czwartek, 8 listopada 2012

Zapowiedzi na listopad 2012Szaro, buro, ponuro, zimno i deszczowo za oknem. Nic tylko siedzieć i czytać, co najchętniej bym robiła. A jeszcze kuszące zapowiedzi na następne tygodnie. Nic tylko kupować, zaszyć się w ciepłym, ulubionym miejscu i czytać. Zapraszam was na listopadowe zapowiedzi. Choć moim wstępnym założeniem było, żeby obejmowały one okres od 8. danego miesiąca, do 7 kolejnego, to jednak nie mogłam się powstrzymać dodać parę nowości, które mnie interesowały, więc są to nowości i zapowiedzi obejmujące okres 7.11-7.12.2012. Zapraszam serdecznie! :)


_________________________________________________________________________________________________

Autor: Leonardo Faccio
Tytuł: Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy)
Oryginalny tytuł: Messi
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 07.11.2012
Stron: 252 + 16 wkładka zdjęciowa
Dostępna: Merlin | Empik | LaBotigaW historii futbolu zaledwie czterech piłkarzy ma miejsce na najwyższym stopniu podium: Pelé, Di Stéfano, Cruyff i Maradona.
Od kilku lat Argentyńczyk Lionel Messi uparcie dobija się do drzwi tego elitarnego klubu, a jego cotygodniowe występy potwierdzają, że jest panem i władcą piłki. Sportowiec takiej wielkości, gwiazda Barcelony, zdobywca trzech Złotych Piłek i nagrody Piłkarza Roku według FIFA zasługuje na coś więcej niż zwykłą hagiografię.
Leonardo Faccio stworzył fascynujący portret najsłynniejszego piłkarza na świecie, który w wieku zaledwie 24 lat pobił wszelkie możliwe rekordy. Wszystkie szczegóły – od rodziny i przyjaciół po walkę z naturą, co niemalże kosztowało go piłkarską karierę – łączą się w tej książce, tworząc najbardziej kompletną biografię argentyńskiej gwiazdy. Nieśmiały, niski, o wątłej posturze chłopiec, który stał się najcenniejszym klejnotem największego spektaklu świata.
_________________________________________________________________________________________________Autor: Richard Fitzpatrick
Tytuł: El Clásico
Oryginalny tytuł: El Clasico - Barcelona v Real Madrid: Football's Greatest Rivalry
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 7.11.2012
Stron: 328FC Barcelona i Real Madryt, dwa najpotężniejsze
i najpopularniejsze kluby piłkarskie świata, toczą najbardziej zażartą rywalizację na naszej planecie. Sedno tego współzawodnictwa, daleko wykraczającego poza granice sportu, tkwi w historii Hiszpanii. El Clásico sięga do korzeni rywalizacji między piłkarskimi potęgami, opisując jej przebieg, rysując charaktery uczestników, przywołując krytyczne momenty w historii obu klubów, m.in. wojnę domową, 40 lat faszyzmu, porwania graczy… W książce znalazły się wywiady z gwiazdorami tej rywalizacji, takimi jak: Luis Figo i Christo Stoiczkow (dwiema najbardziej znienawidzonymi postaciami z obu klubów), Joan Laporta (prezes FC Barcelona, pod którego rządami klub odnosił największe sukcesy, ale też symbol katalońskiego separatyzmu), a także liczni eksgracze, ekstrenerzy, agenci, sędziowie, kibice, dziennikarze, historycy, artyści i znane postacie kibicujące obu klubom. El Clásico to sportowa historia, której bohaterowie, jak np. Leo Messi i Cristiano Ronaldo, Jose Mourinho czy Pep Guardiola, rozpoznawani są na całym świecie, ale także opowieść o kraju, przez który przebiegają głębokie podziały.

_________________________________________________________________________________________________


Autor: Stephen King
Tytuł: TO
Oryginalny tytuł: IT
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 9.11.2012
Stron: 1104


Derry to małe miasto w stanie Main - nawiedzone miasto - w którym pewnego razu grupa dzieci spotkała TO. Większość z nich miała szczęście, uszła z życiem i wyjechała z Derry. Po dwudziestu latach TO znowu daje o sobie znać, a ci, którzy przeżyli, zostają wezwani do powrotu w rodzinne strony. Zapomniane strachy dzieciństwa powracają. Dzieci sa już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę by skutecznie stawić mu czoła.

