niedziela, 23 grudnia 2012

Merry Christmas & Christmas Tag

Życzę wam wesołych, pogodnych, radosnych Świąt spędzonych w gronie najbliższym wam osób. Aby wszystkie wasze marzenia się spełniły, a pod choinką również i wymarzone książki zagościły. Zdrowia, bo i to jest w życiu ważne, takie życzenia składa wam Megajra właśnie. :)
A przy okazji dodaję zabawę, która jak widać i mnie nie ominęła, a zaprosiła mnie do niej Miłośniczka Książek, za co jej serdecznie dziękuję. 


01. Kiedy zaczynasz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia?
Różnie. Zależy do ilości pracy, czy ktoś jeszcze będzie na Świętach, etc. Oczywiście, ja jestem tylko do pomocy, a najlepiej mi idzie smakowanie potraw. W tym roku zaczęłyśmy przygotowania w piątek.

02. Posiadasz kalendarz adwentowy?
Nie. Kiedyś, jak chodziłam na roraty, bawiłam się z tymi kalendarzami, a teraz takowego nie posiadam. Nawet tego z czekoladkami. ;)

03. Jakie są Twoje ulubione filmy świąteczne?
Oczywiście Kevin, bo jakżeby inaczej? Święta bez Kevina to święta stracone. Wydaję mi się, że to już jest nasza polska tradycja. ;)

04. Czy masz jakieś wesołe wspomnienie świąteczne?
Pamiętam jak mi kiedyś tata zrobił niespodziankę, kiedy to siedząc przy stole wigilijnym nagle zadzwonił dzwonek. Tak samo jak mój sąsiad, który podłożył mi prezent od rodziny pod drzwi, po czym czmychnął z okrzykiem „ho, ho, ho” dzwoniąc przy tym dzwonkiem. :D

05. Jak wygląda Boże Narodzenie w Twoim domu?
Normalnie. Przygotowywanie stołu i jedzenia, kolacja, w międzyczasie składanie życzeń, rozpakowywanie prezentów, no i oczywiście Pasterka. Kiedy byłam młodsza chodziłam na tą przed kolacją, czyli coś ok. godziny 16, teraz czasami chodzę na 23 lub 24. :)

06. Co najbardziej lubisz w Świętach Bożego Narodzenia?
Rodzinną atmosferę, suto zastawiony stół i całą tą bożonarodzeniową otoczkę. No i oczywiście prezenty, ale to już odgrywa mniejszą rolę. Lubię je otrzymywać, jak i dawać. Ten moment niepewności i później uśmiech osoby obdarowywanej, a jeszcze później radość z mojego prezentu. To wszystko się kumuluje i jest to jeden z tych najbardziej magicznych dni w roku. Oczywiście nie może zabraknąć śniegu.

07. Czy masz jakieś tradycje świąteczne?
Cóż… jak byłam mniejsza najczęściej po pasterce, kiedy przygotowania dobiegały końca stawałam przed oknem i oczekiwałam pierwszej gwiazdki. Dopiero wtedy zaczynaliśmy dzielić się opłatkiem, a później siadaliśmy do kolacji. Przy stole z ciekawości cała rodzina liczy potrawy, ale nie trzymamy się twardo tej tradycji. Jest, to jest, nie ma to nie ma, mówi się trudno. ;)

08. Jakie są Twoje ulubione piosenki świąteczne?
„Last Christmas  I gave you my heart But the very next day,…” Już chyba wiadomo jaką piosenkę mam na myśli? ;) No i jakoś tak się przyjęła piosenka Coca-Coli. :D

09. Jaką będziesz mieć choinkę w tym roku?
Jak co roku sztuczną. Duża nie jest, bo by się nie zmieściła. Ot taka symboliczna u dziadków w pokoju, a w moim taka malutka do postawienia na komodzie czy gdzieś.

10. Jaki jest Twój ulubiony zapach świąteczny?
Oczywiście te wszystkie pyszne potrawy wigilijne.

11. Jaki kolor lampeczek choinkowych lubisz najbardziej?
A ma ktoś swoje ulubione? Ja takowych nie mam (czy to źle?). Podobają mi się te kolorowe, ale ogólnie wszystkie pięknie wyglądają na wielkiej choince. ;)

12. Odliczasz dni do Świąt?
Najpierw do wolnego, później do Świąt. Nie mogę uwierzyć w to, że już minęły trzy miesiące od rozpoczęcia roku szkolnego. Święta jakoś zawsze są tą pierwszą oznaką szybko (aż za szybko!) mijającego czasu.

13. Ulubiony zimowy lakier do paznokci?
Raczej nie mam ulubionych lakierów, z prostego powodu, po prostu ich nie używa, a jak już to biorę coś od mamy, bo ona ma cały zapas.

14. Ulubiony zimowy napój?
Gorąca czekolada, kakao (kocyk, książka i już mnie nie ma :D).

15. Jak wygląda Twój pokój podczas okresu świątecznego?
Mała ozdobna choineczka z lampkami, jakieś małe ozdoby typu sztuczne szyszki, bałwanki, mikołajki, ozdoby na drzwiach i kartki świąteczne od cioci i wujka z Anglii. :)

15 komentarzy:

 1. Nie wyobrażam sobie świąt bez Kevina. :) Wesołych świąt :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Wzajemnie, wesołych świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki wielkie za życzenia :3 Ja również życzę spełnienia marzeń i wielu książek pod choinką :)
  A wiesz, ja nie dekorowałem w ogóle swojego pokoju. Ale fajny masz pomysł, skromnie i przytulnie ;3
  Przy okazji zapraszam do mnie xd.

  Pozdrawiam i jeszcze raz Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 4. wesołych świąt i ciekawa nazwa bloga :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Pasterka o 16? Nigdy o tym nie słyszałam, ale wydaje mi się to trochę dziwne. Ja na pasterkę idę z całą rodziną i przyjaciółmi, zawsze o północy :D

  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 6. Kevin, uwielbiam! ;) I jak byłam mała też oczekiwałam pierwszej gwiazdki. ^^
  Wesołych!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kevin górą ! :)
  Dziękuję za życzenia i również życzę Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 8. Życzeń, które Tobie życzę,na razie nie wyliczę, wiec podaję pierwsze z kraju, by Ci żyło się jak w raju, by w wigilię u rodzinki, wszyscy mieli fajne minki, by przy stole chciał zagościć pakiet zdrowia i miłości, i u wszystkich był tak mocny, by pozostał całoroczny! :D

  i dziękuję Ci za poświęcenie czasu i odpowiedź na pytania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego co najlepsze w te święta :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Historia z sąsiadem i prezentem pod drzwiami bardzo mnie rozbawiła;)
  Wesołych Świąt!;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kochana, wszystkiego co najlepsze i dla Ciebie. Autografów Fabregasa i Walcotta (jak będziesz miała tego pierwszego, to się podzielisz, co?), udanych egzaminów, spokoju, dużo dobrego jedzonka (matko, pierogi z kapustą i grzybami!), Kevina na święta, podróży do UK i Hiszpanii... A, i książek, wielu książek, najlepiej świetnych książek.
  I zdrowia, i dobrych ocen z fizyki, i śniegu...
  Słowem: Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku!!!:*

  OdpowiedzUsuń
 12. Również wszystkiego dobrego na Święta! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Najszczersze życzenia pogodnych, wesołych świąt w ciepłej, rodzinnej atmosferze!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe odpowiedzi, kakao... ♥
  Wesołych Świąt! ;D

  OdpowiedzUsuń
 15. Tobie również Wesołych Świąt! Wszystkiego dobrego :>

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...