wtorek, 8 stycznia 2013

Zapowiedzi: pierwsza połowa stycznia 2013


Tyle czekałam na śnieg i wreszcie jest. Mam nadzieję, że będzie go jeszcze więcej i więcej, bo w końcu już niedługo zaczynają się u mnie ferie. Nowy rok, nowy miesiąc i ósmy dzień zapisane są już w moim blogowym kalendarzu, jako zapowiedzi. Jednak w tym miesiącu będzie inaczej. Zawsze była tylko jedna notka miesięczne, ale w styczniu będą dwie, a to dlatego, że ciekawych zapowiedzi jest naprawdę wiele, a nie chciałabym ich za dużo dodawać na jedną notkę. Tak, więc druga będzie dopiero po dwudziestym. ;)
(8.01.2013 - 22.01.2013)_________________________________________________________________

Autor: Laini Taylor
Tytuł: Dni krwi i światła gwiazd
Seria: Córka Dymu i Kości (#2)
Oryginalny tytuł: Days of Blood and Starlight
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 08.01.2013
Stron: 352


Kontynuacja Córki dymu i kości– najgłośniejszej książki młodzieżowej 2011 wydanej w 32 krajach i filmowanej przez Universal Pictures

Dawno, dawno temu anioł i diablica zakochali się w sobie. Nie skończyło się to dobrze.
Bo ośmielili się marzyć o świecie bez wojny i rozlewu krwi.
Ale to nie był ich świat…

 Na całym świecie muzea historii naturalnej donoszą o tajemniczych włamaniach.
 Uskrzydlone armie przekraczają portal dzielący ich świat od naszego.
 Odwieczna wojna wybucha ze straszliwą siłą.
 A ci, którzy tak bardzo się kochają, stoją po przeciwnych stronach…

 Siedemnastoletnia Karou, utalentowana artystka i uczennica tajemniczego Dealera Marzeń, znalazła wreszcie odpowiedź, której tak długo szukała. Już wie, kim jest – i czym jest. Lecz ta wiedza niesie następną prawdę, której z całego serca chciałaby zaprzeczyć: że kocha wroga i że jej ukochany ją zdradził. A świat zapłaci za to krwawą cenę...
 Teraz Karou musi wybrać ostatecznie, kim chce być. I zdecydować, jak daleko się posunie, by pomścić swoją rasę.
 Tymczasem Akiva bez wytchnienia szuka Karou, bez której nie potrafi już żyć. I prowadzi własną walkę: o odkupienie i o nadzieję.
 Lecz czy jakakolwiek nadzieja ocaleje z popiołów ich zniszczonych marzeń?
_________________________________________________________________

Autor: Ninni Schulman
Tytuł: Chłopiec, który przestał płakać
Seria: Magdalena Hansson (#2)
Oryginalny tytuł: Pojken som slutade gråta
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 08.01.2013
Stron: 304


Kontynuacja Dziewczyny ze śniegiem we włosach- debiutu roku w Szwecji.
Powieść wydana w kilkunastu krajach i uznana za przykład najlepszej tradycji skandynawskiej powieści kryminalnej.
Po jej sukcesie w 2010 roku młoda szwedzka dziennikarka Ninni Schulman została okrzyknięta wschodzącą gwiazdą szwedzkiego kryminału i zyskała międzynarodową sławę.

 W cichym, spokojnym Hagfors niewiele się dzieje. Wszyscy znają się od dziecka. Wiedzą o sobie wszystko.
 I nagle czworo ludzi traci życie.
 I każdy zaczyna się bać...

