środa, 8 maja 2013

Zapowiedzi maj 2013


Piękna pogoda za oknem sprawia, że człowiekowi od razu chce się żyć. Nie wiem, jak Wy, ale ja tak mam. To właśnie wtedy najbardziej żałuję, że nie mieszkam w jednorodzinnym domku z ogródkiem, gdzie mogłabym spędzać popołudnia na czytaniu książek, a nawet na nauce, bo siedzenie w domu czasami wykańcza. Uczniowie i studenci się nie nudzą i jak widać wydawnictwa także, bo szykują wiele interesujących książek! Zobaczcie sami!

(06.05.2013 – 06.06.2013)

_________________________________________________________________

Autor: Nele Neuhaus
Tytuł: Śnieżka musi umrzeć
Cykl wydawniczy: Gorzka Czekolada
Oryginalny tytuł: Schneewittchen muss sterben
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 06.05.2013
Stron: 518


Kryminał na najwyższym poziomie. Absolutny bestseller niemieckiej autorki!

Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczoru, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego tylko podupadły na duchu ojciec, zrujnowany dom rodzinny i wściekli mieszkańcy, żądni krwi mordercy ich dzieci. Jednak nie wszyscy są mu wrodzy. Rękę wyciąga do niego garstka znajomych sprzed lat, a także zbuntowana nastolatka Amelie, która wierzy w jego niewinność.
Tymczasem w podziemnym zbiorniku na starym lotnisku wojskowym robotnicy wykopują ludzkie kości. Niedługo potem ktoś spycha kobietę z kładki dla pieszych. Nadkomisarz Oliver von Bodenstein i komisarz Pia Kirchhoff rozpoczynają śledztwa w obu tych sprawach. Trop prowadzi ich do Altenhain i do Tobiasa.
Czy były więzień może być niebezpieczny? Czy to raczej jemu grozi niebezpieczeństwo?

W tej małej, niegdyś sielskiej społeczności, zawiązują się ciche porozumienia i podskórne układy. W powietrzu czuć zgniły zapach mrocznej tajemnicy. Mieszkańców wiąże zmowa milczenia, a każdy z nich wydaje się mieć coś na sumieniu. Miejscowy bogacz, wioskowy głupek, antypatyczna sklepowa, dawni koledzy... W Altenhain ile domów, tyle trupów w szafach.
A jednak przysypana sprawa sprzed lat odżywa z pełną mocą. Kto jest zbrodniarzem, a kto ofiarą? I jeśli nie Tobias zabił, to kto?
Śnieżka musi umrzeć to trzymający w napięciu, fenomenalny kryminał, pełen nagłych zwrotów akcji. To układ równań z wieloma niewiadomymi, diabelnie trudny do rozwikłania. Czytelnik nie jeden raz może mieć pewność, że zna rozwiązanie zagadki, ale ostatecznie wartka fabuła zawsze zwiedzie go na manowce. Książkę czyta się jednym tchem, akcja trzyma w napięciu do samego, bardzo zaskakującego finału. Wszystko to sprawia, że lektura Śnieżki zadowoli każdego smakosza kryminałów, ale też, po prostu, każdego smakosza dobrej książki.
 
Śnieżka musi umrzeć to pierwszy z kryminałów w serii Gorzka Czekolada.
_________________________________________________________________

Autor: William Landay
Tytuł: Requiem dla Bostonu
Oryginalny tytuł: Boston Requiem
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 07.05.2013
Stron: 400


Nad malowniczym jeziorem wśród lasów Maine, w domku w pobliżu cichego miasteczka, zostają znalezione zwłoki zastrzelonego mężczyzny - Roberta Danzigera, znanego prokuratora okręgowego w najtrudniejszym, najbardziej przestępczym okręgu Bostonu.
Dlaczego Ben Truman, młody policjant z sennego miasteczka, w którym popełniono zbrodnię, decyduje się pojechać do Bostonu, by obserwować postępy śledztwa?
Bostońska policja szybko znajduje podejrzanego – bandytę, którego Danziger miał na celowniku. Lecz widząc zakulisowy taniec policjantów i gangsterów, Ben postanawia poprowadzić śledztwo na własną rękę. Zwłaszcza kiedy natrafia na dawno zapomnianą sprawę morderstwa i zemsty sprzed lat.
Przeszłość i teraźniejszość zderzają się ze sobą, krwawa tajemnica wychodzi na jaw, lecz w mieście narkotykowych gangów, skorumpowanych gliniarzy i pogrzebanych sekretów wydziału zabójstw najbardziej szokujące odkrycie dopiero czeka na ujawnienie…
_________________________________________________________________

