poniedziałek, 8 lipca 2013

Zapowiedzi lipiec 2013


WAKACJE! Jak to pięknie brzmi. I życie od razu jest piękniejsze dla wszystkich uczniów. Lato, słonce, plaża, działka, w pełnym skrócie: leżing, plażing, smażing. A do tego dobra książka, która przeniesie nas, gdzieś daleko, gdzie tylko literki poniosą. A wakacje są o tyle przyjemniejsze, kiedy idzie się do nowej szkoły i już się wie, że się  dostało do tej, do której się chciało. Tak, właśnie wam przekazuję, że od czwartku już śpię spokojnie. Tak, dostałam się z czego się bardzo cieszę. Dostałam się na profil, który chciałam, czyli humanistyczno-dziennikarski. Klasa, jak na razie robi naprawdę mega pozytywne wrażenie i chyba nie mogłam trafić lepiej. Cieszę się z tego, jak nie wiem. Ale jak na razie są wakacje i niech tak pozostanie. Wolne od nauki, od wstawania o siódmej. O za tym nie tęsknię i tęsknić na pewno nie będę. Jak już wspomniałam, jak wakacje to i książki. Właśnie… co ciekawego przyszykowały wydawnictwa? Zapraszam na zapowiedzi. Dzieje się troszkę mniej niż w poprzednich miesiącach, ale to nie znaczy, że gorzej, bo i tutaj znajdują się prawdziwe perełki! :)

(26.06.2013 – lato 2013)
_________________________________________________________________

Autor: A.M. Chaudière

Tytuł: Niewolnica
Seria: Niewolnica #1
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 26.06.2013
Stron: 568


Piękna kobieta i dwaj niebezpieczni, kochający ją do szaleństwa mężczyźni. Arina – zniewolony mag, Azarel – Mag Aszarte i Severio – Gwardzista Akademii Morza Deszczów… Związki, które nie mają prawa przetrwać. Uczucie, które nie powinno się narodzić. Ludzie, którzy nie mogą się spotkać.
„Niewolnica” to napisana z niebywałym rozmachem historia o miłości, zdradzie, sile przyjaźni, kobiecości, magii, nienawiści, seksie, dorastaniu, przeznaczeniu. Czytelnika całkowicie pochłonie świat magów, wampirów, czarownic, a także niewolników i ich panów. To całkiem nowy świat, nowy niewolniczy porządek, uprzedmiotowienie i zniewolenie, ludzkie pragnienie władzy nad drugim człowiekiem, sprawdzenia, na ile można upodlić i jak czerpać z tego przyjemność… To czas zakazanych uczuć i silnych emocji. Niespodziewane zwroty akcji, a także sugestywna fabuła wciągają tak bardzo, że ma się ochotę nieustannie śledzić losy bohaterów. A.M. Chaudiere wykreowała świat, którego nie chce się opuszczać.
_________________________________________________________________

Autor: Izabela Degórska
Tytuł: Krew to nie wszystko
Seria: Milena Chmielnik #2
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 01.07.2013


Czy nadzieja na życie za dnia warta jest każdej ceny?
Milena to dziennikarka w lokalnej gazecie, ale także niedawno przemieniona wampirzyca o niespotykanych dla tego gatunku zdolnościach – potrafi chodzić za dnia. Jej życie zaczyna się powoli układać: w redakcji robi wymarzoną karierę, w wampirzym mieście w podziemiach Szczecina poznaje swego Mistrza. Zyskuje popularność, o jakiej nigdy nie marzyła. W miłości również jest spełniona, bowiem ukochany Dorian nie odstępuje jej na krok. Jest jednak pewna niedokończona sprawa, która ją niepokoi – jej inicjacja.
Podczas uroczystości, na którą przybywa elita wampirzego światka, dochodzi do tragedii. Półżywa Milena staje się pionkiem w niebezpiecznej grze. Odkryte zostają głęboko skrywane tajemnice i ujawniają się siły, których boją się nawet najstarsi krwiopijcy. Czy krew wampirzycy chodzącej za dnia to dar czy przekleństwo?
_________________________________________________________________


Autor: Marta Baranowska
Tytuł: Przeznaczenie. Moc żywiołów
Seria: Moc żywiołów #1
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 02.07.2013


