środa, 23 stycznia 2013

Premiery i zapowiedzi drugiej połowy stycznia

Tym razem premiery i zapowiedzi wielu ciekawych książek. Jest w czym wybierać, więc mam nadzieję, że coś was zainteresuje, a ja powoli szykuję kolejne zapowiedzi. :)
(23.01.2013 – 07.02.2013)

_________________________________________________________________

Autor: Jeffrey Ford
Tytuł: Portret pani Charbuque/Asystentka pisarza fantasy
Cykl wydawniczy: Uczta wyboraźni
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 23.01.2013
Stron: 528

ASYSTENTKA PISARZA FANTASY
Zdobywca dwóch World Fantasy Award w 2003 roku: za najlepsze opowiadanie („Stworzenie”) oraz najlepszy autorski zbiór!
Recenzja w „Publishers Weekly” oraz miejsce na ich liście „Najlepszych Książek Roku”.
„Miasto Egzo-Szkieletów” – w 2005 roku zdobywca  francuskiej Grand Prix de l’Imaginaire za najlepsze przetłumaczone opowiadanie!
 

PORTRET PANI CHARBUQUE
Ta tajemnicza i nastrojowa powieść opowiada historię portrecisty Piero Piambo, który otrzymuje zlecenie inne od wszystkich. Pani Charbuque, bogata i skryta kobieta, zamawia u niego swój portret, jednak stawia dziwaczny warunek: Piambo może jej zadawać pytania na dowolny temat, ale pod żadnym pozorem nie wolno mu jej zobaczyć. Tak rozpoczyna się oszałamiająca i wciągająca literacka podróż do świata pani Charbuque oraz Nowego Jorku w roku 1893.
_________________________________________________________________

Autor: Veronica Rossi
Tytuł: Przez burze ognia
Seria: Przez burze ognia (#1)
Oryginalny tytuł: Under the Never Sky
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data wydania: 23.01.2013
Stron: 368

ROZDZIELIŁ ICH ŚWIAT
POŁĄCZYŁO PRZEZNACZENI

Aria żyje w Reverie – rozwiniętym technologicznie świecie oddzielonym od dzikiej natury szczelną kopułą. Jak wszyscy Osadnicy spędza czas w wirtualnych Sferach dostępnych tylko za pomocą specjalnego Wizjera. Kiedy zostaje wygnana za przestępstwo, którego nie popełniła, wie, że śmierć jest blisko.
Perry jako Wykluczony musi walczyć o przetrwanie w brutalnym świecie plemiennych wojen, kanibali i eterowych burz. Udaje mu się przeżyć tylko dzięki wyjątkowym zmysłom pozwalającym wyczuć niebezpieczeństwo i ludzkie emocje.
Drogi Arii i Perry’ego się przecinają. Tylko Perry może ocalić dziewczynę od śmierci. Tylko Aria może pomóc mu odkupić winy. Razem rozpoczynają niebezpieczną podróż…

W swej bestsellerowej powieści Veronica Rossi stworzyła oszałamiające światy pełne niebezpieczeństw, okrucieństwa i piękna, niczym z najlepszych powieści fantasy i science fiction.
_________________________________________________________________


Autor: Aimee Agresti
Tytuł: Olśnienie
Seria: Olśnienie #1
Oryginalny tytuł: Illuminate
Wydawnictwo: Remi
Data wydania: 23.01.2013
Stron: 496

Czułam na sobie jego wzrok, ciężki i roztargniony. Zbliżył się do mnie i poczułam przyjemny aromat cedru. Jego głos brzmiał łagodnie.
 - Pomyśl, Haven, możesz dokonać wielkich rzeczy.
 - Chyba nie do końca rozumiem, czego ode mnie chcesz.
 Pochylił się, a jego oddech sprawił, że po skórze przebiegł mi dreszcz, a blizny obudziły się z uśpienia i zaczęły piec.
 - Chcę twojej duszy – wyszeptał. – Proszę, oddaj mi swoją duszę.