_________________________________________________________________________________________________

Autor: Stephen King
Tytuł: Bastion
Oryginalny tytuł: The Stand
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 09.11.2012
Stron: 1166Najdłuższa i według powszechnych ocen najlepsza powieść w dorobku autora.
 Przerażająca wizja opustoszałego świata, obraz apokalipsy.
 Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Bez wybuchów, bez terrorystycznych ataków, bez zapowiedzi - ludzkość umiera.
 Zaczyna się niewinnie, od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia stała się masowym grobem.
 Nieliczni, którzy przetrwali, zagubieni w nowym postapokaliptycznym świecie, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się Wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. Podzielona ludzkość formuje dwa obozy i wyrusza, by zbudować lub zniszczyć nową rzeczywistość.
Epidemia obudziła w ludziach wszystko co najgorsze, do głosu doszły najniższe, najbardziej prymitywne instynkty.
Wciąż jeszcze są tacy, którzy wierzą w miłość, dobroć i braterstwo.

_________________________________________________________________________________________________


Autor: Gregory Funaro
Tytuł: Rzeźbiarz
Oryginalny tytuł: The Sculptor
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 15.11.2012
Stron: 448
Dostępna: Gandalf | Matras


Mrożąca krew w żyłach historia seryjnego mordercy, dla którego zabijanie jest naprawdę sztuką.

 Za życia byli ułomni. Po śmierci stali się doskonałymi dziełami sztuki – ich ciała przemieniły się w repliki najsłynniejszych rzeźb Michała Anioła. Tylko Rzeźbiarz potrafi wydobyć z nich prawdziwe piękno i sprawić, by świat docenił jego dar.
 Agent specjalny FBI, Sam Markham, wytropił już wielu seryjnych zabójców, ale ten przeciwnik jest wyjątkowy: skrupulatny, metodyczny i bezwzględniejszy od jakiegokolwiek ze zbrodniarzy, z którymi Markham miał do czynienia. Jedyny trop to dedykacja umieszczona na pierwszym „posągu”. Jej adresatką jest Cathy Hildebrant, historyk sztuki, która podobnie jak Sam obawia się, że to dopiero początek morderczej serii.
 W spokojnym miasteczku w stanie Rhode Island Rzeźbiarz przygotowuje swoje najnowsze makabryczne dzieło i czeka, aż Cathy wpadnie w jego ręce, przekonany, że dopiero wtedy świat zrozumie w pełni jego przesłanie. Markham może ją uratować, ale musi przeniknąć do chorego, wypaczonego umysłu psychopaty nim przerażająca rzeźba zostanie ukończona…
_________________________________________________________________________________________________


Autor: Ken Follett
Tytuł: Upadek gigantów
Seria: Stulecie (#1)
Oryginalny tytuł: The Century Trilogy 1: Fall Of Giants
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 09.11.2012
Stron: 1072
Dostępna: Gandalf | Merlin | Empik | Selkar | Matras
Powieść otwierająca monumentalną epicką trylogię, rozgrywająca się na tle burzliwych, kształtujących XX wiek wydarzeń, pełna napięcia opowieść o losach pięciu rodzin - amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej. Wydarzenia opisane w 'Upadku gigantów' przybliżają okres pierwszej wojny światowej, rewolucji październikowej i obrazują powstanie ruchu sufrażystek.
 Wybuch pierwszego ogólnoświatowego konfliktu zbrojnego na zawsze zmienia życie bohaterów. Gdy trzynastoletni Billy Williams uczy się, jak być mężczyzną, w brutalnym świecie wojennych okopów, jego siostra trafia do domu arystokratki, Maud Fitzherbert, kobiety uwikłanej w niebezpieczny romans z niemieckim szpiegiem. Nieszczęśliwie zakochany Gus Devar, młody student prawa, otrzymuje szansę na wspaniałą karierę w Białym Domu. Inaczej potoczą się losy Grigorija i Lva Peshkovów, osieroconych bliźniaków, których planu emigracji do mitycznej Ameryki przekreśla wojna.
 Upadek gigantów to historia o miłości, nienawiści, poczuciu obowiązku i zdradzie. Pełna napięcia i zwrotów akcja przenosi się z Waszyngtonu do Petersburga, z korytarzy najważniejszych światowych instytucji, do zacienionych buduarów, gdzie możni świata knują kolejne intrygi. Napisana w oparciu o rzetelne badania, pełna zapadających w pamięć bohaterów, najnowsza powieść Folletta to nie tylko znakomita książka obyczajowo-przygodowa, ale również swoisty przewodnik po historii XX wieku.
_________________________________________________________________________________________________


