poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Nowości i zapowiedzi kwiecień 2013


Zapowiedzi, zapowiedziami, ale czy kiedykolwiek wam mówiłam, czemu je dodaje? Niektórzy się nad tym zastanawiają i do razu zaprzeczam, nie, nie robię tego żeby przypodobać się wydawnictwom, bo z większością z nich nawet nie współpracuję, więc i nie muszę się starać, aby współpracę utrzymać. A robię to, dlatego, ponieważ chcę się podzielić z wami książkami, które w jakiś sposób mnie zainteresują i dlatego tylko zapowiedzi tych pozycji u mnie zobaczycie. Nie dodaję wszystkich, ponieważ nie czuję takiej potrzeby, a także nie mam na to czasu. Robię to z pasji i z chęci dzielenia się, a nie, dlatego że muszę. :)
Słońce pokazuje się coraz częściej, na dworze coraz cieplej, więc mam nadzieję, że i nasze samopoczucie będzie lepsze, bo wiem, że nie tylko ja narzekam na tą zimową aurę. Co prawda dzisiejszego ranka, lekko się przeraziłam, bo za oknem zobaczyłam wielkie płaty (nie płatki, dokładnie płaty!), na szczęście nie sypało zbyt długo. To już ósmy dzień kwietnia, dlatego pora już na ciepłe wiosenne dni jak i na comiesięczne nowości zapowiedzi. Zapraszam. :)

(kwiecień 2013)
_________________________________________________________________

Autor: Melissa Darwood
Tytuł: Larista
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 04.04.2013

Larysa wiedzie spokojne życie w małej miejscowości. Dziewczyna ma tylko jedno marzenie – odnaleźć prawdziwą miłość.
W dniu swoich osiemnastych urodzin wypowiada życzenie i wkrótce, nieoczekiwanie, napotyka na swojej drodze zabójczo przystojnego, choć niepokojąco tajemniczego Nieznajomego. Mroczne okoliczności spotkania oraz niezwykłe zuchwalstwo mężczyzny budzą w niej sprzeczne uczucia.
Gdy kilka dni później w jej życiu pojawia się atrakcyjny Daniel, kuszący zniewalającym zapachem cedrowego drzewa, życie Larysy gwałtownie ulega zmianie. Okazuje się, że mimowolny poryw serca w stronę Nieznajomego i toksyczna znajomość z Danielem zagrażają jej życiu.
Dziewczyna próbuje dociec kim są obaj młodzi mężczyźni. Odpowiedź jednak nie jest wcale prosta. Okazuje się, że obu łączy wspólna przeszłość – niegdyś naznaczeni, toczą do dziś bezkrwawą, choć dramatyczną walkę. Walkę o ludzką duszę. Walkę, o której nikt z nas nie ma pojęcia.
_________________________________________________________________

Autor: Kiersten White
Tytuł: Normalne marzenia
Seria: Paranormalność #2
Oryginalny tytuł: Supernaturally
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 09.04.2013
Stron: 304

Mnóstwo się zmieniło, odkąd Evie odeszła z Międzynarodowej Agencji Nadzoru nad Istotami Paranormalnymi ze swoim nowym chłopakiem Lendem. Wreszcie jest tak jak zawsze chciała – normalnie. Zupełnie normalne liceum, zupełnie normalna praca po szkole.

Ale zupełnie nienormalna przeszłość Evie nie pozwala o sobie zapomnieć i zjawia się pod postacią Retha – jej byłego chłopaka-elfa. Już wystarczająco przerażające jest to, co Reth przed nią odkrywa. A teraz jeszcze wybucha wojna wśród paranormali i tak się fatalnie składa, że stawką w niej jest… Evie. A tak marzyła, żeby wszystko było normalnie…
_________________________________________________________________

Autor: Sophia Bennett
Tytuł: Look
Cykl wydawniczy: Niebieskie migdały
Oryginalny tytuł: The Look
Wydawnictwo: Literacki EGMONT
Data wydania: 10.04.2013
Stron: 360

