wtorek, 21 lutego 2012

Crescendo – Becca FitzpatrickAutor: Becca Fitzpatrick
Tytuł: Crescendo
Seria: Szeptem tom 2
Oryginalny tytuł: Crescendo
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: styczeń 2011
Stron: 400
Ocena: 9/10„Crescendo” to kontynuacja kultowej serii „Szeptem” napisanej przez Becce Fiztpatrick. Pierwszą część czytałam dosyć dawno, ale wiele z niej pamiętam, bowiem ta książka jak niewiele z tego gatunku bardzo mi zapadła w pamięć. Tę część pomimo ferii czytałam dosyć długo, bo pewnie przeczytałabym ją w dzień, lub dwa, ale cóż… To akurat nie ode mnie zależało. ;)

„Czasami trzeba dopuścić zło, by mogło się to ostatecznie obrócić w dobro.”

Jak na kontynuacje przystało spotykamy się z tymi samymi bohaterami i ich dalszymi losami. Odkąd Patch został Aniołem Stróżem wszystko wydaje się iść po dobrej myśli, ale jak widać nie taki los jest im pisany. Po tym jak zakochują się w sobie są na celowniku Archaniołów i muszą bardzo się pilnować, aby nie zostać przyłapanym, bo wtedy koniec z tym. Dziwnie zachowanie Patcha zwiastuje coś niedobrego i Nora już to czuje. Czy wytrzymają tą presję? Czy pomimo kłótni będą jeszcze razem? A może to już oficjalny koniec ich związku? 

„Widziałam wszystko wyraźnie: jego gładkie słowa, czarne błyszczące oczy, doświadczenie z kłamstwem, uwodzeniem, kobietami. Zakochałam się w diable.”

Narracja jest prowadzona z perspektywy Nory, tak jak to było w „Szeptem”. Autorka postawiła na ciągłą akcję, co w efekcie daje brak możliwości na oderwanie się od książki. Fabuła jest niebanalna, wszystko szybko się toczy, więc nie ma tutaj w żadnym z rozdziałów na nudę. Nie ma tutaj nudnych opisów, jest to, co moim zdaniem powinno być. Muszę jednak przyznać, że chyba po raz pierwszy miałam ochotę odłożyć książkę z powodu zachowania jednego z bohaterów. Irytowało mnie to bardzo, ale jakoś to przebolałam, bo musiałam dowiedzieć się rozwiązania zagadki, którą raczyła zaszczycić pani Becca. Jak widać są tutaj także wątki kryminalne, a sprawcy nie udało mi się odgadnąć. Dowiedziałam się dopiero wtedy, no… kiedy było to powiedziane. Przez całą książkę odczuwałam strach, rozgoryczenie, wściekłość, zaskoczenie i jeszcze wiele innych emocji. 

„Wiedza ma swoją mroczną stronę.”

Druga część podoba mi się tak samo jak poprzednia. Już nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za „Ciszę”, a mam to szczęście, że na szczęście nie będę miała czekać, bo już mam ją wypożyczoną. Jak ja uwielbiam zasób mojej biblioteki. Jak dla mnie jest on wystarczający i nie wiem, co bym bez niej zrobiła. Pomyśleć, że nie przeczytałabym „Szeptem”, a co za tym idzie „Crescendo” jest niezbyt pocieszająca. Tę serię polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy lubią romanse paranormalne, bo to jest na pewno pozycja dla nich, ale innych także polecam, bo kto wie? Może właśnie od „Szeptem” zacznie się wasza przygoda z tym gatunkiem? ;)

„Odgrzebywanie tego nie zmieni przeszłości... Sprawi tylko, że będziesz musiała przeżyć ją na nowo.”


__

Seria "Szeptem" składa się z:
1. Szeptem
2. Crescendo
3. Cisza
4. Finale (polska premiera 07.11.2012)

11 komentarzy:

 1. Mam straszną ochotę na tę serię, ale mam problem z jej znalezieniem :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę poznać pierwszą część i niezwłocznie sięgnąć po kolejną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Poluję na całą serię - jest pięknie wydana, a i sama treść zapowiada się nieźle! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Choć seria nie należy do moich ulubionych, to ta część chyba podobała mi się najbardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna seria, uwielbiam ją całym sercem <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Serię lubię, ale i tak uważam, że "Szeptem" jest najlepsze, bo kontynuacja to już nie to samo...

  OdpowiedzUsuń
 7. Drugi tom trzyma poziom dobrego "Szeptem", pytanie jak trzeci...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czytałaś? Bo mi aktualnie zostało około 100 stron i podoba mi się, ale o całości dopiero się przekonam jak dokończę, a o wrażeniach najprawdopodobniej jutro. :)

   Usuń
 8. jeszcze się nie zabrałam za tą serię, ale mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta część lekko mnie nudziła i chyba jak dal mnie jest najgorsza w całym cyklu. ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...