czwartek, 20 grudnia 2012

Wielka Orkiestra Książkowej PomocyWielka Orkiestra Książkowej Pomocy to akcja, w ramach której wielbiciele książek wesprą WOŚP. Każda osoba dysponująca jakimikolwiek książkami jest w stanie pomóc. Wystarczy poświęcić jedną ze swoich "cegiełek".


Zważywszy na to, że już 13 stycznia 2013 roku odbędzie się 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wielbiciele książek łączą swoje siły i zagrają wspólnie z Jurkiem Owsiakiem oraz innymi ludźmi dobrej woli. Rusza właśnie Wielka Orkiestra Książkowej Pomocy, której głównym zadaniem jest zebranie 210 książek. Następnie pełen zestaw zostanie wystawiony na aukcję na stronie http://aukcje.wosp.org.pl. Cała wylicytowana kwota trafi na konto  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzca nie musi przejmować się kosztami wysyłki paczki, która może ważyć nawet do 50 kilogramów. Transport zapewnia nowoczesna poczta, InPost.

Jeśli ktoś chce wesprzeć WOKP, wystarczy, że poświęci na ten szczytny cel jakąkolwiek książkę. Adres, na który należy ją wysłać i więcej informacji znajduje się na stronie na Facebooku: http://facebook.com/wielkaorkiestraksiazkowejpomocy.

Wielka Orkiestra Książkowej Pomocy to akcja organizowana przez Agnieszkę Taterę oraz Radka Karbowskiego, wielbicieli książek i rynku wydawniczego. Akcję popiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i gorąco jej kibicuje, namawiając jednocześnie miłośników książek do włączenia się do niej.


Daj dzieciom i książkom drugie życie.
Oddaj książkę, wspomóż WOŚP.

A oto Maryna, dziewczyna, która tę akcję wspomaga i zachęca do jej udziału. Czy oprzecie się jej urokowi i wspomożecie akcję? To zależy tylko od was. Pokażmy, na co stać blogerów i miłośników literatury. Pokażmy, że takie akcje nie są nam obce i z chęcią je wspieramy.

___

Co myślicie o takich akcjach i o tej konkretnej? Wspomożecie WOŚP dzięki WOKP?

9 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tej akcji, ale jestem nią oczarowana i na pewno ją wspomogę.
  recenzje-literackie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna akcja. Po południu dokładnie o niej poczytam i na pewno coś przekażę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobnie jak koleżanka trochę wyżej, nie słyszałam o niej, ale chyba mocno zastanowię się nie nad udziałem, ale którą książkę oddać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze słyszę o tym, ale na pewni sie przyłączę do pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam już o tym na facebooku i zastanawiam się nad tym. Mam kilka zbędnych książek, więc raczej pomogę.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki wszystkim za pozytywne opinie! :)

  Pozdrawiam,
  Radek z WOKP

  OdpowiedzUsuń
 7. Akcja jest świetna! :) Mam nadzieję, że uda się zebrać te książki. :>

  OdpowiedzUsuń
 8. Oddać własne dziecko jest trudno, ale jeżeli ma pomóc innym dzieciom... Poszukam z krwawiącym sercem i lekką, dumną duszą :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale jestem zła na siebie... No normalnie wściekła. Mam nadzieję, że w kolejnym roku i ja się przyłączę.:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...