Autor: J.K. Rowling

Tytuł: Trafny Wybór
Oryginalny tytuł: The Casual Vacancy
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 15.11.2012
Dostępna: Gandalf | Merlin | Empik | Selkar | Matras


Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.
 Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?
 Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

_________________________________________________________________________________________________


Autor: Marti Gironell
Tytuł: Archeolog
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 15.11.2012
Stron: 326
Dostępna: Merlin | Matras
Klasztor w Montserrat pod Barceloną, rok 1910. Zakonnik Bonaventura Ubach wyrusza w podroż do Ziemi Świętej i Mezopotamii w poszukiwaniu eksponatów do organizowanego w klasztorze muzeum. Zakonnik chce również stworzyć ilustracje do katalońskiego wydania Biblii i w związku z tym zamierza w czasie tej podroży porównać opisy z prawdziwymi sceneriami. Tymczasem z Kairu wyruszy jego śladem człowiek należący do tajemniczej sekty Strażników, którego ostatecznym celem będzie wprowadzenie mnicha z Montserrat w zasadzkę. Jego podroż zamienia się w odyseję przeszkód i niebezpieczeństw.

 Pasjonująca powieść przygodowa, której głównym bohaterem jest postać istniejąca naprawdę - benedyktyn Bonaventura Ubach - twórca tzw. Biblii z Montserrat i Muzeum Biblijnego Wschodu, znajdującego się w klasztorze i stworzonego w 1911 roku. Powieść jest podróżą w czasie, która wciąga czytelnika od początku do końca.

_________________________________________________________________________________________________

Autor: Vaddey Ratner
Tytuł: W cieniu drzewa banianu
Oryginalny tytuł: In the Shadow of the Banyan
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 15.11.2012
Stron: 408
Dostępna: Gandalf | Matras


Poruszające wspomnienia kobiety, która wychowała się podczas kambodżańskiej rewolucji.

 Oto opowieść niezwykła – zaniesie was w otchłań rozpaczy i ukaże potworności, które trudno ująć w słowa. Odsłoni przepych kultury walczącej o przetrwanie w ukradkowych gestach i skrawkach poezji wrytej w pamięć. Sprawi, że nigdy nie zapomnicie o zbrodniach popełnionych przez reżim Czerwonych Khmerów w Kambodży w latach 1975–79, kiedy wymordowano około dwóch milionów ludzi. Przywróci wam nadzieję i utwierdzi w przekonaniu, iż siłą literatury jest nie tylko dodawać otuchy, lecz także wynosić nas ponad cierpienie, akty okrucieństwa i to, co bezpowrotnie tracimy.

 Dzieciństwo siedmioletniej księżniczki Raami dobiega końca, gdy wojna domowa dociera do Phnom Penh, stolicy Kambodży. Dostatnie życie legnie w gruzach pod naporem rewolucji. Przez następne cztery lata, kiedy Czerwoni Khmerzy bestialskim terrorem niszczą wszelkie przejawy starożytnej kultury, by pozbawić naród tożsamości, Raami pielęgnuje w sercu wspomnienia ojcowskich wierszy i opowieści – tam, gdzie pamięć o przeszłości prowadzi do zguby, Raami dzięki niej kurczowo trzyma się życia. „W cieniu drzewa banianu” to rzecz o wielkim cierpieniu oraz nieprawdopodobnej woli przetrwania.
_________________________________________________________________________________________________


Autor: C.S. Friedman
Tytuł: Skrzydła gniewu
Seria: Trylogia Magistrów  (#2)
Oryginalny tytuł: Wings od Wrath
Wydawnictwo: Prószyńskii S-ka
Data wydania: 20.11.2012
Stron: 544
Dostępna: Gandalf | Merlin | Matras


Kontynuacja mrocznej historii świata, w którym magowie żywią się ludzkimi duszami.

