerowych Upadłych, to epicka opowieść pełna zapierających dech w piersi uczuć, wstrząsających tajemnic i mrocznej magii… Świat, w którym można utracić wszystko, co się kocha. „Nigdy, przenigdy nie płacz” – tego przed laty nauczyła Eurekę Boudreaux jej mama. Ale teraz nie żyła, za to dziewczyna na każdym kroku natyka się na Andera – wysokiego, bladego, jasnowłosego chłopca, który wydaje się wiedzieć rzeczy, jakich wiedzieć nie ma prawa, i który ostrzega Eurekę, że jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, i prawie doprowadza ją do łez. Ander nie zna jednak najmroczniejszej tajemnicy Eureki – od kiedy jej matka zginęła w tajemniczym wypadku, dziewczyna również pragnie umrzeć. Niewiele jej w życiu pozostało, jedynie stary przyjaciel Brooks i dziwny spadek: medalion, list, tajemny kamień i starożytna księga, której nikt nie rozumie. Księga opisuje niepokojącą historię dziewczyny o złamanym sercu, której łzy zatopiły cały kontynent. Eureka wkrótce odkryje, że starożytna opowieść nie jest czystą fantazją i Ander może mówić prawdę, a w jej życiu kryją się mroczniejsze tajemnice, niż się kiedykolwiek spodziewała…
______________________________________________________________________________________________Autor: Dee Shulman
Tytuł: Gorączka 2
Seria: Gorączka #2
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 06.11.2013


Seth i Eva przetrwali atak wirusa. Niestety z niewiadomych przyczyn stan Evy się pogarsza. W dodatku ofiarami zabójczej gorączki padają kolejni ludzie. Seth musi wyruszyć w niebezpieczną podróż w czasie, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Ale nawet nie wie, jak katastrofalne skutki będą miały wydarzenia, które wywołał…
______________________________________________________________________________________________Autor: Holly-Jane Rahlens
Tytuł: Nieskończoność
Cykl wydawniczy: Poza czasem
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 06.11.2013


Jest rok 2264. Mroczna Zima już minęła. Średnia długość życia to sto pięćdziesiąt lat. Większość prac wykonują roboty. Ludzie posługują się mózgołączem, które pozwala im na zapisywanie wspomnień w globalnej bazie danych. Zaimek osobowy „ja” wyszedł z użycia. W tym stechnokratyzowanym społeczeństwie miłość jest czymś niepożądanym. Finn Nordstrom, dwudziestosześcioletni historyk i tłumacz martwego języka niemieckiego zostaje poproszony o zbadanie tajemniczego znaleziska – dziennika dziewczyny z XXI wieku. Tymczasem w innej czasoprzestrzeni Eliana odwiedza ulubioną berlińską księgarnię. Spotka w niej przystojnego mężczyznę, który nie wie… do czego służy guma do żucia. Co połączy tych dwoje? Niezwykła opowieść o uczuciu rodzącym się wbrew rozumowi.
______________________________________________________________________________________________Autor: Anna Kańtoch
Tytuł: Tajemnica diabelskiego kręgu
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 06.11.2013


Nie każdy zostaje wybrany przez anioły i zaproszony przez nie na tajemnicze wakacje w klasztorze znajdującym się w niewielkiej miejscowości Markoty. Tak się składa, że przydarzyło się to trzynastoletniej Ninie. Nie bardzo wie jednak, dlaczego – jest przecież bardzo zwyczajną dziewczyną. Czy aby na pewno?
______________________________________________________________________________________________


Autor: Morgan Rhodes
Tytuł: Upadające królestwa
Oryginalny tytuł: The Falling Kingdoms
Wydawnictwo: Oficyna Gola
Data wydania: 06.11.2013


Nadchodzi czas wojny… zdecyduj po czyjej staniesz stronie.
W Mytice wojen nie było od stuleci, a o magii opowiada się tylko w bajkach i legendach. Teraz jednak wszystko się zmieni. By zrealizować plany podboju sąsiednich królestw, władcy zmieniają życie swych poddanych w piekło. W świecie intryg, zdrad, potajemnych sojuszy i niespodziewanej miłości, splatają się losy czwórki młodych bohaterów.
Księżniczka: wychowywana w luksusie i chroniona przed światem Cleo wyrusza w niebezpieczną podroż na terytorium wroga, w poszukiwaniu magii, która podobno już dawno wygasła.
Buntownik: Jonas występuje przeciwko tym, którzy bezlitośnie ciemiężą jego zubożały kraj. Niespodziewanie dla samego siebie, staje na czele pierwszego od stuleci powstania.
Czarodziejka: Lucia, tuż po urodzeniu adoptowana przez rodzinę królewską, odkrywa prawdę
o swojej przeszłości – o nadprzyrodzonym dziedzictwie i swoim przeznaczeniu.
Następca tronu: wychowany na bezwzględnego przywódcę i zdobywcę Magnus, pierworodny syn króla, uświadamia sobie, że serce może być bardziej zabójczym orężem niż miecz…
Pewne jest tylko to, że królestwa upadną… Kto zatriumfuje, gdy wszystko, co znano do tej pory, się skończy? Co zrobią Obserwatorzy, pilnie śledzący poczynania ludzi i mający nadzieję na odnalezienie dawno zaginionych klejnotów o wielkiej mocy, które ożywią magię na Mytice i przywrócą tym ziemiom szczęście?
______________________________________________________________________________________________