„Wiem, że nie powinnam była tego czytać… Głupia byłam. Wiem, że zwój miał spłonąć z moim ciałem w dniu mojej śmierci. Zakłóciłam prawo, ale ja po prostu… musiałam wiedzieć. Tylko to jedno… I przeczytałam dokładnie to, że na tej łące, w nocy spotkam się znów z tym, którego kocham. I to musi być on! Wszyscy pukają się w głowy lub patrzą na mnie z politowaniem… Ale ja nie chcę ich litości! On wróci… Wróci dla mnie… wróci dla nas… Tak mi powiedział zanim odszedł.”
Czy wiecie, że tuż obok nas jest świat pełen magii? To przestrzeń przepełniona miłością i zazdrością. Miejsce, w którym żyje rudowłosa piękność Avilla… Czy uda jej się pokonać wszelkie przeciwności i połączyć z ukochanym? Przeznaczenie. Moc żywiołów to napisana z rozmachem historia miłosna, to niezwykle barwnie wykreowany świat, to książka, która pochłania Czytelnika od samego początku niemal bez reszty. Zatem siadajcie wygodnie i poznajcie rzeczywistość, której nie będziecie chcieli opuszczać…
_________________________________________________________________
  

Autorzy: K.L. Armstrong M.A. Maar
Tytuł: Wilki Lokiego
Seria: Kroniki Blackwell #1
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 03.07.2013


Powieść dla dzieci osadzona w realiach mitologii nordyckiej.
Wszyscy mieszkańcy Blackwell w Południowej Dakocie mają wiele wspólnego z bohaterami podań wikingów i są bezpośrednio spokrewnieni z Thorem lub Lokim. Nie inaczej jest w przypadku Matta Thorsena, nastolatka uwielbiającego rodzinne historie. Mitologia nordycka nie ma przed nim tajemnic – chłopak wie wszystko o wikingach, sagach, bóstwach i całej armii pobocznych postaci z legend. Podobnie jak jego dwaj przyjaciele z tej samej klasy, Fen i Laurie, doskonale zna podania o Ragnarök – zmierzchu bogów, podczas którego zostanie stoczona walka pomiędzy bogami a olbrzymami dowodzonymi przez Lokiego. Tylko bogowie mogą powstrzymać koniec świata, zaś jeśli przegrają walkę, ziemia spłonie, gwiazdy zgasną, a świat zaleje morze.
I oto pewnego dnia chłopcy zdają sobie sprawę, że runy mówią jednoznacznie: Ragnarök się zbliża. Bez względu na to, jak nieprawdopodobne się to wydaje, legenda spełnia się na ich oczach. W dodatku to właśnie oni będą musieli stoczyć walkę o losy świata. Trzej przyjaciele zostaną rzuceni na głęboką wodę, ale jednego mogą być pewni: to będzie największa przygoda ich życia, niezależnie od tego, jaki będzie jej finał.
_________________________________________________________________
  

Autor: Rod Rees
Tytuł: Demi-Monde. Zima
Seria: Demi-Monde #1
Oryginalny tytuł: The Demi-Monde: Winter
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 09.07.2013
Stron: 536


Świat, w którym żyją najokrutniejsi psychopaci w dziejach.
Świat, w którym spełniają się najdziksze fantazje i najstraszliwsze koszmary.
Świat, w którym awatary są bardziej prawdziwe niż ludzie.
Świat, w którym najwięksi zbrodniarze z robią wszystko, by uciec ze swojego wirtualnego więzienia i opanować real.

Czy samotna dziewczyna zdoła ich powstrzymać?
Demi-Monde: cyberświat trzydziestu milionów istot, stworzonych, by żyć w piekle, w nieświadomości istnienia rzeczywistości XXI wieku.
Świat rządzony przez najstraszliwszych psychopatów w historii.
Heydrich. Beria. Robespierre. Torquemada. Każdy z nich pragnie władzy, władzy absolutnej. Nie tylko w swoim świecie, ale i w realu. A władza nad prawdziwym światem, jak się okaże, jest blisko.
Niespodziewane przybycie do Demi-Monde’u córki amerykańskiego prezydenta, Normy, daje zbrodniarzom niepowtarzalną szansę na realizację ich planów. Szansę, którą może zniszczyć tylko osiemnastoletnia Ella Thomas, wysłana z misją uratowania Normy do świata, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje, a wszystko może być śmiertelnie niebezpieczne…
_________________________________________________________________
  

Autor: Michelle Paver
Tytuł: Bogowie i Wojownicy
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 10.07.2013


