piątek, 8 lutego 2013

Nowości i zapowiedzi luty 2013

Niewiarygodne, że styczeń jest już za nami, a luty rozpoczął się już na dobre. Kolejne dni pędzą coraz szybciej, a na rynku wydawniczym pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze książki, a kilka z nich zaraz wam przedstawię. :)
(6.02.13-07-03-13)

_________________________________________________________________

Autor: S.J. Kincaid
Tytuł: Insygnia
Seria: Insignia #1
Oryginalny tytuł: Insignia
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 06.02.2013
Stron: 472

Tom Raines chciałby być kimś wyjątkowym. Niestety jego życie jest wyjątkowo… nudne – to nieustająca wędrówka od kasyna do kasyna z ojcem, pechowym hazardzistą. Tom zarabia na nich obu, wyzywając innych na pojedynki w grach komputerowych. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Ktoś dostrzega jego osiągnięcia w świecie wirtualnych potyczek. Tom dostaje propozycję – może zostać kadetem w Wieży Pentagonu, elitarnej akademii wojskowej. Jeśli przetrwa, stanie się członkiem Sił Układu Słonecznego i poprowadzi swój kraj do zwycięstwa w III wojnie pozaziemskiej. Wreszcie będzie kimś ważnym, nadludzką maszyną bojową obdarzoną możliwościami, o jakich marzy każdy wirtualny wojownik. Życie w Wieży daje Tomowi wszystko, czego zawsze pragnął – przyjaciół, zainteresowanie dziewczyn, szacunek rywali. Ale czy jest gotów zapłacić za to najwyższą cenę? Insygniato wciągająca przygoda w futurystycznym świecie. Ale też opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, zmuszająca do myślenia wizja rozwoju ludzkości i technologii.
_________________________________________________________________

Autor: Ka Hancock
Tytuł: Tańcząc na rozbitym szkle
Oryginalny tytuł: Dancing on broken glass
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 07.02.2013
Stron: 608

Wstrząsająco szczery portret małżeństwa zmuszonego do walki z przeciwnościami losu, które zamiast je rozdzielić, dają mu wielką siłę.

 Lucy Houston i Mickey Chandler pewnie wcale nie powinni się w sobie zakochiwać, a tym bardziej myśleć o małżeństwie. Oboje są obciążeni genetycznie – on cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową, kobiety w jej rodzinie jedna po drugiej zapadają na raka piersi. Kiedy jednak w dniu dwudziestych pierwszych urodzin Lucy drogi jej i Mickeya przecinają się, oboje wiedzą, że to spotkanie odmieni ich życie.
 Pełni obaw i wątpliwości, Lucy i Mickey są gotowi zrobić wszystko, by ich związek przetrwał – spisują nawet jego reguły. On zobowiązuje się regularnie przyjmować leki. Ona nie będzie obwiniać Mickeya o to, co nie podlega jego kontroli. Oboje przyrzekają sobie wierność i cierpliwość. Jak w każdym małżeństwie, zdarzają im się lepsze i gorsze – a czasami koszmarnie złe – dni. Załamani kolejnym nawrotem choroby, podejmują dramatyczną decyzję: nigdy nie będą mieć dzieci. Kiedy jednak Lucy podczas rutynowej kontroli dowiaduje się, że jest w ciąży, reguły przestają się liczyć, a Lucy i Mickey muszą na nowo zdefiniować swój związek.
_________________________________________________________________

Autor: Kristina Ohlsson
Tytuł: Na skraju ciszy
Oryginalny tytuł: Anglavakter
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 07.02.2013
Stron: 584

W lesie w Midsommarkransen pod Sztokholmem policja znajduje poćwiartowane zwłoki młodej kobiety. Okazuje się, że to studentka, która zaginęła dwa lata wcześniej. Fredrika Bergman i jej koledzy z ekipy śledczej zastanawiają się, co sprawiło, że spotkał ją tak okrutny los. Wkrótce w tym samym miejscu policja odkrywa kolejne zwłoki. Miejsce zbrodni kryje wiele tajemnic, których wyjaśnienia należy szukać kilkadziesiąt lat wcześniej…
 W domu opieki przebywa stara kobieta. Kiedyś była uznaną autorką bajek dla dzieci. Od trzydziestu lat nie wypowiedziała ani jednego słowa… Ekipa śledcza powoli dochodzi do strasznej prawdy, aż w końcu pozostaje do rozwiązania tylko jedna kwestia: kto będzie następną ofiarą zbrodniarza z Midsommarkransen?
_________________________________________________________________

Autor: Lisa Jackson
Tytuł: Nie chcesz wiedzieć 
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 12.02.2013
Stron: 320