Autor: Philippa Gregory
Tytuł: Odmieniec
Seria: Zakon Ciemności #1
Oryginalny tytuł: Changeling
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 08.05.2013
Stron: 280


Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Kiedy zakonnice, nad którymi sprawuje pieczę jako przełożona, zaczynają lunatykować i zdradzać oznaki obłędu, do opactwa Lucretili przybywa młody nowicjusz Luca Vero, by na polecenie samego papieża wyjaśnić sprawę.
Luca i Izolda, zmuszeni stawić czoło największym lękom świata średniowiecznego – czarnej magii, wilkołakom, szaleństwu – rozpoczynają poszukiwania prawdy, swojego przeznaczenia, a także miłości.
Pierwszy tom najnowszej serii autorki Kochanic króla.
_________________________________________________________________

Autor: Cornelia Funke    
Tytuł: Król złodziei
Oryginalny tytuł: Herr der Diebe
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 08.05.2013
Stron: 272


Dwaj bracia po śmierci matki uciekają przed swoją ciotką. Estera chciałaby zatrzymać tylko młodszego Bo, a starszego, Prospera, odesłać do szkoły z internatem. Chłopcy postanawiają zostać razem i wyruszają z Hamburga do odległej Wenecji miasta, które w opowieściach mamy jawiło się jako baśniowa kraina, pełna skrzydlatych lwów i rżących koni. Okazuje się, że magiczne miasto na wodzie jest gościnne nie tylko dla nich...
_________________________________________________________________

Autor: Julianna Baggott
Tytuł: Nowy przywódca
Seria: Świat po wybuchu #2
Oryginalny tytuł: Fuse
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 08.05.2013
Stron: 560


Świat po Wybuchu. Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków, na których czele stoi El Capitan. Żeby odzyskać syna, Willuks nie cofnie się przed niczym. Żeby ocalić pozostałych, Partridge będzie musiał wrócić pod Kopułę i zmierzyć się z najstraszniejszym wyzwaniem. Pressia zaś, uzbrojona tylko w tajemniczą skrzynkę ze wskazówkami, wyruszy w drogę tam, gdzie nie prowadzą żadne mapy. Jeśli tej dwójce się powiedzie – uratują świat, jeśli nie – ludzkość zapłaci przerażającą cenę…
_________________________________________________________________

Autor: Marissa Meyer
Tytuł: Saga Księżycowa. Scarlet
Seria: Saga Księżycowa #2
Oryginalny tytuł: Scarlet
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 08.05.2013
Stron: 496


Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę... Cinder, dziewczyna cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z nią spraw ani śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, mającego prawdopodobnie wiadomości o miejscu pobytu babci, czuje powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi.
_________________________________________________________________

Autor: Will Hill
Tytuł: Departament 19
Seria: Departament 19 (#1)
Oryginalny tytuł: Department Nineteen
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 08.05.2013
Stron: 452


Wszystko zmienia się w dniu, w którym pod domem Jamiego pojawiają się uzbrojeni mężczyźni w kamizelkach kuloodpornych. Wtedy chłopak widzi swojego ojca po raz ostatni… Okazuje się, że nie był on wcale szeregowym urzędnikiem Ministerstwa Obrony, lecz należał do Departamentu 19, tajnej rządowej organizacji, mającej za zadanie walczyć z… nieumarłymi. Jamiemu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Ale nie może się ukrywać, gdy stawką jest reputacja jego rodziny i życie matki. Czy tajemnicza Larissa zostanie jego sprzymierzeńcem?
A to dopiero początek elektryzującej przygody, która przeniesie czytelnika do XIX-wiecznego Londynu, Nowego Jorku lat trzydziestych oraz Transylwanii i Rosji.
_________________________________________________________________