Grzeczna licealistka Haven odbywa staż w ekskluzywnym hotelu w Chicago. Poznaje tam Luciana mężczyznę ze snów, i zakochuje się nim. Dostrzega jednak, ze piękni ludzie z hotelu, nie są tacy, jakimi chcieliby się wydawać. Co więcej, mają straszliwy plan i trudnią się kupowaniem dusz. Kto wygra w walce o duszę Haven? Trochę Portret Doriana Gray’a, trochę Diabeł ubiera się u Prady.
_________________________________________________________________


Autor: John Hart
Tytuł: Ostatnie dziecko
Oryginalny tytuł: The Last Child
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 23.01.2013
Stron: 448

W niewyjaśnionych okolicznościach znika dwunastoletnia Alyssa Merrimon. Jej brat bliźniak Johnny nie potrafi się z tym pogodzić i nawet po upływie roku nie zaprzestaje poszukiwań w przekonaniu, że jego siostra wciąż żyje i przebywa gdzieś w pobliżu. Nad chłopcem czuwa, zmagając się jednocześnie z własnymi demonami, Clyde Hunt, oficer policji, który od roku prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia Alyssy, nawet gdy rozpada się jego małżeństwo, a kariera zawodowa wisi na włosku. Kiedy obaj odkrywają prawdę, okazuje się ona bardziej mroczna i przerażająca, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.
Ostatnie dziecko to porywający thriller o wartkiej akcji, napisany z mistrzowskim literackim polotem.
_________________________________________________________________


Autor: Patrick Bauwen
Tytuł: Tylko on wie
Oryginalny tytuł: Seul à savoir
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 23.01.2013
Stron: 352

Marion Marsh, 35-letnia dziennikarka z Paryża, przed piętnastu laty przeżyła dramat. Jako studentka medycyny  zakochała się w starszym od niej chirurgu, z którym spędziła cudowne chwile. Ale Nathan zaginął w tajemniczych okolicznościach.
Dziś Marion jest osobą samotną, poza pracą spotyka się tylko z ojcem i przyjaciółką, Korą, a i to nieczęsto. Pewnego dnia na Facebooku znajduje dziwną wiadomość – ktoś pyta, czy chce zostać jego przyjacielem. Wkrótce tajemniczy korespondent porywa jej kota, potem doprowadza do niegroźnego wypadku auta, którym kobieta jedzie z Korą, a w końcu wysyła jej zdjęcia uwięzionego mężczyzny, niejakiego Foga, w którym Marion rozpoznaje Nathana…
_________________________________________________________________


Autor: Elizabeth George
Tytuł: Czerwień grzechu
Oryginalny tytuł: Careless in Red
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 23.01.2013
Stron: 568

Pogrążony w rozpaczy po tragicznej śmierci żony inspektor Scotland Yardu, Thomas Lynley, oddaje policyjną odznakę i wyrusza na samotną wędrówkę skalistymi wybrzeżami Kornwalii. Pewnego dnia natyka się na ciało młodego wspinacza leżące u stóp klifu. Instynkt i doświadczenie podpowiadają mu, że to nie był wypadek. Rzeczywiście, okazuje się, że ktoś majstrował przy uprzęży. Lynley mimo woli zostaje wciągnięty w śledztwo, początkowo jako świadek i pierwszy podejrzany.
Relacje między mieszkańcami pobliskiego miasteczka, będącego mekką surferów, szybko okazują się bardzo zawiłe, a z czasem na jaw wychodzą dawne  konflikty, pretensje, skrywane rodzinne tajemnice.
Czy Lynleyowi uda się uporać z upiorami przeszłości i rozwikłać zagadkę zabójstwa?
_________________________________________________________________


Autor: Lisa Gardner
Tytuł: Dziecięce koszmary
Oryginalny tytuł: Live To Tell
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 23.01.2013
Stron: 408