Bogowie i wojownicy to pierwszy z pięciu tomów nowej sagi Michelle Paver. Po bestsellerowych Kronikach Pradawnego Mroku, których akcja toczy się w epoce kamiennej, autorka zabiera czytelnika w kolejną podróż w czasie – w epokę brązu. Bohater opowieści, dwunastoletni Hylas, jest Osobnym – wykluczonym ze swojej społeczności. Mało komu ufa, nie cofa się przed kłamstwami i kradzieżą. Ścigają go wojownicy zwani Krukami, przez których uciekła jego młodsza siostra. Chłopiec nie ma pojęcia, co się z nią dzieje, ale wie jedno: za wszelką cenę musi ją odnaleźć. Decyduje się wypłynąć na morze, cudem unika śmierci i trafia na niezwykłą wyspę. Na miejscu spotyka Pirrę – córkę despotycznej kapłanki, swoją rówieśniczkę, która również znalazła się tam przypadkowo. Różni ich niemal wszystkim, muszą jednak wspólnie zmierzyć się z potęgą przyrody, gniewem bogów, wielką polityką – a także z własnymi słabościami i sobą nawzajem. Pomaga im w tym dobry duch... A właściwie Duch.
Co kryje się w głębi morza? Jaką moc może mieć nóż z brązu? I dlaczego Hylasa ścigają Kruki?
_________________________________________________________________

Autor:  C.J. Clark
Tytuł: Cień pamięci
Oryginalny tytuł: When Color Fades
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 11.07.2013
Stron: 376


Annabelle, której choroba po kolei zabiera wszystkie wspomnienia, przekonuje się, że ich siła może ją wyzwolić… lub zniszczyć.
Niedawno owdowiała Annabelle Storm odnajduje list zmarłego męża, Stanleya, do ich córki, Lily. Mężczyzna pisze w nim o druzgocącej lekarskiej diagnozie: początkach choroby Alzheimera wykrytej u żony. Annabelle drze list na drobne kawałki. W jej głowie rodzi się niedająca spokoju myśl, że powinna jak najszybciej zniszczyć zawartość czerwonego pudełka, w którym umieściła swoje najmroczniejsze wspomnienia z dzieciństwa, zanim dotrze do nich Lily. Chociaż nie pamięta, co dokładnie znajduje się w pudełku, wie, że nie powinno się ono dostać w ręce córki. Poszukiwania skrytki stają się coraz bardziej chaotyczne i rozpaczliwe, choroba pochłania bowiem kolejne warstwy wspomnień Annabelle.
„Cień pamięci” to wstrząsające studium podstępnej choroby odzierającej człowieka ze wszystkiego, co kochał, wplecione w historię rodziny skrywającej mrożącą krew w żyłach tajemnicę.
_________________________________________________________________

Autor: Josephine Angelini
Tytuł: Bunt Bogini
Seria: Spętani przez Bogów #3
Oryginalny tytuł: Goddess
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 18.07.2013
Stron: 336


Ekscytujący finał romantycznej trylogii wypełnionej miłością, nienawiścią i zemstą greckich bogów

Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.
Ich pragnieniem – wieczna miłość.
Teraz Helena musi ostatecznie wybrać pomiędzy dwoma ukochanymi…

Helena Hamilton, pozornie zwyczajna szesnastolatka z amerykańskiego miasteczka, jest potomkinią Heleny Trojańskiej. Poznała już swoje przeznaczenie i rolę, jaką ma odegrać w planach bogów. Wie, że musi co noc przemierzać Podziemie, by zapobiec krwawej wojnie i uwolnić swoją rodzinę od klątwy.
Do tej pory dodawała jej sił miłość Lucasa. I pomoc tajemniczego Oriona, który podczas wędrówek przez mityczną krainę umarłych stał się jej tak bliski. Lecz teraz Przepowiednia ostrzega Helenę, że ktoś, komu ufa, jest zdrajcą…
Helena wciąż nie jest pewna, czy kocha Oriona, czy Lucasa. Rozdarta pomiędzy uczuciem do nich obu musi teraz ostatecznie zdecydować. I raz jeszcze zejść do Hadesu, żeby wyrwać ukochanego z królestwa śmierci...
_________________________________________________________________

Autor: Alison Sinclair
Tytuł: Światłorodni
Seria: Ciemnorodni #2
Oryginalny tytuł: Lightborn
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 25.07.2013