Autor: Gregory Funaro
Tytuł: Palownik
Oryginalny tytuł: The Impaler
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 09.05.2013
Stron: 600


On wrócił. Nie błagaj, żeby nie odbierał ci życia. Módl się, żeby śmierć przyszła jak najszybciej.
Wróciłem – to słowo zapisane w języku arabskim, aramejskim, hebrajskim i greckim, za pomocą babilońskiego pisma klinowego i egipskich hieroglifów odkryto na ciele ofiary nabitej na pal. Żeby zrozumieć jego znaczenie, agent specjalny FBI, Sam Markham, będzie musiał wykroczyć daleko poza rutynowe dochodzenie i zagłębić się w meandry historii, astronomii i starożytnych wierzeń.
Świat jest pełny tajnych przekazów. Zwykłe słowa tworzą anagramy pełne ukrytych znaczeń, zdarzenia są podporządkowane matematycznemu równaniu, a mityczne postacie ożywają, by prowadzić Palownika do celu. Markham musi odgadnąć, jakie siły kierują szaleńczymi poczynaniami mordercy, skłaniając go do powtarzania krwawych rytuałów.
Palownik poświęci wszystko dla swojej misji. Przyzwyczaił się do odoru wnętrzności, wydzieranych ze zwłok, i poznał smak ludzkiego mięsa. Musi iść dalej, niezależnie od własnych słabości. Musi wypełnić misję. I wypełni ją, choćby cały świat sprzysiągł się, żeby go powstrzymać.
_________________________________________________________________

Autor: Zoë Beck
Tytuł: Zamiana
Oryginalny tytuł: DAS ALTE KIND
Wydawnictwo:  Sonia Draga
Data wydania: 09.05.2013
Stron: 288


Znakomite studium psychologiczne rozpadu małżeństwa, rozwijającej się choroby psychicznej, odrzucenia przez społeczeństwo i manipulacji.
Carla idzie na kilka dni do szpitala. Musi się na ten czas rozstać ze swoim dzieckiem. Kiedy pielęgniarka przynosi jej w końcu niemowlę, Carla z przerażeniem stwierdza, że to nie jej dziecko. Niestety, nikt jej nie wierzy…
Fiona budzi się w wannie w swoim mieszkaniu. Na brzegu wanny stoją małe świeczki, na powierzchni wody pływają płatki kwiatów. Woda zabarwia się stopniowo na czerwono – jej krwią! Ostatkiem sił chwyta za słuchawkę telefonu. Kiedy trafia do szpitala, twierdzi, że ktoś próbował ją zabić. Niestety, nikt jej nie wierzy…
_________________________________________________________________

Autor: Charlotte Link
Tytuł: Wielbiciel
Oryginalny tytuł: DER VEREHRER
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 09.05.2013
Stron: 424


W lesie niedaleko małej miejscowości w okolicach Augsburga znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Policja i bliscy zamordowanej stoją przed prawdziwą zagadką, gdyż kobieta ta zaginęła bez śladu przed kilkoma laty. Dopiero telefon od jej znajomej z wakacji dostarcza pierwszych wskazówek dla śledztwa… Jednocześnie we Frankfurcie toczy się inna historia. Leonę, zadowoloną z życia redaktorką w wydawnictwie, ukochany mąż porzuca dla innej kobiety. To prawdziwy cios dla kobiety, która dopiero co była świadkiem samobójstwa.
_________________________________________________________________

Autor: Javier Sierra
Tytuł: Upadły anioł
Oryginalny tytuł: EL ÁNGEL PERDIDO
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 13.05.2013
Stron: 448


