niedziela, 8 września 2013

Nowości i zapowiedzi wrzesień 2013

Jak widać przeżyłam ten tydzień w szkole i mam nadzieję, że przeżyję kolejne. W przyszłym tygodniu czekają mnie testy diagnostyczne, których bardzo się boję, ale mam nadzieję, że wyjdą dobrze. Ten czas tak szybko leci/płynie. Szczerze powiedziawszy nie mogę uwierzyć, że już jest wrzesień, że właśnie przeżyłam swój pierwszy tydzień w nowej szkole! Niewiarygodne… Ale, ale czy jesteście ciekawi, co też przygotowały wydawnictwa na ten pierwszy szkolny miesiąc? Tak? W takim razie zapraszam na zapowiedzi! :)

(06.09.2013-04.10.2013)
_________________________________________________________________


Autor: Bernhard Hennen
Tytuł: Elfy cz.1
Seria: Elfy #1
Cykl wydawniczy: fantastyczna fabryka
Oryginalny tytuł: Die Elfen
Wydawnictwo: Fabryka słów
Data wydania: 06.09.2013
Stron: 460


Piękno i siła rodem z tolkienowskiego świata
Spośród wszystkich istot zamieszkujących światy fantasy, elfy są najbardziej tajemnicze i niedostępne.
Bernhard Hennen kreśli barwną i fascynującą opowieść, w której każdy miłośnik dobrego fantasy pogrąży się z zapałem.
Tragiczny finał polowania. Tajemniczy potwór pozostawia przy życiu tylko jednego łowcę, który cudem trafia do świata elfów. Pomoc królowej daje nadzieję na zniszczenie bestii. Nadzieja jednak pryska. Bestia wdziera się do królestwa elfów, by zniszczyć je raz na zawsze.
Elfy, ludzie, demony przeszłości i brutalne walki o przetrwanie.
_________________________________________________________________


Autor: Peter Abrahams
Tytuł: Najważniejsza sprawa
Wydawnictwo: C&T
Data wydania: 06.09.2013


Dla szesnastolatka baseball może być całym życiem. Dlatego Wyatt Lathem musi zmienić szkołę, gdy w jego mieście kryzys ograniczy sportowe dotacje. I tak Wyatt trafia ze Wschodniego Canton do miasteczka Silver City, gdzie jest też więzienie stanowe. O tyle to istotne, że odsiaduje tam wyrok ojciec Wyatta. Ojciec, który nie zdążył poślubić jego mamy, bo trafił za kratki. A za sprawą dziewczyny o dziwnym imieniu Greer nawiązuje teraz kontakt z synem – ojciec Greer też wylądował w tym więzieniu. Czy to był odpowiedni moment, żeby zacząć wszystko od początku, powiedzieć coś w rodzaju: „Tak się składa, że mój prawdziwy ojciec, którego do niedawna wcale nie znałem, mógł tę zbrodnię popełnić, albo i nie, więc razem z moją dziewczyną – albo i nie – usiłujemy odkryć, co się naprawdę stało”. Bo im bardziej Wyatt zagłębia się w sprawę brutalnego napadu i zabójstwa sprzed lat, tym więcej faktów zdaje się wskazywać, że Sonny, ojciec Wyatta, nie popełnił zarzucanych mu czynów. Może więc jest nadzieja na uwolnienie go? Zwłaszcza że będąca pod urokiem Wyatta – to nic, że trochę starsza – dziewczyna bardzo chce mu pomóc… A może przy okazji i sobie, by w końcu znaleźć na tym świecie kogoś, kto ją pokocha…
_________________________________________________________________


Autor: Will Hill
Tytuł: Departament 19. Powrót
Seria: Departament 19 #2
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 11.09.2013
Stron: 608


Departament 19 to tajna rządowa organizacja. Świetnie wyszkoleni agenci bronią świat przed wampirami, wilkołakami i innymi potworami przy użyciu najnowocześniejszej broni.
Jamie Carpenter został pełnoetatowym agentem Departamentu 19. Właśnie czeka na wiadomości na temat skradzionych prochów Drakuli. Tymczasem starzy wrogowie są coraz bliżej, wampiry jednoczą siły i wszystko wskazuje na to, że także Drakula… powróci.
James Bond, horror i fantastyka w jednym!
_________________________________________________________________


Autor: Libba Bray
Tytuł: MISSja Survival
Oryginalny tytuł: Beauty Queens
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 16.09.2013
Stron: 448


