wtorek, 6 listopada 2012

101 Archaniołów - Doreen Virtue


Autor: Doreen Virtue (strona autorki)
Tytuł: 101 Archaniołów
Oryginalny tytuł: Archangels 101: How to Connect Closely with Archangels Michael, Raphael, Uriel, Gabriel and Others for Healing, Protection and Guidance
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2011
Stron: 180
Ocena: 9/10
Czy zastanawialiście się kiedyś czy można nawiązać kontakt z Archaniołami? W jaki sposób one by nam mogły pomóc? Czy mają jakieś typowe dla siebie specjalizacje? Czy są one patronami poszczególnych osób? Czy można do nich zwrócić się z błahymi prośbami, czy też tylko z tymi ważniejszymi? Czy pomogą Ci w tak błahej sprawie jak znalezienie kluczy czy od dawna poszukiwanych okularów, albo wyborze stroju na ważne wyjście? Czy tylko na płaszczyźnie emocjonalnej, jeśli, np. cierpimy po stracie bliskiej osoby?  Jaką mają moc i czy trzeba się obawiać kontaktu z nimi? Czy musimy się bać ich prosić o pomoc? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w książce „101 Archaniołów” Doreen Virtue.

Dr Doreen Virtue obdarzona jest darem jasnowidzenia i przez całe życie pracuje ze sferą anielską, czego owocem jest wiele międzynarodowych bestsellerów. Zdobyła na Uniwersytecie Chapmana dwa dyplomy z zakresu psychologii doradczej oraz tytuł doktora filozofii na uczelni California Coast University. Prowadzi także cotygodniową audycję w radio.

Doreen Virtue w bardzo ciekawy i przejrzysty sposób przedstawiła nam sylwetki dwudziestu najbardziej znanych i ulubionych archaniołów. Książka składa się z wprowadzenia, w którym autorka wyjaśnia, kim są archaniołowie, oraz wszystko, co jest z nimi związane, następnie jest piętnaście rozdziałów, w których bliżej zapoznamy się z piętnastoma archaniołami. Poznamy znaczenie ich imion, modlitwy/inwokacje do nich, specjalizacje, barwy aur oraz przykłady ich pomocy w życiu codziennym na podstawie historii niektórych osób. Posłowie zaś zawiera pięciu innych znaczących archaniołów w skrócie, a w dodatkach znajdziemy wszystkich wymienionych archaniołów „w pigułce”, czyli najważniejsze wiadomości: specjalizacje, barwy aur, kryształy, kamienie szlachetne i znaki zodiaku związane z poszczególnymi archaniołami w skrócie.

Wydanie jest naprawdę prześliczne i nawet po przeczytaniu książki z chęcią się do niego zagląda. Kolorowe strony, które symbolizują barwę aury opisywanego w danym rozdziale archanioła oraz piękne malowidła przedstawiające je, umilają czas i cieszą oko podczas czytania lektury. Pozycja jest w twardej okładce i ma dosyć niestandardowe wymiary (115 x 170 mm), ale to nie przeszkadza w zagłębianiu wiedzy o tych bezcielesnych Bożych istotach.

Nie pozostało mi nic innego jak książkę polecić, bo jest naprawdę ciekawa. Czy ktoś uwierzy w zawarte historie z życia codziennego, gdzie możemy zaznajomić się z działaniami archaniołów, to indywidualna sprawa każdego czytelnika, ale to nie zmienia faktu, że pozycja jest napisana w ciekawy i łatwy sposób, tak, aby każdy mógł zrozumieć, co autorka miała na myśli. Muszę przyznać, że chyba pierwszy raz miałam okazję przeczytać coś bardziej związanego z religią, ale nieopisanej w prozie i jeśli inne publikacje Doreen o podobnej tematyce są napisane właśnie w taki sposób jak „101 archaniołów” to z pewnością sięgnę po nie sięgnę, jak na przykład po „101 aniołów” czy „101 wróżek”.


___
Za możliwość przeczytania „101 archaniołów” dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii.

8 komentarzy:

 1. Wydaje się fajna. W ogóle nie moja tematyka ale sięgnęła bym po to :) Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najprawdopodobniej będę miała okazję zapoznać się z tą książką, więc wówczas wymienimy wrażenia po lekturze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do zabawy Liebster Blog :)
  http://na-deszczowe-dni.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html

  Co do książki, raczej nie dla mnie, chociaż może kiedyś mnie skusi sposób wydania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Y-y, anioły w takiej formie nie dla mnie ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dla mnie jest to coś między magią, fantastyką i mistycyzmem. Przeczytam jeśli wpadnie mi w ręce, ale szukać nie będę.

  Chciałam zaprosić Cię do zabawy Liebster Blog (chociaż jak widzę zrobiła to już Beata24) :)
  więcej informacji: http://bez-okladki.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki tego wydawnictwa na na ogół interesujące pozycję, może kiedyś będę miała okazję przeczytać
  zapraszam w wolnej chwili do siebie
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...