Julia Álvarez pracuje przy renowacji Portyku Chwały w katedrze w Santiago de Compostela, kiedy otrzymuje wieść, że jej mąż został uprowadzony w górach na północnym wschodzie Turcji. I wbrew swej woli zostaje wciągnięta w szalony wyścig, w którym stawką jest przejęcie kontroli nad dwoma starożytnymi kamieniami, przez wtajemniczonych zwanych adamantami. Adamanty należały w przeszłości do Johna Dee, słynnego angielskiego maga, który żył w XVI w. i twierdził, że otrzymał je od aniołów i dzięki nim może się z nimi komunikować. Teraz kamieniami interesują się różne kręgi: od tajemniczej wschodniej sekty po prezydenta USA. Tymczasem w różnych miejscach świata zachodzą osobliwe zjawiska. A urządzenia pomiarowe w obserwatoriach pokazują niepokojące dane...
_________________________________________________________________

Autor: Sara Blædel
Tytuł: Tylko jedno życie
Seria: Louise Rick #3
Oryginalny tytuł: Kun et liv
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 14.05.2013
Stron: 400


Pierwsze miejsca list bestsellerów w Danii!

Pewnego wrześniowego poranka na północy Zelandii wędkarz odkrywa leżące w wodzie zwłoki kobiety. Lokalna policja postanawia niezwłocznie wezwać posiłki z Kopenhagi. Okazuje się bowiem, że ciało obciążono, a zamordowana to młoda cudzoziemka. Do sprawy zostaje oddelegowana Louise Rick, asystent kryminalna z Wydziału Zabójstw kopenhaskiej komendy policji, która miała już do czynienia z przestępstwami popełnianymi w środowiskach imigranckich. Czyżby doszło do honorowego zabójstwa?
_________________________________________________________________

Autor: Hilary Mantel
Tytuł: W komnatach Wolf Hall
Oryginalny tytuł: Wolf Hall
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 14.05.2013
Stron: 656


Anglię od katastrofy dzieli uderzenie serca. Jeśli król poniósłby niespodziewanie śmierć, nie pozostawiwszy męskiego potomka, kraj może ogarnąć wojna domowa. Henryk VIII pragnie unieważnienia dwudziestoletniego małżeństwa i Anny Boleyn. Zarówno papież, jak i cała katolicka Europa sprzeciwiają się jego pragnieniom. Dążenie monarchy do wolności sieje zniszczenie – pierwszą ofiarą pada jego dotychczasowy najbliższy doradca, kardynał Wolsey; następstwem jest wieloletnia walka pomiędzy Kościołem i Koroną. Gdy trwa impas, na scenie pojawia się Tomasz Cromwell, osobowość sama w sobie, idealista i oportunista, znawca ludzkich dusz i charakterów i demon energii...
_________________________________________________________________

Autor: Lids Gardner
Tytuł: Sąsiad
Oryginalny tytuł: The Neighbor
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 22.05.2013
Stron: 456


Ta sprawa gwarantowała szum medialny – młoda atrakcyjna żona i matka znika bez śladu ze swego domu w Bostonie. Czteroletnia córeczka to jedyny świadek, a przystojny, tajemniczy mąż staje się głównym podejrzanym. Kiedy do niewielkiego, przytulnego domu rodziny Jones przybywa sierżant D. D. Warren, od razu wyczuwa coś niepokojącego w pozorach normalności, które para tak bardzo starała się stworzyć. Zegar tyka nieubłaganie, tymczasem Jason Jones zdaje się bardziej zaabsorbowany niszczeniem dowodów i izolowaniem swej córki niż poszukiwaniem „ukochanej” żony. Czy ten idealny mąż próbuje coś ukryć? I czy jedyny świadek zbrodni stanie się następną ofiarą zabójcy? Kolejny, nagrodzony wieloma wyróżnieniami thriller autorstwa amerykańskiej mistrzyni suspensu.
_________________________________________________________________

Autor: Charles Dickens
Tytuł: Wielkie nadzieje
Oryginalny tytuł: Great expectations
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 28.05.2013
Stron: 560


Od 7 czerwca 2013 na ekranach polskich kin!