Błyskotliwy pastiż nastoletniej rzeczywistości. Laureatki młodzieżowej odsłony konkursu Miss – przedstawicielki wszystkich stanów Ameryki – lecą samolotem, by wziąć udział w finale. Niestety samolot rozbija się na wyspie, która tylko pozornie okazuje się bezludna. W rzeczywistości to teren badań nad bronią, prowadzonych przez wspólne siły tajemniczej Korporacji.
_________________________________________________________________

Autor: Krystyna Kuhn
Tytuł: Podpis mordercy
Cykl wydawniczy: Ślady zbrodni
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 16.09.2013
Stron: 304


Frankfurt. Prokurator Miriam Singer i komisarz Henri Liebler muszą zmierzyć się z tajemniczą sprawą dwóch makabrycznych zabójstw. Pochodząca z Pragi tancerka Helena Baarová została zachłostana na śmierć. Student Justin Brandenburg umarł z głodu zamknięty w klatce we własnym mieszkaniu. Ofiar nie łączy nic poza rzeźbionym krzyżem na szyi i znajomością z profesorem Milanem Husem, znawcą twórczości Kafki. Asystent profesora nagle znika, a sam Hus zostaje aresztowany, ale pani prokurator nie wierzy w jego winę. Czyżby rozwiązanie zagadki kryło się w nieznanym rękopisie Kafki…
_________________________________________________________________


Autor: Chris Tvedt
Tytuł: Łowca szczurów
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 18.09.2013
Stron: 368


W 1944 roku norweski ruch oporu wykonuje egzekucję na donosicielu. Sześćdziesiąt trzy lata później pewien morderca wychodzi z więzienia po odbyciu długiego wyroku i kieruje się w stronę rodzinnego miasta. Ma tam rachunki do wyrównania… Z kolei Mikael Brenne podejmuje się oczyszczenia
z podejrzeń chorej psychicznie nastolatki, oskarżonej o podpalenie domu i zabicie dziadka. Śledztwo naprowadza go na trop wydarzeń z czasów wojny, jednak nikt nie chce mówić głośno o tym, co się wtedy stało…
_________________________________________________________________


Autor: Robin LaFevers
Tytuł: Posępna litość
Seria: Posępna litość #1
Cykl wydawniczy: fantastyczna fabryka
Oryginalny tytuł: Grave Mercy
Wydawnictwo: Fabryka słów
Data wydania: 20.09.2013
Stron: 560


Po co być owcą, skoro można być wilkiem.
Zakłamanie, żądze i zdrada.
Sam bóg śmierci naznaczył 17-letnią Ismae niezwykłym brzemieniem i zdolnościami.
Jako assassin, może uchronić swój lud przed zatraceniem i zdradą. Jednakże, aby tego dokonać, musi zabijać. Nawet tych, których kocha.
Noszę ciemnoczerwone piętno, biegnące od lewego ramienia po prawe biodro, ślad po truciźnie, którą matka dostała od znachorki, by pozbyć się mnie ze swego łona. Według znachorki, fakt, że przeżyłam, to nie żaden cud, a znak, że zostałam poczęta przez samego boga śmierci.
_________________________________________________________________


Autor: Ian McEwan
Tytuł: Sobota
Oryginalny tytuł: Saturday
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 20.09.2013
Stron: 320


Najnowsza powieść najwybitniejszego brytyjskiego prozaika. Zapis jednego dnia z życia londyńskiego neurochirurga, prześladowanego niepokojem, iż wielki świat szykuje zamach na jego mały, bezpieczny świat. Henry Perowne jest człowiekiem szczęśliwym, ma wspaniałą rodzinę. Pewnego dnia widzi przelatujący nad jego domem płonący samolot. Tego dnia w Londynie ma odbyć się wielka demonstracja przeciwko wojnie w Iraku. Te fakty każą mu zastanowić się nad zagrożeniami, jakie niesie współczesny świat po 11 września. Tego samego dnia, w wyniku przypadkowości i nieprzewidywalności zdarzeń, Henry pada ofiarą agresywnego kierowcy, a we własnym domu, w otoczeniu kochającej rodziny, czeka go jego własny prywatny Irak...
_________________________________________________________________


Autor: C.J. Daugherty
Tytuł: Dziedzictwo
Seria: Wybrani #2
Oryginalny tytuł: Legacy
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 25.09.2013
Stron: 400