 Gniew Bogów to czarnoksięska bariera chroniąca ludzi przed powrotem demonów. Wzniesiono ją, gdy Duszożercy omal nie doprowadzili południowych krain na skraj wyniszczenia. Wtedy udało ich się odeprzeć.
 Przez lata pamięć ludzi o tych wydarzeniach zatarła się, podobnie jak strach przed grozą czyhającą za Gniewem Bogów. Bariera zaczyna jednak kruszeć i nawet magowie z coraz większym lękiem spoglądają na północ.
 Tymczasem Kamala, młoda kobieta, która ośmieliła się rzucić wyzwanie Magistrom, zmuszona jest uciekać przed ich gniewem na północ w sam środek niebezpieczeństwa.
_________________________________________________________________________________________________


Autor: Kerrelyn Sparks
Tytuł: Wampiry i anioły
Seria: Miłość na kołku (#10)
Oryginalny tytuł: Vampire Mine
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 20.11.2012
Stron: 368
Dostępna: Merlin | Empik | Matras


Nic na ziemi nie sprawi, że wampir o złamanym sercu zakocha się znowu…

 Po 499 latach istnienia Connor Buchanan doszedł do nieuchronnego wniosku: jest zimnokrwistym draniem. Patrzył, jak jego przyjaciele – biedni, romantyczni głupcy – rzucają się w miłość na łeb na szyję. Ale nie Connor. On wie, że miłość prowadzi wyłącznie do bólu…

 Marielle nie jest taka jak inne kobiety, a jej nieziemska uroda skrywa piekielnie groźną tajemnicę. Czy Connor może czuć się przy niej bezpieczny? Czy sparzy się jak poprzednio, czy może dotyk Marielle uleczy jego serce? I czy Marielle wystarczy anielskiej cierpliwości, by sprawić, żeby seksowny nieśmiertelny zapomniał o przeszłości i poznał wreszcie niebiańską rozkosz…
_________________________________________________________________________________________________


Autor: Libba Bray
Tytuł: Wróżbiarze
Seria: Wróżbiarze (#1)
Oryginalny tytuł: The Diviners
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 28.11.2012
Stron: 556
Dostępna: Merlin | Empik


Lata dwudzieste w Nowym Jorku. Chłopczyce i tancerki rewiowe, jazz i dżin. Czasy po wojnie, ale przed kryzysem. Dla pewnej grupy złotej młodzieży to okazja, by bawić się jak nigdy wcześniej.

 Dla Evie O’Neill to ucieczka. Nigdy nie pasowała do małego miasteczka w stanie Ohio, a kiedy wywołuje kolejny skandal, rodzice wysyłają ją do wielkiego miasta, by zamieszkała z wujem. Dla dziewczyny to nie wygnanie, a spełnienie marzeń – szansa, by pokazać, że jest nowoczesna do szpiku kości i niewiarygodnie odważna.

 Niestety, Nowy Jork to nie tylko jazz i rewia. Ma swoją mroczną stronę. W mieście giną młodzi ludzie. To nie są zbrodnie w afekcie. Są okrutne. Starannie zaplanowane. I niepokojąco podobne do ilustracji z zapomnianej księgi. A nowojorska policja nie potrafi samodzielnie rozwiązać tej sprawy.

 Evie nie uciekała jedynie przed ograniczeniami życia w Ohio, lecz również przed świadomością, czego może dokonać. Ma tajemnicę. Niezwykłą moc, która mogłaby pomóc w złapaniu zabójcy – o ile on nie dopadnie jej wcześniej.
_________________________________________________________________________________________________


Autor: Cassandra Clare
Tytuł: Miasto Zagubionych Dusz
Seria: Dary Anioła (#5)
Oryginalny tytuł: City of Lost Souls
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 28.11.2012
Stron: 556
Dostępna: Gandalf | Merlin | Empik | Selkar | Matras
Jace jest teraz sługą zła, związanym na wieczność z Sebastianem. Tylko mała grupka Nocnych Łowców wierzy, że można go uratować. Żeby to zrobić, muszą zbuntować się przeciwko Clave. I muszą działać bez Clary. Bo Clary rozgrywa niebezpieczną grę zupełnie sama. Ceną przegranej jest nie tylko jej własne życie, ale również dusza Jace’a. Clary jest gotowa zrobić dla niego wszystko, ale czy nadal może mu ufać? I czy on jest naprawdę stracony? Jaka cena jest zbyt wysoka, nawet za miłość?
_________________________________________________________________________________________________


Autor: Sarah Gray
Tytuł: Opowieść wigilijna o wampirach
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 29.11.2012
Stron: 360
To znakomita powieść oparta została na "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Aby dogłębnie wyjaśnić współczesnemu czytelnikowi tajemnice duszy skąpca Scrooge'a, autorka zdecydowała się wprowadzić do akcji wampiry.
 Całość utrzymana jest w duchu wiktoriańskiego moralitetu i nawet język części stworzonych przez współczesną czytelnikowi autorkę nie zdradza, które fragmenty nie zostały zaczerpnięte z oryginalnego dzieła Dickensa. W tej opowieści wampiry wykorzystano do uwypuklenia wad współczesnego społeczeństwa, w którym zanika miłość, tradycja i wiara. Tym samym otwierają się drzwi dla wszelkiego zła, jakie może zagrażać ludzkości, gdyż siła wampirów znacznej mierze pochodzi od ludzi, którzy zaprzeczają ich istnieniu.
_________________________________________________________________________________________________