Ted nie jest może klasyczną pięknością, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że pewnego dnia zostaje zaproszona na próbne zdjęcia do jednej z najlepszych w Londynie agencji modelek. Kiedy świat zawodowego modelingu staje przed nią otworem, Ted musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem... Czy blichtr i rywalizacja okażą się ważniejsze niż wsparcie chorej na raka siostry i rodzące się uczucie do przystojnego Nicka?
_________________________________________________________________

Autor: Dariusz Rekosz
Tytuł: Pocztówka z Toronto
Cykl wydawniczy: Niebieskie migdały
Wydawnictwo: Literacki EGMONT
Data wydania: 10.04.2013
Stron: 144

Monika uczy się w gimnazjum w niedużym mieście. Nieoczekiwane dołącza do jej klasy Dominik, który przyjechał z Warszawy. Monika zaprzyjaźnia się z nowym, jednak kiedy w szkole zaczynają się dziać niepokojące rzeczy, czuje, że z powodu tej znajomości może wpaść w kłopoty. Czy dziewczyna da się wciągnąć w nielegalne interesy? I czy w końcu zwróci uwagę na Włodka – chłopaka, który w każdej sytuacji zjawia się gotowy do pomocy.
_________________________________________________________________

Autor: J.R.R. Tolkien
Tytuł: Opowieści z niebezpiecznego królestwa
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 11.04.2013
Stron: 384

Pięć najsłynniejszych opowieści autora Władcy Pierścieni w jednym tomie.
Ilustracje Alan Lee

Ta książka odsłania Tolkienowską wizję pięknej i niebezpiecznej krainy baśni,które przenoszą nas w świat fantazji. Zabierają nas w podróż do Krainy Czarów,która może tchnąć życie w najbardziej fantastyczne wizje i poprowadzić w zupełnie nieoczekiwane i cudowne miejsca.
_________________________________________________________________

Autor: Kjell Eriksson
Tytuł: Okrutne gwiazdy nocy
Oryginalny tytuł: The Cruel Stars of the Night
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 13.04.2013
Stron: 352

Druga powieść z komisarz Ann Lindell, bohaterką Księżniczki Burundi – najlepszej powieści
 roku według Szwedzkiej Akademii Literatury Kryminalnej
 Finalistka nagrody dla najlepszej powieści roku Szwedzkiej Akademii Literatury Kryminalnej
Kobieta, która przychodzi do komisariatu w Uppsali, żeby zgłosić zaginięcie, jest wyniosła i arogancka. Jej zimne oczy i zacięty wyraz twarzy zdają się mówić: na pewno nie znajdziecie mojego ojca, ponieważ jesteście bandą niekompetentnych partaczy poprzebieranych w mundury. Jej ojciec, wybitny naukowiec, znawca Petrarki, zniknął trzy dni temu. Mieszkał tylko z nią, Laurą, od lat nie utrzymywał z nikim kontaktów. Laura nie ma pojęcia, co się mogło stać… Policjanci podejmują poszukiwania. Sprawdzają wszystkie możliwe wersje wydarzeń. Przepytują całą dzielnicę, dom po domu. Przeczesują pobliski lasek. Bez rezultatu. Zupełnie jakby profesor Ulrik Hindersten zapadł się pod ziemię. Nikt go nie widział, ani sąsiedzi, ani sprzedawcy z okolicznych sklepów…
Śledztwo rozpoczyna komisarz Ann Lindell. Wkrótce trzy pozornie niepowiązane ze sobą morderstwa podsuwają jej trop, który wiedzie w przeszłość ofiar. I ujawnia szokujące tajemnice rodziny Hinderstenów, naznaczone zdradą, zbrodnią i obłędem…
_________________________________________________________________

Autor: Gennifer Albin
Tytuł: Przędza
Seria: Przędza #1
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 14.04.2013