Rewelacyjna, trzymająca w napięciu druga część trylogii – przez znawców określana jedną z najlepszych w dziejach fantasy.
Światłorodni muszą mieć światło, by przetrwać, dlatego chronią się w zaciszu swoich domostw przed zgubną dla nich nocą. Ich światem wstrząsają wydarzenia, które mogą zakłócić delikatną równowagę, a nawet doprowadzić do wojny. Popadną w wyniszczający konflikt z Ciemnorodnymi, dopóki obie rasy nie dostrzegą, że mają wspólnego wroga – tajemniczych i groźnych Cieniorodnych.
_________________________________________________________________

Autor: Lisa Jackson
Tytuł: Urodzona dla śmierci
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 25.07.2013
Stron: 352


Smutny i dziwny zbieg okoliczności… Taka jest pierwsza reakcja doktor Kacey Lamert na wiadomość o śmierci dwóch kobiet, niezwykle do niej podobnych. Bo przecież pomiędzy nią a aktorką filmów klasy B i nauczycielką z podstawówki nie ma żadnego związku. Jednak prowadzące śledztwo policjantki, Selena Alvarez i Regan Pescoli, podejrzewają, że jest inaczej.
Wkrótce Kacey dostrzega, że coś ją jednak łączy z zamordowanymi. Były w podobnym wieku. Urodziły się i wychowały w tej samej okolicy. I wszystkie znały mężczyznę, z którym Kacey właśnie zaczęła się spotykać...
Im bardziej zagłębia się w te sprawę, tym bardziej zaczyna się bać. Bo odkrywa, że może być następna na liście urodzonych dla śmierci…
_________________________________________________________________

Autor: Conor Grennan
Tytuł: Mali książęta
Oryginalny tytuł: Little Princes
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: lipiec 2013


„Mali książęta” to niezwykła i prawdziwa opowieść o przebudzeniu, wielkich życiowych zmianach i małych gestach, które zmieniają świat...
29-letni Conor Grennan daleki jest od pomysłu ustatkowania się i założenia rodziny. Pragnie przeżyć przygodę życia. Rzuca więc pracę i wyrusza w podróż dookoła świata. Chcąc zaimponować znajomym, zwłaszcza kobietom, rozpoczyna swoją wyprawę od trzymiesięcznej pracy w charakterze wolontariusza w nepalskim domu dziecka. Nie ma pojęcia o opiece nad dziećmi, a informacje o trwającej w Nepalu wojnie domowej traktuje z przymrużeniem oka – jak się szybko przekonuje – niesłusznie. Trzy miesiące spędzone z najmłodszymi jej ofiarami wywierają na Conorze ogromne wrażenie i zaczynają zmieniać jego spojrzenie na życie...
Po zakończeniu swojej wyprawy dookoła świata wraca do Nepalu, by raz jeszcze odwiedzić swoich byłych podopiecznych. Przypadkiem odkrywa, że większość z nich nie jest sierotami, ale padła ofiarą handlu, a ich rodziny żyją w odciętych od świata himalajskich wioskach. Odnajduje też grupę dzieci, którymi nie zaopiekowała się dotychczas żadna instytucja. Próbuje zorganizować dla nich tymczasowy dom, lecz zmuszony do ucieczki wraca do Stanów Zjednoczonych, gdzie zamierza rozpocząć normalne życie i cieszyć się dobrobytem zachodniej cywilizacji. Dostaje jednak wiadomość, która przewraca jego świat do góry nogami...
„Mali książęta” – mimo wagi poruszanych w niej problemów – to książka pełną optymizmu, humoru i nadziei. Nie jest ckliwą historią o ludzkiej dobroczynności, a prostą i szczerą opowieścią człowieka, który nie pozostał obojętnym...
_________________________________________________________________

Autor: Annabel Pitcher
Tytuł: Moja siostra mieszka na kominku
Oryginalny tytuł: My Sister lives on the Mantelpiece
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: lipiec 2013


