sobota, 12 października 2013

Dzieje się, dzieje, czyli Dreams na październik :)

Zapowiedzi na październik jeszcze nie było, ale będą na dniach. Jak na razie mam dla Was kilka zapowiedzi od wydawnictwa Dreams. Na coś czekacie? Coś polecacie? :)


______________________________________________________________________________________________

Tytuł: Toksyna
Autor: Jus Accardo
Seria: Denazen #2
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka + skrzydełka
Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek
ISBN: 978-83-63579-38-8
Format: 104 x 205
Data wydania: 24.10.2013Druga część bestsellerowego "Dotyku” Jus Accardo.
Szóstka ocaliła życie Kale'a, lecz nie obyło się bez konsekwencji. Wymiana. Coś za coś. Życie za życie. Dez nigdy nie przypuszczałaby, że utraci osobę, której oddałaby wszystko. Jakby tego było mało, jej odporność na śmiertelny dotyk Kale'a słabnie. 

Kiedy Dez i Kale wyszli cało z Sumrun, ojciec dziewczyny stracił nie tylko najpotężniejszą broń, ale i ważny element projektu Supremacji. Zmuszony przez Denazen do odwrócenia sytuacji, doprowadza do zatrucia córki i pozostawia jej wybór: albo umrze, albo odda się w ręce Denazen w zamian za antidotum. Dez nie chce skończyć w kostnicy, ale też nie może stracić ukochanego. Próbuje znaleźć rozwiązanie i utrzymać w tajemnicy fakt działania trucizny. Jednak kiedy zostaje zaatakowana przez organizację ojca, dochodzi do wniosku, że w kręgu znajomych czai się zdrajca.
Poświęcenie, niedotrzymane sekrety i tajemnice. Dez będzie musiała postawić wszystko na jedną kartę, jeżeli chce znaleźć winowajcę – zanim skończą za kratami Denazen albo, co gorsza, zapłacą życiem...

______________________________________________________________________________________________


Tytuł: Opowieści biblijne dziadzia Józefa
Autor: Lidia Miś
Ilość stron: 120
Oprawa: twarda + UV
Ilustracje: Jolanta Ludwikowska
ISBN: 978-83-63579-36-4
Format: 200 x 245
Data wydania: 24.10.2013


W trzeciej części opowieści biblijnych autorka przybliża młodym czytelnikom Nowy Testament.
Zawiera ona tematy znane, a wciąż przejmujące, jak: narodzenie Jezusa, Jan Chrzciciel, dzieje Jezusa, śmierć i zmartwychwstanie. Pisarka w biblijne wątki wplata swoje wspomnienia z dzieciństwa, opis drewnianego domku dziadków w zimowym plenerze i harce na świeżym powietrzu. Przedstawia też ludowe zwyczaje towarzyszące świętom Bożego Narodzenia i Wielkanocnym, jakie zapamiętała z tamtych czasów. Przede wszystkim, tak jak jej dziadek gawędziarz, stara się prostym językiem opowiedzieć dzieciom żywot Jezusa i wytłumaczyć sens Jego śmierci i zmartwychwstania.

______________________________________________________________________________________________


Tytuł: Rodzina Pompadauz. Musztardowa lawina
Autor: Franziska Ghem
Ilość stron: 216
Oprawa: twarda + UV + tłoczenie
Tłumaczenie: Renata Ożóg
ISBN: 978-83-63579-37-1
Format: 150 x 220
Data wydania: 24.10.2013


Czwarta część niezwykłej serii Rodzina Pompadauz pełnej wyjątkowego humoru, niezwykłych bohaterów i niezapomnianych przygód.
Wielkie nieba! Kasmiranda, Jonni, Melusine i cesarzowa Ingeborg są całkowicie zbici z tropu: wygląda na to, że z wesoło-smutnego pożegnania z przyszłością nici. Pozbawiony skrupułów szantażysta zagraża należącej do ojca Milforda fabryce kiełbasy i planuje zalanie całego miasta Rippelpolde musztardową lawiną! Czy przyjaciołom uda się wyjść z opresji bez szwanku i pokonać szantażystę za pomocą serdelkowego łóżka Milforda?

______________________________________________________________________________________________


I jak Wam się podobają zapowiedzi? Ja jestem niezwykle zainteresowana serią Denazen, ale niestety nie przeczytałam jeszcze pierwszej części, jednak mam nadzieję to zmienić. Podobno Dotyk jest naprawdę dobry, więc tym bardziej jestem ciekawa tej książki. A Was coś zainteresowało? Na coś czekacie? :)

6 komentarzy:

 1. Toksynę wygrałam więc cieszę się szczególnie na tę zapowiedź, bo może w końcu ją otrzymam. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie ciekawi ogólnie seria Denazen.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Toksyna" może być ciekawa, ale najpierw musiałabym przeczytać "Dotyk". Może kiedyś ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie się podobają "Opowieści biblijne dziadzia Józefa" :-) Fajnie by było poczytać taką książkę w święta. Gdy pomyślę o Bożym Narodzeniu, od razu robi mi się cieplej na sercu. Strasznie uwielbiam te święta :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...