Zajrzyj do mrocznego świata, w którym tkane są losy ludzi
Adelice ma szczególny talent. Potrafi tkać materię czasu i przestrzeni. Wiedzieli o tym jej rodzice, którzy usiłowali ochronić ją przed nieumyślnym zdradzeniem swoich zdolności. Każda nastolatka, u której wykryto dar kształtowania rzeczywistości, trafia bowiem w ręce Gildii Dwunastu, czyli tajemniczej, bezwzględnej, niemal totalitarnej organizacji, która rządzi światem – Arrasem. To Gildia decyduje o tym, co mieszkańcy Arrasu jedzą, gdzie mieszkają, kiedy powinni umrzeć… Ich włókna pozostają w rękach Kądzielniczek – pięknych, ale często zawistnych dziewcząt.
Egzamin sprawdzający umiejętności tkackie szesnastoletnia Adelice zdaje znakomicie. Dziewczyna zostaje porwana, jej ojciec zabity, a losy matki i siostry owiane są tajemnicą. Zaplątana w sieć kłamstw i zakazanych miłości, musi odkryć tragiczną prawdę o swojej mocy. Gdy cały znany jej świat wisi na włosku, tylko ona może zadecydować, czy go ocalić, czy unicestwić.
Gennifer Albin stwarza świat, który fascynuje i wciąga od samego początku. Jedną z inspiracji do napisania powieści stał się dla niej surrealistyczny obraz hiszpańskiej malarki Remedios Varo przedstawiający grupę kobiet tkających w wieży płaszcz ziemi. Adelice trafia do krainy znacznie bardziej tajemniczej i niebezpiecznej. Przędza spełnia oczekiwania miłośników literatury fantasy, ale też wychodzi poza ten gatunek i oferuje trzymającą w napięciu opowieść o dorastaniu, rywalizacji i sile charakteru.
_________________________________________________________________

Autor: Simone Elkeles
Tytuł: Idealna chemia
Seria: Idealna chemia #1
Oryginalny tytuł: Perfect Chemistry
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 16.04.2013
Stron: 336

Niegrzeczny chłopiec + grzeczna dziewczyna = Idealna chemia
Dzieli ich wszystko: domy, zainteresowania, wychowanie, aspiracje.
Ale łączy ich coś najsilniejszego…

Brittany
Wszyscy wiedzą, że jestem idealna. Moje życie jest idealne. Moje ciuchy są idealne. Nawet moja rodzina jest idealna. I choć to kompletna bzdura, staram się, jak mogę, żeby tak to właśnie wyglądało. Jeśli prawda wyszłaby na jaw, zniszczyłaby mój bajkowy wizerunek...

Alex
Ostatnia klasa. Powinienem być dumny: będę pierwszy z naszej rodziny, który skończy liceum. Ale po szkole zacznie się prawdziwe życie. O studiach mogę tylko pomarzyć. Staram się skupić na teraźniejszości.To cholernie trudne, bo niestety po maturze moja przyszłość będzie najprawdopodobniej tak samo beznadziejna jak moja przeszłość...

W liceum Fairfields uczniów z „dobrej” i „złej” części miasta dzieli mur nie do przebycia. Więc kiedy Brittany, popularna, piękna, bogata, i Alex, członek ulicznego gangu, zostają dobrani w parę do realizacji projektu z chemii, wszystko wskazuje, że nie skończy się to dobrze.
Nikt – nawet oni sami – nie spodziewa się, że ten związek wywoła najbardziej zaskakującą reakcję chemiczną. Ale żeby być razem, będą musieli przeciwstawić się stereotypom i uprzedzeniom, jakie ich dzielą.
_________________________________________________________________

Autor: Cornelia Funke
Tytuł: Reckless. Nieustraszony
Seria: Reckless #2
Oryginalny tytuł: Fearless
Wydawnictwo: Literacki EGMONT
Data wydania: 17.04.2013