„Moja siostra mieszka na kominku” Annabel Pitcher to jeden z największych bestsellerów angielskiej prozy ostatnich lat, sprzedany do kilkunastu krajów. To niezwykła powieść, która z perspektywy 10-letniego chłopca opisuje dramat, który dotknął jego rodzinę i to, w jaki sposób te wydarzenia odbiły się piętnem na wszystkich członkach tej rodziny i ich wzajemnych relacjach. Powieść urzeka niezwykłym typem narracji i emocjonalnością, która sprawia, że „Moja siostra mieszka na kominku” na długo pozostaje w sercach wrażliwych czytelników.
Od tamtego wydarzenia dziesięcioletni Jamie nie płakał ani razu.
Chłopiec wie, że powinien – przecież Jasmine płakała, i mama, a tacie zdarza się to do dziś. Roger wprawdzie nie uronił ani jednej łzy, ale to w końcu kot, poza tym nie znał Rose aż tak dobrze.
Wszyscy dookoła zapewniali, że czas leczy rany, tylko że to jedno z tych kłamstw powtarzanych przez dorosłych, gdy nie wiedzą, co powiedzieć. Minęło już pięć lat, a jest jeszcze gorzej: tata wciąż pije, mama zniknęła, a Jamie został z pytaniami, na które sam musi sobie odpowiedzieć.
Ta historia to właśnie jego opowieść. To niewyobrażalnie prawdziwa i wzruszająca relacja z wysiłków małego chłopca, próbującego zrozumieć tragedię, która rozbiła jego rodzinę.
_________________________________________________________________

Autor: Ann Cleeves
Tytuł: Droga przez kłamstwa
Seria: Vera #2
Oryginalny tytuł: Telling Tales
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 02.08.2013
Stron: 320


Drugi wybitny literacki kryminał z serii Vera zekranizowanej jako serial telewizyjny bijący na świecie rekordy popularności, w Polsce w ale kino+
Inspektor Vera Stanhope to postać zupełnie wyjątkowa wśród bohaterek literatury kryminalnej. Inteligentna, odważna, bezkompromisowa, ale kierująca się emocjami samotna czterdziestoparolatka, ma poczucie humoru i cięty język. Nie przywiązuje wagi ani do swojego wyglądu, ani do swojego życia. Jej życie napiętnowane jest bolesnymi przeżyciami, a dzieciństwo naznaczone cierpieniem. A mimo to traktuje innych z taką empatią, ciepłem i serdecznością, i tak przeżywa każde śledztwo.
Właśnie ta życzliwość, zrozumienie dla ludzkich tragedii i ludzkich słabości sprawia, że Vera jest świetną detektyw, całkowicie oddaną swojej pracy. Razem z młodym detektywem Joe Ashworthem, swoją prawą ręką i niemal przybranym synem, rozwiązuje sprawy przerażających zbrodniw małych odosobnionych społecznościach, których mieszkańcy mają – jak u Becketta - swoje straszne sekrety.

Dziesięć lat temu Jeanie Long została skazana za zabójstwo piętnastoletniej Abigail. Teraz nowe dowody świadczą o jej niewinności. Lecz Jeanie popełnia samobójstwo – nie potrafi spojrzeć w twarz ludziom, którzy przez tyle lat wierzyli, że była zdolna zabić dziecko.
Inspektor Vera Stanhope rozpoczyna nowe śledztwo w małej wiosce w Yorkshire. Morderca jest wciąż na wolności. Wśród mieszkańców narasta niepokój. Czy jednak obawiają się zabójcy, czy swojej własnej przeszłości - pełnej win i sekretów?
Kiedy zostaje popełnione drugie morderstwo, dochodzenie Very przybiera nieoczekiwany, przerażający obrót…
_________________________________________________________________

Autor: Agnieszka Michalska
Tytuł: Łowcy Demonów
Seria: Kroniki Ciemności #1
Wydawnictwo:  Warszawka Firma Wydawnicza
Data wydania: lato 2013


Łowca demonów – trudno sobie wyobrazić bardziej ekscytujące zajęcie, prawda? A jednak piętnastoletnia Katy ma wątpliwości, czy chce nim zostać. Mimo że przecież wszystko jej sprzyja – ma dar dający jej przewagę nad innymi czarodziejkami, jest ambitna i uparta, nie boi się podejmować trudnych decyzji. A poza tym wizja przyszłości jasno wskazuje, że nie ma innego wyjścia…. Zostać Łowcą jednak to znaczy tyle, co poświęcić osobiste szczęście dla ratowania świata. Czy dziewczyna jest na to gotowa?