Jest upalny sierpniowy wieczór. Straż pożarna w Hagfors dostaje wezwanie do pożaru domu stojącego na skraju lasu.
Kiedy dziennikarka Magdalena Hansson dociera na miejsce, niemal cały budynek zdążył już spłonąć, a ze zgliszcz wydobywają się kłęby czarnego dymu. W środku była kobieta...
Kilka dni później płonie następny dom. A potem jeszcze jeden. Są kolejne ofiary. Policja Hagfors staje wobec jednego ze największych wyzwań w swojej historii. Na małą värmlandzką miejscowość i jej mieszkańców pada strach. Kiedy zacznie płonąć następny dom? I dlaczego?
Magdalena sama ma problemy: jej adoptowany synek nie przestaje tęsknić za Sztokholmem, a ona wikła się w trudny związek z Petterem, swoją szkolną miłością. Ale na własną rękę rozpoczyna poszukiwania podpalacza. Nie przeczuwa, że jej zaangażowanie stanie się wkrótce bardzo osobiste. I śmiertelnie ryzykowne…
_________________________________________________________________

Autor: J.D. Robb
Tytuł: Anioł śmierci
Oryginalny tytuł: Vengeance in death#6
Wydawnictwo: Prószyńki i S-ka
Data wydania: 08.01.2013
Stron: 384


Jest ekspertem w dziedzinie najnowszych technologii, szaleńcem o umyśle geniusza i sercu zabójcy.

Poluje na swoje ofiary z ukrycia, a potem prześladuje policję tajemniczymi łamigłówkami dotyczącymi zbrodni, które zamierza popełnić; zagadkami, które udaje się rozwiązać dopiero wtedy, kiedy jest już za późno, by ocalić życie nieszczęśników. Porucznik nowojorskiej policji, Eve Dallas, znajduje pierwsze zmasakrowane ciało w domu ofiary, drugie w opuszczonym luksusowym apartamencie. Zamordowani nie mieli ze sobą nic wspólnego, poza tym, że obaj cierpieli przed śmiercią niewyobrażalne męki. Okazuje się jednak, że łączy ich również straszliwy sekret z przeszłości.
_________________________________________________________________

Autor: John Lutz
Tytuł: Seryjny
Oryginalny tytuł: Serial
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 08.01.2013
Stron: 664


Dobrze wie, jak zadawać ból. Będzie robił to nadal. A one będą cierpieć.

Ofiarę obdzierano ze skóry żywcem. Ból bił z każdego rysu twarzy kobiety, jakby wciąż cierpiała, nawet po śmierci. Oczy miała wytrzeszczone z przerażenia i wpatrzone w pustkę. Na nocnym stoliku leżała elektryczna lokówka. Każde z obrażeń wystarczało, by ofiara straciła przytomność, ale nie dano jej chwili wytchnienia. Podobnie jak przy poprzednim morderstwie, w powietrzu czuć było amoniak.
Kolejne zabójstwa cechuje coraz większe okrucieństwo. Detektyw Frank Quinn wie, że żeby schwytać „Rzeźnika” musi najpierw zrozumieć motywy jego działania. Żeby dojść do szokującej prawdy, będzie musiał cofnąć się w przeszłość – odkryć i połączyć ze sobą fakty pozornie nie mające nic wspólnego z sadystycznymi morderstwami popełnianymi w Nowym Jorku.
Morderca cierpliwie zmierza do celu. Tylko on zna reguły gry i tylko on wie, że ofiary są jedynie narzędziami. Plan jest perfekcyjny, jego realizacja – doskonała, jednak cel musi pozostać ukryty. „Rzeźnik” zbliża się do niego coraz bardziej. Jest już o krok.
_________________________________________________________________

Autor: Amy Kathleen Ryan
Tytuł: Blask
Seria: Gwiezdni wędrowcy #1
Oryginalny tytuł: Sky Chasers: GLOW
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 09.01.2013


Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła – w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na zniszczonej wojnami ojczystej planecie. Waverly wie, że jej życie zostało już zaplanowane. Poślubi charyzmatycznego Kierana, typowanego na następcę kapitana Empyraen, i wyda na świat kolejne dzieci, których potomstwo zaludni w przyszłości nową Ziemię. Tak trzeba, to obowiązek tych, którzy wyruszyli w kosmos.
 Nikt na pokładzie nie podejrzewa, że Empyraen stanie się celem ataku. New Horizon, okręt bliźniak, który wyruszył w podróż na długo przed statkiem Waverly, dopuszcza się zdrady. Dochodzi do masakry. Młode kobiety i dziewczynki zostają porwane. Dorośli – wymordowani.
 Kieran, który przed czasem musi objąć rolę dowódcy, staje przed trudnym zadaniem. Pozbawiony wsparcia autorytetów, sam musi zapanować nad statkiem pełnym zrozpaczonych i zbuntowanych młodych ludzi. Bez kobiet ich misja skazana jest na niepowodzenie...
·         książka nominowana nagrody Best Ficion for Young Adult Committee
·         jedna z najlepszych książek 2011 według School Library Journal
·         wyróżniona przez Barnes and Noble’s
·         najleszy audiobook (Best fiction Audio) według Publishers Weekly
·         prawa sprzedane do kilkunastu krajów, między innymi do Australii, Francji, Rosji i Chin
_________________________________________________________________

Autor: Dominik Rettinger
Tytuł: Brainman
Oryginalny tytuł: Brainman
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 09.01.2013
Stron: ok. 400


Mieszanka science-fiction spod znaku superbohaterów ze zjadliwą satyrą na współczesność. Książka z pogranicza literatury sctricte rozrywkowej z wątkiem romansowym oraz political fiction.

 John i Nick są studentami na nowojorskim uniwersytecie. John jest zdemoralizowanym synem z upiornie bogatej rodziny oraz gwiazdą drużyny futbolowej. Bystry i oczytany Nick to typowy mózgowiec. Nauka nie sprawie mu problemu, ale, między innymi z racji wychowania, chłopak nie stara się być w centrum uwagi. Wszystko zmienia się w chwili, gdy Nick zakochuje się w posągowej Susan, dziewczynie Johna. Utraciwszy w jednej chwili zdolność myślenia oraz analizy, chłopak postanawia zdobyć zajętą już piękność i naraża się Nickowi. Żaden z nich nie podejrzewa, że ich walka zakończy się interwencją sił z kosmosu.
 W jednej chwili obydwaj herosi zyskują nadnaturalne moce i zostają wplątani w trwającą od zarania dziejów walkę pomiędzy mieszkańcami planet O i Zet. Z natury łagodni O, których wybrankiem staje się Nick, starają się nie dopuścić, by dowódcy Zet dopadli i porwali Wielkiego Mistrza, który od wieków spoczywa w Rowie Mariańskim na małej i nieciekawej planecie… Co zrobią młodzi ludzie obdarowani przez los niezwykłymi zdolnościami? Nie trzeba długo czekać na pierwszy popis Johna. Pozbawiony skrupułów młodzieniec nagina do swej woli całe mocarstwa i przygotowuję Ziemię na przybycie władców Zet. Czy dobro może zwyciężyć w starciu z psychopatycznym przywódcą, który ma na muszce wielkich tego świata?
_________________________________________________________________

Autor: Avery Williams
Tytuł: Miłość alchemika
Seria: Miłość alchemika #1
Oryginalny tytuł: The Alchemy of Forever
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 10.01.2013
Stron: 224


Przemawiająca do uczuć i wyobraźni magiczna powieść o miłości, która może być niebezpieczniejsza niż życie i śmierć
Przed wiekami: młody alchemik Cyrus stworzył niezwykły eliksir. Dzięki niemu jego ukochana Seraphina mogła żyć w nieskończoność, przeżywając życie innych ludzi – w zamian za obietnicę, że pozostanie z nim na zawsze. Lecz cena okaże się przerażająca i tragiczna…
Czasy współczesne: na autostradzie pod Oakland Seraphina jest świadkiem tragicznego wypadku, który zmienia jej życie.
Teraz musi wybierać pomiędzy tym, kim była i kim chce być. Czy odważy się przeżyć coś, czego nigdy nie zaznała? Poznać jak inne szesnastolatki radość, przyjaźń i uczucie do fantastycznego chłopaka? Czy Cyrus pozwoli jej odejść? Czy będzie musiała wyrzec się szczęścia, by uratować tego, kogo naprawdę kocha?
_________________________________________________________________


Autorzy: Stephen Baxter, Terry Pratchett
Tytuł: Długa Ziemia
Seria: Długa Ziemia #1
Oryginalny tytuł: The long Earth
Wydawnictwo: Proszyński i S-ka
Data wydania: 10.01.2013
Stron: 368


Genialne poczucie humoru w świecie science fiction!

 Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym?
 Rok 2015, Madison, stan Wisconsin, USA. Policjantka Jessica Jansson bada spalony dom unikającego ludzi naukowca, który zniknął bez śladu. Przeszukując pogorzelisko, znajduje niezwykły przedmiot: pudełko mieszczące w sobie kilka prostych obwodów, trójpozycyjny przełącznik oraz... ziemniak. To prototyp wynalazku, który na zawsze zmieni sposób, w jaki ludzkość widzi świat.

 „Długa Ziemia” to pierwsza powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry'ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. Opowieść przenosi czytelników na krańce Ziemi i o wiele dalej. Wystarczy jeden krok...
_________________________________________________________________

Autor: Olga Rudnicka
Tytuł: Drugi przekręt Natalii
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 10.01.2013
Stron: 496


Co nowego u sióstr Sucharskich?
 Wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym!

 W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez policję ujawnia, że Janusz Zawada nie był zwyczajnym starszym panem. W przeszłości współpracował z potężnym gangiem złodziei dzieł sztuki, a w skrytce bankowej miał brylanty warte miliony. Śledztwo trwa, giną kolejni świadkowie. Brylanty znikają, a na scenę wkraczają siostry Sucharskie...
_________________________________________________________________


Autor: Jeremy Howe
Tytuł: MamoTata
Oryginalny tytuł: MummyDaddy
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 17.01.2013
Stron: 320


Piękny, niezwykle szczery pamiętnik, ukazujący pełną poświęcenia miłość ojca i jego nierozerwalną więź z dziećmi.

Latem 1992 roku tuż po północy, Jeremy’ego i jego dwie córeczki obudził policjant, który przyniósł wiadomość o śmierci Lizzie, kochającej żony i mamy. Kobieta została zamordowana.
Od tragicznego zdarzenia minęło dwadzieścia lat. Jeremy i jego córki są zupełnie innymi ludźmi, niż byliby, gdyby Lizzie nie straciła życia.
Jeremy Howe opowiada wstrząsającą historię swojej rodziny szczerze i uczciwie. Mówi o tym, co i jak się stało, pokazuje, w jaki sposób stawali na nogi, jak na nowo, krok za krokiem i kawałek po kawałku, składali w całość swoje życie, zniszczone przez dramat, z którym mało co może się równać. Jest na kartkach tej opowieści smutek, ale też przepełnia ją miłość, szacunek dla potęgi rodziny i wiara w przyszłość.
_______________________________________________________________

Autor: Georgia Bockoven
Tytuł: Rok, który wszystko zmienił
Oryginalny tytuł: The year everything changed
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 17.01.2013
Stron:504


Cztery siostry, które nigdy nie poznały swojego ojca – ani siebie nawzajem – spotykają się przy jego łożu śmierci. Czy będą chciały dowiedzieć się prawdy?

 Chory na raka, zamożny biznesmen Jessie Reed pragnie odnaleźć cztery swoje córki, które opuścił przed laty. Prosi o pomoc prawniczkę Lucy, która składa kobietom niecodzienną propozycję: 10 milionów dolarów dla każdej z nich, pod warunkiem że zgodzą się co miesiąc spotkać i wysłuchać pozostawionych przez Jessiego taśm.

 Elizabeth, choć otoczona kochającą rodziną, najciężej przeżyła rzekome porzucenie przez ojca. Ginger, zakochana w żonatym mężczyźnie, musi na nowo przemyśleć wszystkie swoje związki. Rachel w jednym dniu dowiaduje się prawdy o ojcu i romansie męża. Christina jest początkującym filmowcem i nie wie, czy warto dawać drugą szansę człowiekowi, którego od dawna uważała za zmarłego. Cztery siostry, które nie miały pojęcia o swoim istnieniu, odnajdą siłę i miłość, a rozwiązanie dręczących je problemów nadejdzie z najmniej spodziewanej strony.
_________________________________________________________________