Jestem bardzo ciekawa „Wróżbiarzy”, „Opowieści wigilijnej o wampirach” oraz „Messiego”. Zapowiadają się ciekawe książki. Oczywiście „Miasto zagubionych” obowiązkowo muszę przeczytać, ale najpierw muszę się zapoznać z czwartą częścią, bo niestety nie miałam okazji jej jeszcze przeczytać. Wymienionych książek Kinga jeszcze nie czytałam, ale na pewno to zrobię, bo król horrorów jeszcze mnie nie zawiódł, ale te książki na pewno zostawię sobie na wakacje, żeby móc spokojnie je przeczytać. „Rzeźbiarz” i „Archeolog” również zapowiadają się ciekawie. A was, co zainteresowało? :)+ Przy okazji zapraszam was na Fanpage bloga, gdzie często udostępniam i informuje o różnych konkursach, zapowiedziach, etc. :)

23 komentarze:

 1. Dużo tego :) "Rzeźbiarz" bym z chęcią przeczytała :) Zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe książki, kilka z nich dopisałam do mojej listy must have :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tej listy na pewno przeczytam "Trafny wybór", który już zamówiłam, jednak nie jestem pewna... premiera jest chyba trochę później niż napisałaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż ciekawe zjawisko jest z tą premierą, bo spotkałam się już z datą 12.11, 14.11 i 15.11, jednak dzięki za informację o pomyłce. W większości źródeł jest data 15.11. :)

   Usuń
 4. Dużo słyszy się o "Trafnym wyborze" więc w sumie z ciekawości bym po nią sięgnęła. Z tych tutaj przedstawionych przez Ciebie bardzo zaciekawiła mnie książka "Wróżbiarze". Wydaje się być ciekawa. Lubię kryminały, lubię dawne czasy i lubię odrobinę fantasy a to właśnie tak się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nic mnie z tych zapowiedzi nie zauroczyło, ale chętnie przygarnęłabym powieść C. Clare;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę kilka pozycji, dla których znalazłabym miejsce na swojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Wróżbiarzy" muszę zdobyć i to koniecznie. *.* "Trafny Wybór" właśnie przyszedł, więc biorę się w weekend do czytania. ;3

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że te piłkarskie na samej górze wylądowały ;P Messi właśnie dzisiaj do mnie dotarł i też jestem bardzo ciekawa tej książki. W weekend powinnam zacząć ją czytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. chętnie zapoznałabym się z nową książką Rowling
  intryguje mnie, jak poradziła sobie z inną tematyką, niż Harry Potter :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiedzi dość ciekawe, ale przyznam szczerze, że nic nie zainteresowało mnie na tyle, abym poczuła ogromną potrzebę kupienia danej pozycji. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie zdecydowanie Miasto Zagubionych Dusz oraz Wróżbiarze, a na nową Rowling poczekam aż będzie u mnie w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Tyle ciekawych ksiazek... trzeba tylko znalezc czas, zeby je wszystkie przeczytac ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. King i Trafny Wybór, czekam też na Finale :D

  OdpowiedzUsuń
 14. zostałaś nominowana do zabawy Liebster Blog :) więcej informacji tutaj krople-szczescia.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html

  OdpowiedzUsuń
 15. "To" - ta okładka się na mnie patrzy :P.
  Jeśli masz ochotę, zapraszam do wzięcia udziału w zabawie http://catalinka.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Lubię Stephena Kinga..:)
  Nominowałam Cię do Liebster Bloga, zapraszam do zabawy! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. TO do mnie przemówiło :)

  pozdrawiam serdecznie
  http://prywatna-poczytajka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Zapraszam do zabawy
  http://goodbye-milky-way.blogspot.com/
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawe zapowiedzi, do mnie chyba najbardziej przemawia opis "W cieniu drzewa banianu" ... :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Widzę, że szykuje się dużo nowości. :) Ja z chęcią przeczytałabym "To" Kinga. ;) Zapraszam. :>

  OdpowiedzUsuń
 21. A ja oczywiście z chęcią przeczytałabym "Trafny wybór", wiele się po tej książce spodziewam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...