Zimne kalkulacje i porywy serca.
Wielka polityka i szkolne troski.
Drugi tom bestsellerowej sagi Wybrani zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety.
Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela?
_________________________________________________________________


Autor: Marcin Mortka
Tytuł: Morza wszeteczne
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 25.09.2013


Historie o piratach często zaczynają się w ten sam sposób: kapitan wskutek wyczerpującej walki traci swój statek oraz większość załogi. Zostają tylko ci najwierniejsi. Zaraz, zaraz – czy aby na pewno najwierniejsi, a nie ci mniej zaradni, którzy nie mieli pomysłu, aby zrobić ze sobą coś lepszego? To okazuje się zwykle w toku dalszych przygód.
Kapitan Roland niby znalazł się w podobnej sytuacji, ale jednak nie do końca. Bo czy każda banda piratów, tak jak ta grasująca po Morzach Wszetecznych, rekrutuje się spośród goblinów, półgoblinów, satyrów oraz szamanów, a w dodatku wszystkich tak zaciekłych, bezlitosnych, dzikich i zgoła nie najmądrzejszych? Otóż nie. Takich awanturników jak załoga dość podejrzanego, ale za to wyjątkowo szybko znalezionego nowego statku nazwanego Błędnym Rycerzem nie spotyka się nigdzie indziej niż w okolicach dziwnie wymarłego miasta portowego Necroville.
Trudno co prawda spodziewać się, że rejs pirackim okrętem może być doświadczeniem przewidywalnym, w tym jednak wypadku trzech rzeczy czytelnik może być całkowicie pewien: wartkiej akcji, krwawej jatki i salw śmiechu.
_________________________________________________________________


Autor: Gena Showalter
Tytuł: Alicja w krainie Zombie
Seria: White Rabbit Chronicles #1
Oryginalny tytuł: Alice in Zombieland
Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 25.09.2013


Nigdy nie błagałabym matki, by porozmawiała z ojcem.
Zasznurowałabym usta i przełknęła te nienawistne słowa.
Albo chociaż uściskałabym siostrę, mamę i tatę po raz ostatni.
Powiedziałabym, że ich kocham.
Żałuję… tak, żałuję

Jej ojciec miał rację. Potwory istnieją…
By pomścić śmierć rodziny, Alicja musi się nauczyć, jak walczyć z zombi.
Nie spocznie, dopóki nie odeśle każdego żywego trupa z powrotem do grobu. Na zawsze.
_________________________________________________________________


Autor: Eve Edwards
Tytuł: Alchemia miłości
Seria: Kroniki rodu Lacey #1
Oryginalny tytuł: The Other Countess
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 25.09.2013
Stron: 384


Kiedy w 1582 roku młody Will Lacey został hrabią Dorset, czekało go trudne zadanie. Zmarły ojciec zostawił majątek w ruinie i Lacey musiał jak najszybciej ożenić się z posażną panną, aby uratować swój ród. Na dworze Elżbiety I pełno było takich dam, lecz serce Willa biło mocniej tylko dla Ellie – ślicznej, uczonej dziewczyny, która nie posiadała nic poza bezwartościowym hiszpańskim tytułem. Gdy rodzina nalegała, aby Will poślubił lady Jane, piękną i bogatą szlachciankę, której majątek mógłby podnieść ich ród z upadku, młody hrabia stanął przed odwiecznym wyborem – serce czy rozum?  Książka Eve Edwards jest mądrą opowieścią o miłości w trudnych czasach, podległych wielkiej polityce. Anglia, której król Henryk VIII narzucił przejście na protestantyzm, pod władzą Elżbiety I żyje obsesją katolickich szpiegów i zagrożenia ze strony Hiszpanii. Szlachcic z dworu królowej, który zakochał się w dziewczynie z hiszpańskim tytułem, wiele ryzykował…
_________________________________________________________________


Autor: Lucy Maud Montgomery
Tytuł: Błękitny zamek
Oryginalny tytuł: The Blue Castle
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 25.09.2013