Młody Pip to sierota mieszkający z siostrą i jej mężem kowalem. Kiedy zostaje zatrudniony do zabawiania ekscentrycznej panny Havisham i jej ślicznej podopiecznej Estelle, poznaje całkiem inne życie niż w kuźni. Po latach i mozołach pracy kowala, Pip niespodziewanie dostaje propozycję zagospodarowania sporej sumy pieniędzy, pod warunkiem, że wyjedzie do Londynu i wykształci się na dżentelmena. Zakochany w Estelle, zdobywając przyjaciół i wrogów, będzie musiał radzić sobie w wielkim świecie, aż w końcu odkryje, kto jest jego dobroczyńcą...
_________________________________________________________________

Autorzy: Mats Strandberg, Sara Bergmark Elfgren
Tytuł: Ogień
Seria: Engelfors #2
Oryginalny tytuł: Eld
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: maj 2013
Stron: 600


Druga część bestsellerowego thrillera Krąg – historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors

Wybrańcy rozpoczynają drugi rok nauki w gimnazjum. Wakacje upłynęły im na pełnym napięcia oczekiwaniu na kolejny ruch demonów. Lecz teraz ku ich zdziwieniu zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. Stopniowo staje się oczywiste, że w Engelfors dzieje się coś bardzo złego. Przeszłość splata się z teraźniejszością. Żywi spotykają umarłych. Krąg Wybrańców coraz bardziej się zacieśnia…
_________________________________________________________________

Autor: Chuck Wendig
Tytuł: Drozdy. Dotyk przeznaczenia
Seria: Miriam Black #1
Oryginalny tytuł: Blackbirds
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: maj 2013
Stron: 320


Miriam Black wie, kiedy umrzesz. Ma niewiele ponad 20 lat, ale widziała już, jak umierają setki ludzi: w wypadkach, w szpitalnych łóżkach, w domu, na ulicy, wszędzie. A raczej: jak umrą. Ponieważ Miriam Black widzi przyszłość. Wielokrotnie próbowała ją zmienić – bezskutecznie. Teraz ma szczególny powód, żeby spróbować raz jeszcze; Louis Darling ma umrzeć z jej imieniem na ustach, a tak się składa, że Miriam go kocha. I że Louis ocalił jej życie.
Thriller, jakiego jeszcze nie było. Szaleńczo szybka akcja, ostry język, mocne sceny, autentyczne uczucia. Autor błyskotliwie miesza konwencje, czerpie z najlepszych tradycji urban fantasy, czarnego kryminału, literatury sensacyjnej i powieści drogi. Bohaterów tej książki nie sposób zapomnieć.
_________________________________________________________________

Autor: Damir Miloš
Tytuł: Biały klaun
Oryginalny tytuł: Bijeli klaun
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: maj 2013
Stron: 136


Biały klaun Damira Miloša bywa porównywany przez chorwackich krytyków literackich do Małego księcia. Nie bez przyczyny. To wzruszająca i pełna symboli oraz znaczeń powieść o chłopcu daltoniście, który poszukuje kolorów. Wierzy bowiem, że gdy je odnajdzie, będzie mógł zostać klaunem cyrkowym tak jak jego rodzice.
Gdy pewnego dnia chłopiec spotyka w lesie ślepego starca, jego życie zmieni się w sposób, w jaki nawet nie przypuszczał. Starzec zdradzi chłopcu tajemnicę – kolory może widzieć każdy, bo do ich percepcji służy nie tylko wzrok, lecz także pozostałe zmysły: smak, węch, słuch czy dotyk.
Ale czy to wystarczy, by stać się artystą cyrkowym? A może chłopiec wybierz inną życiową drogę?

Książkę zilustrował chorwacki artysta Lovro Artuković.
_________________________________________________________________

Autor: Sophie Andresky
Tytuł: Pieprzyć przyjaciół
Cykl wydawniczy: Czerwona Seria
Oryginalny tytuł: Fuck your Friends
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: maj 2013


Piekielnie gorąca historia!