Na Jakubie Recklessie ciąży Klątwa Czerwonej Nimfy – ćma, którą chłopak nosi na sercu, już wkrótce ugryzie po raz ostatni, ucinając nić jego życia. Jakub wraz z wierną Lisicą muszą znaleźć antidotum. Ale ani woda z zaczarowanej studni sułtana, ani krew nordyckiego dżina nie pomagają. Jedyna nadzieja w legendarnej kuszy, niebezpiecznej broni, zdolnej jednym strzałem unicestwić całe armie lub ożywić zmarłego. Rozpoczyna się wyścig z czasem, bowiem kuszy szuka również jeden z najlepszych łowców skarbów – goyl Neron.
_________________________________________________________________

Autor: Albert Wass
Tytuł: Czarownica z Funtinel
Wydawnictwo: Świat książki
Data wydania: 17.04.2013

Opowieść o losie cudownego dziecka natury, ukazana na tle przepięknie opisanej przyrody Siedmiogrodu.
Nuca, dziewczyna o zjawiskowej urodzie, obdarzona jest zdolnością widzenia zarówno przyszłości, jak i przeszłości. Poznajemy ją jako dwunastolatkę, pozostawioną samą sobie po aresztowaniu ojca. Mimo zmagań z głodem, chłodem i samotnym życiem pośród dzikiej przyrody. Nuca wyrasta na silną kobietę, która wzbudza pożądanie mężczyzn. Jednak każdy, kto ulegnie jej czarowi, musi umrzeć – tak mówi wróżba starej Cyganki. I rzeczywiście, umiera kilku pierwszych mężczyzn chcących posiąść tę piękność z gór. Ale potem wydaje się, że klątwa przestaje działać – Nuca zakochuje się z wzajemnością…
Opowieść o czarownicy z Funtinel łączy baśniowość i realizm, maluje hipnotyczny obraz dziewiętnastowiecznej krainy, zachwycającej dziką przyrodą, niespiesznym rytmem życia i siłą osobowości jej mieszkańców. To właśnie dzięki tej książce Wass trafił do czołówki najpopularniejszych autorów na Węgrzech.
_________________________________________________________________

Autor: Jacek Piekara
Tytuł: Szubienicznik
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 17.04.2013
Stron: 464

Najnowsza powieść Jacka Piekary!
Kto i po co zgromadził obcych sobie ludzi w majątku stolnika Ligęzy? Kto i po co napisał do nich wcześniej dramatyczne listy w imieniu gospodarza? Jakie tajemnice skrywają owi goście i co ich łączy? Zemsta, nienawiść, wielki skarb?
Wydaje się, że okrutny demiurg plącze ludzkie losy. Kto jeszcze padnie ofiarą jego knowań? Czy powstrzyma go podstarości Jacek Zaremba, uznany tropiciel złoczyńców? Nikt nie jest tym, kim się wydaje – każdy może być myśliwym albo zwierzyną…
„Szubienicznik” to wielowątkowa powieść z pasjonującą kryminalną intrygą. Znakomita!
_________________________________________________________________

Autor: Mariusz Wollny
Tytuł: Krwawa jutrznia
Seria: Kacper Ryx #1
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 17.04.2013
Stron: 464

Dno Czarciego Oka skrywa straszną tajemnicę. Pełno w nim okaleczonych ludzkich zwłok, a każde z ciał pozbawiono głowy.
Okolice Sambora nawiedzili czarni jeźdźcy. Sieją grozę wśród okolicznych mieszkańców. Gwałcą, mordują, a co najgorsze, piją ludzką krew.
Na Rusi wstaje krwawy świt, nastał czas wielkiego zamętu. Czy to kara za osadzenie na carskim tronie Borysa Godunowa? Czy nie przyszła pora, aby na tronie zasiadł prawowity władca Dymitr?