W pewien upalny, sierpniowy dzień w robotniczej dzielnicy Bostonu dochodzi do brutalnej zbrodni. Ginie czworo członków rodziny, a jedyny podejrzany, ojciec i mąż, trafia w stanie śpiączki na oddział intensywnej terapii. Wszystko wskazuje na to, że próbował popełnić samobójstwo. Czy aby na pewno?  Wezwana na miejsce zbrodni sierżant D. D. Warren wie jedno: ta sprawa to coś więcej, niż wskazują pierwsze znalezione dowody.
Danielle Burton, oddana pielęgniarka psychiatrycznego oddziału dziecięcego bostońskiego szpitala, całą swoją energię i zapał poświęca straumatyzowanym maluchom. Wciąż nawiedzają ją jednak duchy przeszłości i echo tragedii, która dotknęła jej rodzinę przed dwudziestoma pięcioma laty. Zbliża się właśnie kolejna rocznica owego koszmaru i kiedy w szpitalu pojawia się D. D. Warren wraz ze swoim partnerem, kobieta z przerażeniem uświadamia sobie, że wszystko zaczyna się od początku…
Oddana matka, Victoria Oliver dawno już zapomniała, czym jest normalność. Przyrzekła sobie, że zrobi wszystko, by jej chory syn miał względnie normalne dzieciństwo. Że będzie go kochać. Opiekować się nim. Chronić. Za wszelką cenę. Nawet swego życia.
_________________________________________________________________


Autor: M.John Harrison
Tytuł: Pusta przestrzeń
Cykl wydawniczy: Uczta wyobraźni
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 23.01.2013
Stron: 302

PUSTA PRZESTRZEŃ to kosmiczna opowieść przygodowa. Zaczynamy od następującego snu:
 Obcy instrument badawczy wielkości brązowego karła wisi pośrodku pustki, ponieważ chciano umieścić go w jednakowej odległości od wszystkich obiektów we wszystkich możliwych wszechświatach. Gdzieś we fraktalnym labiryncie pod jego powierzchnią, na pokładzie z alotropowego węgla leży kobieta. Z kącika jej ust sączy się biała pasta z nanomaszyn. Kobieta nie jest ani przytomna, ani nieprzytomna; ani martwa, ani żywa. Z jej kośćmi policzkowymi coś jest nie w porządku. W pierwszej chwili myślisz, że przechodzi z jednej postaci do drugiej – może to kot, a może coś, co tylko przypomina kota – a potem zauważasz, że ona naprawdę próbuje być i jednym, i drugim jednocześnie.  Czeka na ciebie, czekała na ciebie od być może dziesięciu tysięcy lat. Przybywa z przeszłości, przybywa z przyszłości, i za chwilę przemówi…

PUSTA PRZESTRZEŃ jest sequelem ŚWIATŁA i NOVA SWING. Trzy wątki przedstawiane w kolejnych rozdziałach posuwają się oddzielnie do owego obrazu zamrożonej transformacji.
_________________________________________________________________


Autorzy: Nuno Luz, Luis Miguel Pereira
Tytuł: Mourinho. Za kulisami zwycięstw
Oryginalny tytuł: LOS SECRETOS DE SU EXITO
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 23.01.2013
Stron: 256

Nie jest to zwykła książka o José Mourinho. Dowodem na to jest długa lista osób, które – oprócz niego samego – sprawiły, że napisanie jej stało się możliwe. Pinto da Costa, Massimo Moratti i Florentino Pérez pozwolają nam odkryć, w jaki sposób Mourinho nawiązuje relacje z prezesami klubów. Rui Faria, Silvino Louro, José Morais i Steve Clark wprowadzają nas za kulisy jego treningów. Wraz z sir Alexem Fergusonem i José Antonio Camacho patrzymy na niego z perspektywy przeciwników, a z Zico i Maradoną przekonujemy się o jego wielkiej charyzmie. Cristiano Ronaldo, John Terry, Didier Drogba, Jorge Costa, Vítor Baía, Javier Zanetti, Marco Materazzi, i wielu innych odkrywają przed nami prawdziwą twarz Mourinho.

Ta książka pozwala wejść do jego drużyn, otwiera drzwi do szatni i pokazuje kulisy zwycięstw, za które dotąd nie mieliśmy okazji zajrzeć. Dlatego podzieliliśmy opowieść o José Mourinho tak, jak dzielą się drużyny piłkarskie, na 11 elementów: Zorganizowany, Ambitny, Charyzmatyczny, Dyscyplinator, Motywator, Braterski, Komunikatywny, Bezpośredni, Podczas treningu, Podczas meczu i W Realu Madryt. Tych 11 części tworzy całego… José Mourinho.
_________________________________________________________________
 
