poniedziałek, 23 lipca 2012

Wampiry wśród nas. Ukryta prawda – Konstantinos


Autor: Konstantinos (strona autora
Tytuł: Wampiry wśród nas. Ukryta prawda
Oryginalny tytuł: Vampires The Occult Truth
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2012
Stron: 224
Ocena: 8/10
W dzisiejszej księgarni można znaleźć wiele pozycji o wampirach. Gdzie się nie spojrzy tam jakaś okładka czy też tytuł z krwiopijcą. Dzisiaj są to najczęściej grzeczne, poukładane istoty, które starają się żyć normalnie, pijąc krew zwierzęcą, a nie ludzką tak jak to w dawnych wierzeniach ludowych, obcują ze śmiertelnikami chodząc z nimi do szkoły czy z nimi pracując. Są też powieści o takich, o których mówimy „dawne, prawdziwe” wampiry, czyli śpiące w trumnach krwiożercze bestie, zabijające ludzi na każdym kroku, aby posilić się ich krwią. One nie miały skrupułów. Jakże widoczna jest różnica między tymi dwoma typami, nieprawdaż? A jak jest naprawdę?

Kim i czym są wampiry? Co potrafią? Czym są wampiry widmowe? Na czym polegają ich ataki? Jaka jest różnica między śmiertelnym krwiopijcą, a nieśmiertelnym? Jak można ochronić się przed wampirami? Czy żywią się tylko krwią? Czy te „prawdziwe” wampiry z powieści Anne Rice czy Brama Stokera są naprawdę takie prawdziwe, czy jest to tylko fikcja? I najważniejsze pytanie czy dzisiaj istnieją wampiry i jak można się przed nimi chronić? Na te wszystkie pytania, a także na wiele innych znajdziecie odpowiedzi w książce Konstantinosa „Wampiry wśród nas. Ukryta prawda”. 

 „Wampiry wśród nas. Ukryta prawda” to książka, która zawiera dawne wierzenia na temat wampirów, przekazy folklorystyczne, przykłady z historii, a także listy od żyjących krwiopijców. Z początku myślałam, że będzie tu nudna gadanina i wnioski z badań, które prowadził autor. Ale nie! Bardzo się myliłam, bo książka jest naprawdę ciekawa, napisana jest lekkim i łatwym w odbiorze językiem, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy zainteresowany po nią sięgnął. Tak jak już wspomniałam możemy poczytać różne legendy o tych istotach, ale także przykłady z życia wzięte. Naprawdę, nie spodziewałam się tak dobrej lektury, a wszystko to, o czym pisał Konstantinos może było i jest prawdą. Autor pozwala czytelnikom na wyciągnięcie własnych wniosków z przekazanych przez niego informacji. On nie każe nam w nie wierzyć, pokazuje tylko prawdę o wampirach, a to czy ktoś uwierzy to jego indywidualna sprawa.

Muszę napisać także kilka słów o wydaniu, ale nie ze wzglądu, że książkę dostałam do recenzji, bo to w ogóle nie wpływa na moją ocenę, ani na recenzję. Wydanie moim zdaniem jest naprawdę świetnie. Nie dopatrzyłam się żadnego błędu, co rzadko mi się teraz zdarza, bo w większości książek jakieś znajduję, a tutaj nic takiego na szczęście nie znalazłam. Pozycja w środku jest bardzo estetycznie przyozdobiona i wydana, co także sprawa, że czyta się ją z przyjemnością. W publikacji jest także zamieszczona bibliografia, gdzie zawarte są książki, z których korzystał w czasie swoich badań.

Sam autor jest naprawdę ciekawą postacią, o czym możemy się przekonać już na pierwszych kartach powieści. Konstantinos już od ponad piętnastu lat bada okultyzm i praktykuje magię. Jest autorem wielu książek, np. „Summoning Spirits”, „Gothic Grimorie” czy „Nocturnal Witchcraft: Magic After Dark”. Oprócz pisania i badaniami nad okultyzmem gra w zespole wykonującym gothic rock. Prowadzi także wykłady na temat zjawisk paranormalnych, na które z chęcią bym poszła. ;)

Podsumowując, „Wampiry wśród nas. Ukryta prawda” mogę polecić każdemu, kto interesuje się okultyzmem, ale także wampirami, których wszędzie teraz pełno w książkach jak i w telewizji. Dzięki niej dowiecie się prawdy o tych istotach, bo kto wie? Może kiedyś mieliście styczność, z którymś z wampirów? A może macie w swoim otoczeniu jakiegoś? O tym możecie się przekonać sięgając po tę książkę.Za zapoznanie się z prawdą o wampirach dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii_________

A korzystając z tematu dzisiejszej recenzji zapraszam was do wysłuchania tej piosenki. :D


13 komentarzy:

 1. Już wcześniej chciałam kupić tę książkę, a Twoja recenzja jeszcze bardziej mnie do tego zachęciła ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekam na swój egzemplarz i nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też ostatnio dostałąm od nich paczkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa pozycja, ale nie wiem czy po nią sięgnę ;]
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja przed wampirami póki co skutecznie się chronię, wszelkie książki tego typu są chyba nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje się ciekawa. Chętnie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bada okultyzm i praktykuje magię? To już wystarczy, żebym wyrobiła sobie opinię o autorze i jego książce;) Książka kompletnie nie dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nie sięgnę po tę pozycję. Raczej nie zaciekawiłaby mnie :/
  Zapraszam do mnie i pozdrawiam serdecznie :3

  OdpowiedzUsuń
 9. Wampiry kochał całym swym serduchem. Z chęcią się zapoznam z tą pozycją :D.

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam o tej książce. Na pewno ciekawy kąsek dla osób, którzy się tym interesują. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyznam się, że o książce nie słyszałam, ale teraz aż mam ochotę po nią pobiec do księgarni !

  wpadnij do mnie

  OdpowiedzUsuń
 12. wkońcu natrafiłam na recenzje tej ksiazki, l;ubie czytac wampirze sagi wiec ta ksiazke koniecznie musze preczytac:] czekam na paaczke:D:D:D ja chce juz srode bo wtedy pewnie przyjdzie:D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...