Świat tej powieści jest gęsty jak ciemność w bezgwiezdną noc i intensywny jak zapach krwi w czasie wojny. Fantasy pióra młodej autorki zapewnia zarówno przekraczające znane wymiary czasu i przestrzeni wypadki, soczyste sceny pojedynków, jak i zabawne dialogi.
_________________________________________________________________

Powieści, które najbardziej mnie interesują to „Niewolnica” oraz „Łowcy Demonów”. Dwie książki naszych rodzimych pisarek. Cudowne okładki, ciekawe opisy, a także intrygujące fragmenty „Niewolnicy”, które autorka udostępniała na swojej stronie sprawiły, że muszę koniecznie przeczytać te dwie powieści, bo czuję, że mogą być naprawdę dobre. Już dziś, a raczej już od trzeciego lipca, mogę polecić Wam niezwykle piękną historię, jaką są „Mali książęta”. I mając na uwadze ten fakt, sądzę, że „Moja siostra mieszka na kominku” również jest godna uwagi, więc z pewnością się z nią zapoznam. Zapowiedzi wydawnictwa Uroboros oraz Amber również wydają się naprawdę interesujące. „Światłorodni”, „Bunt Bogini” oraz „Krew to nie wszystko” to kontynuacje serii, które mam w planach. Tyle książek, tylko tak mało czasu na wszystkie… Ale dla chcącego nic trudnego. :D
A Was, co zainteresowało? Czekacie na coś? :)

16 komentarzy:

 1. "Niewolnica", "Przeznaczenie, "Moc żywiołów", "Wilki Lokiego", "Spętani przez Bogów", "Kroniki Ciemności" - tyle interesujących premier... :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, nawet nie wiedziałam, że aż tyle. Zdecydowanie najbardziej Bunt Bogini, ale równie mocno interesuje mnie Moc żywiołów i Kroniki Ciemności - wiem, że dwie polskie, ale może tym razem nie będę pluć sobie w brodę, że je przeczytałam, tak jak z kilkoma polskimi poprzednio. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej mnie interesują książki Uroboros ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. to wszystko masz zamiar przecxytać w lipcu? :o powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Urboros, Papierowy księżyc i "Łowca demonów", tak naprawdę tylko te książki mnie interesują ;) Reszta niekoniecznie ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. @Anonimowy - Nie, oczywiście, że nie. To są lipcowe zapowiedzi, a kiedy je przeczytam? Tego nie wiem, zapewne kiedy tylko je zdobędę, a z tym będzie trudniej, bo na niektóre z tych pozycji trochę sobie poczekam w bibliotece (jeśli oczywiście w ogóle będą). :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kręcą mnie strasznie dwie książki Wydawnictwa Uroboros i na pewno je przeczytam. :) I zastanawiam się nad "Światłorodnymi" - 1 część mi się nie spodobała, ale mam ochotę dać autorce kolejną szansę.

  OdpowiedzUsuń
 8. WFW chyba zmieniło grafika, bo ostatnie okładki są PRZEPIĘKNE *.*
  Interesuje mnie prawie wszystko :D Najbardziej Niewolnica ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Niewolnicę" z pewnością przeczytam, cała reszta też prezentuje się nie najgorzej, może się na coś jeszcze skuszę, jak wyjdą?

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsza książka urzekła mnie samym opisem - moja pierwsza pozycja na liście na lato :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zainteresowała mnie książka Prószyńskiego i "Moja siostra mieszka na kominku". Właśnie pożyczyłam od znajomego wersję przed wydrukiem i zabieram się za czytanie niedługo.
  Gratuluję dostania się do nowej szkoły! Profil humanistyczny to świetna rzecz, wiem co mówię ;) Mam nadzieję, że będziesz zadowolona! Ja też dostałam się tam, gdzie chciałam, na studia. I z jednej strony cieszę się, że poznam nowych ludzi, ale z drugiej się tego obawiam. Ale! Mam jeszcze 3 miesiące wakacji.
  Przyjemnego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 12. "Cień pamięci" oraz obie zapowiedzi Papierowego Księżyca mogłyby przypaść mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 13. "Niewolnica", "Wilki Lokiego", "Cień pamięci", "Mali książęta", "Moja siostra mieszka w kominku" - za dużo intresujących książek wychodzi w lipcu... :P

  OdpowiedzUsuń
 14. Co do "Niewolnicy" i konkursu odpisałam w komentarzu :) Uwierz i spróbuj, a nóż się uda ^^

  OdpowiedzUsuń
 15. Dwie mnie zaciekawiły "Cień pamięci" i "Moja siostra mieszka na kominku".

  OdpowiedzUsuń
 16. Z "Wilkami Lokiego" zapoznałbym się :) "Moja siostra mieszka na kominku" - okładka ciekawi, może też być ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...