Autor: Avery Williams
Tytuł: Miłość alchemika
Seria: Tom pierwszy
Oryginalny tytuł: The Alchemy of Forever
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 24.01.2013
Stron: 224


Przemawiająca do uczuć i wyobraźni magiczna powieść o miłości, która może być niebezpieczniejsza niż życie i śmierć.
Przed wiekami: młody alchemik Cyrus stworzył niezwykły eliksir. Dzięki niemu jego ukochana Seraphina mogła żyć w nieskończoność, przeżywając życie innych ludzi – w zamian za obietnicę, że pozostanie z nim na zawsze. Lecz cena okaże się przerażająca i tragiczna…Czasy współczesne: na autostradzie pod Oakland Seraphina jest świadkiem tragicznego wypadku, który zmienia jej życie. Teraz musi wybierać pomiędzy tym, kim była i kim chce być. Czy odważy się przeżyć coś, czego nigdy nie zaznała? Poznać jak inne szesnastolatki radość, przyjaźń i uczucie do fantastycznego chłopaka? Czy Cyrus pozwoli jej odejść? Czy będzie musiała wyrzec się szczęścia, by uratować tego, kogo naprawdę kocha?
_________________________________________________________________


Autor: Annick Cojean
Tytuł: Kobiety Kaddafiego
Oryginalny tytuł: Les Proies
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 24.01.2013
Stron: 320

Porywane, gwałcone, upokarzane… Taki był los kobiet podporządkowanych przyjemności Kaddafiego. W swojej wstrząsającej książce Annick Cojean oddaje im głos.

 W listopadzie 2011 roku Annick Cojean opublikowała w „Le Monde” artykuł, w którym opisała historię młodej kobiety uprowadzonej przez libijskiego przywódcę i wcielonej do jego „haremu”.
 Soraya opowiedziała dziennikarce swoją poruszającą, pełną upokorzeń i cierpienia historię. Zauważona przez wodza jako piętnastolatka podczas szkolnej uroczystości, została porwana i wcielona do jego żeńskiej gwardii przybocznej, była przetrzymywana i przez wiele lat wykorzystywana. Ucieczka w przededniu rewolucji nie zwróciła jej jednak wolności – doświadczenie życia w twierdzy Bab al-Azizia u boku Kaddafiego złamało jej życie.

 Soraya nie była jedyna. Podobny los spotkał setki libijskich kobiet.

 Annick Cojean, chcąc dociec prawdy o ich losie, udała się do Trypolisu, by przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które ujawniło wstrząsające informacje dotyczące słynnych „Amazonek” oraz obnażyło ukrywane fakty z życia osobistego Kaddafiego. Autorka dotarła do najważniejszych osób z jego otoczenia i – przełamując tabu – pokazała prawdziwą twarz hołubionego przez Europę drapieżnego władcy oraz ponury los jego ofiar.
_________________________________________________________________


Autor: Anna i Siergiej Litwinowie
Tytuł: Wszystkie dziewczyny kochają brylanty
Seria: Tatiana Sadownikowa #2
Cykl wydawniczy: ABC
Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 25.01.2013
Stron:
Brylanty są dobre na wszystko!

Tania Sadownikowa wiedzie przyjemne życie. Jest młoda, piękna, niezależna. Jej mama, Julia Nikołajewna, która cierpi na nadmiar czasu, zajmuje się odtwarzaniem drzewa genealogicznego rodziny. Poszukiwania się udają. Pewnego dnia panie otrzymują list z Paryża od ostatniej księżnej z rodu. Starsza pani z uwagi na zbliżającą się śmierć zdradza im tajemnicę rodzinnego skarbu, którego zasadniczą częścią są brylanty. Julia Nikołajewna uważa, że staruszce pomieszało się w głowie, ale Tania patrzy na tę sprawę inaczej. Postanawia odnaleźć skarb…

Wszystkie dziewczyny kochają brylanty to druga powieść z cyklu o Tani Sadownikowej, młodej i atrakcyjnej poszukiwaczce przygód.
_________________________________________________________________


Autor: Emily Hainsworth
Tytuł: Przez ciebie
Oryginalny tytuł: Through to You
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 29.01.2013
Stron: 304

Piękna i wzruszająca powieść filmowana przez Paramount Pictures
Prawa do publikacji kupili wydawcy w 10 krajach