Przed dwoma laty wysepka u wybrzeży Oregonu była świadkiem dramatycznych wydarzeń, kiedy seryjny morderca kobiet uciekł ze szpitala psychiatrycznego. Wkrótce potem szpital zamknięto. Przestępcy nigdy nie schwytano.
 W życiu Avy rozegrał się wtedy jednak inny dramat…
 W snach Avy jej synek wygląda tak samo jak wtedy, gdy widziała go po raz ostatni. Ale na jawie za każdym razem na nowo boleśnie przeżywa swoją tragedię: Noah zniknął bez śladu dwa lata temu. Więc jak to możliwe, że nocą słyszy jego płacz, a w sennych koszmarach widzi, jak Noah biegnie po pomoście, jak jest coraz bliżej krawędzi…

To skutek traumy, przekonują psychiatrzy. Ale Ava nie może się oprzeć wrażeniu, że mąż, rodzina i terapeuta nie mówią jej wszystkiego.
 Nagle znów ktoś zaczyna mordować kobiety – które Ava dobrze znała. A na wyspie pojawia się tajemniczy
 mężczyzna…
_________________________________________________________________

Autor: Kimberly Derting
Tytuł: Przysięga
Seria: Przysięga #1
Oryginalny tytuł: The Pledge
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 14.02.2013
Stron: 272

Słowa są najniebezpieczniejszą bronią..

 Ludania, brutalny kraj z surowymi prawami i społeczeństwem podzielonym na klasy mówiące różnymi językami. Najmniejsze naruszenie zasad, nawet spojrzenie w oczy przedstawicielowi wyższej klasy, karane jest śmiercią – tak jak najmniejsza próba sprzeciwu wobec rządów bezwzględnej królowej.

 Siedemnastoletnia Charlaina rozumie wszystkie języki. Przez całe życie z powodzeniem ukrywała ten śmiertelnie niebezpieczny dar – aż do dnia gdy spotyka Maxa. Przystojny, zagadkowy chłopak mówi językiem, jakiego wcześniej nie słyszała. I zna jej tajemnicę...
_________________________________________________________________

Autor: Tina Nash
Tytuł: Ośleopiona
Oryginalny tytuł: Out of the Darkness
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 19.02.2013

Kochała go bezgranicznie. A on pozbawił ją oczu…

Kiedy w roku 1999 dziewiętnastoletnia Tina poznała Shane’a, koleżanka ostrzegła ją, że jest niebezpieczny. Lecz gdy spotyka go dziesięć lat później, widzi w nim przede wszystkim mężczyznę, w którego silnych ramionach znajdzie upragnione poczucie bezpieczeństwa. Całkowicie zauroczona nie zauważa, jak agresywny potrafi być jej ukochany. Po ośmiu miesiącach następuje pierwszy brutalny atak. Shane wyzywa Tinę, opluwa i wyrzuca przez okno na ulicę... Tina nie zrywa z nim – miłość bierze górę nad instynktem samozachowawczym. „Stałam się jak narkomanka, byłam szczęśliwa tylko wtedy, kiedy dostałam swoją działkę – Shane’a”. To uzależnienie jest silniejsze niż ból, strach i upokorzenia. Ciężkie pobicia, pęknięcie kości policzkowej, rany zadawane nożem, interwencje policji, kochanki Shane’a przewijające się przez dom Tiny – jak można to wytrzymać? Jednak Tina znosi kolejne tortury. Shane znęca się nad nią, również na oczach jej dzieci, a ona wciąż wierzy, że to już ostatni raz, że teraz on się zmieni. Ta nadzieja kończy się 20 kwietnia 2011 roku, wraz z ostatnim okrutnym atakiem. Przez dwanaście godzin. Shane katuje Tinę do nieprzytomności i wbija jej palce w oczy...
_________________________________________________________________

Autor: Susanna Clarke
Tytuł: Jonathan Strange i Pan Norrell
Cykl wydawniczy: Uczta Wyobraźni
Oryginalny tytuł: Jonathan Strange & Pan Norrell
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 20.02.2013
Stron: 780

Anglia, początek XIX wieku. Tajemniczy pan Norrell jest jednym z nielicznych, którzy zajmują się jeszcze czarami. Ale to właśnie dzięki niemu i jego młodemu przyjacielowi - Jonathanowi Strange'owi, Anglia stanie się na powrót krainą tajemnej sztuki. Dwaj bohaterowie posiądą niezwykłą władzę, a sam  rząd poprosi ich o pomoc w walce z Napoleonem. Lecz magia ma swoją cenę...