Autor: Clive Cussler, Jack Du Brul
Tytuł: Dżungla
Oryginalny tytuł: The Jungle
Seria: Oregon #8
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 22.01.2013
Stron: 368


Chiny, rok 1281. Armia mongolskiego chana atakuje warowne miasto. Agresorzy dysponują niezwykłą przerażającą bronią…
Birmingham, czasy współczesne. Brytyjski historyk wpada na trop manuskryptu, który rzuca zupełnie nowe światło na podróż Marco Polo. Wkrótce potem jego ciało zostaje wyłowione z morza…

Granica Bangladeszu i Birmy. Córka szwajcarskiego finansisty przepada bez wieści w dżungli…
Juan Cabrillo i załoga „Oregona” mają odnaleźć zaginioną. Poszukiwania prowadzą ich od lasów deszczowych w birmańskich górach, przez nieczynną platformę wiertniczą u wybrzeży Brunei, po kręte tunele francuskiej kopalni soli. I ujawniają zagadkę sprzed wieków, która w rękach szaleńca może stać się największym zagrożeniem dla Ameryki w całej jej historii.
_________________________________________________________________

I jak wam się podobają zapowiedzi na pierwszą połowę stycznia? Ja najbardziej wyczekuję „Blasku”, „Długiej Ziemi” i „Miłości alchemika”. Pozostałe publikacje wydają mi się także interesujące, więc jeśli będę miała okazję z pewnością kiedyś po nie sięgnę. Druga porcja zapowiedzi będzie dużo, dużo większa i może i dla niektórych ciekawsza. To się dopiero okaże. ;)

Na dziś mogę wam zdradzić, że już w weekend kolejna recenzja. :)

15 komentarzy:

 1. Jestem najbardziej ciekawa "Miłości alchemika", bo pozostałe to kontynuacje serii itd. A te, które nie są kontynuacjami mnie akurat nie zainteresowały. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do śniegu... Fajnie, że na ferie ma być śnieg, ja jednak wolę jesień. Jakoś tak cieplej jest i mniej choruję, gdy śniegu nie ma! ;)

   Usuń
 2. Ja wczoraj zamówiłam w przedsprzedaży "Dni krwi i światła gwiazd" :D Reszta książek jakoś mnie nie pociąga :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dni krwi i światła gwiazd! Muszę ją mieć.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skusiłabym się na większość tych cudnych książek;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem szczerze, że w tym roku jeszcze na nic nie czekam. Twoje propozycje są ciekawe, może się na którąś skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. kilka tytułów kojarzę i mam na uwadze, ale nie wszystkie są dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O żeż, a mi się tam nic nie podoba. Jak Agnieszka, nie czekam sobie na nic w tym roku (no, na "Wnuczkę do orzechów", która raczej w 2013 do nas nie zawita) i tak liczę, że może coś ciekawego się ukaże i się skuszę. Jak na razie, pośród przedstawionych przez Ciebie książek wszystkie wypadają bladziutko. Może to i dobrze, patrząc ile na mnie czeka w domu...;)

  OdpowiedzUsuń
 8. OOO ostatnio czytałam Ninni Szchulman "Dziewczynę ze śniegiem we włosach", więc chętnie przeczytam jej drugą książkę, nawet nie wiedziałam, że już w styczniu będzie dostępna. To chyba mój styczniowy MUST HAVE :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. No wiesz co?! Teraz już wiem przez kogo znowu zaczął padać ten głupi śnieg! :(
  A tak na serio, chętnie sięgnęłabym po "Miłość alchemika", "MamoTata" oraz "Rok, który wszystko zmienił".

  OdpowiedzUsuń
 10. "Blask" powinien do mnie jechać, nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapraszam Cię do zabawy "Liebster Blog Award". Wszelakie dalsze info znajduje się na moim blogu: http://kochamyczytac.blogspot.com/2013/01/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 12. "Blask" i "Długa Ziemia" to moje must have! A mam już "Seryjnego", lada moment się za niego zabieram, tylko skończę NF :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...