Była miłością jego życia.
Czy – żeby ją odzyskać – jego miłość pokona granice niemożliwego?
Osiemnastoletni Camden nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej dziewczyny. Viv była wszystkim co dobre w jego życiu: pomagała mu się pozbierać po kontuzji, która położyła kres marzeniom o piłkarskiej karierze. Była przy nim, kiedy rozpadła się jego rodzina. Oddałby wszystko, żeby choć raz zobaczyć ją znowu. Codziennie przychodzi w miejsce, gdzie rozbił się jej samochód.
I pewnego dnia widzi dziewczynę...
To nie Viv, ale – choć to brzmi kompletnie nieprawdopodobnie – nieznajoma może mu pomóc znów ją spotkać… w świecie, w którym Viv nadal żyje.
Lecz w tym świecie wszystko wygląda inaczej, a Viv nie jest tą dziewczyną, jaką Cam zapamiętał. Wkrótce pozna szokującą prawdę i będzie musiał zdecydować: zostać z ukochaną czy ją opuścić, zanim drzwi pomiędzy ich światami zamkną się na zawsze...
_________________________________________________________________


Autor: Alison Sinclair
Tytuł: Ciemnorodni
Seria: Ciemnorodni #1
Oryginalny tytuł: Darkborn
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 31.01.2013
Stron: 368

Ciemnorodni obawiają się magii oraz wszystkiego, co jest z nią związane. Wierzą jednak, że magię można zabić - znika ona z powierzchni ziemi wraz z magiem, który się nią para. Ale czy uda im się ją pokonać? Rewelacyjna, trzymająca w napięciu pierwsza część trylogii - przez znawców określana jedną z najlepszych w dziejach fantasy! Przetłumaczona na wiele języków, pierwsze miejsce na listach bestsellerów.
_________________________________________________________________


Autor: Paula Brackston
Tytuł: Córka wiedźmy
Oryginalny tytuł: The Witch's Daughter
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 31.01.2013
Stron: 432

W roku 2007 Elizabeth Anne Hawksmith przybywa do Wierzbowej Zagrody. W owym czasie ma trzysta osiemdziesiąt cztery lata, lecz wygląda na osobę pięćdziesięcioletnią, silną i sprawną. Jest wyjątkowo niezależna, udaje się jej przeżyć zarazę, polowanie na czarownice i wojny, po to, by wreszcie uwolnić świat od zła. Świat przedstawiony od polowania na czarownice poprzez epokę wiktoriańską i okres I wojny aż po współczesne czasy. Mistrzowska dla tego gatunku powieść Pauli Brackston to jeden z najbardziej oryginalnych przykładów współczesnej literatury fantasy, w której wiedza magiczna przekazywana jest bezpośrednio z pokolenia na pokolenie.
_________________________________________________________________


Autorzy: Mark Owen, Kevin Maurer
Tytuł: Niełatwy dzień
Oryginalny tytuł: No Easy Day
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: styczeń 2013
Stron: 344

Atak na kryjówkę Bin Ladena - relacja z pierwszej ręki. Cała, kontrowersyjna prawda o ataku.