Autor: Sara Shepard
Tytuł: Pretty Little Liars. Sekrety
Seria: Pretty Little Liars #4.5
Wydawnictwo: Otwarte/ Moon Drive
Data wydania: 06.11.2013


Specjalny tom najmodniejszej serii roku!
Kochasz Pretty Little Liars? Musisz go mieć!

Nikt nie chce mieć wrogów – zwłaszcza takich jak A.
Nadeszły święta. Aria, Emily, Hanna i Spencer mają wiele noworocznych postanowień, lecz A. dopilnuje, żeby dziewczynom nie udało się ich zrealizować.
Cztery przyjaciółki, cztery zakręcone historie i… sekrety, mnóstwo sekretów!
Część z nich wyjdzie na jaw już teraz, część A. zostawi na deser.

Odkryj tajemnice kłamczuch – niezależnie od tego, który tom serii teraz czytasz!
______________________________________________________________________________________________


Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Tytuł: Druga szansa
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 06.11.2013


Kolejna trzymająca w napięciu powieść Katarzyny Miszczuk. Tym razem autorka miesza ze sobą jawę i sen, a marzenia zamieniają się w koszmary, z których nie sposób się obudzić.
Młoda dziewczyna budzi się w pokoju, którego nie zna – co gorsza, nie poznaje własnego odbicia w lustrze i nie może przypomnieć sobie swojego imienia. Z czasem okazuje się, że nazywa się Julia Stefaniak, a w pożarze zginęła cała jej rodzina – jedynie Julii udało się przeżyć, choć na skutek odniesionych obrażeń straciła pamięć. I choć nazwa ośrodka powinna dodawać dziewczynie otuchy, Julia nie potrafi pozbyć się wrażenia, że coś jest nie tak. Jedna z pacjentek nieustannie przepowiada jej śmierć, w pokoju Julii pojawia się tajemnicza dziewczyna, a tuż przed zaśnięciem słyszy szepty. Co zrobić w sytuacji, w której nie możesz zaufać nawet sobie?
______________________________________________________________________________________________


Autor: Sarah J. Maas
Tytuł: Zabójczyni i Władca Piratów
Seria: Szklany tron #0.1
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 20.11.2013


Chcesz wiedzieć, co działo się z zabójczynią Celaeną przed akcją Szklanego Tronu? Oto pierwsza z czterech nowelek, które opowiadają o jej wcześniejszych losach! Groźna zabójczyni Celaena Sardothien pragnie dokonać odwetu. Gildia Zabójców wysyła ją na daleką wyspę na tropikalnych morzach, gdzie Celaena ma odebrać dług od Władcy Piratów. Gdy jednak dowiaduje się, że spłatę uzgodniono nie w pieniądzach, a w niewolnikach, charakter jej misji nagle ulega zmianie i zabójczyni zaryzykuje wszystkim, by naprawić dziejące się zło.
______________________________________________________________________________________________

Wiele, naprawdę wiele świetnych powieści! Od czego zacząć? Sama nie wiem. Może od tego, że już zaczynam polowania na Czas żniw, który jest przez wszystkich tak chwalony. A może również od tego, że wydawnictwo Uroboros rozpieszcza swoich czytelników i wydaje nowelę ze świata Szklanego tronu, co nie jest rzeczą zbyt częstą! Na pozycje tego wydawnictwa również poluję! Następnym smakowitym kąskiem jest Łza Lauren Kate, które postanowiło wydać inne wydawnictwo i co najważniejsze i najciekawsze – niesamowicie szybko! Zapowiedzi Egmontu z pewnością przeczytam, bo chociaż pierwsza część Gorączki mnie nie zachwyciła, to intryguje mnie, co wydarzy się w kolejnych częściach. A Nieskończoność i Upadające królestwa mają tak niesamowite okładki i tak interesujące opisy, że żal ich nie przeczytać! Sekrety to nic innego jak PLL, a że mam w planach przeczytać całą serię to i tej części nie może zabraknąć tym bardziej, że okładka jest w moich kolorach. W skrócie: najchętniej wszystko widziałabym w swojej biblioteczce i do tego też będę dążyć. :D


A Wy na coś czekacie? Coś Was zainteresowało? :)