_________________________________________________________________

Autor: Damian Dibben
Tytuł: Circus Maximus
Seria: Strażnicy historii #2
Oryginalny tytuł: The History Keepers: Circus Maximus
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 20.02.2013

Strażnicy historii ponownie są w wielkim niebezpieczeństwie. Zasoby atomium, dzięki któremu mogą podróżować w czasie, jeszcze nigdy nie były tak niskie. Jake zostaje wybrany do odpowiedzialnej misji – ma przenieść się do XVIII-wiecznej Szwecji, aby odebrać nową partię tej cennej substancji. Jednak to dopiero początek…

Demoniczna Agata Zeldt planuje przejąć kontrolę nad legionami rzymskimi i zawładnąć całym starożytnym światem. Aby pokrzyżować jej plany strażnicy muszą przenieść się w czasy, w których nigdy dotąd nie byli – do 27 roku naszej ery, do pełnego przepychu Rzymu czasów cesarza Tyberiusza.

Jednak Jake ma jeszcze jeden cel – odnaleźć swoją ukochaną Topaz..
_________________________________________________________________

Autor: Brandon Mull
Tytuł: Świat bez bohaterów
Seria: Pozaświatowcy
Oryginalny tytuł: A World Without Heroes
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 20.02.2013
Stron: 544

Jason Walker często marzy, żeby życie stało się odrobinę mniej przewidywalne – aż do dnia, kiedy codzienne obowiązki w zoo sprawiają, że Jason przenosi się z basenu hipopotama do dziwnego świata, któremu grozi niebezpieczeństwo.
 Lyrian to miejsce pełne niebezpieczeństw i wyzwań – nie przypomina niczego, z czym Jason zetknął się do tej pory. Ludzie żyją tu w strachu przed nikczemnym czarnoksiężnikiem i cesarzem w jednej osobie, Maldorem. Dzielni ludzie, którzy kiedyś przeciwstawiali się Maldorowi, zostali przekupieni lub złamani, zostawiając po sobie królestwo, w którym górę wzięły strach i podejrzliwość.
 W poszukiwaniu drogi do domu Jason spotyka Rachel, która także została w tajemniczy sposób ściągnięta z naszego świata do Lyrianu. Jason i Rachel wplątują się w misję, mającą na celu złożenie w całość słowa mocy, które może zniszczyć cesarza, i dowiadują się, że muszą uratować ten świat pozbawiony bohaterów, jeżeli chcą mieć jakąś szansę powrotu do domu.
_________________________________________________________________

Autor: Laura Gallego
Tytuł: Tam gdzie śpiewają drzewa
Oryginalny tytuł: Donde los árboles cantan
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: luty 2013
Stron: 400

Viana jedyna córka księcia z Rocagrís wraz z nadejściem wiosny planuje swój ślub z ukochanym Robianem z Castelmar, któremu przyrzeczona została jeszcze gdy byli dziećmi. Jednak podczas święta zimowego przesilenia na zamek przybywa Wlik, rycerz z gór, aby ostrzec króla Nortii o zbliżającej się inwazji stepowych barbarzyńców. Robian, książę, jak i pozostali rycerze, zmuszeni są bronić swojego króla i ziem. Większość z nich ginie w walce i królestwo zostaje podbite przez barbarzyńców.
Pozostali przy życiu rebelianci wraz z Vianą postanawiają uwolnić królestwo Nortii spod panowania okrutnego i pozornie nieśmiertelnego króla Haraka. Aby zwyciężyć, muszą poznać tajemnicę Wielkiego Lasu i dotrzeć tam, gdzie śpiewają drzewa...

Wzruszająca i niezwykle wciągająca historia o miłości i pokonywaniu przeszkód.
_________________________________________________________________

Autor: Paolo Bacigalupi
Tytuł: Nakręcana dziewczyna
Oryginalny tytuł: The Windup Girl
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 06.03.2013
Stron: 560

Anderson Lake jest przedstawicielem koncernu kalorycznego AgriGen na Tajlandię. Udając dyrektora fabryki sprężyn, przeczesuje uliczne targi Bangkoku w poszukiwaniu dawno uznanych za wymarłe gatunków owoców i warzyw. Poznaje tam nakręcaną dziewczynę – prześliczną i tajemniczą Emiko – pozostawioną na pastwę losu i slumsów. Emiko zalicza się do Nowych Ludzi, wyhodowanych dla zaspokajania kaprysów bogaczy. Produkuje się ich jako żołnierzy, niewolników i maskotki do towarzystwa; powstała w ten sposób cała nowa klasa ludzi, zepchnięta na margines tej złowrogiej przyszłości, w której ropa się skończyła, nad państwami dominują firmy kaloryczne, a po świecie szaleją wyprodukowane w laboratoriach choroby i szkodniki.
 W miarę nasilania się obsesji Andersona na punkcie Emiko, pośród upału zawiązują się intrygi, a polityczne napięcia grożą niekontrolowanym chaosem. Biznesmeni, urzędnicy ministerialni, bogaci cudzoziemcy i uchodźcy bez grosza – każdy z nich ma własny plan. Lecz nikt nie jest w stanie przewidzieć niszczycielskiego wpływu Nakręcanej Dziewczyny.
_________________________________________________________________

Autor: C.J. Daugherty
Tytuł: Wybrani
Seria: Wybrani #1
Oryginalny tytuł: Night School
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 06.03.2013
Stron: 440

Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?

Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?
Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?

Wybrani to pierwsza część bestsellerowej sagi. Książka jest skazana na sukces, przepis na niego doskonale zna brytyjska redaktorka Wybranych, która odkryła również Stephenie Meyer (autorkę kultowego Zmierzchu). Dotychczas prawa do wydania Wybranych zostały sprzedane do 18 krajów.
_________________________________________________________________

Autor: Lauren Oliver
Tytuł: [requiem]
Seria: [delirium] #3
Oryginalny tytuł: Requiem
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 06.03.2013
Stron: 392

Ostatni tom bestsellerowej trylogii [delirium]

Rewolucja rozlewa się na cały kraj, oddziały rządowe śledzą i brutalnie tępią grupy Odmieńców. Jako członkini ruchu oporu Lena znajduje się w samym centrum konfliktu. Rozdarta między Aleksem i Julianem walczy o swoje życie i prawo do miłości.

W tym samym czasie Hana prowadzi bezpieczne, pozbawione miłości życie u boku narzeczonego – nowego burmistrza Portland. Wkrótce drogi dziewczyn znów się zejdą, a ich spotkanie doprowadzi do bolesnej konfrontacji.

Czy można wybaczyć zdradę? Czy mury wreszcie runą?
_________________________________________________________________

Zawsze przedstawiam wam te zapowiedzi, które w jakiś sposób mnie zainteresowały. Mniejszy lub większy, ale jednak. Również te nowości nie są wyjątkiem. Z wyżej przedstawionych pozycji najbardziej zainteresował mnie „Jonathan Strange i Pan Norrell”, „Wybrani”, „Tam gdzie śpiewają drzewa” oraz „Przysięga”. Zapowiadają się naprawdę ciekawie i z pewnością je kiedyś przeczytam. A was tym razem coś zainteresowało? :)


Wracam do czytania „Przewodnika po sadze Zmierzch”, zamierzam też skończyć pisać recenzję „Fałszywego księcia” i zacząć szykować się na jutrzejszy gimbal nazywany przez niektórych komersem, choć u nas tej drugiej nazwy się nie używa. Recenzję postaram się wstawić w niedzielę, bo jutro raczej nie znajdę na to czasu. :)

Plus ciekawostka: dzisiejsze zapowiedzi są moim setnym postem. :D

13 komentarzy:

 1. Właściwie to wszystkie te książki są ciekawe, ale najbardziej jestem zainteresowany Insygniami :) A ja jeszcze oczekuję w lutym "Kronik Ellie". Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję setnego posta! ;)
  Ja chętnie bym sięgnęła po cudeńka od MAGa, "Wybranych" i już się cieszę z premiery "Requiem" (akurat zdążę zdobyć i przeczytać "Pandemonium", a tutaj ostatnia część!). Czekam na recenzje ;)
  Pozdrawiam,
  Mai

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytałabym "Nie chcesz wiedzieć" Lisy Jackson. Zapowiada się bardzo ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe zapowiedzi. Życzę miłego czytania i czekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Requiem muszę mieć! *.* Nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 6. W najbliższym czasie same ciekawe książki będą wychodzić :) Nic tylko odkładać pieniądze ;]

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiele książek wydaje się być tu ciekawych, jednak rozwalił mnie napis na Oślepionej, a dokładnie "kochała go bezgranicznie, a on pozbawił jej oczu" jakoś to śmiesznie brzmi :D

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Tańcząc na rozbitym szkle", "Oślepiona" oraz "Wybrani" to książki, które przeczytałabym z nieukrywaną przyjemnością. A i cały cykl Delirium przede mną. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Skąd ja wezmę kasę na tyle świetnych tytułów...

  OdpowiedzUsuń
 10. "Tańcząc na rozbitym szkle"! - z pewnością znajdzie się na moim regale ;))

  OdpowiedzUsuń
 11. Gгеat info. Luсky me I ԁiscoveгed your blog by
  аccident (stumbleupon). I have saved as a fаνorite for later!


  Also viѕit my page ... Genuinegreencoffeebean.Com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...