 Po raz pierwszy w historii: opowieść o najsłynniejszej akcji wymierzonej przeciwko terrorowi. Zasadzka i unieszkodliwienie Osamy Bin Ladena opowiedziane z pierwszej ręki przez komandosa, który brał udział w przedsięwzięciu.
2 maja 2011 ok. godz 1:00 czasu lokalnego wojska amerykańskie zabiły Osamę Bin Ladena po 40-minutowej wymianie ognia w jego rezydencji w miejscowości Abbottabad około 60 km na północny wschód od Islamabadu. Założyciel i lider Al-Kaidy został zabity przez amerykańskich komandosów z Navy SEAL-s. Zlecenie zabicia terrorysty nr 1. na świecie wydał prezydent USA Barack Obama, który jako pierwszy podał informację o zabiciu terrorysty do opinii publicznej. Operacji 24 komandosów sił specjalnych Navy SEAL Team Six ST6 nadano kryptonim „Włócznia Neptuna”. Ale jak to wyglądało naprawdę?
Niebezpieczne ulice Iraku, heroiczna akcja ratunkowa kapitana Richarda Phillipsa na Oceanie Indyjskim, dzikie górskie szczyty Afganistanu, trzecie piętro tajnej rezydenci Bin Ladena – to wszystko (i wiele więcej) opisuje w swojej książce komandos elitarnego oddziału SEAL Team Six.
Mark Owen (pseudonim) brał udział w najbardziej ryzykownych misjach wojskowych w historii, w tym w wielu akcjach, o których nikt jeszcze nie usłyszał.
W tej książce czytelnik – u boku Owena i wybranej garstki najbardziej zaufanych i najlepiej wyszkolonych komandosów – prześledzi Operację „Włócznia Neptuna” od samych początków: mordercze i wyczerpujące treningi, wyprawa na akcję, katastrofa helikoptera, która mogła zaprzepaścić wszystkie wysiłki, aż po ogłoszenie przez radio śmierci Bin Ladena – dokładna, emocjonująca relacja, krok po kroku, bez owijania w bawełnę, bez ukrywania prawdy.
Ale to jeszcze nie wszystko! Owen opowiada także o kulisach amerykańskiej wojny z terroryzmem i dokładnie opisuje selekcję oraz szkolenia członków zespołu SEAL-s. To historia o tym, jak młodzi ludzie kształceni są na niemalże super-jednostki, herosów, którzy muszą pokonać wszystkie swoje lęki i słabości, by móc podjąć się najbardziej niebezpiecznych zadań. Przeczytamy o misjach, o których nie pisali nawet dziennikarze, niemalże na własnej skórze przekonamy się, jak to jest być komandosem Navy SEAL, jakiego ekwipunku się używa, jak wydarzenia z pamiętnego 11 września wpłynęły na służby specjalne USA, ale przede wszystkim o tym, jak hartuje się serca współczesnych wojowników.
_________________________________________________________________


Autor: Andrzej Andrusiewicz
Tytuł: Krwawa dekada
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: styczeń 2013
Stron: 560

Polacy mieli Potop i Szwedów, Rosjanie – równie znaczącą w ich narodowej mitologii Wielką Smutę i Polaków na Kremlu.
 Na początku listopada 1612 roku powstańcy pod wodzą kupca Kuźmy Minina i kniazia Dymitra Pożarskiego wypędzili obce wojska z Moskwy. Jak do tego doszło? Kiedy polskie proporce załopotały na Kremlu? W jakich okolicznościach Polacy zdobyli Smoleńsk i oblegali go przez niemal dwa lata? Kto wspierał Dymitra Samozwańca?
 Historia wojny moskiewskiej, choć tak pasjonująca i ważna dla obu narodów, nie doczekała się dotychczas w Polsce pełnego popularnego opracowania. Wciągająca książka Andrzeja Andrusiewicza, jednego z najwybitniejszych znawców tej tematyki, ma szansę sprawić, że z większym zrozumieniem potraktujemy współczesne obchody Dnia Jedności Narodowej, a także niejednoznaczną funkcję, jaką to święto narodowe pełni w rosyjskiej polityce.
_________________________________________________________________


Autor: S.J. Bolton
Tytuł: Karuzela samobójczyń
Seria: Lacey Flint #2
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 05.02.2013
Stron: 416

Druga bestsellerowa powieść z bohaterką Ulubionych rzeczy,
policjantką z tajemniczą przeszłością, zafascynowaną postaciami seryjnych morderców.
Tym razem Lacey Flint ma wcielić się w rolę ofiary…

Uniwersytet w Cambridge sceną zbrodni doskonałych: morderstw bez mordercy. Ofiary zabijają się same…
Uniwersytetem Cambridge wstrząsa seria tajemniczych samobójstw. Już kilkanaście dziewczyn odebrało sobie życie – w bardzo gwałtowny, krwawy, makabryczny sposób. Sposób, który każe doktor Evi Oliver, uniwersyteckiemu psychiatrze, podejrzewać, że to coś więcej niż zbieg okoliczności.

 Do Cambridge przyjeżdża z Londynu Lacey Flint. Prowadzi śledztwo, udając studentkę. Niebawem ktoś zaczyna ją straszyć, wykorzystując jej najskrytsze lęki.
_________________________________________________________________


Autor: K.J. Parker
Tytuł: Składany nóż
Oryginalny tytuł: The Folding Knife
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 06.02.2013
Stron: 640

BASSO WSPANIAŁY. BASSO WIELKI. BASSO MĄDRY.