A mogło być tak pięknie… Gdy Ellen i Hyper poznają parę Irinę i Oskara, zaczynają wspólnie odkrywać rozkosze miłości w czworokącie. Ich namiętny kwartet wydaje się perfekcyjnie dobrany. Cała czwórka zakochuje się w sobie i planuje wspólną przyszłość. Nagle okazuje się jednak, że każde z nich ma coś do ukrycia…
_________________________________________________________________

Autor: John Green
Tytuł: Papierowe miasta
Oryginalny tytuł: Paper Towns
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 05.06.2013
Stron: 400


Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – od zawsze jest zakochany we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum.
Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka  wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów. Po drodze przekonuje się na własnej skórze, że ludzie są w rzeczywistości zupełnie inni, niż sądzimy.
_________________________________________________________________

Autor: Stephen King
Tytuł: Joyland
Oryginalny tytuł: Joyland
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 06.06.2013
Stron: 336


Jeden z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów powraca!

Devin Jones, student college’u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...
Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.
Pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się – i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie.
„Joyland” to Stephen King w szczytowej pisarskiej formie, równie poruszający jak „Zielona Mila” czy „Skazani na Shawshank”. To jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.
_________________________________________________________________

Wiele, wiele interesujących zapowiedzi i tak naprawdę wszystkie chcę przeczytać. No prawie wszystkie, bo jedną mam już za sobą. „Odmieńca” już czytałam i bardzo polecam, o czym możecie przeczytać w recenzji (napis „RECENZJA PRZEDPREMIEROWA” jak zawsze podlinkowany). Z niecierpliwością oczywiście czekam na „Króla złodziei”, „Ogień” oraz „Nowego przywódcę”. Jestem bardzo ciekawa „Dotyku przeznaczenia”, „Departamentu 19”, „Śnieżka musi umrzeć”, „Białego klauna” oraz wszystkich książek z wydawnictwa Sonia Draga. Oj, zapowiada się więcej niż ciekawie! „Papierowe miasta” mnie także bardzo interesują, ale nie przeczytałam jeszcze „Gwiazd naszych wina”. Poczekam na recenzje i na jakąś ciekawą promocję, dopiero wtedy ją kupię. No i oczywiście „Joyland”. Ciekawe, co takiego tym razem wymyślił King. ;)

A tak poza tym trzymajcie kciuki za mnie w piątek, szczegółów dowiecie się za kilka dni, bo jak na razie nie chcę zapeszać. :D

13 komentarzy:

 1. Ja obecnie czekam na "Pieprzyć przyjaciół". Oprócz tego interesuje mnie "Ogień", ale póki nie przeczytam "Kręgu" wydaje mi się po opisie, że nie mam sensu sięgać po drugą część.
  Więcej niestety nic oprócz "Odmieńca" mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dickens, Green, King - po te książki baaaardzo chętnie bym sięgnęła :). Ogólnie niemal wszystkie propozycje są bardzo interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo, zdecydowana większość z wyżej przedstawionych książek jest w moim guście. Zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Same perełki *_* W sumie na większość mam ochotę;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam jedną powieść Williama Landay'a i chętnie sięgnę po kolejną. Kusi mnie też "Zamiana", "Papierowe miasta", "Drozdy" oraz "Pieprzyć przyjaciół".

  OdpowiedzUsuń
 6. "Papierowe miasta" muszę mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Scarlet i Nowy przywódca już do mnie idą. Ciekawią mnie jeszcze Drozdy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Naprawdę spora ilość wymienionych przez Ciebie zapowiedzi, znajduje się również na mojej liście "chcę przeczytać" :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Tyle pięknych książek! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękny i interesujący będzie ten maj.Pozdrawiam ciepło i wiosennie.J.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tyle nowych książek <3 Czekam na "Ogień" :P

  OdpowiedzUsuń
 12. "Nowy Przywódca" to książka, na którą czekam od zeszłego roku. Już ją widziałam w księgarni. Niedługo mam urodziny to może dostanę, więc chwilowo wstrzymuję się od kupna ale już nie mogę się doczekać żeby ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Doczekać się nie moge Króla Złodziei.

  Tyle książek, tak mało funduszy, ah, jak ja mam z tym wszystkim wyrobić! :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...