Błękitny zamek: Valancy Striling ma ciężki los. W wieku dwudziestu dziewięciu lat ciągle mieszka z matką i ciotką, które traktują ją jak dziecko. Reszta krewnych dokucza jej
z powodu staropanieństwa. Przed szarą rzeczywistością dziewczyna ucieka w świat fantazji – tam, w Błękitnym Zamku, adorują ją najprzystojniejsi rycerze.
Kiedy Valancy otrzymuje list o krytycznym stanie swojego zdrowia, postanawia zwalczyć nieśmiałość i zacząć żyć pełnią życia. Czy uda jej się usamodzielnić? Czy przeżyje szaloną przygodę rodem z powieści jej ulubionego autora? I czy odnajdzie miłość?
Niezwykła opowieść o sile charakteru, którą każdy może w sobie odkryć.
Błękitny zamek po raz pierwszy ukazał się w 1926 roku, ale pełnego polskiego wydania doczekał dopiero blisko siedemdziesiąt lat później. Nakładem Wydawnictwa Egmont książka ukazuje się w tłumaczeniu nieskróconym, wiernym oryginałowi.
_________________________________________________________________


Autor: Eleanor H. Porter
Tytuł: Pollyanna
Oryginalny tytuł: Pollyanna
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 25.09.2013


Pollyanna to historia rezolutnej dziewczynki, która po śmierci ojca trafia na wychowanie do chłodnej, despotycznej ciotki, panny Polly Mimo tragedii jedenastolatka zachowuje pogodę ducha. Swojej „gry w radość” – dostrzegania we wszystkim pozytywnych aspektów – uczy dorosłych. Wkrótce bawią się z nią nawet najsmutniejsi ludzie
w miasteczku.
Cudowna opowieść o tym, jak wielką siłę kryje w sobie prostota.
Pollyanna ukazuje się dokładnie w setną rocznicę pierwszego wydania! W ciągu pięciu lat od tej daty wznowiono ją czterdzieści pięć razy, była też wielokrotnie filmowana, począwszy od 1920 roku; najbardziej znaną ekranizacją jest wersja wytwórni Disneya
z Hayley Mills w roli głównej.
_________________________________________________________________


Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuł: Przewodnik Nocnego Łowcy
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 27.09.2013


Wyczerpujące kompendium zawiera:
- Kolorowe zdjęcia i charakterystyki postaci takich jak Clary Fray, Jace Wayland i Valentine Morgenstern.
- Szczegłowe informacje na temat innych Nocnych Łowców, Podziemnych i demonów, jak również broni i runów.
- Cytaty z filmu i wiele innych! To niezbędny przewodnik dla nowych i starych fanów po świecie filmu.
_________________________________________________________________


Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuł: Oficjalny ilustrowany przewodnik po filmie Dary anioła. Miasto kości
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 27.09.2013


„Czytelnik dowiaduje się, jak aktorzy wcielili się w takie postacie jak Clary i Jace. Przeczyta o tym, jak dział charakteryzacji dorabiał sztuczne pazury groźnym wampirom. Zobaczy, jak ważni byli wielbiciele książki w procesie powstawanie tego filmu. Od decyzji obsadowych po zaraźliwy entuzjazm reżysera oraz innowacyjne zastosowanie efektów specjalnych, jest to przepustka do najgorętszego filmu lata.”
_________________________________________________________________


Autor: Kim Stanley Robinson
Tytuł: 2312
Cykl wydawniczy: fantastyczna fabryka
Oryginalny tytuł: 2312
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 04.10.2013
Stron: 640


Kto decyduje, kiedy należy działać?
Nikt. Chwila nadchodzi.
Gdyby Ludwig van Beethoven był pisarzem, tworzyłby właśnie takie dzieła – prawdziwe uczty dla wyobraźni i intelektu?
Jest rok 2312. Postęp naukowy i technologiczny otworzył niewiarygodne możliwości. Ziemia przestała być jedyną bazą ludzkości, skolonizowano cały układ słoneczny wraz z planetami i księżycami pomiędzy nimi. Jednak w roku 2312 sekwencja zdarzeń zmusza ludzkość do konfrontacji przeszłości z teraźniejszością i przyszłością. Wszystko to w śmiertelnym blasku wschodzącego nad Merkurym Słońca.
Tu zawsze jest przed świtem. Merkury obraca się tak powoli, że można iść po jego skalistej powierzchni wystarczająco szybko, by uniknąć wschodu słońca. I wielu ludzi tak robi. Wielu uczyniło z tego styl życia. Podążają mniej więcej na zachód, wyprzedzając zawsze zbliżający się świt.
_________________________________________________________________