Pierwszy obywatel Republiki Wesańskiej to nadzwyczajny człowiek.

Jest bezlitosny, sprytny i przede wszystkim ma szczęście. Dał swemu ludowi bogactwo, potęgę oraz prestiż. Niestety, potęga przyciąga niepożądaną uwagę i Basso musi bronić siebie oraz swój kraj przed zagrożeniami zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Przez całe życie podejmował decyzje o kluczowym znaczeniu i popełnił tylko jeden błąd. Ale jeden błąd niekiedy wystarcza.
_________________________________________________________________


Autor: John Green
Tytuł: Gwiazd naszych wina
Oryginalny tytuł: The Fault in Our Stars
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 06.02.2013
Stron: 312

Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat.

Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia
ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia
dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.
Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.
_________________________________________________________________


Autor: Tammara Webber
Tytuł: Tak blisko...
Oryginalny tytuł: Easy
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 06.02.2013

Poruszający i niebanalny romans obyczajowy skierowany do młodych kobiet. Bestseller Amazona – ponad tysiąc opinii, w tym ponad osiemset pięciogwiazdkowych. Książka o miłości, odwadze i poczuciu winy, które mogą zmienić całe ludzkie życie.

 Kiedy Jacqueline przyjechała za swoim chłopakiem, do college’u, nie spodziewała się, że po dwóch miesiącach Kennedy zakończy wieloletni związek. Teraz musi odnaleźć się w zupełnie obcej rzeczywistości – jest singielką, studiuje ekonomię zamiast muzyki, a byli znajomi traktują ją jak powietrze.

 Pewnej nocy, tuż po wyjściu z imprezy, Jacqueline zostaje zaatakowana przez Bucka, przyjaciela jej eks-chłopaka. Ocalona przez nieznajomego, Lucasa, który wydaje się być przypadkowo we właściwym miejscu i o właściwym czasie, dziewczyna chce tylko zapomnieć o koszmarnym wydarzeniu. Szybko okazuje się jednak, że Buck nie odpuszcza, a fałszywie pojmowana lojalność między studentami pozwala mu działać bezkarnie.

 Tylko od Jacqueline zależy, czy pozostanie ofiarą, czy odważy się przyjąć pomoc Lucasa, który wyraźnie nie jest z nią szczery, i mówić głośno o tym, o czym wolałaby milczeć.
_________________________________________________________________


Autor: Melissa de La Cruz
Tytuł: Bramy raju
Seria: Błękitnokrwiści #7
Oryginalny tytuł: Gates Of Paradise
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 06.02.2013

Ostatni tom bestsellerowej serii “Błękitnokrwiści” autorstwa Melissy de la Cruz.

 Schuyler Van Alen ma coraz mniej czasu. Książę Piekieł szturmuje Bramy Raju, coraz bliższy objęcia władzy nad niebem i ziemią. Tym razem u jego boku stoją najpotężniejsi aniołowie, Abaddon i Azrael, znani śmiertelnikom jako Jack i Mimi Force.
Bliss i jej wilcza horda mogą przeważyć szalę zwycięstwa na stronę Schuyler, ale czy uda im się dotrzeć na czas? Nie ma triumfu bez poświęcenia, nie ma wygranej bez ofiary… Czy Schuyler jest gotowa na to by pójść w ślady Michaela i uczynić to, co właściwe? Miłość i zemsta, obowiązek i lojalność. Życie i śmierć. Od decyzji jednej osoby mogą zależeć losy całego znanego świata.
_________________________________________________________________


Autor: Melissa de La Cruz
Tytuł: Wilczy pakt
Oryginalny tytuł: Wolf Pact
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 06.02.2013

Spin-off bestsellerowej serii „Błękitnokrwiści”.