Pewien młody, obdarzony rzadkimi talentami człowiek trafi niespodziewanie i wbrew swojej woli w sam środek tych wydarzeń. Znajdzie miłość i ją utraci. Utraci miłość, by zachować życie. Zachowa życie, bo jego przeznaczeniem jest ocalać innych od niechybnej śmierci.
 Takie jest jego przeznaczenie.
 Takie jest przeznaczenie każdego, na kogo wołają Ryx.
_________________________________________________________________

Autor: Anders de la Motte
Tytuł: Buzz
Seria: geim #2
Oryginalny tytuł: Buzz
Wydawnictwo: Czarna owca
Data wydania: kwiecień 2013
Stron: 456

Druga część wciągającej trylogii o Grze w Alternatywną Rzeczywistość
Henrik Petterson ciągle ucieka. Minął ponad rok, od kiedy za sprawą tajemniczego telefonu komórkowego dał się wciągnąć w pasjonującą, choć makabryczną Grę. Swojej fascynacji nieomal nie przypłacił życiem.
Teraz na pozór ma wszystko, czego pragnie: pieniądze i wolność. Jednak nowy, wygodny styl życia zaczął już go nudzić. Brakuje mu ekscytujących wyzwań i adrenaliny. Pewnego dnia w luksusowym hotelu w Dubaju poznaje piękną i bogatą Annę Argos, w której jest coś bardzo niepokojącego. Poza tym jej telefon wydaje się trochę podejrzany…
_________________________________________________________________

Po raz pierwszy dwie z zapowiedzi są już zrecenzowane, co zostało zaznaczone przy nich i jeśli ktoś jest ciekawy mojej opinii może kliknąć na napis „RECENZJA PRZEDPREMIEROWA”. Z tego zestawienia najbardziej interesuje mnie powieść Cornelii Funke. Jestem ciekawa, jak potoczyły się dalsze losy Jakuba Recklessa. Miałam okazję przeczytać już kilka recenzji „Przędzy”, z których wynikało, że warto się z nią zapoznać, dlatego też z chęcią bym to zrobiła. Cieszę się także z decyzji wydawnictwa nad zmianą okładki. Ta jest o wiele tak, banalne słowo, ale o wiele ładniejsza. Poprzednia przyciągała wzrok, ale jednocześnie odstraszała. Ciekawie zapowiada się również „Czarownica z Funtinel”. Widziałam także dosyć ciekawe opinie na temat „Idealnej chemii”, dlatego tę książkę również z chęcią bym przeczytała.
Coś was zainteresowało? Na coś się szykujecie? :)
A odnosząc się do początku, czy przeszkadzają wam zapowiedzi? 

Przy okazji przypominam o konkursie, w którym można wygrać między innymi pierwszy tom historii Jakuba Recklessa „Reckless. Kamienne ciało”. Zapraszam, zgłoszenia tylko do 17.04.2013. :) WIĘCEJ W TYM POŚCIE


11 komentarzy:

 1. Ja najbardziej nie mogę doczekać się "Przepędza", której czytałam też kilka recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Nieustraszonego" muszę zdobyć! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozycja 5, 6 i 13 to obowiązkowe pozycje, które wpisuje na listę zakupów:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przędza, Czarownica z Funtinel i Buzz to moje must have tego miesiąca ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Larista, Przędza i Idealna chemia ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie zainteresował "Larista" ostatnio mam nastrój na romanse i jakieś niestworzone cuda w jednym. Nawet zabrałam się za oglądanie serialu "Pamiętniki wampirów", ale może to pozostawmy bez komentarze... Co do reszty propozycji to doczytałam do połowy i nic mnie nie zaciekawiło, a resztę przejrzałam po okładce więc nie wiem. Jak przeczytasz to daj znać po co warto sięgnąć :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. @aleksandra_czyta – A cóż takiego czytasz? A co do „Pamiętników wampirów” to bardzo się cieszę. :D Jestem ciekawa, jak Ci się podoba. Ja muszę go wreszcie nadrobić, ale zapewne się wezmę za to dopiero w wakacje.
  Bardzo polecam „Look”. A jeśli coś z reszty przeczytam to jak zawsze z chęcią podzielę się swoją opinią. :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny blog :)
  Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka z nich naprawdę mnie interesuje i już ostrze sobie na nie pazurki :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę kilka ciekawych pozycji dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niezmiennie Larista i Czarownica z Funtinel

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...