Dzieje się, oj dzieje. A co dokładnie? Na przykład kontynuacja „Wybranych”„Dziedzictwo” się dzieje! Przeczytałam już fragment i choć chciałam przeczytać tylko parę stron, to przeczytałam cały, który jak się nie mylę ma 27 stron i który tylko zaostrzył mój apetyt na ten smakowity kąsek. To jest mój najważniejszy Must Have tego miesiąca. Drugą ciekawą zapowiedzią jest wznowienie „Błękitnego zamku” jednej z moich ulubionych autorek – Lucy Maud Montgomery. Z pewnością go przeczytam. Następnie idzie „Przewodnik Nocnego Łowcy, Posępna litość”, „2312” i „Alicja w krainie Zombie”. Ciekawie zapowiadające się powieści, z którymi koniecznie będę musiała się zapoznać. Będę musiała także zaopatrzyć się w egzemplarz „MISSja Survival”. Libbę Bray bardzo lubię, a że mam bardzo ambitne plany posiadania jej wszystkich książek (przynajmniej tych wydanych w Polsce), więc i tej pozycji nie może zabraknąć, tym bardziej, że też może być ciekawie. Pozostałe powieści na pewno przeczytam, bo również zwiastują coś interesującego, ale kiedy to będzie? Pożyjemy, zobaczymy…

A Wy, znaleźliście coś dla siebie? Czekacie na coś już od dłuższego czasu? :)

18 komentarzy:

 1. Wrzesień jest świetny pod tym względem, aż nie wiem gdzie podziać wzrok :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele tytułów mnie interesuje. Wrzesień zapowiada się naprawdę ciekawie :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na wiele lektur, które ukażą się we wrześniu, ponieważ zapowiadają się wspaniale. Powodzenia na testach diagnostycznych!

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie, zaczęła się szkoła, a przez to mniej będzie czasu na czytanie książek. Jednak jest parę pozycji, które z wielką chęcią chciałbym przeczytać.

  Powodzenia na testach. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko, co dotyczy Miasta Kości, będzie u mnie, haha :D.
  Musze się w końcu wziąć za tych "Wybranych" :P.

  OdpowiedzUsuń
 6. Osiemnastka szykuje mi się za kilka miesięcy i muszę oszczędzać jak nigdy, a tyle ciekawych tytułów :c

  OdpowiedzUsuń
 7. AAAAAAAAAAAAA! Tak wiele książek, tak mało czasu i pieniędzy, tak mało, mało, mało... o,o

  Pozdrawiam,
  R

  OdpowiedzUsuń
 8. Racje - dzieje się oj dzieje ;) Także mam w planach: MISSja Survival, Alchemia miłości, Błękitny Zamek, Alicja w Krainie Zombi oraz przewodniki po świecie Darów Anioła. A jak się uda to i następna część - Dziedzictwo ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niektóre z tych powieści koniecznie muszą się znaleźć na moich półkach :D

  OdpowiedzUsuń
 10. ,,Podpis mordercy" zapowiada się najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak wiele pięknych pozycji, tak mało pieniędzy...

  OdpowiedzUsuń
 12. Wzięłam dzielnie karteczkę i brązowy mazak, żeby zanotować, co chciałabym przeczytać i...wyszło, że prawie wszystko ^^
  Powodzenia na testach!

  OdpowiedzUsuń
 13. Same dobre książki! Aż mi ślinka cieknie :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam chrapkę na "Alicję" i "Misję Survival" :)
  PS. Otagowałam cię w zabawie "Zaksiążkuj nazwę bloga". Jeśli chcesz wziąć udział, szczegóły u mnie.
  Pozdrawiam,
  My Paper Paradise

  OdpowiedzUsuń
 15. Wrzesień obfituje wręcz w nowości, kilka pozycji widzę tu dla siebie, chyba najbardziej czekam na Dziedzictwo ): Pozdrawiam :)
  http://ksiazkowa-fantazja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Koniecznie muszę kiedyś mieć w swoich łapkach "MISSsję Survival" (uwielbiam pióro pani Bray - czytałam wszystkie jej powieści dostępne w Polsce), "Alicję w Krainie Zombi" oraz "Posępną litość". No i "Alchemia miłości" też mnie intryguje. ;) Kurczę, przydałoby się wygrać w totolotka, żeby sobie te piękne książeczki sprawić. :P
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Widzę dużo ciekawych nowości :) Aż sama nie wiem na co mam największą ochotę ;) W każdym razie Pollyanna to jedna z moich ulubionych książek dzieciństwa :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zapowiada się bardzo dobrze:) Najbardziej kuszą "Elfy"i "Podpis mordercy"

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...