 Uwięzieni w najmroczniejszych głębiach podziemnego świata, Lawson i jego pobratymcy mieli stać się Ogarami Piekieł. Ucieczka na ziemię tylko odwlekła to, co nieuniknione. Mistrz wytropił hordę i odebrał Lawsonowi to, co trzymało go przy zdrowych zmysłach – dziewczynę, którą kochał. Teraz chłopak sam poluje na bestie przed którymi niegdyś uciekał, w próżnej nadziei odzyskania ukochanej. Kiedy Lawson dowiaduje się, że Bliss, tajemnicza eks-wampirzyca poszukuje Ogarów na własną rękę, wie, że oto dostał kolejną szansę. Ale czy dziewczyna, w której żyłach płynie krew aniołów będzie w stanie zaufać mężczyźnie z wilczą duszą?
_________________________________________________________________


Sporo świetnych premier i zapowiedzi. Ja muszę przeczytać: „Portret pani Charbuque/Asystentka pisarza fantasy”, „Przez burze ognia”, „Olśnienie” oraz przedstawione wyżej pozycje wydawnictwa Jaguar, Amber, Bellona i Sonia Draga. Dużo tego jest, oj dużo, a czasu niestety mało, ale na te książki z pewnością się go trochę znajdzie. Jestem ich bardzo ciekawa i mam nadzieję, że są tak dobre na jakie się zapowiadają. A Was coś zainteresowało? :)

11 komentarzy:

 1. Ta "Córka wiedźmy" to może być ciekawa. :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Mourinho i Harta na bank muszę przeczytać :)
  Obserwuję i zapraszam do nas do rewanżu:
  www.ourloveourpassion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Ale się będzie działo. Fantastyka jest moja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Woow! Ile tego. Wydawnictwo Amber i Jaguar jak zwykle świetnie się zapowiadają <3
  Większość mi się podoba, ale "Przez burzę ognia" i "Olśnienie" to już w ogóle kosmos :D
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka "Składanego noża" jest genialna! Chociaż książki raczej szybko nie przeczytam. Za to zainteresowały mnie pozycje Bellony. No i 'dzisiejsza' "Przez burze ognia" to chcę czytać na sto procent.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się dość interesująco, chciałabym zapoznać się z treścią Córki wiedźmy, Gwiazd naszych wina, Asystentki pisarza fantasy i Przez burze ognia. Czytałam kiedyś serię o Błękitnokrwistych, ale podzieliła ona los Domu Nocy i w pewnym momencie się zastopowałam tak, że już nie powróciła mi ochota na przedostatni i ostatni tom. Co nie zmienia faktu, że okładki są całkiem niezłe;) Chciałabym takie rękawiczki jak ma dziewczyna na okłdce Bram raju:)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Do mnie niedługo dotrze: „Portret pani Charbuque/Asystentka pisarza fantasy”, więc już się nie mogę doczekać. Interesująco brzmi także "Miłość alchemika". Ogólnie naprawdę sporo i to interesujących pozycji tutaj przedstawiłaś. Muszę się nad nimi zastanowić. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawi mnie „Portret pani Charbuque/Asystentka pisarza fantasy”, "Córka wiedźmy" oraz pozycja o Mourinho :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przez burzę ognia i Olśnienie koniecznie muszę mieć! już samo patrzenie na ich okładki mi nie wystarczy, więc ruszam do księgarni :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak blisko, tak blisko jak jaaaa:D Ale tytuł dała. Z Rafałem Brzozowskim mi się od razu kojarzy:D

  Zapowiedzi dużo, przeczytać muszę te z Uczty Wyobraźni ("Portret..." już idzie i już nie mogę się doczekać:D), świetnie zapowiada się "Gwiazd naszych wina" i Mourinho. Zobaczymy tylko czy i je dostanę...:)

  Szablon zaje... cudowny. Sama poszłam szukać na tej stronie czegoś dla siebie i co? Jakoś nic nie widzę. Jeszcze te obrazki wszystko rozpraszają...

  OdpowiedzUsuń
 11. Z całego tego spisu znam tylko Tak blisko Tammary Webber. I jest to książka świetna. To nie jest banalny romans studencki. To książka o przemocy seksualnej. O naszych na nią reakcjach. O tym jak łatwo rozgrzeszamy sprawców i jak bagatelizujemy ofiary. Oczywiście, jest też piękny romans i naprawdę ładne sceny erotyczne. Ale to co najważniejsze to właśnie przemoc.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...