22 komentarze:

 1. Ja skusiłabym się na "Czas żniw", "Łzę" (chociaż nie przepadam za piórem tej autorki) oraz "Tajemnicę diabelskiego kręgu" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Czas Żniw" czeka już w kolejce na półce, a z powyższych lektur chętnie przeczytałabym "Łzę" (btw. Prześliczna okładka!), być może "Nieskończoność", "Tajemnice diabelskiego kręgu", "Upadające królestwa" (na które naprawdę bardzo wyczekiwałam!" i "Zabójczynię wśród piratów" (ze względu na przecudny "Szklany Tron"). Po "Gorączkę II" raczej bym się nie skusiła, ponieważ na pierwszej części strasznie się zawiodłam. Ależ listopad jest świetnym miesiącem jeśli chodzi o książkowe premiery! :o
  Do tego wszystkiego dorzuciłabym jeszcze "Sezon Burz" - Sapkowskiego i mam listopad idealny ^^
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawie wszystkie książki chętnie bym przeczytała! :D Z naciskiem na "Gorączkę II", "Nieskończoność", "Sekrety" i "Czas żniw" :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno przeczytam 'Nieskończoność' i 'Sekrety'. Kusi mnie też 'Gorączka', ale nie znam jeszcze pierwszej części. No i nowa seria Lauren Kate brzmi ciekawie, jeszcze nie zetknęłam się z tą autorką, a opinie zbiera świetne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiła mnie "Łza" ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej interesuje mnie "Czas Żniw", ale prawda jest taka, że gdybym miała możliwość, zapoznałabym się z każdym powyżej wymienionym tytułem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Grzebiąc w zapowiedziach, zwróciłam uwagę na zupełnie inne tytuły. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. To straszne, ale ja chcę wszystkie powyższe tytuły :)
  To baaardzo moje klimaty!

  Czytadła Tetiisheri

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdybym nie czytała "Czasu żniw" to byłby moim must have :D Pierwszą część "Gorączki" mam na półce (jeszcze nieczytana), więc na drugą też bym się skusiła i okładka "Tajemnicy diabelskiego kręgu" bardzo ładna :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Listopad jest boski, jeżeli chodzi o zapowiedzi. Tak naprawdę wszystko bym przeczytała i jeszcze więcej :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam PLL, chciałabym jeszcze "Nieskończoność" :D

  OdpowiedzUsuń
 12. "Zabójczyni i Władca Piratów" ciekawi mnie najbardziej, szczególnie, że pierwszy tom mnie zachwycił :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dobra. Chcę to wszystko! :D

  OdpowiedzUsuń
 14. "Czas Żniw" - coś dla mnie. Chociaż pozostałe powieści również ciekawią...

  OdpowiedzUsuń
 15. Z chęcią przeczytałabym "Łzę", "Gorączkę 2", "Nieskończoność" i "Tajemnicę diabelskiego kręgu" :>

  OdpowiedzUsuń
 16. Chętnie przeczytałabym "Łzę" i "Drugą szansę".
  Btw. ja niekoniecznie lubię te długie noce.. Smutno tak jakoś. I jak wychodzi się na dwór to nie da się przewidzieć pogody (chociaż najczęściej jest po prostu zimno). Ale jednak czasem fajnie usiąść z książką i herbatką pod kocyk. ^^

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie mogę się doczekać kiedy dorwę "Sekrety". :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Z listopadowych nowości wpadł już w moje ręce "Sezon burz" Sapkowskiego - co prawda nie wspomniałaś o nim, ale jako zakochana bez pamięci w wiedźminie Geralcie muszę się pochwalić :D
  Chciałabym przeczytać "Nieskończoność", "Czas żniw" i "Drugą szansę". No i kolejny tom "Gorączki", jeśli pierwszy mi się spodoba. Anna Kańtoch jest obowiązkowa - czytam wszystko jej autorstwa, co w łapki mi wpadnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O zapowiedzi Sapkowskiego nie wspomniałam, bo mnie jak na razie za bardzo nie interesuje ("Wiedźmin" dopiero przede mną), choć muszę z ręką na sercu przyznać, że przy szybkim robieniu zapowiedzi całkowicie o niej zapomniałam. :P
   Wiesz już, że Annę Kańtoch mam w planach i jedną jej książkę mam już wypożyczoną. :D
   Tylko niestety nie wiem, kiedy się za nią zabiorę. :<

   Usuń
 19. 1,3,4 te chyba najbardziej mnie ciekawią :)

  OdpowiedzUsuń
 20. "Łzę" akurat czytałam i powiem, że miłośniczki DOBRYCH paranormali nie będą zawiedzione. Przynajmniej pierwsza część jest świetna, co do reszty będę musiała poczekać na ich polskie wydanie i wtedy się wypowiem ^^.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...