poniedziałek, 20 maja 2013

Zapowiedź: Opiekunka Grobów - Melissa MarrAutor: Melissa Marr
Tytuł: Opiekunka Grobów
Oryginalny tytuł: Graveminder
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: czerwiec 2013
Gatunek: fantastyka i grozaW niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Maylene Barrow, kobieta pielęgnująca wszystkie cmentarze w mieście, zostaje znaleziona we własnej kuchni w kałuży krwi. Ale szeryf nie przeprowadza śledztwa. 

Do Claysville przybywa Rebeka, przybrana wnuczka Maylene. Z lotniska odbiera ją Byron, syn przedsiębiorcy pogrzebowego, zakochany w niej bez pamięci. Obydwoje mają za sobą osiem lat życia poza miasteczkiem, unikania siebie i rozmów o wzajemnej miłości, obydwoje też odczuwają niezrozumiałą ulgę, wkraczając w granice Claysville.

Wydarzenia przyspieszają, zdarzają się kolejne brutalne napaści, a Rebeka i Byron zaczynają odkrywać, że ich miasteczko rządzone jest w myśl dość niezwykłych zasad. Dowiadują się też, że dziedzicznie przypadają im obojgu bardzo ważne funkcje, zapisane w dziwacznym kontrakcie sprzed 300 lat. Ona musi przejąć po zmarłej babci funkcję Opiekunki Grobów, a on - po ojcu - rolę Grabarza i jej opiekuna. Spokój i bezpieczeństwo Claysville zależą od tego, czy ta para wypełni swe role starannie.

"Opiekunka Grobów" to romantyczny horror albo romans z elementami grozy w tle. Para głównych bohaterów musi odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy kochają się, bo tak za nich ustalono, czy też ich miłość jest autentyczna i pomoże im w misji utrzymania ładu w świecie zmarłych.


Nikt tak nie kreuje światów, jak Melissa Marr.
Charlaine Harris

Marr serwuje ekscentryczne dark fantasy ukształtowane wokół tematów przeznaczenia, wolnej woli i zombie... Dobrze nakreśleni bohaterowie i ich burzliwe relacje sprawiają, że opowieść tętni własnym życiem.
Publishers Weekly___
Słyszeliście o „Opiekunce grobów”? Czekacie na nią? Ja oczekuję jej z niecierpliwością, bo zapowiada się naprawdę ciekawa lektura. :)

6 komentarzy:

 1. Słyszałam o tej autorce i to dobre opinie. Możliwe, że dorwę tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na nią:) Zapowiada się fantastycznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna okładka, nawet ciekawa fabuła. Spróbuję ją zdobyć, jak ten szum ucichnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z ciekawości pewnie przeczytam. Tytuł mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytuł mi się podoba, jednak takie romanse to nie dla mnie... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z niecierpliwością czekam na tę książkę:) Zapowiada się ciekawa lektura:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...